» »

Apple WWDC: iCloud

1
2
»

Lonsarg ::

Applova politika je taka, da jim bo kao dolgoročno prineslo dobiček, če teh funkcij ne dodajo, pač dolgoročen dobiček, najbrž jim res, drgač ne bi tega počel ane, ampak to je druga debate.

In v tem so edinstveni. V ZELO negativni stvari so edinstveni, to je to. Zaradi tega imajo gnev dosti uporabnikov, upravičeno in ne moreš trditi da ni upravičeno.

Eni bi sicer radi prikazali, da Apple sovražjo kot firmo ljudje samo zato, ker je top in fensi. Ampak poglej naokoli, večina top in fensi izdelkov, ki so zelo popularni, je tudi firma v očeh SKORAJ VSEH potrošnikov fajn. Apple je edina top firma, ki jo precejšem del prebivalstva zaradi politike prezira.

Recimo en primer. Maš 10 izdelkov pa je Apple v osnovnih funkcijah najbolši, so pa določene funkcije, ki jih ostalih 9 izdelkov ima Apple pa ne. V tem primeru boš Apple sovražil ne glede na to kaj na koncu kupiš ko pretehtaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Limit-sky ::

"...ki jo precejšem del prebivalstva zaradi politike prezira."

Od kje ti ta podatek? Prodajni rezultati kažejo precej drugače.

lurker ::

Sovrazit neko firmo zaradi tega ker ne dela tak izdelek kot bi ga rad, je neumno. Ravnokar si vecino ljudi, ki sovrazijo Apple oznacil za neumne.

Good job.

Lonsarg ::

Sovražiš jo zarad politike, ne zarad izdelka, ne mešat. In prezir do firme vsaj pri meni ne vpliva na to, kak izdelek kupim. Mam pa VSO pravico razloge za prezir povedat na forumu, brez da mi kdo nazaj vrže"kaj si čudn, da tako stvar rabiš"

@limit-sky, jah poglej forume ane? Doh, rabiš za vsako stvar znanstveno raziskavo al kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

we_are_borg ::

ej frudi, če ne znaš v iTunes odklikat da se iPod obnaša kot disk ne krivit Apple.
death is irrelevant

frudi ::

we_are_borg, sej se šališ, a ne?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PrimozR ::

frudi je izjavil:

lurker je izjavil:

Pa ne delat tega na roke, človek! Tisti, ki kaj kupujemo na iDivajsih, damo potem na vseh računalnikih 'Check available downloads' in je to to. Resno, zakaj si delaš delo?! Samo zato, da si lahko na slo-techu rečeš, da si bedak?!

Ja, kar si kupil preko applovih spletnih štacun, lahko kar avtomatsko downloadaš na računalnik. Kar si dobil iz drugih virov pa...?

Sej to je del bistvenega problema iOS naprav. Dokler vse delaš izključno znotraj applovega ekosistema, so relativno enostavne za uporabo. Ko pa hočeš kaj narediti po svoje, si pa začneš lomiti zobe. Čisto banalen primer - zbrišeš .mp3 datoteko z diska... kako jo odstraniš iz iTunes? Praktično vsak, še najbolj beden media library softver ima funkcijo 'remove dead tracks'... iTunes tega očitno ne rabi, ker zakaj bi pa kdo želel zbrisati kako skladbo mimo iTunes?

Imaš point tukaj, ja. Mislim to je itak Applovo načelo, saj je Jobs lepo povedal, da so se z iCloud, Resume, Auto Version, itd., močno in dolgo trudili, da bi pred uporabnikom skrili filesystem. Brisanje MP3-ja z diska je uporaba filesystema. And that's baaaad, mmkay? :)

Itak je dobro znano, da je iPhone najbolj dumb-like smartphone, torej (bodimo iskreni, tole ni več iOS 1, ampak iOS 5) zelo funkcionalen pametni mobilnik z zelo preprosto uporabo. Vsaj v primerjavi s konkurenti.

neres je izjavil:

No ja, če hočem tisto glasbo dejansko koristit, jo moram še vedno prenest iz oblaka k meni na zemljo.
Tako da je to kvečjemu nek pogojen backup. Pogojen ker, če zadeve niso kupljene v iTunes, to ni točna kopija, ampak je 256 kbps AAC verzija, ki nekomu lahko odgovarja ali pa ne (meni ne, recimo).

TI glasbo imaš. Prenašaš jo samo na iDevice oz. na druge Mace/PC-je. On the fly, kar prej na iDeviceu ni bilo mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

BigWhale ::

Lonsarg je izjavil:

Meni je absurdno, da se nekaterim zdi absurdno pritožvati se, da ni takih osnov. prav je da se pritožuje nad VSAKO funkcijo, ki bo jo neka stvar lahko imela, pa naj jo samo 1% ljudi uporablja, kritični kupci FTW! Edin z negativnim marketingom, ker neka stvar nima podrprteda tega ali onega lahko naredimo, da bo konkurenca ali pa naslednja izdaja te stvari to imela. NIKDAR požirat, ko proizvajalec bi kaj lahko naredil pa ni. To je potem nekritičen kupec, ki se ga okoli prinaša.


No ja, glede na to, da mi Apple ni vsec, jih bom tukaj vseeno zagovarjal. Ne Apple ampak kar celotno industrijo. To kar si napisal je bedarija. Ce bi to drzalo, potem bi bili danes 2TB diski premajhni za vso programje, ki bi si ga zazelel in vsi avtomobili bi imeli nakladalko za pobiranje sena kot standardno opremo. :)

HardFu ::

Se strinjam z Kitom, podjetja imajo svojo vizijo, ki ji sledijo, in to, da bi se morala prilagajat vsakemu, ki ima 5 minut cajta da tezi za neko super pomembno funkcionalnostjo, je bedarija. "Less is more" ni iz trte zvito ;)

Azgard, ce se vedno ne verjames:
http://www.softdevtube.com/2011/06/06/r...
http://rescomp.stanford.edu/~cheshire/E... (prvi quote)
http://gettingreal.37signals.com/toc.php
http://codeable.io

_Tom_ ::

Je že kaj znanega, če bo storitev omogočala local only personal key encyrption / decryption, ali bo šlo spet za psevdo-varno "dropbox" style verzijo?

lurker ::

Keychain.

_Tom_ ::

lurker je izjavil:

Keychain.

In kako je keychain relevanten z mojim vprasanjem?

lurker ::

Odgovor na tvoje vprašanje.

_Tom_ ::

lurker je izjavil:

Odgovor na tvoje vprašanje.


Ah ok, torej praviš, da mi keychain omogoča lokalno enkripcijo vseh datotek, ki se bodo prenašale preko iCloud-a (filmov, glasbe, doc, PIM,....) s samo meni znanim ključem, ki se ne (in ne bo) prenesel na oblak in do teh datotek ne bo mogel dostopati administrator iCloud-a (niti z nalogom sodišča...)? Ne? Se mi je zdelo....

Limit-sky ::

_Tom_, čisto prav imaš. Tale iCloud je en velik nateg (čeprav je zastonj). Ampak moraš res dobro razmislit, da to ugotoviš. Seveda moraš paziti, da te ne premami 5 Gb, ali backupiranje ali pushanje vsebin, ali email ali kaj tretjega, ker je to le in izključno zato, da tebi ukradejo podatke. Seveda, nimaš nobene druge možnosti.
Bad apple, bad...

P.S. Sicer nimam pojma, kaj si hotel povedati, ampak sliši se cool.

Lonsarg ::

Kolikšen procent svetovne muske ima Apple. 1%? 5%?

_Tom_ ::

Limit-sky je izjavil:

P.S. Sicer nimam pojma, kaj si hotel povedati,.......


Strinjam se s tabo...

Limit-sky ::

Ampak sliši se pa cooool!
:))

m22 ::

Lonsarg je izjavil:

Applova politika je taka, da jim bo kao dolgoročno prineslo dobiček, če teh funkcij ne dodajo, pač dolgoročen dobiček, najbrž jim res, drgač ne bi tega počel ane, ampak to je druga debate.

In v tem so edinstveni. V ZELO negativni stvari so edinstveni, to je to. Zaradi tega imajo gnev dosti uporabnikov, upravičeno in ne moreš trditi da ni upravičeno.

Eni bi sicer radi prikazali, da Apple sovražjo kot firmo ljudje samo zato, ker je top in fensi. Ampak poglej naokoli, večina top in fensi izdelkov, ki so zelo popularni, je tudi firma v očeh SKORAJ VSEH potrošnikov fajn. Apple je edina top firma, ki jo precejšem del prebivalstva zaradi politike prezira.

Recimo en primer. Maš 10 izdelkov pa je Apple v osnovnih funkcijah najbolši, so pa določene funkcije, ki jih ostalih 9 izdelkov ima Apple pa ne. V tem primeru boš Apple sovražil ne glede na to kaj na koncu kupiš ko pretehtaš.


Lahko to(ali pa vsaj eno) od trditev podkrepiš z dejstvi, ali je to samo odraz 450 M $ vredne propagande apla v l. 2o10?

Lonsarg ::

mz222, to, da obstaja zelo veliko anti Apple ljudi moram dokazat? Sem misli, da zadosti bereš forume, da bi to opazil.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti z začetka WWDC - iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3918086 (15942) PrimozR
»

Apple izdal iOS 5, iTunes 5, iCloud in Mac OS X 10.7.2

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2711514 (9285) MrStein
»

Apple WWDC: iCloud (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6927552 (25108) Lonsarg
»

Zakaj je založbam Apple iCloud všeč, Amazonov Digital Locker pa ne

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
118696 (7302) techfreak :)
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219110 (7716) zee

Več podobnih tem