» »

Kino Sporednik - brezplačna Windows Phone aplikacija za prikaz kino sporeda

Kino Sporednik - brezplačna Windows Phone aplikacija za prikaz kino sporeda

Spalatum ::

Upam, da se ne bo preveč slišalo kot reklama :|. Na uradnem Windows Phone Marketplace lahko dobite to aplikacijo popolnoma brezplačno. Iskalni niz: "Kino sporednik" - brez narekovajev.

Opis aplikacije:
Aplikacija KinoSporednik je namenjena prikazu filmskega sporeda za slovenski kino center Kolosej in PlanetTuš. Aplikacija omogoča izbiro kino centra in mesta, za katerega si želimo videti spored filmov. Ob izbiri se prikaže seznam vseh filmov in ure predvajanj, ki so na sporedu za današnji dan. V seznamu filmov je možno izbirati spored do 7 dni vnaprej, v kolikor so na voljo podatki. Ob izbiri poljubnega filma iz seznama, se prikažejo osnovni podatki o filmu, ure predvajanja in izbrano mesto ter kino center. Aplikacija v nastavitvah omogoča izbiro slovenskega ali angleškega jezika za prikaz na uporabniškem vmesniku.

...


...


...

  • zavaroval slike: bluefish ()

_Dormage_ ::

Sem že probal, hvala za app.
Gui je malenkost "suh".Lahko bi prikazal še slikice poleg filma, mogoče link na trailer?
Glede na to, da je ta app naložen v sklopu M$ in Mobitel natečaja bo app ostal gor po koncu natečaja ?
V splošnem pa super :)

Spalatum ::

Strinjam se, da je GUI malo suhoparen in bi ga kakšna slikica popestrila. Dejansko sem se osredotočil na čim manjšo porabo pri prenosu podatkov. Odvisno od dneva kdaj se aplikacija zažene se porabi od 500kB do 1MB pri prenosu. Podatki se nato shranijo na telefon in so na voljo tudi kadar ni povezave z Internetom. Se strinjam, da bi te funkcionalnosti prišle prav uporabniku in bom o tem razmislil v prihodnje, v kolikor bo možnost za posodobitev aplikacije.

Kolikor sem jaz razumel, mislim, da aplikacije ostanejo na Marketplace-u tudi po koncu natečaja.

Hvala za kritiko, je zelo dobrodošla. :)

Mavrik ::

Uf, zakaj ti pa prenese toliko podatkov?

Btw, a to so pogoji Microsoft Marketa da je aplikacija angleška?
The truth is rarely pure and never simple.

Gregor P ::

Saj lahko narediš tako, da lahko uporabnik sam izbere odkljuka, kaj vse želi prenesti (torej če želi še slike, trailerje itd. ali ne)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Spalatum ::

@Mavrik
Prenos podatkov je takšen zato, ker se prenese celotni spored filmov, za vsa mesta, za celotni teden (2x - Kolosej in Planet Tuš). Podatki se prenašajo v obliki 2 XML dokumentov. Njuna vsebina je običajno velikosti 300-400 kB, je pa odvisna od števila filmov, števila predvajanj in od dneva v tednu kdaj se podatki naložijo v telefon. Spremljal sem velikost XMLa skozi tedne in opazil, da kadar so na voljo podatki za celotni teden, je v povprečju skupna velikost okoli 650kB. Tako, da sem mogoče malo pretiraval ampak pravim, da je možnost nihanja.

Kar se tiče lokalizacije je tako, da WP OS trenutno podpira naslednje jezike (English, French, Italian, German, Spanish). Tukaj se gre samo za jezikovne nastavitve, se pravi prevodi aplikacij, nastavitev v telefonu itd. Za ostale regionalne nastavitve (datum, čas, valuta) so na voljo skoraj vse države.
Zahteva je taka, da je potrebno vsako oddano aplikacijo prevesti v VSAJ ENEGA od zgoraj 5 naštetih jezikov. Zato je moja aplikacija po defaultu angleška, vendar ima uporabnik možnost v njenih nastavitvah nastaviti slovenščino.

@Gregor P
Seveda bi se to dalo narediti. Sploh ni problem. Na žalost pa takšne funkcionalnosti sploh nisem implementiral, saj sem pred rokom porabil preveč časa za spoznavanje samega okolja in sem naredil samo osnovo - prikaz sporeda in osnvnih podatkov o filmu.
Kot pravim, če bo možnost v prihodnje bom probal takšne stvari dodati.

Mavrik ::

Uf, a bi ti to malo optimiziral? Namreč 0.6 - 1 MB na update klic je ogromno. V naslednji verziji pomisli na kak JSON skompresiran z gzip pri prenosu pa nalaganje samo za en kraj hkrati (dvomim da Ljubljančani kaj preverjajo veliko spored v Mariboru).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Spalatum ::

Na žalost nimam od zadaj nobenega strežnika, s katerim bi lahko to storil. Podatke pridobivam direktno iz XML dokumentov, ki so javno dostopni na njunih spletnih straneh.

EDIT: Hehe ja se strinjam s tem, vendar so vsi podatki v enem dokumentu za vsak kino center posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spalatum ()

Mavrik ::

Poglej Google App Engine, za tako uporabo bi moral biti zastonj. Resno, uporabniki ti bomo hudo hvaležni če nam ne boš skuro vsega zakupljenega prostora, obenem pa bo nalaganje veliko veliko hitrejše. :)
The truth is rarely pure and never simple.

_Dormage_ ::

Glede prenosa res zgleda malce preveč, ni pa to dosti.
Lahko implementiraš slikice in GUI priboljške kot opcija.
Planiraš še razvijat tole naprej? Lahko pričakujemo support ?

Spalatum ::

@Mavrik
Hvala za namig. Nisem še nič delal z GAE ampak bom pogledal, če se bo dalo kaj narediti.

@_Dormage_
Najverjetneje bom še naprej razvijav, ne morem pa nič obljubiti. Odvisno kolikor mi bo dopuščal čas.
Namreč ROI glede na dosedanji in morebitni bodoči porabljen čas zaenkrat ni pretirano velik :)).

_Dormage_ ::

Spalatum je izjavil:

@Mavrik
Hvala za namig. Nisem še nič delal z GAE ampak bom pogledal, če se bo dalo kaj narediti.

@_Dormage_
Najverjetneje bom še naprej razvijav, ne morem pa nič obljubiti. Odvisno kolikor mi bo dopuščal čas.
Namreč ROI glede na dosedanji in morebitni bodoči porabljen čas zaenkrat ni pretirano velik :)).


Žal niti ne bo dokler nebo M$ poštimal nakup applkiacij v SLO na "legalen" način.
Ko bodo poštimali pa bi osebno žrtvoval kak evro za tole :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung bada aplikacije

Oddelek: Mobilne tehnologije
121316 (1147) BoboRobot
»

Testiranje android aplikacije za kino

Oddelek: Mobilne tehnologije
212015 (954) LojzePek
»

App Store s 3 milijardami prenosov

Oddelek: Novice / Android
193564 (2639) gzibret
»

Kiberpipa vabi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
63243 (2730) techfreak :)
»

Million Dollar Baby @ SLO1

Oddelek: Sedem umetnosti
252174 (1349) perci

Več podobnih tem