» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
264 / 270
»»

amacar ::

Ponavadi gre dol, lahko gre pa tudi gor.

PrihajaNodi ::

:))

perci ::

včasih gre tudi sideways

PrihajaNodi ::

Zdej je mrtvilo ze nekaj casa. Perci kako si? Otroci pa rastejo hitro a!? Kako cas bezi.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Perci je v redu, hvala, otroc tudi. Very offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

miko22 ::

gor je šel, ne dol! Nič ne veste :)

gruntfürmich ::

kow je izjavil:

Kaksni ste to kriptasi, da nihce ne omeni 10 letnice genesis bloka...

ajoooooooooooj, se posipam s pepelom...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sovmil ::

Qcube ::

Fake news. Je že nekaj dni zunaj in se vsi smejijo tej novici.

gansta ::

Zdravo,

nekomu moram plačati z Bitcoini. Kje si uredim omenjeno (kupil bi bitcoine iz mastercard na bitcoine ter nato plačilo njemu ?

K0l1br1 ::

Bitstamp.

gansta ::

[Michael] ::

jype je izjavil:

jmakov> A kdo uporablja to zadevo kot alternativo investicijskemu zlatu oz drugim investicijam

Le kot majhen eksperiment.


jype je izjavil:

Jaz imam na powercolor 6950 trenutno 330MH/s in sem do včerajšnjega dviga težavnosti pridelal približno 1 BTC na tri dni - zdaj ga pa na štiri ali pet dni. Ne dere se, se pa greje.


Berem temo od začetka.
jype, čestitam za investicijo tisočletja!
Ko sem pomislil kako dobro bi finančno stal danes, če bi podobno malo eksperimentiral tudi sam me je kar stisnilo, ker nisem :|

Dandanes je še donosno, če bi rudaril s PC-jem doma in koliko časa traja, da pridelaš 1 BTC?

perci ::

Dandanes je še donosno, če bi rudaril s PC-jem doma in koliko časa traja, da pridelaš 1 BTC?

Ni donosno.

Doma praktično ni več mogoče narudariti btc.

Lahko rudaris vendar bo efekt enak kot če denar za elektriko skuris v kaminu.

[Michael] ::

Hvala, sem si mislil, ker vidim, da se na bolhi prodaja, kar nekaj "mining rig-ov".

PrihajaNodi ::

Pos je prihodnost. Tezos in hop v delegacijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gansta ::

Ker sem rabil nujno sem registriral "Bitstamp". SO pa oderuški, že od tega ko kupiš dobiš dosti manj kot je na tržišču, pa potem ko nakažeš npr. 50€, je provizija skoraj 4€ (0.0005btc), bolano...

kamiKaZaA ::

gansta je izjavil:

Ker sem rabil nujno sem registriral "Bitstamp". SO pa oderuški, že od tega ko kupiš dobiš dosti manj kot je na tržišču, pa potem ko nakažeš npr. 50EUR, je provizija skoraj 4EUR (0.0005btc), bolano...

Provizija je le 0,5% BTC vrednosti, vendar dokler ne doseže vrednosti 0.0005 BTC je konstantna 0.0005 BTC. V praksi to pomeni, da za nakazilo od 10EUR do 1000EUR, plačaš vedno 0.0005 BTC, kar na današnjo ceno znese 4EUR. Nad 1000EUR pa je 0,5% BTC vrednosti. Torej pri nakazilu 2500EUR znaša provizija 10EUR, pri 5000EUR je 20EUR,... kar je izjemno nizka napram Western Union in ostalim. Ko pa bo vrednost BTC 16.000EUR, pa bo provizija x2 (v eurih) glede na današnjo provizijo.

Zgodovina sprememb…

PoznamArmina ::

BTC ima danes slab dan :(

perci ::

gansta je izjavil:

Ker sem rabil nujno sem registriral "Bitstamp". SO pa oderuški, že od tega ko kupiš dobiš dosti manj kot je na tržišču, pa potem ko nakažeš npr. 50€, je provizija skoraj 4€ (0.0005btc), bolano...

Kje si ti našel 4 eur provizije za nakazilo, mi je uganka. Nakazilo je zastonj oz. Plačaš banki.

PrihajaNodi ::

Verjetno misli nakup.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gansta ::

perci je izjavil:

gansta je izjavil:

Ker sem rabil nujno sem registriral "Bitstamp". SO pa oderuški, že od tega ko kupiš dobiš dosti manj kot je na tržišču, pa potem ko nakažeš npr. 50€, je provizija skoraj 4€ (0.0005btc), bolano...

Kje si ti našel 4 eur provizije za nakazilo, mi je uganka. Nakazilo je zastonj oz. Plačaš banki.


Ja provizija 0.0005 btc pri cca 50€.

Trubar ::

tu da mooon... :)):)):))
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

gansta ::

??

Sejbo ::

Bananovec je izjavil:

Toliko o tem, kako boste obogateli. Ko sem nazadnje sledil bitcoinu, je bila vrednost čez 20$ na komad. Sedaj se tem rudarjem lahko samo smejim v faco.


slučajno naletel na tole
:D:))

BitStamp je izjavil:

Predstavljamo vam prvo spletno mesto v Sloveniji, ki omogoča nakup in prodajo bitcoinov www.BitStamp.net

Za kakršne koli informacije sem vam z veseljem na voljo.

Lep pozdrav,
Nejc



in pa tole
8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sejbo ()

Sejbo ::

StarMafijec je izjavil:

Sam sicer ocenjujem, da ima 1 BTC najmanj potencialno vrednost okrog 90 tisoč USD.


star mafijec zagotovo uživa penzijo z mladimi dekleti :))

Vazelin ::

Od bananovca zmaga:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Sejbo ::

Vazelin, da ne bodo tebe quotal tukaj leta 2026 in sicer:

Prodal Tezosa pri sladkih 1,4 usd sedaj čakam sladek buy back na 0,9 usd

lastao ::

https://cryptoslate.com/final-countdown...

Grunt ipd... kako bo tole vplivalo na ceno?
Sreča spremlja Hrabre :)

Baja ::

bitcoin praznuje 11 let.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks."

gruntfürmich ::

ČESTITKE!8-)

porazno ker se lansko leto na ta praznik niso spomnili naši največji troli kriptovalut, za kar se imajo zahvaliti predvsem bitcoinu!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

miko22 ::

Bemti, včeraj je bil BTC pod 7 jurjev, danes ko sem dobil got depozit pa je spet skoraj 7300.
Nimam sreče.

PrihajaNodi ::

miko22 je izjavil:

Bemti, včeraj je bil BTC pod 7 jurjev, danes ko sem dobil got depozit pa je spet skoraj 7300.
Nimam sreče.


Kupi Tezos.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

miko22 je izjavil:

Bemti, včeraj je bil BTC pod 7 jurjev, danes ko sem dobil got depozit pa je spet skoraj 7300.
Nimam sreče.

Ja, baje je BTC prišel nazaj na 7300 zaradi Irana.

Poznavalci letos napovedujejo BTCju od 25 - 50k (oz. nekje 2021). Jaz malo dvomim
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

miko22 je izjavil:

Bemti, včeraj je bil BTC pod 7 jurjev, danes ko sem dobil got depozit pa je spet skoraj 7300.
Nimam sreče.

Ja, baje je BTC prišel nazaj na 7300 zaradi Irana.

Poznavalci letos napovedujejo BTCju od 25 - 50k (oz. nekje 2021). Jaz malo dvomim


Nafta je sla zarad tega gor, btc je spekulacija.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

marS ::

sej ni za v to temo - a je to FB libra? ali kak nateg? https://librai.co/
...no more heroes...
https://ilbis.com/

bulplux ::

Nateg.

CaqKa ::

https://bitcoin.org/bitcoin.pdf
Prebral sem si Bitcoin whitepaper.
Nisem našel podatka, koliko transakcij je v enem bloku. Zakaj se sploh transakcija računajo po blokih, zakaj ne po transakcijah? Zakaj se rešuje nonce in če prav razumem, ne obstaja za vsak blok samo en nonce, ampak več različnih in šteje samo tisti, ki je prvi poračunan. Zakaj ni to tako zasnovano, da bi bil samo en pravilen?
Če pride do tega, da se začne blockchain reševat v dveh vejah, kje je meja ko se reče da je ena veja verodostojna druga pa ne? Kako vemo, da niso ASIC minerji na kitajskem dovolj močni, da trajbajo vejo hitreje kot ostali, ki smo legit?
Zakaj, če je zadeva decentralizirana, so se sploh pojavli mining pooli, ki so zadevo centralizirali?

Baja ::

novi blok je ustvarjen vsakih ~10min. število transakcij v bloku je odvisno od velikosti le-teh (v bajtih). če pa je mempool prazen pa je lahko tudi blok prazen

kakob ::

CaqKa je izjavil:

https://bitcoin.org/bitcoin.pdf
Prebral sem si Bitcoin whitepaper.
Nisem našel podatka, koliko transakcij je v enem bloku. Zakaj se sploh transakcija računajo po blokih, zakaj ne po transakcijah? Zakaj se rešuje nonce in če prav razumem, ne obstaja za vsak blok samo en nonce, ampak več različnih in šteje samo tisti, ki je prvi poračunan. Zakaj ni to tako zasnovano, da bi bil samo en pravilen?
Če pride do tega, da se začne blockchain reševat v dveh vejah, kje je meja ko se reče da je ena veja verodostojna druga pa ne? Kako vemo, da niso ASIC minerji na kitajskem dovolj močni, da trajbajo vejo hitreje kot ostali, ki smo legit?
Zakaj, če je zadeva decentralizirana, so se sploh pojavli mining pooli, ki so zadevo centralizirali?


Za 1₿ (ali 6000ꜩ) sem pripravljen strokovno in podrobno odgovoriti na tvoja vprašanja.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

galu ::

Zakaj se sploh transakcija računajo po blokih, zakaj ne po transakcijah?

Verjetno zaradi minimizacije network režije, prostorske zahtevnosti, pojava stradanja (ker bi minerji potrjevali samo najvišjega ponudnika - to bi lahko povzročilo eksplozijo tx stroškov), itd.


Zakaj se rešuje nonce in če prav razumem, ne obstaja za vsak blok samo en nonce, ampak več različnih in šteje samo tisti, ki je prvi poračunan. Zakaj ni to tako zasnovano, da bi bil samo en pravilen?

Zelo poenostavljeno:
x - nonce
f - funkcija
Dam ti nalogo, da najdeš x, pri katerem velja f(x) < 10. Če to rešiš, dobiš čokolado. Na tvojo žalost je funkcija f zgoščevalna (zakaj taka? merkle tree). Zato nimaš boljše metode, kot naključno ugibanje x in preverjanje, če ti je uspelo stvar rešiti. Zakaj obstaja več x? Prvič zaradi neenačaja v rešitvi (neenačaj mora biti zaradi kontrole nad verjetnostjo rešitve - mining difficulty); drugič - ni garantirano, da je f injektivna.

Zakaj, če je zadeva decentralizirana, so se sploh pojavli mining pooli, ki so zadevo centralizirali?

Zaradi zmanjševanja tveganja. Verjetno, da najdeš nonce ravno ti, je izredno majhna. Lahko traja več mesecev, preden boš našel pravi nonce pred vsem ostalimi. V tem času boš zapravil ogromno elektrike, ampak eventuelno dobil tudi veliko nagrado (za celoten blok). Če hočeš zmanjšati faktor "sreče", se dogovriš s par prijatelji in rešujete to nalogo skupaj. Tako je verjetnost, da nekdo od vaše skupine najde pravo rešitev pred drugimi skupinami/posamezniki, večja. Ko to rešitev nekdo iz vaše skupine najde, si nagrado razdelite. To je motivacija za mining pooli.

Če pride do tega, da se začne blockchain reševat v dveh vejah, kje je meja ko se reče da je ena veja verodostojna druga pa ne? Kako vemo, da niso ASIC minerji na kitajskem dovolj močni, da trajbajo vejo hitreje kot ostali, ki smo legit?

https://www.investopedia.com/terms/1/51...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

CaqKa ::

Zakaj se sploh transakcija računajo po blokih, zakaj ne po transakcijah?

Verjetno zaradi minimizacije network režije, prostorske zahtevnosti, pojava stradanja (ker bi minerji potrjevali samo najvišjega ponudnika - to bi lahko povzročilo eksplozijo tx stroškov), itd.

"potrjevali samo najvišjega ponudnika", to ciljaš na tisti fee, ki ga sistem lahko dovoli pri transakciji? Kaj je ta fee narekovan od onega, ki daje transakcijo, ali od nodeov?

Zakaj se rešuje nonce in če prav razumem, ne obstaja za vsak blok samo en nonce, ampak več različnih in šteje samo tisti, ki je prvi poračunan. Zakaj ni to tako zasnovano, da bi bil samo en pravilen?

Zelo poenostavljeno:
x - nonce
f - funkcija
Dam ti nalogo, da najdeš x, pri katerem velja f(x) < 10. Če to rešiš, dobiš čokolado. Na tvojo žalost je funkcija f zgoščevalna (zakaj taka? merkle tree). Zato nimaš boljše metode, kot naključno ugibanje x in preverjanje, če ti je uspelo stvar rešiti. Zakaj obstaja več x? Prvič zaradi neenačaja v rešitvi (neenačaj mora biti zaradi kontrole nad verjetnostjo rešitve - mining difficulty); drugič - ni garantirano, da je f injektivna.

Zakaj nimaš boljše metode? Zakaj je dovoljeno, da pridejo minerji do različnih cifer ampak so enako pravilne? Ne razumem kako je to proof of work, če je pa lahko x različnih rezultatov, ki so vsi pravilni. Kaj po pomeni injektivna. Ja, sej grem guglat, samo vprašam vseeno :)

Zakaj, če je zadeva decentralizirana, so se sploh pojavli mining pooli, ki so zadevo centralizirali?

Zaradi zmanjševanja tveganja. Verjetno, da najdeš nonce ravno ti, je izredno majhna. Lahko traja več mesecev, preden boš našel pravi nonce pred vsem ostalimi. V tem času boš zapravil ogromno elektrike, ampak eventuelno dobil tudi veliko nagrado (za celoten blok). Če hočeš zmanjšati faktor "sreče", se dogovriš s par prijatelji in rešujete to nalogo skupaj. Tako je verjetnost, da nekdo od vaše skupine najde pravo rešitev pred drugimi skupinami/posamezniki, večja. Ko to rešitev nekdo iz vaše skupine najde, si nagrado razdelite. To je motivacija za mining pooli.

To dejansko pomeni, da je bitcoin v sami sistemski obliki zasnovan z motivacijo za centralizacijo... Torej dejansko je sistemsko zasnovan za centralizacijo, z željo in namenom po decentralizaciji. To ne gre skupaj.

Če pride do tega, da se začne blockchain reševat v dveh vejah, kje je meja ko se reče da je ena veja verodostojna druga pa ne? Kako vemo, da niso ASIC minerji na kitajskem dovolj močni, da trajbajo vejo hitreje kot ostali, ki smo legit?

https://www.investopedia.com/terms/1/51...

Tnx. grem brat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

ali obstaja miner, kjer minam sam in nisem v poolu?
Če se ne motim je na začetku bilo tak, pred parimi mesci pa nisem našel takega minerja.

galu je izjavil:

Če pride do tega, da se začne blockchain reševat v dveh vejah, kje je meja ko se reče da je ena veja verodostojna druga pa ne? Kako vemo, da niso ASIC minerji na kitajskem dovolj močni, da trajbajo vejo hitreje kot ostali, ki smo legit?

https://www.investopedia.com/terms/1/51...

tole je na nek način že v whitepaperju napisano. Mene zanimajo kako so tresholdi nastavljeni, če se pojavi več vej. Kdaj network vejo ukine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

3man ::

Orange coin good, number go up...
Kakšno ceno pričakujete do halvinga?

CaqKa ::

Torej nihče ne ve kako funkcionira odločitvena logika v primeru, da se začne prevzem BTC omrežja?

Facebook dev ::

Ne, samo ljudje nocejo tega delit zastonj. Zakaj bi opravljal delo namesto tebe?

Se pa zdi kot vprasanje, ki ga je kdo ze vprasal in obstaja odgovor nanj.

3man ::

Očitno ne :/
Si kakšnemu minerju pisal? Social engineering, nekaj tednov dela in boš izvedel. Ali pa stakni dokumentacijo, ker je open source. Vseeno je super, da se s kom pogovoriš, da ugotovitev potrdiš ali ovržeš in iščeš dalje.

CaqKa ::

Slo-tech je vsaj zame do sedaj vedno bil tista spletna stran kjer sem našel odgovor, oziroma bil napoten v pravo smer, po tem ko ga nisem uspel zguglat.

fbdev, ni ti treba nobenega dela opravljat ki ga ne želiš.

Je pa moje mišljenje, da je logika o tem kako ta del dela kritična in važna za to da vem kako varna je ta valuta. Če vlagam v njo, mi je to ključen podatek.

Prijatelj mi je povedal, da so se mining pooli sami od sebe "regulirali" za zmanjšanje in niso rasli čez 50% računske moči. Predvsem iz vidika, ker bi to pomenilo nižanje zaupanja v BTC. To pa bi posledično pomenilo, da bi lahko vrednost padla. Kar pa mining poolom ni v interesu zaradi ekonomije.
To je bil meni en kar ključen podatek in pomislek v varnost valute. Še vedno pa me zanima kako mreža reče katera veriga je prekratka in kdaj to reče. Če tudi so mining pooli po imenu in podjetju različni, to še ni zagotovilo, da bi veja šla v eno čudno smer.

Facebook dev ::

Mining pooli sodelovali med sabo niso. Regulacija se je zgodila na ta nacin, da imas vec konkurencnih poolov, kateri potem ne dovolijo vec kot 50% moci.
««
264 / 270
»»