» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
265 / 270
»»

zebra2 ::

CaqKa je izjavil:


tole je na nek način že v whitepaperju napisano. Mene zanimajo kako so tresholdi nastavljeni, če se pojavi več vej. Kdaj network vejo ukine?


Nikoli. Vsak klient upošteva veljavno verigo z največjim skupnim proof of workom. Zato je za večjo varnost transakcije priporočeno počakati na več potrditev (=naslednjih blokov). Z vsako potrditvijo je varnost eksponentno večja (glej stran 6 whitepaperja za izračun verjetnosti uspešnega double spend napada glede na št. potrditev).

Velikokrat se zgodi, da približno istočasno 2 rudarja najdeta veljaven blok. Obveljal bo tisti, na katerega se bo skliceval naslednji blok.

Iz istega razloga (možnost kasnejše reorganizacije) se rudarska nagrada lahko zapravi šele 100 blokov kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zebra2 ()

CaqKa ::

hvala

kow ::

@CaqKa
A razumes kaj je zgoscevalna funkcija? (navezuje se na razumevanje "proof of work")

CaqKa ::

Načeloma gre za digitalni prstni odtis nekega seta podatkov. Kako točno se jo preračuna se nisem nikoli poglabljal.

kow ::

Ni pomembno razumeti kako se implementiara, pomembno je razumeti lastnosti take funkcije (preslikave).
Ce z interneta vzames sliko macke, izracunas hash in dobis rezultat:
B4B3D14E73FEC69C8F8B17532E64645E189BD30A57C6BBCAF77E23A4E3B0AA4D

Kaksna je verjetnost, da ce spremenis 1 pixel, ponovno izracunas hash, dobis rezultat: 00XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX ? (X simbol za poljubno hex stevko)

CaqKa ::

majhna. Je pa ;)

kow ::

Kaksna pa ce nakljucno spremenis 47 pixelov?

CaqKa ::

na kaj ciljaš? povej, ne me spraševat.

kow ::

Da, ce mi posljes originalno sliko macke, z nekaj popravljenimi pixli, ki se zacne z 00XXXX, je to 'proof of work'.
No, v resnici, ce to naredis 1x, je lahko se sreca, ce postopek ponoviva veckrat z razlicnimi mackami, to pomeni da si porabil strom oz. racunsko moc (work). Druge ni.

CaqKa ::

tistih enkrat ko je sreča, je dovolj da je trenutna veriga daljša in začnejo klienti po tej verigi računat... kaj pa zdaj?

kow ::

Se vedno mora biti predlagan/sestavljen blok pravilen (sestavljen po protokolu). Kar pomeni (med drugim), da mora referencirati prejsnji blok. Kar pomeni, da ni enostavno zavreci prejsnjih X blokov in imeti sreco (ali ogromno racunsko moc), da sestavis novih X + 1 blokov.

Zato tudi beseda 'blockCHAIN'. Nonce pa je ekvivalent spremembi pixla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

poweroff ::

Avalanche efekt in kolizija.

To pogooglajte pri zgoščevalnih funkcijah.
sudo poweroff

Qorius ::

Samo eno vprašanje... Upam, da ni offtopic...

Kje naj s kreditno kartico kupim bitcoine (oz. drugo kriptovaluto) kjer ne bi bil purchase fee tako velik kot na primer na Bitstamp, kjer plačam 5% samo purchase fee-ja, kar je roko na srce oderuško.

kow ::

Dvomim, da ima bitstamp 5%, kaksen dokaz? Aja, s kreditno si mislu... mozno. Mah, nakazi SEPA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kamiKaZaA ::

kow je izjavil:

Dvomim, da ima bitstamp 5%, kaksen dokaz? Aja, s kreditno si mislu... mozno. Mah, nakazi SEPA.

Tako. SEPA, pa počakaš na naslednji dan in je denar gori. Zdaj pa, če res hočeš imeti v trenutku gori denar, potem pa je tudi logično, da je večja provizija. Isto kot pri pošti. Navadna potuje dan ali dva. Imaš pa opcijo, ko dostavijo pošiljko v 4 urah. Seveda za dosti višjo ceno. Dal sem primerjavo, ker je skoraj vsepovsod isto, če nimaš časa imaš pa višek denarja in potem kompenziraš to.

novak-t ::

Na bitstamp preko sepa obrazca sem imel nakazano v 2 urah, ne splača se ti tistih procentov plačevat

Qorius ::

Seveda... bom naredil sepa potem. Sploh če je tako hitro. Ni mi bilo smiselno čakati, zato sem avtomatsko naredil z Mastercard. Potem sem šele videl, da je v bistvu tako visok fee.
Hvala vsem za nasvet :)

MrStein ::

Pri SEPA je odvisno v katerem delu dneva oddaš, pri kateri banki in še kaj...
Če imaš smolo, gre šele naslednji dan. Ali teden, če so vmes prazniki, vikend in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qorius ::

Ja, to vem. Pa saj v bistvu se mi sploh ne mudi, samo smotano mi je čakat na nekaj...
Nakazano preko sepa, sedaj pa bo ko bo. Jutri bi verjetno že moralo biti, če ne prej.

kamiKaZaA ::

Jaz sem delal nakazilo med 15.30h in 16.30h, ter sem vedno med delovnim tednom dobil nakazano naslednji delovni dan.

kow ::

Ko se enkrat navadis na kripto transakcije, rata nenavadno cakati... Banke se pa medtem ukvarjajo s cobolom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MrStein ::

SEPA Instant Transfer
Samo što nije...

BTC prenos sicer tudi traja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

          ::

kow je izjavil:

Ko se enkrat navadis na kripto transakcije, rata nenavadno cakati... Banke se pa medtem ukvarjajo s cobolom...


Največ (1 teden) sem čakal na transakcijo z BTC.

kow ::

To samo pomeni, da si transakcijo opravil leta decembra 2017. Pa, da si nesposoben, pa nisi znal fee-ja povecati.
Kaj je tvoaj poanta? Da bitcoin mainnet ni scaleable? To vemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DuaL ::

Zanima me katero stran oz. aplikacijo priporočate za kriptovalute pa daje min polog 50 eur?

Facebook dev ::

Kraken.

PrihajaNodi ::

Kraken
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

CaqKa ::

DuaL je izjavil:

Zanima me katero stran oz. aplikacijo priporočate za kriptovalute pa daje min polog 50 eur?

kaj pomeni minimalni polog?
kaj bi rad delal z aplikacijo?
jaz trgujem (kupujem in prodajam) EUR/USD/BTC/XRP/LTC/BCH/ETH na bitstampu.
Najmanjši znesek s katerim lahko trgujem v eur/usd paru je 25eur. pri btc/kripto pa 0,001BTCja
provizija na en posel je 0,5% in se niža več prometa kot narediš.

Kaj je na Kraken dobrega da priporočate?
jaz se spomnim da sem izbral bitstamp in etoro za delnice, ker je to bilo edino kar sem lahko iz revoluta nakazal denar.

hamez66 ::

Kraken omogoča nakazila preko SEPA (isto, kot Bitstamp, večina borz pa tega ne omogoča), imajo Tezos (in še okoli 20 drugih coinov, na Bitstamp imajo samo 4) in ne težijo toliko s KYC, kot na Bitstampu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

CaqKa ::

kaj je kyc?

moje osebno mnenje okrog tega če je več coinov, je da se jih ne moreš naučit in da so za začetnika že ti 4 na bitstampu overhelming. se mi s tega vidika zdi skorajda bolj smiselno da se človek nauči trgovanja najprej z eno kripto valuto, pa potem postopoma kakšno dodaja.

meni se zdi smiselna informacija kolko te borze dejansko našemu fursu pošiljajo podatke? in predvsem kaj mu pošljejo.

PrihajaNodi ::

Brez skrbi, na zacetku bos stancal z izgubo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

hamez66 ::

KYC je Know your customer procedura. Povprašajo te o osebnih podatkih, zaposlitvi, od kod denar za coine, če pa dalj časa trguješ, ti težijo še z zgodovino trgovanja in podobnim.

Glede tega, koliko podatkov pošiljajo komu, je pa za verjeti, da jih Bistamp pošlje več, kot firma, ki je registrirana v Hong Kongu, na Sejšelih ali v ZDA. Ampak za točno informacijo bi pa moral njih vprašat.

To glede števila coinov seveda ni nujno prednost, je pa lastnost borze, na katero je smiselno opozorit.

CaqKa ::

To kar praviš za KYC sem jaz razumel, da je regulirano in predpisano z zakonodajo. Nevem če bi ravno kategoriziral kot teženje. Pač nekaj teha stvari morajo.
V katero državo pa gre denar pri kraken, ko daš sepa transfer, da si nakažeš za trgovanje?

PrihajaNodi ::

USA. Kraken je registraran v USA.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

MrStein ::

CaqKa je izjavil:

To kar praviš za KYC sem jaz razumel, da je regulirano in predpisano z zakonodajo.

Ja, tako je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kiFni ::

CaqKa je izjavil:

DuaL je izjavil:

Zanima me katero stran oz. aplikacijo priporočate za kriptovalute pa daje min polog 50 eur?

kaj pomeni minimalni polog?
kaj bi rad delal z aplikacijo?
jaz trgujem (kupujem in prodajam) EUR/USD/BTC/XRP/LTC/BCH/ETH na bitstampu.
Najmanjši znesek s katerim lahko trgujem v eur/usd paru je 25eur. pri btc/kripto pa 0,001BTCja
provizija na en posel je 0,5% in se niža več prometa kot narediš.

Kaj je na Kraken dobrega da priporočate?
jaz se spomnim da sem izbral bitstamp in etoro za delnice, ker je to bilo edino kar sem lahko iz revoluta nakazal denar.

pejt domov, pojma nimaš...
po tem zgoraj si ful time trader, tak davk ti bojo opizdil da ne boš milijonar nikoli :)

CaqKa ::

meni ni jasno zakaj država hoče da če sem že nekje zaposlen, da morem sam še enkrat prispevke plačevat.

call_cry-pto ::

Bitcoin dej 10.100 usd pa roka! Ampak noben mi ni zelel ponudit tolk denarja :(

Zgodovina sprememb…

skrba ::

Pozna kdo oz uporablja kdo?

https://crypto.com/en/cards.html

sparovcek2 ::

Cas za kaksen manjsi buyback tezosa mogoce

call_cry-pto ::

Tisti, ki se nimate, priporocam nabavo cold wallet. Ce imate na borzi denar. Nikol ne ves. Za vsak slucaj.

doktorproof ::

To te je kar tako popadlo, ali kaj veš kar nekateri ne?

call_cry-pto ::

Ne vem nic. Zgolj na podlagi tega, da je za kaksen promil vec moznosti zarad zaprtja stevilnih regij, zlasti azijskih.

Vazelin ::

Kakšne predikcije za BTC? Spet očitno gremo pod 9k. Enostavno bull ne more čez
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Baja ::

še ene 2 leti bolj sideway, da se po dobrih tecajih vtopijo shitcoini, pol pa gremo na 10x.

Vazelin ::

Dobra nakupna priložnost ali potapljajoča se barka? >:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

r00k ::

Ma kdo kak novejsi tutorial za namestitev walleta na windows ?

K0l1br1 ::

Sell low buy high!

Baja ::

@vazelin: ce ne gres all in (bajta, žena, deca) je btc po moje vedno dobra nakupna priložnost. kolko te pivo na mesec pride, vrzi se v btc :P

@r00k: kolko vem se ni nic spremenilo. nalozis clienta in syncas bazo. ce noces full node-a pa mas na voljo light cliente. electrum, exodus, ...

@k0l1br1: buy high, sell low!

3man ::

call_cry-pto je izjavil:

Tisti, ki se nimate, priporocam nabavo cold wallet. Ce imate na borzi denar. Nikol ne ves. Za vsak slucaj.

Katero pa priporočaš in zakaj?
A je kakšna tema za hardware wallete že odprta?
««
265 / 270
»»