» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
8 / 270
»»

vorantz ::

Sej bo spet prilezlo na dno...ne hitet brez veze zdej

MrStein ::

Še kar raste. Stavim da dan potem, ko kupim, pade.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Ja pol pa kr prec kup, da bomo lahko jutr še mi!

StarMafijec ::

jype je izjavil:

Ja pol pa kr prec kup, da bomo lahko jutr še mi!

Padlo bo potem, ko bo 110$. Padlo bo pa na 90$. Tko, da se še vedno zdele splača kupit.

jype ::

StarMafijec> Padlo bo potem, ko bo 110$. Padlo bo pa na 90$. Tko, da se še vedno zdele splača kupit.

Js bi tut mel pavlihovo pratiko iz prihodnosti :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PomagajMi ()

PomagajMi ::

Se nespoznam najbolje na bitcoin ampak še bodo rastli nekaj časa ...100$ pomoje vsaj

Problem je da bo cim vec ljudi zdaj minalo in bo cena pocasi padla

Se še spomnim ko so bili 10$ pred par mesci jao

jype ::

Kaj me brišeš? Očitno StarMafijec ni imel pavlihove pratike iz prihodnosti, ker je z 79 že padlo na 69 in še pada.

Al je pa zanalašč narobe povedal.

N4m31355 ::

kje lahko spremljam tečaj btc-usd in btc-eur? Do sedaj se je naminalo kokli 8.5 milijonov coinov, in ko jih bo 10 milijonov, bo 1 blok vreden le še 25 btc ne več 50,zato bo minanje počasnejše.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

N4m31355 ::

hvala

gruntfürmich ::

skoraj miljarda $$ je v obtoku... kar ni zanemarljivo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jinto ::

N4m31355 je izjavil:

kje lahko spremljam tečaj btc-usd in btc-eur? Do sedaj se je naminalo kokli 8.5 milijonov coinov, in ko jih bo 10 milijonov, bo 1 blok vreden le še 25 btc ne več 50,zato bo minanje počasnejše.


To se je že zgodilo pri bloku 210000, trenuten blok je 227411. Vseh Bitcoinov je skoraj 11 milijonov.

N4m31355 ::

se to še kdaj zmanjša?

Jinto ::

Vsakih 210 000 blokov se razpolovi.

MrStein ::

Evo padca!
(nisem kupil ;))

Sicer se je že pobralo nazaj na 66 USD.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

High:$73.49500
Low:$52.34560
8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mipe ::

Padaaaaaaaaaaaaa!

Ne, ne, čakajte, zdaj se spet vzpenja...

Sem šel pogledat na btce in mi je vrglo 500 error s to sliko:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

StarMafijec ::

Do kam dol bo še šlo preden se začne spet vzpenjat?

kkk7 ::

Okrog 50 je močna podpora, vendar mislim, da se bo jutri spet začelo dvigovati oz. se lahko še par dni konsolidira med 60-65.
Bral sem enega analitika, ki pravi, da nas bo naslednji val ponesel do 90-100 (koliko njegovo mnenje šteje ne vem, npr. včeraj je prav napovedal, da je vzpona za zdaj konec, danes je bil pa crash, ampak je v preteklosti že tudi kiksnil...).

jype ::

Naredu 18 btc profita, šu z biciklom vn za eno uro, preskočil potencialnih 14 btc profita ob padcu na 50.09 na bitstampu.

It's a sick game.

kkk7> Bral sem enega analitika,

Joj, analitiki.

Noben ne ve.

StarMafijec ::

Sam sicer ocenjujem, da ima 1 BTC najmanj potencialno vrednost okrog 90 tisoč USD.

StarMafijec ::

Zanima me, če naokoli kaj "oglašujete" glede bitcoina?

In če ste poskrbeli za dediče, če nenadoma umrete?

Lonsarg ::

Sam res, na kak način narediti locker svojih gesel, ki bo videl svojcem izključno po moji smrti hm.. :)

jype ::

Jsm cerkvi zapustu, bog pa itak vidi moje geslo.

Mipe ::

Ma, napišete oporoko in zraven dodate geslo. Kaj bi komplicirali?

Itak ta dediščina ne bo vredna piškavega groša. Vezana je namreč na virtualno valuto, ki nima neke trdne, oprijemljive osnove kot npr. zlato.

jype ::

Mipe> Itak ta dediščina ne bo vredna piškavega groša. Vezana je namreč na virtualno valuto, ki nima neke trdne, oprijemljive osnove kot npr. zlato.

Kakšen absurden koncept. Da je zlato stabilno, čeprav ga lahko z malo fizikalnega znanja vsak ruski mafijaš lahko poljubno ustvarja z navadnim pospeševalnikom ali jedrskim reaktorjem, bitcoin pa ni, čeprav ga nobem mafijaš ne more ustvarjat iz nič drugače kot da opravlja družbeno koristno delo kriptografskega podpisovanja transakcij v omrežju? Fat chance.

kkk7 ::

Mipe>
Glede stabilnosti zlata/srebra bi se lahko razpravljalo. Poglej si graf srebra in famozni padec okoli 1.maja 2011 iz 50$ na 33$ - to je 33%.

barakus ::

Mipe je izjavil:


Itak ta dediščina ne bo vredna piškavega groša. Vezana je namreč na virtualno valuto, ki nima neke trdne, oprijemljive osnove kot npr. zlato.


Aha, tako kot npr. dolar?

Hayabusa ::

jype je izjavil:

Mipe> Itak ta dediščina ne bo vredna piškavega groša. Vezana je namreč na virtualno valuto, ki nima neke trdne, oprijemljive osnove kot npr. zlato.

Kakšen absurden koncept. Da je zlato stabilno, čeprav ga lahko z malo fizikalnega znanja vsak ruski mafijaš lahko poljubno ustvarja z navadnim pospeševalnikom ali jedrskim reaktorjem, bitcoin pa ni, čeprav ga nobem mafijaš ne more ustvarjat iz nič drugače kot da opravlja družbeno koristno delo kriptografskega podpisovanja transakcij v omrežju? Fat chance.

Cool story, bro.

http://www.scienceinschool.org/print/257
http://www.gemologistsam.net/did-gold-c...
http://www.vectorsite.net/tastgal_04.ht...
http://www.castlerock.wednet.edu/HS/ste...
http://ircamera.as.arizona.edu/NatSci10...



Tako bi nekako šlo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

zmelkoow ::

LP!

Kje kupiti bitcoine preko Paypala?


Hvala

Z

Jinto ::

S Paypalom boš težko kupil, ker se da goljufat (razveljavit transakcijo).

Mipe ::

No, bom povedal drugače.

Katera država bi vezala svojo valuto na bitcoin?

jype ::

Zakaj bi pa to storila?

S tem se odpove _vsem_ instrumentom monetarne politike.

Lonsarg ::

Bitcoin ne bo nikoli nadomestil kar celotne državne ekonomije. Ker se ni za bati, da bi države same, oziroma kar kak EU raje naredil alternativno digitalno decentralizirano valuto in podelil vsem lastnikom EUR denarja to novo valuto, kot pa da drago kupuje bitcoin. ČE bi že država hotla narediti tako valuto seveda, oziroma država ne, kaka podjetja bi znala kaj takega zlobirati.

technolog ::

A je varno kaj kupit, sedaj ko je na vrhu?

Gregor P ::

Vzemi to bolj kot neko igro, kjer ti ni žal denarja, ki ga boš morda izgubil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

technolog> A je varno kaj kupit, sedaj ko je na vrhu?

Je.

Prodam ti za 77. Potem bo ziher še zrastlo, potem padlo, potem pa kupim od tebe za 2.

N4m31355 ::

kakor gledam, se splača kupiti ko je pod 65, pod 60 če imaš čas, in prodati ko je nad 70, nad 75 ce imas cas. se pa po mojem mnenju ne obeta velik spike do ponovnega lomlenja nagrad, kar pa naj bi se zgodilo pri bloku (someone fill in). Nič kmalu. kateri blok se sedaj mine-a pa ne vem.

jype ::

Naslednji diff change je zdaj.

N4m31355 ::

??
ni biu pr bloku 210k in nasledn pr 420k? nism zih ztu nism nc pisu

A. Smith ::

Sem raziskoval, koliko se odmeri dohodnine za dobiček pri odsvojitvi bitcoinov.

Dodaten prihodek ste dolžni prijaviti in je v ZDoh-2 opredeljen kot "drugi dohodki".

Podoben primer:
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...

Torej, na koncu cesar vzame 25%.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kkk7 ::

Torej, če kupiš bitcoine, je tako, kot da bi si kupil loto listek v Avstriji? Torej so po tvojem bitcoini neke vrste srečka, včasih dobiš, včasih zgubiš?

Osebno mislim, da bitcoini spadajo med valute in kot taki, se izvezamejo iz dohodnine. npr: Kupiš kune in jih zamenjaš za evre - ni ti treba prijaviti izgube ali profita. Pač moja kmečka logika.

black ice ::

N4m31355 je izjavil:

??
ni biu pr bloku 210k in nasledn pr 420k? nism zih ztu nism nc pisu

Diff change je sprememba težavnosti. To kar imaš ti v mislih je razpolovitev 'nagrade' na posamezen blok.

N4m31355 ::

black ice ko se je to zgodilo pri bloku 210k je cena skočila če se ne motim. menim da se bo ponovno dvignila takrat.

A. Smith ::

kkk7 je izjavil:

Torej, če kupiš bitcoine, je tako, kot da bi si kupil loto listek v Avstriji? Torej so po tvojem bitcoini neke vrste srečka, včasih dobiš, včasih zgubiš?

Osebno mislim, da bitcoini spadajo med valute in kot taki, se izvezamejo iz dohodnine. npr: Kupiš kune in jih zamenjaš za evre - ni ti treba prijaviti izgube ali profita. Pač moja kmečka logika.


Tvoja logika ima luknje. In ne, BTC niso srečke. In glede dohodnine niti ni toliko pomembno, kam spadajo.

Fora je v tem, da moraš v dohodnino prijaviti VSAK dohodek, ki ni opredeljen kot izjema v ZDoh-2.

Se pravi, če poceni kupiš nek predmet in ga drago prodaš, je to že treba prijaviti v dohodnino. Če si kupil švicarske franke v obdobju nekaj mesecev nazaj, ko so rasli v primerjavi z evrom, jih kasneje zamenjal nazaj v evre in naredil dobiček, moraš to prav tako navesti v napovedi za dohodnino.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

black ice ::

N4m31355 je izjavil:

black ice ko se je to zgodilo pri bloku 210k je cena skočila če se ne motim. menim da se bo ponovno dvignila takrat.

Mešaš pojme. Tudi diff change vpliva na ceno.

gruntfürmich ::

A. Smith je izjavil:

Sem raziskoval, koliko se odmeri dohodnine za dobiček pri odsvojitvi bitcoinov.

Dodaten prihodek ste dolžni prijaviti in je v ZDoh-2 opredeljen kot "drugi dohodki".

Podoben primer:
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...

Torej, na koncu cesar vzame 25%.


kako pa bo davčna vedela če gre za dobiček?
in nad koliko dobička je potrebno prijaviti? 1000€?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StarMafijec ::

Kak je, če imaš izgubo?

Tilen ::

StarMafijec je izjavil:

Kak je, če imaš izgubo?


Ne moreš imeti, ker gre samo gor!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

A. Smith ::

StarMafijec je izjavil:

Kak je, če imaš izgubo?

Dobiček ti Cesar vzame, izgubo ti pa prepusti, kaj pa misliš?

kako pa bo davčna vedela če gre za dobiček?
in nad koliko dobička je potrebno prijaviti? 1000€?

Na tistem linku se omenja 42 evrov :D

Ampak kolikor vem, nekih mini zneskov nihče ne prijavlja (upam, da me za to izjavo ne bo kdo preganjal). Cesar postane pozoren pri večjih transakcijah (višje v tej temi je bil objavljen link, kako velikih). Takrat prideš na radar in se splača poiskati DURS, preden on poišče tebe.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
««
8 / 270
»»