» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
5 / 270
»»

gruntfürmich ::

zame bo dno pri 1€/BC.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

flipr ::

Mislim, da bo cena zopet narasla, ko bo težavnost dovolj padla. - Nelogično? Dovolite da razložim svojo teorijo.

Dokler je mining profitabilen za sisteme z 100-150mhash (ena solidna Radeon kartica) se bodo bitcoini razpršili na večje število minerjev. Te minerji bodo rudarili na lastnih mašinah zato v minus poleg elektrike ne gredo in imajo prednost pri prodaji bitcoinov saj lahko počakajo na "špico" v ceni in držijo svoje BTCje. Medtem, ko so mali investitorji/rudarji za svoje sisteme odšteli po par tisoč evrov bodo sproti prodajali BTCje saj jim je primarno pokriti investicijo. Na drugi strani imamo še seveda traderje, ki drugega kot zvišujejo volume ne počnejo in na dolgoročni trend cene po mojem mnenju ne vplivajo.

Mnenja dobrodošla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipr ()

gruntfürmich ::

težavnost se dviguje zelo počasi. bolj se to meri v letih da je kaj opazno kot pa v tednih/mesecih. ampak ker tudi HW gre gor, uprašanje kdaj bo razmerje drugačno kot je sedanje. morda šele čez 10 let...
kar pa se tiče BC, pa dokler se bo samo trejdalo da se trejda, ne bo s tega nič. ko pa bo folk videl da s tem bypassira davke in podobne fore za sivo ekonomijo, pa bodo cene šle v nebo.
kaj pa se bo dejansko zgodilo pa bo prinesel čas...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Težavnost je šla že tudi navzdol.

gruntfürmich> kar pa se tiče BC, pa dokler se bo samo trejdalo da se trejda, ne bo s tega nič. ko pa bo folk videl da s tem bypassira davke in podobne fore za sivo ekonomijo, pa bodo cene šle v nebo.

Ni ti treba utajit davkov, če uporabljaš bitcoin.

gendale ::

mal si neumen če jih ne

black ice ::

Mod: Izbriši, napačen link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich> kar pa se tiče BC, pa dokler se bo samo trejdalo da se trejda, ne bo s tega nič. ko pa bo folk videl da s tem bypassira davke in podobne fore za sivo ekonomijo, pa bodo cene šle v nebo.

Ni ti treba utajit davkov, če uporabljaš bitcoin.


mislim da je še ena prepreka pri BC, to je pa bolj psihološka oz. uporabniška; dokler se bodo BC smatrali kot sredstvo za služenje denarja bo ta valuta še vedno lahko na prepihu davčne ipd. ko pa bomo dojemali (če bomo kdaj) BC kot 'denar' (ki ga ne bomo zamenjevali za lokalne valute), pa bodo stvari lažje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gendale ::

a ni fora bcja v plačevanju nelegalnih stvari

hint..silkroad..hint

1024 ::

Če ste zamudil:

Bitcoin in France: first legal decision directly related to Bitcoin?
https://bitcointalk.org/index.php?topic...
Fish knows everything.

Rias Gremory ::

Razmišljam da bi začel rudarit in me zanima kater miner je dober (za začetnike)?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Roadkill ::

Haha.
Takole zgleda graf zadnjih 10 dni: http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS...

Če si gambler, potem je mogoče zdaj trenutek, da investiraš v BTC, rudarit se pa trenutno ne splača.

Zahtevnost je trenutno veliko višja, kot je bila, ko so se BTC prodajali po 20$...
Ü

ingo ::

Sama zadeva je dobro zastavljena in na dolgi rok ima potencial, da se razvije. Je pa slika veliko širša, kot jo vidijo vsi tako imenovani špekulanti in na njihovo presenečenje stvar ni namenjena prekupčevanju ampak v prvi vrsti kot univerzalno plačilno sredstvo! Prekupčevanje pa se (je) splača le v zgodnji fazi in se kasneje, definitivno ne bo več toliko, ko se bo tudi vrednost ustalila.
Sicer pa sem sam (na žalost), zelo skeptičen, da bo stvar dejansko uspela, ker bo v neki točki postala prevelika konkurenca in grožnja trenutnemu velikemu, zastarelemu in počasnemu sistemu in vsem, ki so v njega vključeni. Enostavno ne bodo dovolili prihod novih igralcev na sceno in jih bodo onemogočili z vsemi jasnimi in nejasnimi zakoni in predpisi! Na žalost se bojim, da zlepa ne bo šlo!!!

gruntfürmich ::

jst pa mislim da bo ravno zdaj priložnost za BC; valute nihajo, zaupanje pada, zlato se kupuje za zalogo vendar je slabo likvidno, delinice so jama brez dna... torej jst menim da zdaj (če bodo zadeve šle še navzdol) ali nikoli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

BC leti gor, http://bitcoincharts.com/markets/ , jst pa se seveda nisem držal obljube da ga bom kupoval ko je bil po 2€...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

flipr ::

gruntfürmich je izjavil:

BC leti gor, http://bitcoincharts.com/markets/ , jst pa se seveda nisem držal obljube da ga bom kupoval ko je bil po 2€...;(


Nekaterim sem ta trenutek pošteno smeji.

:D :D :D :D :D

Lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipr ()

Iatromantis ::

Ker je v slovenščini pravzaprav malo informacij o Bitcoinu na enem kupu sem se odločil priraviti naslednji prispevek.

Kaj je Bitcoin?

Prosim za morebitne QA popravke, saj sem ga kot neuporabnik mreže gotovo kaj pobiksal.

flipr ::

Iatromantis je izjavil:

Ker je v slovenščini pravzaprav malo informacij o Bitcoinu na enem kupu sem se odločil priraviti naslednji prispevek.

Kaj je Bitcoin?

Prosim za morebitne QA popravke, saj sem ga kot neuporabnik mreže gotovo kaj pobiksal.


Lepo spisano! :)

gruntfürmich ::

trguje kdo na mt.goxu?
nwm kako je z nakazili denarja tja in izplačili; če deluje s SEPA transferjem v slovenijo na klik normalno in kako je z izplačili denarja v slovenijo?
pa kaj je bolje, trgovati v eurih ali $$?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeJus ::

A mi lahko kdo tu prosim razloži za kaj se gre pri SEPA transferjih in če se da prek tega plačevati s kartico.

terryww ::

SEPA je rabil okoli 3 dni, da je prišel do mtgoxa. dvignil še nisem, tako da ne vem kako je s tem. eur in usd sta načeloma dva različna trga, čeprav zgledata včasih kot en trg z 2,5% razliko, kolko kasira mtgox za pretvorbo valute. aja v nastavitvah na mtgoxu se da nastavit če želite, da obračunajo 2,5% za pretvorbo eur v usd ali 0% in vam odprejo posebno denarnico, kjer so samo evri.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

flipr ::

Za vse bitcoin entuzijaste sem postavil forum www.bitcoin.si/forum

Upam, da se kdo od vas pridruži.

Lep pozdrav

JC Denton ::

A je probal kdo rudarit s tem http://www.ztex.de/usb-fpga-1/usb-fpga-...

200mh/s in 9w porabe, stane pa okrog 400€

P3Hi ::

FPGA miner mene tudi zanima.. Kdo bi to naredu :=)

Steinkauz ::

Kolker sm jst bral se ne splača.
GPU so mainstream in imajo ugodne cene in je boljše kljub višji porabi.

P3Hi ::

Js sm tudi bral, da kao ne sam še vedno.

Recimo rhp si je naredu sam za ~200€ okol 200mh/s
https://bitcointalk.org/index.php?topic...
Ko bi le sheral, kak je točno naredu vse.. Js sm sposobn naredit, če bi le sheral vse potrebne info..

400€ za 200mh/s mi je preveč. Pol je skor boljš tale http://www.butterflylabs.com/products/

600$, recmo 600€ z vsemi davki in ostalo blesarijo.
Da pa 830 mh/s z 80W, kar je ugodneje, kot recimo neka highend grafika..

Jaz za1x rudarim na brezplačni elektriki, ampak čez čaz se bo to spremenilo zato gledam za FPGAji..

Je tu mogoče kdo, ki bi znal napisat konkreten vodič za poceni rhpjevo varjanto in če zna povedat al to zdrži tolk cajta kot grafika (grafika upam, da se mi skuri da jo dam v garancijo)?

EDIT: drugače nas je pa kar nekaj pri nas :=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P3Hi ()

JC Denton ::

Tist od rhp sem tud jaz mal prej bral. Če bi kdo to v Sloveniji poštimal bi blo superca. Če ne pa upam, da se čimprej nabere mal konkurence in da s tem cene padejo.

ABX ::

Danes sem imel mir v službi in sem malo začel razmišljat v tej smeri.

Mogoče za naslednjo zimo si bom zrihtal en PC za Bitcoin ki bo istočasno še pečka za stanovanje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gruntfürmich ::

jst sem z miniranjem obupal. je postalo drago.
se pa cena skok vrti okoli 5$, malo gor, malo dol. sem želel visokofrekvenčno trgovati, pa sem obupal:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Golden eye ::

gruntfürmich je izjavil:

jst sem z miniranjem obupal. je postalo drago.
se pa cena skok vrti okoli 5$, malo gor, malo dol. sem želel visokofrekvenčno trgovati, pa sem obupal:))

Jaz sem tud mal računal in se ne splača kej dost. Sicer si pa lahko vsak sam izračuna tukaj:
Bitcoin Mining Calculators:
http://tpbitcalc.appspot.com/
http://www.alloscomp.com/bitcoin/calcul...

gruntfürmich ::

nekje avgusta sem dokupil grafično in začel z miniranjem. in morda lahko rečem, da sem nekje na nuli z investicijo in stroški; nisem še čisto preračunal. je pa takrat bil tečaj okoli 10$.
definitivno pa sem sedaj ustavil mašinerijo, ker sem proti koncu 3× več časa porabil za generiranje 1 bt kot na začetku, pa še cena je mizerna. tko da sem zaključil zgodbo.
sj morda bi se še splačalo, ker je račun nekje 25€ višji, ampak je to zelo na knap...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Je kdo že dvignil sredstva iz mtgox?
Komplicirajo kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

genesiss ::

Jaz sem, ni bilo komplikacij.

ABX ::

gruntfürmich je izjavil:

jst sem z miniranjem obupal. je postalo drago.
se pa cena skok vrti okoli 5$, malo gor, malo dol. sem želel visokofrekvenčno trgovati, pa sem obupal:))


Kakšen si imel pc setup?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

P3Hi ::

Bom kar iz glave napisal.

Imam HD6850 in HD5870. Skupaj data 640MH/s. (per Month B11.29 $56.45)
Za HD6850 sem plačal 160€ (nova lani avgusta)
Za HD5870 sem dal 140EUR + nov hladilnik -> 180€ (ravno 1 mesec dela)
Torej investicija me je stala 340€.

Minati sem začel lani avgusta, vmes so mi ukradli online denarnico pa tudi spušu sem vse, ker sem se igral traderja brez osnov poleti je bila cena še super potem pa samo navzdol.. 50€ sem spušu za kreditno kartico, katere idajatelj je tri dni po tem ko sem jo dobil preklical poslovanje z BitCoini (Paxum). Izplačal pa sem 80€ z Intersanga tik preden sem kupil HD5870, ravno čez kak teden pa bom vzel dol novih 50€...

Sedaj bom z obema na mesec pri trenutni ceni služil okoli 45€..
Do konca poletja bo izplačana še HD5870, če cena in težavnost ostaneta enaki.

Dejansko mi je čisto vseeno al delam profit al pa ne trenutno imam elektriko brezplačano, ko se bo to spremenilo prodam GPUje in kupim FPGA iz butterfly labsa. (600€ for 832MH/s @ 80W)
Za najboljši izkoristek kupite 5970 ali 7970.

Novica o FBI me ne gane, ker ne morejo narediti čisto nič, da bi ugasnili omrežje, jaz pa lahko BitCoine prodam tudi na roko.
Po drugi strani pa lahko drogo, ak47 in vso ostalo navlako katere mogoče res ne rabimo na BitCoinu, kupim tudi z $,€, itd. Torej naj prepovejo še prave valute, če že.

Za hec sem vnesel podatke v kalkulator (400$ investa, 400W porabe, 0,13$ elektrika)
Cost to generate 1? (with hardware cost) 2.56 $
Cost to generate 1? (without hardware cost) 1.34 $
? generated in Investment Period 329.63 ?
Money generated in Investment Period 1621.76 $
Net profit in Investment Period 778.72 $

Torej še vedno sem v profitu, kjlub temu da je upoštevana še cena elektrike.
Inštalirajte si BitCoin kliente in pomagajte graditi omrežje, saj ni treba da minate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P3Hi ()

gruntfürmich ::

Jaz sem, ni bilo komplikacij.

dj povej postopek pls. (sepa, ppal; ktira valuta - jst imam v $$...?)

Kakšen si imel pc setup?

imel sem 2×5850, s tem da sem eno dokupil. torej realno investicija 150€ v eno 5850.
dajale so 310MH/s vsaka, kuril pa sem kar dosti, recimo 18h / dan + celotne weekende.
račun za štrom je prihajal ~25€ dražji (govorim iz glave, ampak je bilo nekje tu).
na koncu, pred parimi meseci sem že po 3,4,5 dni čakal na 1 bc. morda so kaj me zajebali, ne vem. ampak to je enostavno prešvoh. sem opustil.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ABX ::

Vidim da si dobro sestavil PC, tako da kaj dosti več bo zelo težka.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

disposable2 ::

Eh halo.

Mining je ratal pro game (100gh+ farme), ne morte tekmovat s temi k placujejo 0.03usd za kwh... V evropi so cene stroma take da FPGA or gtfo.




Zato pa gres na GLBSE in nabavs 'bonde' teh mining firm. https://glbse.com/
GIGAMINING pa BITBOND delajo 2% na tedn cca.
freenode: #bitcoin-assets

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

jo
minirate kaj? počasi se bo morda zopet isplačalo, če se kriterij le ni preveč dvignil.
drugače pa glede trgovanja sumim na nov balon. prodajam po 9,4$ zaenkrat, pa da vidimo kako se bo obrestovalo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Isotropic ::

na forumu sem nekaj videl, da bodo postali popularni ASIC

mmazi ::

Živjo vsi,

če še kdo to bere: v torek bo v Kiberpipi v Ljubljani dogodek na temo bitcoina. Priložnost, da se z znanci s foruma srečate še v živo :)

https://www.facebook.com/events/4782142...
http://pot.kiberpipa.org/bitcoin-matija...

gruntfürmich ::

lol
tako kot povsod smo ene 3 leta zadaj (eni so do sedaj že nesramno obogateli s praktično 0 vložka)...
stanje je trenutno tako, da že 1 mesec niha od 12-13$/BC. in potem ne veš ali vložiti denar ali ne. ker realne vrednosti še nima, je pa vse bolj popularen.
plus tega da je vsako poletje hype okoli BC in dobi en pik, potem pa zgrmi dol...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DMouse ::

Bitstamp se vedno pogosteje pojavlja na drugem ali tretjem mestu po prometu, čestitke ekipi! Samo upam, da je glede varnosti dobro poskrbljeno!

DMouse ::

Predavanje v Kiberpipi:

MrStein ::

Danes/včeraj je vrednost BTC padla ta za 10%.
Komentarji?
(sem pred časom bil na eni spletni strani, ki komentira take stvari, samo zdaj se več ne spomnim naslova)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Kaka večja podjetja morajo začeti v bitcoinu trgovati, da bo le ta kot valuta postal bolj stabilen. Po drugi strani pa čakajo podjetja, da bi bil bolj stabilen, preden začnejo trgovat. Kura in jajce problem:)

gruntfürmich ::

MrStein je izjavil:

Danes/včeraj je vrednost BTC padla ta za 10%.
Komentarji?
(sem pred časom bil na eni spletni strani, ki komentira take stvari, samo zdaj se več ne spomnim naslova)

mislim da bo hitro se povzpela nazaj.
je pa vsekakor v trendu padanja do naslednjega poletja, imho. ampak takih strmih padcev samo v eno stran ne pričakujem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

3man ::

Še vedno cepa dol.
Se pridružujem čestitkam slovenskemu Bitstampu!

MrStein ::

Hmm, zakaj Bitstamp posluje v USD, če je kao EU zadeva? (nimajo v FAQ)

Ah, celo slovenci so.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gruntfürmich ::

bitstamp je vsekakor vreden pohvale, vendar po mojih izkušnjah za resnega trejderja ne obstaja drugega kot mt.gox. sem bil na bitmarket.eu, pa so tile mali marketi en velik joke... kot ljubljanska borza napram njujorški.
morda bi edinole bili primerni za trejdanje ker z veliko zamudo sledijo tečaju na mtgoxu in ostalih, in bi lahko iz tega naslova ustvarjal dobičke. vendar če transakcije ne potekajo hitro lahko še na to pozabimo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Vsakič, ko naratse cena bitcoina se najde nekdo v tej temi in začne sanjarit kako bi vlagal
v roku 1-2 mesca pa cena prileti na dno in tema utihne...
««
5 / 270
»»