» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
6 / 270
»»

gruntfürmich ::

no no, nikarte tako neumno... če tema zamre še ne pomeni da ljudje ne vlagajo. ko cena prileti na dno nimajo časa pisat, ker kopujejo. ko pa cena raste pa molijo da gre še višje:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

wordpress sprejema btc
Zadeva se počasi le širi

LP
Kaj?

Magic1 ::

Dost brezvezna valuta. Kako boš pa določil vrednost, razen na osnovi exuzivnosti? Kot kakšna slika...bolj sama sebi namen, brez praktične uporabnosti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DeJus ::

Magic1 je izjavil:

Dost brezvezna valuta. Kako boš pa določil vrednost, razen na osnovi exuzivnosti? Kot kakšna slika...bolj sama sebi namen, brez praktične uporabnosti.

Kako se pa ostalim valutam določa vrednost? A denar pa ima praktično uporabnost?

MrStein ::

FYI (ne vem, zakaj to ne morejo na web strani napisat)

bitstamp.net omogoča naslednje načine depozita (vsaj našteti so v vmesniku, probal jih nisem):
- SEPA nakazilo
- International Wire Transfer
- Bitcoin
- Bitstamp Code (njihov coucher oziroma kupon, če prav razumem)
- BitInstant

Dvig pa:
- SEPA nakazilo
- International Wire Transfer
- Bitcoin
- Bitstamp Code (njihov coucher oziroma kupon, če prav razumem)

PS: Ima kdo izkušnje z dvigom sredstev iz teh marketov (mtgox, bitstamp, itd...)?

Jaz ima eno negativno izkušnjo z mtgox, ki pa recimo da je zdaj "urejena".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

3man ::

BitStamp sem poizkusil in dela bp. Menda bo kmalu tudi nov trgovalni vmesnik na spletu. Upam, da jim uspe se obdržat v svetovnem vrhu, tudi ko bo zadeva nekajkrat bolj uveljavljena.

Looooooka ::

Tv je zgleda tud zadi...
glih na universal opazil nanizanko o bitcoinu.
http://blogs.wsj.com/speakeasy/2012/01/...

_Denny_ ::

http://siliconangle.com/blog/2012/11/27...

Danes ob polnoči se bo vse razpolovilo, nekateri mining pooli bodo zaprti, drugi pa bodo povišali davke. Sam sem kar ugasnil gpu miner, ker se za 0,04 BTC (prej 0,10) oz. 15€ mesečno več ne splača.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Lonsarg ::

Ustanovitelji bitcoina so sprogramirali v protokol velike skoke, ko se število bitcoinov pri miningu razpolovi. Hoteli so pa stabilno valuto, to je ravno nasprotno od stabilnega loleki. Če so hoteli stabilno, bi morali delati male skoke, vsake toliko časa 1 coin manj zminiran. Sam kaj čmo zdaj, kar so naredili so naredili, novo digitalno valuto nima smisla delati, ker se je ta prijela. Bo zanimivo spremljat vrednost valute tele dni:)

gruntfürmich ::

koliko bc pa je že zgeneriranih?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

black ice ::

210,035 blokov.

gruntfürmich ::

~10 mio BC?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

black ice ::

gruntfürmich je izjavil:

~10 mio BC?

Če je bilo vedno 50BC na blok potem drži.

jype ::

Azgard> to je ravno nasprotno od stabilnega loleki.

Kdo je lolek?

Lonsarg ::

jype je izjavil:

Azgard> to je ravno nasprotno od stabilnega loleki.

Kdo je lolek?


Dal si link, ki potrjuje mojo izjavo o nestabilnosti bitcoina, zaradi skoka? Nestabilno velja za obe smeri, za gor in dol..

gruntfürmich ::

uprašanje če ne bo generiranja novih. smo na polovici (menda), ampak grafične zmogljivosti bodo šle gor. prav tako tudi težavnost...
bomo videli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lonsarg ::

Jah veliko jih pričakuje, da bo cena zrasla do te mere, da se bo spet splačalo minirati. Sam špekulacije so špekulacije. Je pa tko, bitcoin je dejansko podoben podjetju. Podjetje se širi, njegove delnice dobivajo vrednost.

Če se bo valuta širila bo v splošnem vrednost vedno rasla, ne more padat, ker pač večja rast pomeni, da je potrebno več denarja v obtoku = večja vrednost, ker je denar omejen. Tak da bitcoin zna bit dobra dolgoročna investicija, ker je vsaj po mojem dosti šans, da se bo razširil bolj, kot je razširjen trenutno. V bistvu je glavne nevarnost bitcoina prepoved uporabe te valute z strani države. Razen tega pa mogoče še kakšna napaka ali pa napad na omrežje. Razen tega, pa ekonomsko gledano bitcoin nima nevarnosti za propad.

Tak da dolgoročno gre za investicijo, kjer je določen odstotek možnosti da izgubiš vse, po drugi strani pa je tudi nekaj možnosti, da kar konkretno zraste.

Kratkoročno trgovanje je pa druga zadeva, valuta je zelo nestabilna in gre za en hud loto.

jype ::

Azgard> Dal si link, ki potrjuje mojo izjavo o nestabilnosti bitcoina, zaradi skoka? Nestabilno velja za obe smeri, za gor in dol..

Nobenega skoka ni, niti padca, temveč niha, tako kot niha že par mesecev. Skratka, sprememba nagrade ni bistveno spremenila tečajev.

gruntfürmich ::

kratkoročno niti ni loterija, če si dosti velik igralec:D s kakšnimi 10k BC se da dobro zanihat tečaj
če pa se malo poigravaš, pa se tudi na 1 tedenskih razmakih da dosti zaslužiti^^ če trofiš:D
drugače pa dolgoročno ja, tudi sam menim da je to OK investicija. ampak malo težko bom vse svoje prihranke lansiral v BC... čeprav če bi to naredil pred 1 letom ko so bili 2$...:))8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StarMafijec ::

Želim probat zadevo - kateri client naj downlovdam in od kod (ne želim kakega trojanca zraven!)?

Morda http://multibit.org/ ali http://bitcoinarmory.com/?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Jaz uporabljam http://bitcoin.org/ .

Za druge ne vem (MultiBit pravi, da je lightweight, torej mogoče ne velja to zanj), ampak tale na začetku downloada zgodovino transakcij, kar lahko traja dneve. Pohitriš lahko tako, da downloadaš vse v enem paketu od tu: http://eu2.bitcoincharts.com/blockchain/

(jaz bi poskusil torrent link)

Potem fajl bootstrap.dat daš v config mapo od programa (nekje %APPDATA%/ ) in ga poženeš in bo importiral od tu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

_Denny_ ::

StarMafijec je izjavil:

Želim probat zadevo - kateri client naj downlovdam in od kod (ne želim kakega trojanca zraven!)?

Morda http://multibit.org/ ali http://bitcoinarmory.com/?


Probaj pool mining, ker te bo samostojno rudarjenje minilo še preden boš prišel do 10% bloka; trenutno je en blok 25 btc, s high end AMD grafično pa ti ga ne bo uspelo zrudariti v manj kot pol leta, s cpuji pa se že dolgo več ne splača. Za kreiranje svojega walleta boš vseeno rabil official Bitcoin client in par gb zgodovine.

Priporočam 50BTC (3% davka) za več prihodka oz. DeepBit (10% davka) za večjo stabilnost, oba izplačujeta dnevno. Nekako najboljši in najenostavnejši client (deluje na obeh poolih) je GUI Miner, za 50BTC pa priporočam 50Miner (zaradi izbire različnih minerjev, po mojih izkušnjah je najhitrejši Diablo). Najboljše nastavitve in priporočen miner/kernel za tvojo grafično lahko najdeš tu.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

StarMafijec ::

@MrStein in @_Denny_: Hvala za odgovora. Bom poskusil. Sicer pa se ne bom ukvarjal z rudarstvom, potrebujem le za nakupe/prodajo.

DMouse ::

Armory je zelo neprimeren za povprečnega uporabnika, tudi uradni Bitcoin-QT je vedno manj primeren. Razlog je, da je pri obeh potrebno prenesti celo zgodovino transakcij, kar traaaajaaa. Multibit ne potrebuje zgodovine pred dnevom inštalacije (oz. minimalno); se pravi inštaliraš, narediš par transakcij... za to je zelo primeren. Če pričakuješ, da boš bitcoine obdržal v denarnici in jih uporabil čez dva meseca, boš še vedno moral prenesti zgodovino teh dveh mesecev, kar lahko traja več ur/dni. Electrum je edini desktop client, ki je resnično "lahek" (lightweight). Počasi se dela na tem, da bodo nekoč vsi klienti imeli na izbiro "lahko" funkcionalnost, se pravi boš nalagal zgolj zgodovino svojih naslovov, ne pa vseh transakcij, ki se tebe ne tičejo.

Zaenkrat pa iz uporabniškega vidika še najbolj priporočam Blockchain.info/wallet. Za nizke/srednje zneske (do 500 EUR recimo) je zadovoljivo varen, ključev na serverju nikoli ne vidijo, ker se kriptirajo v tvojem brskalniku. Lahko nastaviš email backup, ki ti bo kriptirane ključe poslal na email - v primeru da blockchain.info kadarkoli preneha obratovati, si še vedno lastnik svojih bitcoinov.

Za večje nelikvidne zneske je najbolje na offline računalniku zgenerirati ključe in naslove, jih ustrezno zakriptirati, potem pa na te naslove pošiljaš prihranke. Kadar potrebuješ dvig, privatni/-e ključ/-e vpišeš v blockchain.info/wallet in takoj narediš transakcijo, ki preostanek denarja vrne na nov offline naslov. Tako da je izpostavljenost privatnih ključev minimalna. Cel proces je pametno najprej preizkusiti z malimi zneski.

destroyer2k ::

Ali se sploh splača mining? Pač glede na porabljeno elektriko in pridobljenih bc.

DMouse ::

Ne :)

StarMafijec ::

@DMouse: torej ta servis potem pobira tudi kake provizije? In evre potem nakažem njim in spremenim v BTC?

Kaki so pa kaj ti servisi (borze), kako se je ta slovenski izkazal?

DMouse ::

Blockchain.info mislim da bolj služi s kakimi partnerskimi pogodbami. Preko njihovih partnerjev res lahko kupiš bitcoine, ampak nazadnje, ko sem gledal, so bile provizije precej visoke.

Slovenski Bitstamp se je zelo dobro izkazal, storitev je prijazna za uporabo, ima nizke provizije (nalaganje in dviganje denarja), dobra likvidnost. Mislim da se zaenkrat še ne ukvarjajo preveč s preverjanjem strank (KYC, AML), verjetno pa jim tudi to ne uide.

gruntfürmich ::

ne se hecat no.
za resno trgovanje obstaja mtgox in samo mtgox. vse drugo je totalna bedarija, razen če želiš s kakšnim zamikom kupiti, da boš si kakšen profit naredi glede na trenutni tečaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DMouse ::

Če sem prav razumel, bi on rad nekaj denarja spremenil v BTC, ne pa trgoval. Poleg tega je ponujena cena na Bitstampu pogosto za kak procent nižja, kar je še dodaten razlog za nakup pri njih.

StarMafijec ::

Tako je, rad bi pravzaprav le kupil kak BTC. Potemtakem kupujete pri Bitstampu, prodajate drugod? :)

gruntfürmich ::

jst s takimi daj-dam borzami nikoli ne mislim več poslovati... kot ljubljanska napram njujorški.
vsekakor pa je potrebno pohvaliti bitstamp. so se povzpeli zelo visoko v prometu!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

Se da kaj profitirat po načinu dans poceni kupim, jutr mal dražje prodam?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

StarMafijec ::

Najbrž se da, če znaš ali/in imaš srečo. Samo so tu še neke provizije na borzah al kak.

StarMafijec ::

Kako se pa obračunavajo te trading feeji? Zgolj pri nakazilu ali dvigu uradnega denarja tja?

gruntfürmich ::

pri mt.goxu imaš kvoto, do katere je davek višji: 0,6%, nad 100BC/mesec pa 0,55% za transakcijo.
glede denarja: Deposits incur a fee of up to 10 PLN.
- Withdrawals below 10EUR are not possible
- Withdrawals come with a 1% fee with minimum of 5.5 PLN
mislim da je to to pri MTG.
https://support.mtgox.com/entries/20490...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

gruntfürmich je izjavil:


za resno trgovanje obstaja mtgox in samo mtgox.

Si je kdo verificiral account na mtgox?
Kaj ste poslali?
Treba prevest in overit, kot piše v FAQ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

_Denny_ ::

Za verified account jim na mail pošlješ samo scan potnega lista oz. osebnega dokumenta, dobiš pa:
- BTC: You can withdraw up to 200 BTC provided you have enough on your account (your limit is 200 BTC per 24 hours )
- EUR: You can withdraw up to 1000 EUR provided you have enough on your account (your limit is 1000 EUR per 24 hours and 10000 EUR per 30 days)

Za prevedeno in overjeno pa dobiš (trusted account):
- BTC: You can withdraw up to 40000 BTC provided you have enough on your account (your limit is 40000 BTC per 24 hours)
- EUR: You can withdraw up to 100000 EUR provided you have enough on your account (your limit is 100000 EUR per 24 hours and 500000 EUR per 30 days)

S tega se vidi, da je za nas navadne ljudi trusted account neuporaben, razen če si kaki Bill Gates ali pa Mark Zuckerberg.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

MrStein ::

Dokument ni dovolj. Rabiš neki največ 3 mesece star račun, kjer se vidi naslov prebivališča ali podobno (verjetno niti sami ne vedo točno). Vsaj tak mi težijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

JesseP ::

Meni pa se pojavla eno vprašanje.
Recimo, da jaz delam nek hud biznis na internetu, služim velike denarje seveda v bitcoinu. Razumem poteke transakcij, vse anonimno, super če je na več naslovov, oz. za vsako transakcijo nov naslov, blablabla...
Potem moram mojih 1milion bitcoinov :)) prodat. Kolikor sledim, to lahko naredim na Bitstamp, kjer najdem kupca?
Zdaj pa odpovem,
kupec nakaze Bitstampu xx eur, kolikor bi bila pač moja količina bitcoinov vredna, oz kakšen tečaj bi določila.
In kolikor razumem, meni Bitstamp ta denar nakaže na moj TRR?
Kako naj jaz komurkoli, pojasnim moj izvor denarja? Ok, trenutno kolikor vem pri nas po zakonu to ni potrebno, je pa recimo v Italiji s tisto finančno policijo (al se motim?) Kako obrazložim to nakazilo?
Sepravi, v tej točki nekako anonimnost odpove?
Če se kje motim, oz sem z mojimi "hipotezami" ustrelil mimo, prosim če me popravi in malo dodatno obrazloži :)
Hvala

_Denny_ ::

MrStein je izjavil:

Dokument ni dovolj. Rabiš neki največ 3 mesece star račun, kjer se vidi naslov prebivališča ali podobno (verjetno niti sami ne vedo točno). Vsaj tak mi težijo.


No ja, sem vprašal pa zdaj hočejo tudi položnico (recimo od telefona, neta, elektrike, odvoz smeti, vode ipd., zavarovanje ne velja) s tvojim imenom in naslovom. Najlažje je, če skeniraš upn obrazec od telefona in ga priložiš v mail z osebnim dokumentom. Za verified account praviloma ne komplicirajo in jim ne rabiš nič prevajati.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

jype ::

juree> Kako naj jaz komurkoli, pojasnim moj izvor denarja? Ok, trenutno kolikor vem pri nas po zakonu to ni potrebno, je pa recimo v Italiji s tisto finančno policijo (al se motim?) Kako obrazložim to nakazilo?

Račun daš stranki in ga hraniš pri sebi.

juree> Sepravi, v tej točki nekako anonimnost odpove?

Ja. Seveda lahko tudi ne "dvigneš" fizične valute s prodajo bitcoinov in imaš popolno anonimen račun na recimo mtgox, do katerega dostopaš prek z BTCji plačanega ukrajinskega virtualca, do katerega odstopaš preko omrežja Tor in tako naprej, ampak nekdo z dovolj razpoložljivimi viri vedno lahko ugotovi, od kod je prišel promet.

Lonsarg ::

Ja z podjetjem lih ne moreš anonimno poslovat, nekak moraš vse zadeve knjižit ane. K sreči pa to še ne pomeni, da ne moreš uporabljati bitcoina v podjetju, bitcoin zna anonimno in neanonimno. In z tem svojim strankam lahko zagotoviš anonimnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

juree, po prodaji na bitstamp in "dvigu" bo vsa informacija na tvojem TRR: prejel 5 milijonov EUR od xxx

xxx je TRR bitstampa (odvisno kako ti nakažejo, kaj vse banka zabeleži)

_Denny_ je izjavil:


Najlažje je, če skeniraš upn obrazec od telefona in ga priložiš v mail z osebnim dokumentom.

In če nimam računa za telefon?
Imam le (digitalno podpisan) račun za internet. Ampak njim je preprosto ponaredljiv sken papirja bolj verodostojen... rolleyes

Na koncu bom sprintal mail, pa ga poskeniral...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gruntfürmich ::

tudi jst nisem imel niti enega računa; vse gre pri meni drugače; izpisek iz banke NI bil ok.
pa sem šel na upravno enoto in so mi izdali potrdilo o rezidenci oz. nekaj podobnega se imenuje. zastonj. skeniral in uploadal.
in to bo to. najbolj enostavno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

StarMafijec ::

Kaj bi se lahko zgodilo z Bitcoin valuto, če bi prišlo do "splita" za nekaj časa? Recimo se za dalj čase prekinejo vse veze med kontinenttoma ali pa neko omrežje (država) ostane v izolaciji.

gruntfürmich ::

zanimivo uprašanje. morda še teoretični scenarij nobeden ne zalaufa denarnice, da bi potrdil transakcije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lonsarg ::

Če bi prišlo do splita ne bi bilo z stališča transakcij NIČ narobe, pač trgovali bi lahko samo znotraj splita med sabo, ko bi se pa združili ponovno, bi se pa vse transakcije za nazaj kopirale.

Bi bil pa velik problem za minanje ob splitu, ob združenju bi en bit, ki sta ga dva hkrati naminala(vsak na svojem splitu) pripadal tistemu, ki ima večjo moč nad transakcijami, da uveljavi svoj prav, tako nekako deluje bitcoin omrežje. Ampak takih duplikatov ne bi bilo tako veliko, če ne bi bil split dolg lih celo leto.

gruntfürmich ::

dandanes še kdo sploh rudari?
se mi zdi da je tako zelo nerentabilno, da se ukvarjajo samo tisti ki imajo zastonj elektriko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

StarMafijec ::

Ja, glede na dvig vrednosti, se bo očitno rudarjenje zopet splačalo.

Mimogrede, se kupuje, če vrednost raste? Ali je spet balonček kot avgusta?
««
6 / 270
»»