» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
4 / 270
»»

gruntfürmich ::

avira mi javlja da je guiminer & bitcoin virus oz. unwanted sofrwere oz. riskwere:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

eno pomembno uprašanje!
na novo sem inštaliral bitcoin (kar preko starega) brez da bi naredil kopijo zadnje verzije walleta.
imam pizdarijo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Ne vem. Če ti namestitev povozi staro denarnico, potem si izgubil vse, kar je bilo not (in upam, da imaš varnostno kopijo).

gruntfürmich ::

lol
ne vem ali imam srečo ali vseeno ne bi izgubil denarnice, ker namreč instaliral sem s skrbniškimi pravicami, in zato mi je verjetno naredilo račun v skrbniški mapi, in to sem gledal da ni bilo nič denarja not. v moji user mapi pa je vse ok, pa ne vem ali se je ohranilo nedotaknjeno ali pa nič ne škodi če se nova denarnica namesti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

frudi ::

Denarnica se ne inštalira, ampak se ustvari šele ob prvem zagonu, če seveda še ne obstaja. Tako da ne, nisi nič zajebal.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

gruntfürmich ::

torej pri vedno novih in novih inštaliranjih bitcoina, ona se ne spreminja?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

frudi ::

Ne, denarnica se ob ponovni inštalaciji ne spreminja. V bistvu se ohrani vsa vsebina %AppData%\Bitcoin direktorija (~/.bitcoin na pingvinu).

Lahko tudi podtakneš drugo denarnico na 'čisto' inštalirani instanci bitcoin klienta. In to lahko narediš po ali pred prvim zagonom klienta. Uporabno recimo, da preveriš, če ti backup denarnice dela brez problemov.
Enako lahko podtakneš tudi celoten block chain, da ga na čisti inštalaciji ne rabiš ponovno downloadat od začetka.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jype ::

Varnostno kopijo vseeno napravi, ko pošlješ denar.

gruntfürmich ::

ja, bom moral biti malo bolj previden. kr tko zgubiti 50€ je pa bedarija...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Bananovec ::

A je kateri od vas as(s)ov že obogatel ? :))
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

OrkAA ::

Za kaksen teden smo, pol je slo pa back to normal :P

DMouse ::

Ne še, ampak saj se nam nikamor ne mudi :)

gruntfürmich ::

meni se zdi 50€ pravo bogastvo. tko da ja, obogatel sem!!!!:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BitStamp ::

Pozdravljeni,

od danes naprej je slovenska bitcoin skupnost bogatejša za lastno exchange platformo. Spletna stran je postavljena vednar je trenutno še v testni fazi iz odprta le za ožjo javnost. V kolikor bi se radi pridružili testni skupini mi lahko pošljete ZS.

Lep pozdrav,
Nejc

BitStamp ::

Predstavljamo vam prvo spletno mesto v Sloveniji, ki omogoča nakup in prodajo bitcoinov www.BitStamp.net

Za kakršne koli informacije sem vam z veseljem na voljo.

Lep pozdrav,
Nejc

DMouse ::

Super! Izgleda zelo premišljeno in dobro narejeno, upam da bo čimprej zaživelo. Čestitke!

duimstra ::

Recimo, da imaš $100,000 v bitcoinih.
Kako to pretvoriti v real money?

BitStamp ::

DMouse: hvala za spodbudne besede!
duimstra: torej recimo, da imaš za 100k$ BTCjev, po trenutnem tečaju to pomeni da jih imaš dobrih 9057BTCjev. Prvo kar moraš narediti je to, da jih pošlješ na eno izmed izmenjalnih strani, trenutno so to Mtgox, TradeHill, CampBX, Bitcoin7 in po novem tudi BitStamp. Nato preprosto odpreš limit sell order in nastaviš željeno ceno, lahko pa odpreš instant order in ti bo sistem tvoje bitcoine prodal po trenutnem tečaju. Denar nato si nato preneseš iz izmenjalne strani na tvoj TR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BitStamp ()

guest #44 ::

Lepa zadevca.

mihec87 ::

Katere kliente uporabljate za mining?

flipr ::

gruntfürmich ::

paypal večinoma že umikajo iz poslovanja z bitcoini, ker je prišlo do zlorab. jst sem na tržnici označil sepa transfer znotraj EU, drugih form za pretok denarja pa trenutno nimam.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

barakus ::

Vrednost btcja danes pod $5

Tilen ::

Link?

BitStamp :
Market
Last trade $7.40
Daily change $0.00 (0.00%)
Day's range 7.40 - 7.40
Today's open 7.40
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

genesiss ::

Bananovec ::

Toliko o tem, kako boste obogateli. Ko sem nazadnje sledil bitcoinu, je bila vrednost čez 20$ na komad. Sedaj se tem rudarjem lahko samo smejim v faco.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Tilen ::

Največja vrednost je bila na začetku, ko se je ustvarjal hype. Sedaj pa lepo počasi in konstantno downhill.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DMouse ::

Eno je cena, drugo pa Bitcoin kot tehnologija in infrastruktura okrog njega.

Kar se tiče cene je sedaj jasno, da je takratni hype večinoma minil, hkrati s tem dotok novega kapitala, rezultat je bilo počasno drsenje cene navzdol. Zaradi tega so na površje priplavali vsi dvomljivci, taki ki že od vsega začetka niso preveč verjeli v Bitcoin oz. so verjeli dokler je šlo "samo gor". Večina teh je obupala in so prodali vse, mnogi po več (deset-)tisoč BTC naenkrat, prišlo je do paničnih razprodaj. Čeprav bi večina raje imela višje cene, je bilo to dogajanje na nek način pozitivno, saj so šibke vlagatelje zamenjali močni, bitcoini pa so bolje razpršeni med več ljudi.

Bitcoin omrežje je ves ta čas delovalo brez najmanjšega problema (*knock*knock*), kar je sigurno zelo dobrodošel podatek. Infrastruktura se razvija, začetne amaterske spletne strani nadomeščajo vedno bolj profesionalne, slišijo se tudi zgodbe o tveganem kapitalu, ki si ogleduje teren. Bitcoin je privabil veliko talentiranih ljudi, ki delajo s polno paro, zato me za prihodnost nikakor ne skrbi.

P.S.: Če koga zanima, je trenutno zelo ugoden čas za nakup ;)

Tilen ::

DMouse, zate je bilo ugodno tudi pri 12 EUR, če se prav spomnim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bananovec ::

Na kratek rok bi tako od oka rekel, da ne pridobiš nič. Na daljši rok pa je velik rizik, ker so temelji postavljeni na Internetu, ki že tako sam po sebi ni stabilen.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

ShowDown ::

Bananovec je izjavil:

Toliko o tem, kako boste obogateli. Ko sem nazadnje sledil bitcoinu, je bila vrednost čez 20$ na komad. Sedaj se tem rudarjem lahko samo smejim v faco.


Jaz pa se tebi smejim v faco, ker sem si z minanjem pokril nakup novih grafičnih. Si ti dobil 2 grafični brezplačno? Nisi. I laugh at your face.

Ponavadi največ o bitcoinih povedo tisti, ki niso nikoli minali ali poslovali z bitcoini - eksperti pač. :))

Bananovec ::

Nekako me je tvoj post spomnil na poklicnega klošarja, ko sem že ravno prej prebiral o tem.
Doma lavfa komp s 5 grafičnimi, na mesec ima ohohoho zaslužka pa še socialo pobira. Ne ravno dober člen v verigi družbe. (Nekaj podobnega kot so preprodajalci, ki hočejo trgovati brez računov)
In ne, nisi jih dobil brezplačno. Če to dejstvo zanikaš, samo potrdiš svoj Fanboyizem/subjektivnost (a nisem že to nekje napisal). Pa da vidim junaka, ki mi upa zanikati to dejstvo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Bananovec od kod tebi poklicni klošarji? Lahko si lepo v službi, ali kjerkoli pač si čez dan. PC pa ti med tem časom lepo rudari. Če si pravi čas kupil pravi HW, se ti pač zadeva povrne (investicija princip). Sicer pa se je treba v teh "odličnih" gospodarskih časih znajt kot se pač lahko.

ShowDown ::

Nisem jim dobil brezplačno. Odplačal sem jih z minanjem. Difference? :)

WTF@prvi del tvojega posta. Ne poznaš me pa veš o meni povedati vse? Kaj počneš ti? Hodiš v osnovno/srednjo šolo?(glede poste) Katastrofalen državni parazit. Potrebujemo ljudi, ki pobirajo sadje za drobiž in hladno malico. Zakaj se sploh izobražuješ in molzeš državno blagajno? :P

Bananovec ::

Če verjameš ali ne, sem pri mojih letih sposoben opravljati več del kot večina Slovenceljnov. Če že ne vseh, pa vsaj med vrstniki. Tu si vzamem rizik in med teh +50% (kar pomeni večina) uvrstim tudi tebe.
(Glede na +5% nezaposlenih [na sociali?], +10% šolajočih, in x % ljudi, ki delajo le eno in isto delo)

V mojem prejšnjem postu, o tebi, dragi ShowDown, nisem napisal niti besede.

Moja starost nekako nima smisla v tej temi, se ti ne zdi. Nekako tako, kot IQ ni pogojen z leti. Z dnem, ko slučajno prehitro postanem slab učenec, postanem neodvisen od vseh ne glede na starost. takšna usoda mi je izrečena iz ust staršev. In ker starša nimata posebne izobrazbe, ker možnosti za njo nista ima, verjamem da se to lahko zgodi. In če se to zgodi, grem delat na farmo brez vsake izobrazbe za 700EUR, nikakor pa ne bom pobiral državnega denarja za to, da bi ga zapil oz. uporabil za neuporabne stvari.

Še vedno čakam na to, da postaviš moj drugi del posta na laž.

Iz postov je razvidno, da imava različne poglede na svet. To se morda tudi ne bo nikdar spremenilo.

P.S.:Če sem kogarkoli namerno iz. nenamerno užalil, se mu iskreno opravičujem.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

A bi se dalo komu po kmecko povedat sploh je ta bitcoin.Sem se mackast od vceri in zaenkrat(na hitro pogledal na wikipedijo in se mi ne da brat) vidim, da je to nek sistem distribuiranih transakcij.Vmes vidim se neke sanje o placevanju brez stroskov, ki jih imas v trenutnem svetu(kjer te banke nategnejo za vsako placilo).
Potem ze vidim nek tekst o minanju in mislim, da sem padel v WOW kjer boti lovijo navidezne kovance?!?
Po kmecko...ce mam 10 EUR v denarnici kako to spremenis v te bitcoine in kako nekomu placas tko da on to spet spremeni v EURe.
To da nekdo z GPUji ocitno izkorisca luknje v algoritmu in fejka stane v svoji denarnici me zaenkrat ne zanima(se mi pa ze zdi v startu ze velik FAIL takega sistema).
Dopuscam tudi moznost, da sem cist sfalil point te zadeve in da je to samo velka spletna igrica :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Bananovec ::

Po kmečko: To je e-valuta, ki jo pridobivaš tako, da daš svoji grafični poganjat neke algoritme (rudarjenje). Taka valuta je sama po sebi nestabilna t. j. dnevno nihanje za par dolarjev gor in dol, kar ima dobre in slabe strani. O dobrih lahko povpraša osebka par posto gor ( s katerim se pravkar prepirava).
Po nekem čudnem naključju so AMDjeve grafične bolj primerne za rudarjenje. Bolj težko bi rekel naključje, prej narava načina izdelave.
Še en minus, ki mi je ostal v spominu: Recimo gruntfürmich je rad v temah o kompjuterih rad predlagal AMDjeve grafične, čeprav bi zaradi tega utrpela igralniška izkušnja. Predlog pa je tudi rizičen, ker je valuta nestabilna. Primer: Iz vrednosti 30$ na kovanec zna hitro pasti na 5$ na kovanec. Če me ta spomin ne moti, se da z evri tudi kupiti BitCoine in obratno. Če to trdi, zna po eni strani biti stvar zelo podobna Forexu, kjer trguješ z valutami.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

ShowDown ::

@Bananovec
Naminal sem dovolj bitcoinov, da sem odplačal začetno investicijo 260€+elektrika. Izbral sem 2x6790, ki je sposobna hitrosti 220Mhash/s in je smatrana kot skoraj najboljše razmerje price/performance na mining področju. Investicija je bila dovolj hitra, da se je povrnila - to kar minam zdaj je "pure profit" (minus elektrika).

Tvoja leta tukaj so pomembna, ker vidim da ti niso jasne osnove argumentacije. Če ti trdiš, da _NI MOŽNO_ povrniti investicije, pa mi to dokaži. Jaz vem, da je moja investicija pokrita, če mi verjameš ali ne. Lahko pa greš računat in analizirat, kako hitro človek ob junijskih cenah bitcoina povrne investicijo. Naj ti namignem - precej hitro. ;)

Nimava različnih pogledov na svet - tvoji so zgolj napačni, ker trdiš da lažem o povrnjeni investiciji. Sploh se mi ne da ubadat - veliko je bilo (in še vedno je) haterjev, ki jim gre v nos, da stvar ni (in v kratkem ne bo) propadla. Če si bil dovolj hiter, se je dalo marsikaj.

@Looooooka: Začni tukaj: http://www.weusecoins.com/

Vsi pozabljajo en velik trg zaradi katerega bitcoinu kaže precej dobro: Silk Road

Trenutno se pač čaka, da se cena bitcoina stabilizira - četudi bo to 3 dolarje je to dobro za vse, ker bodo trgovci lahko s polno paro začeli sprejemati bitcoine. Zdaj jih je namreč odbijalo ravno to - huda nestabilnost. Težava je, ker še je vedno nekaj ljudi, ki pri sebi držijo precejšnje vsote bitcoinov in vsakič ko kaj prodajo cena zelo zaniha. Ekstremnih in hitrih padcev (kot bananovec pravi iz 30 na 5 dolarjev) pa še ni bilo.

Predlagam, da sedaj nihče ne investira v nakup nove strojne opreme, ker se nove investicije ne splačajo. Mogoče spet v prihodnosti. :)

Looooooka ::

Se pravi mate nek namenski software(tko kot je bil vcasih Seti@home) s tem, da z graficno pac racunate nekaj za kar na koncu dneva na nekem koncu neko podjetje celo placa....ker je cenejse kot kupovanje lastnih streznikov?
Se pravi na koncu te verige, kjer vi ponucate strom in flopse na graficnih za racunanje(karkoli se ze pac racuna) nekdo dejansko placa s fizicnim denarjem? :)

aaa ShowDown hvala.
Video for idiots.Thank you :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

ShowDown ::

Nekako tako, le da ti nihče ne plača za to, ampak na exchange site-u menjaš bitcoine za EUR, USD, AUD...

DMouse ::

Looooooka je izjavil:

A bi se dalo komu po kmecko povedat sploh je ta bitcoin.

Bitcoin je nova vrsta denarja. Za razliko od valut, ki jih vsi poznamo (EUR, USD, CHF,...), je to prva valuta, ki je decentralizirana, je nastala prostovoljno in ne na podlagi kakšnega zakona ali odredbe države/organizacije. Ker je decentralizirana in osnovana na vnaprej določenih pravilih, ki se jih morajo vsi držati, je nihče ne more "tiskati" in poljubno povečevati števila enot v obtoku (če malo spremljate novice, boste videli da se danes na veliko manipulira z nacionalnimi valutami); s tega pogleda je na nek način podobna zlatu oz. plemenitim kovinam. Odtod tudi izraz rudarjenje. Podobno kot pri plemenitih kovinah le-te pridejo v obtok preko rudarjenja, mora tudi Bitcoin na nek način priti v obtok... to se zgodi preko zahtevnih računskih operacij, ki se trenutno večinoma izvajajo na grafičnih karticah, v prihodnosti pa se bodo na specializiranih čipih, namenjenih prav temu. Hobi rudarjenje je zgolj prehodno obdobje, kmalu ga bodo nadomestili profesionalci, zaradi tega se nakupa novih grafičnih za ta namen več ne priporoča.

In kaj Bitcoin omogoča, kaj prinaša novega? Ker je decentraliziran, se na eleganten način izogne posrednikom, izogne se bančnemu monopolu nad denarjem. Mogoče so hitre transakcije po celem svetu z nizkimi provizijami. Najboljšo primerjavo je dal Rick Falkvinge, ki pravi da je Bitcoin v primerjavi z običajnim denarjem podobno kot email v primerjavi z običajno pošto. Ali kot internetni mediji v primerjavi z tiskanimi mediji.

Če hočeš preko bančnega nakazila poslati denar npr. v ZDA, to traja 3-5 dni, z bančno provizijo 10-30 EUR in dodatnim stroškom menjave valute. Z Bitcoinom denar lahko pošlješ 24 ur na dan, prejemnik ga dobi v nekaj minutah, strošek pošiljanja je manj kot 1 cent. To odpira vrata mini in mikro transakcijam, ki bodo osnova za pravo malo revolucijo na področju interneta. Pričakuje se, da bomo Bitcoin naslove videli na vsakem koraku, v podpisih na forumih, v blog prispevkih (donacije), youtube, plačljive vsebine (par centov za ogled kake oddaje), spletno igranje pokra... možnosti uporabe so praktično neomejene.

Kdor Bitcoin enači zgolj s služenjem denarja z grafično kartico, je zgrešil bistvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

Bananovec ::

To so le želje. In hvalabogu, če se izpolnijo. V resnici je tako, da lahko vlada kar hitro sestavi listo črnih valut in prepove trgovanje z njimi. (Zato so to le želje!).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

DMouse ::

Se strinjam, ampak vse le ni tako črno belo. Najprej potrebuje nek prepričljiv razlog, da to stori, potem bo (ZDA) morala prepričati vse ostale vlade da storijo podobno. In vse to v času, ko svetovne valute doživljajo počasen razkroj in je javnost glede tega izredno občutljiva. Good luck with that!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

Gandalfar ::

brisani osebni napad in referenc na izbrisat post.

c00L3r ::

Bananovec je izjavil:

To so le želje. In hvalabogu, če se izpolnijo. V resnici je tako, da lahko vlada kar hitro sestavi listo črnih valut in prepove trgovanje z njimi. (Zato so to le želje!).

Težko pa prepove internet ;)

guest #44 ::

Pa sej to rudarjenje je bilo logično netrajnostno. A ni bitcoin narejen tako, da več kot rudariš, manj denarja lahko dobiš in s tem je tudi vrednost manjša? A ne bo bitcoin prišel do neke psihološke meje ko se ne bo dalo folku več rudarit in takrat bo vrednost bitcoina ustaljena in bo lahko alternativna valuta zaživela še na drugih področjih in ne zgolj kot je zdej, ki se sam izkorišča menjavanje denarja.

A. Smith ::

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

čakam na 1€ da jih kupim vsaj 100...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DMouse ::

Vsi bi radi kupili na dnu, nihče pa ne ve, kje to dno JE ;)

Bitcoinu je zelo težko določiti "realno" vrednost, ker ni nobene uporabne osnove. Pri delnicah imaš P/E, P/B, bilance,... in lahko na nek način oceniš, ali so delnice poceni (nizek P/E) ali ne. Kaj pa pri bitcoinu? Zgolj špekulacija!

Čez 10 let bo 1 bitcoin vreden praktično nič ali pa "premoženje" (recimo vrednost unče zlata). Ali se bo "prijel" ali bo propadel. Vmesne variante po mojem ni.

@A.Smith: jest nimam preveč dobrega mnenja o tehnični analizi... lahko se pa tudi motim.

BALAST ::

Ko pride nova serija AMD grafičnih, bo dno Bitcoinov 2x globje.
««
4 / 270
»»