» »

Neobičajen problem s počasnim zapisovanjem na disk

Neobičajen problem s počasnim zapisovanjem na disk

levaky ::

Situacija je naslednja:

Imam 2 PCja: pc1 in pc2.
pc1: quad X4, 880 chipset, Vertex2 SSD + en stari 400GB Seagate, 8gb rama, 1gbit mrežnam, win7
pc2: dual X2, SAS kontroler Intel SASUC8I, 3x Samsung F4 v RAID5, 4gb rama, linux

Problem je počasno kopiranje iz PC2 na PC1(med 20 in 30MB/s). Kopiranje iz PC1 na PC2 gre normalno okoli 80-90MB/s.

Testirani scenariji:
- če sem na pc1 in pc2 naredil ramdiske, je bilo kopiranje v obe smeri normalno 90MB/s
- pc1 ssd na pc2: 90MB/s
- pc1 trdi diske na pc2: blizu 90MB/s
- pc2 na pc1 ramdisk - obe smeri: 90MB/s
- kopiranje disk1 pc1 na disk2 pc1 - obe smeri: malo pod 100MB/s

Kot vidimo, mi probleme povzroča samo kopiranje iz PC2 na PC1, in to ni važno ali na SSD disk ali pa na običajnega. Hardware očitno zmore večje prenose, tako da ne vem kje bi bil problem... Je pa prenos na čase še veliko slabši, pade tudi pod 10MB/s. Tudi med gledanjem filmov, se recimo na vsakih 15-20min pojavi zatikanje, ki traja kakih 5s, potem pa film normalno steče naprej. Če film skopiram na disk, tega zatikanja ni.

Kaj bi lahko bilo narobe?

Matej

levaky ::

Na, sedaj je zapisovanje padle že na vse skupaj 2MB/s... Tako preko SMB kot preko FTP protokola...

:(

Matej

Hal-3000 ::

kopiranje prek mreze mislis ?

levaky ::

Preko mreže ja...

amigo_no1 ::

Če daš namesto PC2 tam kako drugo kišto je enako kar se tiče prenosa (ex PC2 -> PC1) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

levaky ::

Kolikor sem uspel ugotoviti, ima probleme PC1 mašina... Ko sem iz notebooka prenašal podatke, je bil write porazen(tudi na ramdisk je šlo samo do 10MB/s). Ko sem iz notebooka kopiral na PC2, je read/write letel 20MB/s(več ne zmore disk na notebooku).

Sedaj me bega, ker ne vem, ali je problem v windowsih ali plati. Bom za foro naloadal en liveCD in poizkusil srečo tam...

Matej

amigo_no1 ::

Imaš clean install na ssd (win 7 @ pc1) ?

levaky ::

Sem zadevo poizkusil v Ubuntu in je bilo stanje enako.

Za foro sem probal zamenjati SATA kabel od SSD diska in zaenkrat zgleda, da je bil to problem. Write imam na začetku 100MB/s(verjetno dokler se ne zafila buffer), potem pa pade na 60MB/s, kolikor je max SSDja(sodeč po crystaldiskmark), medtem ko je read konstantnih 100MB/s.

Bom zdej pustil lavfat pc in nadaljeval z običnim delom in poizusil še po nekaj urah. Poročam!

Matej

matonson ::

Če bi bil sata kabel problem, bi morali biti tudi crystaldiskmark rezultati slabi. Čudno...

levaky ::

Zna biti, da sem našel problem: driverji za mrežno - Realtek 8111E(če se prav spomnim)...

Naložene sem imel ene driverje, ki sem jih snel iz MSIjeve strani. Izdani so bili 2.9.2010. Sem šel na Realtecovo stran in posnel dol driverje iz dne 16.5.2011(verzija 7.45.516.2011) in zaenkrat dela vse zlo lepo...

Upejmo, da bo to to:)

Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi Access Point z 802.11n in 100Mb/s LAN

Oddelek: Omrežja in internet
62504 (2346) ...:TOMI:...
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
405007 (4468) amigo_no1
»

eTRAY ali Synology

Oddelek: Omrežja in internet
427927 (7058) bastadu
»

Težava pri dostopu do diska v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
71098 (1040) Lith
»

Omejevanje hitrosti deljene povezave - adsl, Windows

Oddelek: Omrežja in internet
6935 (823) sivko

Več podobnih tem