» »

Nakup Grafične GTX 560 1GB Super Overclock

Nakup Grafične GTX 560 1GB Super Overclock

b16 ::

A bi vedu kdo mogoče kje se da kupit najceneje grafično kartico GeForce GTX 560 Super Overclock: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Mel sem namen jo kupit prej sam ni mi ratal prodat moje 5770. :(
Fantje napišite vse kar se da glede te grafe.. :) pa uživite..!




Lp: ADRI.. !!

Bostyan007 ::

Jaz sem kupil kartico 560 Ti 1 teden nazaj igre... delujejo odlično npr. Crysis 2 na največji resoluciji brez problemov.

216,62 € ni pa točno ta ki jo ti omenjaš nima Super Overclock vsaj kot vidim, tako da glede cene te kartice ti ne morem pomagati:|

Jaz sem kupil točno to kartico.
Gigabyte GeForce GTX 560 Ti
Nevem ampak med eno in drugo pomoje ni neke velike razlike.

Jaz pa ti lahko povem več o tej kartici v ponedeljek ko dobim napajalnik, ker sem kupil močnejšega ker GTX 560 Ti ima 2x PCIe priklop in potrebuje minimalno 500w napajalnik tako piše za to kartico. Če imaš pod 500w ti priporočam da nabaviš novega.

Jaz sem kupil tegale
Corsair TX2 650 W

Zakaj boš rabim kartico za igre ali za kaj drugega?

nUUb ::

Sodeče po tem kar je napisu bo rabil za igre. Za izračunavanje fizike ali rendiranje takšna grafična itak ni najbolj primerna.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

b16 ::

Bostyan87 hvala za komentar.. :)
ne moj napajalnik bo sigurno dovolj močen..

Grafična se bo uporabljala za igranje ger!.. Pa da mi zdrži vsaj 2 leti minimum!..
Tle so mi pod osebna napisali da se ne splača jo kupit, da naj raje vzamem.. HD6950 2GB
Se mi ne zdi glih tolko pomembnejši tisti 1gb rama več na grfični al se mogoče motim?..

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

kako mnenje?.. nisdem glih fan ati-ja! mam pa sedaj v mojem pc-ju 5770 in sm razočaran nad glasnostjo in kvaliteto grafične!.. že 2x servisirana v 1 letu!..

lp: Adri :)

jazbec ::

kdo ti pa po zasebnih to pošilja? kakšen x45
hd69502gb je slabša izbira od gtx560 kaj šele od superoc varjante

b16 ::

jazbec to mi je napisal/a..
To si poglej pa ti bo vse jasn da ati jo prekosi 560!!
http://www.hwcompare.com/11003/geforce-...

jazbec ::

to ti ne pove nič
v igrah sta tam tam-malo v prid gtx560
je pa gtx hladnejša, tišja, se boljše navija in manj porabi

b16 ::

ok hvala jazbec za pomoč.. :))
še dobro da obstaja slo-tec za malo podebatirat.. :)

McLuzo ::

hec je bl v tem da se da 6950 2GB odklenit na 6970 kolikor je meni znano

jazbec ::

se neda več in to že nekaj časa
pa veliko jih je pri tem pocrkalo

Bananovec ::

GTX560 Ti = GTX460

GTX560 = GTX460 SE

________________________

GTX560 Ti = 384 shader cores

GTX560 = 336 shader cores


Beh, sem opazil, da si dejansko v mislih imel 560 Ti
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Bostyan007 ::

V igrah bi jaz dal glas za ATI ampak tudi GTX 560 Ti je dobra izbira za igre. Je pa res kar je napisal @jazbec imam GTX 560 Ti od gigabyte na 2 ventilatorja in sta popolnoma tiha in tudi dobro hladita, kupil sem 560 Ti na mimovrste za 216€, in sem zelo zadovoljen z nakupom.

jazbec ::

Bostyan007 je izjavil:

V igrah bi jaz dal glas za ATI ampak tudi GTX 560 Ti je dobra izbira za igre.


v igrah sta precej izenačeni vendar, kjer je gtx boljša potegne za prav

b16 ::

jazbec ka pa je razlika med temi dvemi?

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

To me muči!.. Se da to na dinokomp navit na 1 GHz al vzamem tisto ki je že navita "original na 1 GHz" za tistih par € več pa mam mir?..


lp: Adri..

jazbec ::

To pa je odvisno od same kartice
Nekatere bi sle, nekatere ne

Bostyan007 ::

Vem da sta skoraj izenačena. Mislim pa, da lahko dobiš za enak denar bolšo ATI, kot pa GeForce ne v vseh primerih lahko pa. Odvisno kaj gledaš ali kaj želiš.

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

Bostyan007 je izjavil:

Vem da sta skoraj izenačena. Mislim pa, da lahko dobiš za enak denar bolšo ATI, kot pa GeForce ne v vseh primerih lahko pa. Odvisno kaj gledaš ali kaj želiš.


zdaj ša že govoriš neumnosti
mogoče v preteklost danes pa ne

frudi ::

jazbec je izjavil:

je pa gtx hladnejša, tišja, se boljše navija in manj porabi

hlajenje - je odvisno od hladilnika. Pa itak se ne da realno primerjati temperatur različnih gpu-jev
glasnost - je odvisna od hladilnika
navijanje - je precej podobno - 6950 in 560Ti gresta oba na nekje 1GHz, plus minus par 10MHz
poraba - tudi precej podobna (napetost gf114 čipov na vsaki kartici ni ista, tako da nekatere 560Ti porabijo več, druge manj)

jazbec je izjavil:

v igrah sta precej izenačeni vendar, kjer je gtx boljša potegne za prav

V drugih igrah pa radeon pusti geforca daleč zadaj. Pod črto, sta v povprečju praktično povsem izenačena.

Po mojem, vzemi tisto, ki jo dobiš ceneje. Pa neumno je dajati 40€ več za tovarniško navite modele. Ne-navite 560Ti in 6950 dobiš že za 200€. Tudi če je potem eventualno sam ne moreš enako naviti, razlika v končni hitrosti ne bo niti blizu 20%, kolikor je razlika v ceni.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Bostyan007 ::

Ja to je res, da danes je šel nVidia full naprej...

bluefish ::

nVidia je nekako od 7xxx pošteno zaspala in pobirati so se pričeli šele nekje z GTX460. Kakorkoli, če se ne zapičiš v sintetične teste, potem so kartice obeh taborov dokaj izenačene - pri nekaterih igrah prevlada ena, pri drugih druga stran. Nič posebnega torej.

Bananovec ::

Če hočeš fiziko, izberi Nvidio. Je pa to na koncu koncev samo en mali bonbonček v toni cukra.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

frudi ::

Mah, pa takšni bonbončki. Kdo pa sploh še resno jemlje physx? A se sploh še kaj govori o njem?
Če hočeš pravi bonbonček - radeoni so nekje 4x hitrejši pri rudarjenju bitcoinov :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

s1m0n ::

Razlika v igrah med 6950 in 560Ti je minimalna, odločaj se glede na glasnost, temperaturo...
V nekaterih igrah je 6950 hitrejša za max 10FPS, v nekaterih pa 560Ti po ca 5FPS ali več (HAWX2 do 50FPS).
Zaradi teh razlik jaz ne bi nobene postavljal pred drugo.

Vzami tisto, ki se ti bolj dopade :)

Rippy ::

Ti SOC-i od Gigabyte so razred višje. Torej se primerja z 570 ali 6970 saj je preformance plus/minus 3%. Če nimaš v planu naviti grafične je ta model daleč najboljši P/P. Če si pa v 560 budgetu je tudi odlična izbira saj ima garantirano "cherry picked" jedro.

frudi ::

Kako je daleč najboljši P/P, če pa za 20% višjo ceno od manj navitih modelov ponuja mogoče 10% višjo hitrost?
Če si pa pripravljen sam navijati, pa ti tudi cherry picked jedro prinese mogoče par 10 MHz razlike - spet ni ravno vredno 20€ ali celo 50€ višje cene.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Rippy ::

frudi 560 ni 560Ti tako da je razlika v ceni precej minimalna. 23% OC na jedro in mem ni kar tako, lahko nimaš preveč sreče in dobiš navadno Ti, ki komaj zmore 900mhz. Potem imaš tukaj izjemno dober hladilnik, ki ga uporabljajo tudi na bolj požrešnih modelih.

frudi ::

http://www.dinokomp.si/index.php/cPath/...
Tu imaš cel kup 560Ti, med drugim tudi Gigabytov SOC, le da s 50 MHz nižjim gpu clockom, pa zato 20€ ceneje. Stock modeli so že od 200€ naprej, za 210-220€ pa že tudi par modelov na 900 MHz.
Po kaki logiki je torej P/P bolj smiselno dati 250€ za SOC pri 1GHz? Te že raje 280€ za 570 ali 6970...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

b16 ::

Zdej pa se bo treba počasi odločit kaj vzet! Mam sam še 2 dni za najt novo grafo!
Še vedno ne vem kaj bo najboljša investicija! :(
Help me.. :)
Max za grafo odštejem 250€ hočem vsaj 1x boljšo od sedanje 5770!
In da čez 2 leti dobim zanjo vsaj 1/3 cene!.. Običajno prodam grafo po izteku garancije.

Hvala vsem za pomoč :)

lp: Adri

bluefish ::

GTX570, če ti ni do navijanja, GTX560Ti v nasprotnem primeru, pa še ti ostane za kaj drugega.

b16 ::

bluefish hvala za pomoč.. :)

najvrjetneje bo naročena GTX560Ti



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično do 200€?

Oddelek: Kaj kupiti
433772 (2818) nendzi
»

Kupujem računalnik do 700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121306 (20299) mrepca
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
293103 (2682) glistovje
»

Kaj nadgradit?

Oddelek: Kaj kupiti
393680 (3298) ABX
»

Kaj kupiti? Samo grafično ali nov računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
382437 (1891) slovenc5

Več podobnih tem