» »

vezava gsm telefona na številko

vezava gsm telefona na številko

cero ::

Pozdravljeni
Sem naročnik pri simobilu, vendar nisem še vezan z nobenim telefonom. Odločil sem se pa, da bi vzel en telefon. Ker je moj še dober bi ga vzel za punco, pisan pa bi bil name. No do tu vse lepo in prav, ko pa sem se pogovoril z operaterko na tisti 080 številki, pravi če vzamem telefon na moj paket, sicer ni zaklenjen ampak je vezan na mojo telefonsko številko.
Hja kej pa sedaj? A je to sploh res, ali je samo blefirala, ko je videla kam silim. Za popolno zmedo vidim na bolhi še kup telefonov ki se prodajajo kupljeni pri simobilu...
Ima kdo kak nasvet?

LP cero

Lonsarg ::

Ali je bluzila, ali pa se je napačno izrazila. Aneks, ki ga podpišeš je vezan na telefonsko številko. Sam telefon pa seveda ne. Tudi zaklepa se več ne ničesar. Z telefoni se lahko dela karkoli.

cero ::

Aha torej jutri še enkrat pokličem, pa se mi javi kdo drug ki več ve. Sicer vem da se telefoni ne zaklepajo. Mislil sem nekaj v stilu IMEI koda telefona vezana na določeno sim kartico ali nekaj podobnega. No hvala za odgovor, res sem bil zmeden, ko sem to slišal od kompetentne osebe...

LP cero

crazyLIKEme ::

Nop, nobena telefonska se ne veže na IMEI kodo, ta je za identifikacijo telefona

Ti kamot kupiš telefon in ga daš punci ;)


LP cLm
http://crazyl1keme.deviantart.com/

šernk ::

lepo pojdi na simobil pa reči, da rabiš nov telefon. ni treba nič drugega omenjat. prej so zaklepal na njihovo omrežje, sedaj pa baje, da tega sploh ne smejo več in naj bi ga tudi zastonj odklenili.

sam sem na mobitelu, celo hkrati kupil 2 telefona, en na gsm drugi UMTS aneks, pa za enega sem pač rekel, da bi ga vzel kot darilo za nekoga in ni bilo nobenih težav.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mehmed ::

Mobitel ne sme zaklepat, ker ima prevelik trzni delez. Ostali pa, ce se ne motim, kakor se odlocijo.

crazyLIKEme ::

Simobil ti brezplačno odklene telefon v kolikor je zaklenjen. Samo rečit moraš
http://crazyl1keme.deviantart.com/

bluefish ::

Po preteku naročniškega razmerja oz. aneksa. Vsaj uradno.

St235 ::

nope, simobil že vsaj leto dni prodaja samo odklenjene telefone in odklepe vse telefone kupljene pri njih ne glede na veljavnost naročniškega razmerja.

Kar ti je operaterka hotela povedat je da bo telefon vezan na tvojo številko in ne boš mogel vzet novega telefona ali prekinit/spremenit naročniškega razmerja in podobno, oziroma boš plačal pogodbeno kazen, če boš to želel storiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel prekinitev razmerja

Oddelek: Mobilne tehnologije
3414781 (8430) Lonsarg
»

Odklepanje mobitelov.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9340529 (18649) Jazzie
»

simobil zaklep telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213593 (9084) Entity
»

Itak Džabest

Oddelek: Mobilne tehnologije
499310 (7544) WaterBoy

Več podobnih tem