» »

WordPress nagnal Internet Explorer 6

WordPress nagnal Internet Explorer 6

Slo-Tech - Pri WordPressu so se odločili, da z novo revizijo dashboarda poleg kozmetičnih popravkov izvedejo tudi dobro merjen odstrel - nagnali so deset let starega dinozavra Internet Explorer 6. Ker je bilo z vsako nadgradnjo strani potrebno uporabiti vedno več trikov, da je stran spodobno delovala na Internet Explorerju 6, ki novih tehnologij in standardov sploh ne podpira, so se odločili podporo zanj v administratorskem vmesniku v celoti ukiniti. Za končne bralce se ne bo spremenilo nič.

Kdor bo poizkusil urejati svoje objave na WordPressu z Internet Explorerjem 6, ga bo pričakala podrta stran z velikim rdečim oknom, v katerem ga bodo opozorili na rabo starega in nepodprtega brskalnika. Microsoft, ki si prav tako srčno želi, da bi uporabniki končno pozabili ta preživeti brskalnik, je potezo že pohvalil. Toda vsem prizadevanjem navkljub ima ta brskalnik še vedno 11-odstotni tržni delež, je brati na strani Internet Explorer 6 Countdown.

Drugi novosti, ki so jih pripravili v novi reviziji dashboarda WordPressa, sta nov gumb Approve in Reply za hkratno odobritev komentarja na objavo in vpis dodatnega komentarja in možnost pisanja objav v celozaslonskem načinu brez motečih orodnih vrstic.

9 komentarjev

smash ::

super

Lion29 ::

evo, tudi mi odstreljujemo ie6..niti pod razno se ne mislimo trudit z optimizacijo...se ie7 bo lih za lih podprt
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

kdo ste vi?

Lion29 ::

hehe...does it matter?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Poldi112 ::

Ne, za admin vmesnik je pač vseeno. Bi bil pa efekt če bi bil sam blog razsut v IE6.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

smash ::

sem upal da boš rekel, smo JAVNA UPRAVA :D

bi takoj naredil 3 prevale

Lion29 ::

lol... ne...ah kje :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ingo ::

smash je izjavil:

sem upal da boš rekel, smo JAVNA UPRAVA :D

bi takoj naredil 3 prevale


Ni čudno, da jim je prehod na linux pretežak, če je pa njim še zamenjava IE6, čist prevelika znanost! Po moje, imajo premalo študij narejenih!!! :)):)):))

techfreak :) ::

Je bilo že predebatirano zakaj bi lahko imeli težave pri prehodu na novejšo verzijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se bo WordPress množično posodabljal

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
185382 (4019) Hermit Bob
»

Blokiranje piškotkov v wp-config.php

Oddelek: Izdelava spletišč
6709 (509) Manager
»

Wordpress - child theme (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5613798 (9986) Mitja358
»

Ocena

Oddelek: Izdelava spletišč
113966 (3593) Tody
»

Hud napad DDoS na WordPress.com

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84066 (2600) NSA Agent

Več podobnih tem