» »

Internet do počitniške hiše

Internet do počitniške hiše

lreijsfkn ::

Prihodnji teden bodo priklopili internet v našo hišo, kakšnih 60m od hiše pa imamo počitniško brunarico v gozdu in me zanima kakšne je najboljša opcija da bosta imela oba objekta wireless internet?
Razmišljal sem da bi pač postavil ruter v hišo in potem potegnil utp kabel do brunarcie in tam ponovno en ruter, ali je to izvedljivo? Ali obstajajo tudi takšni ruterji ki bi pokrivali celotno območje (tudi brunarico) če bi bil signal dosti močan?

bluefish ::

Usmerjena antena. Seveda je dobro, če med stavbama ni dreves in podobnega.

St235 ::

usmerjena antena iz hiše proti brunarci in bi moral brez težav lovit wifi signal tudi tam. Če seveda ni vmes še hiša od soseda, blok in parkirna hiša.

krucymucy ::

Najboljšo opcijo si podal kar sam. Kabel do brunarice in nato tam še en ruter oz. AP.

Sicer pa imam jaz to rešeno tako, da imam drugi router v "repeater bridge mode", ki pač sprejema signal iz prvega routerja in hkrati deluje tudi kot AP.

edit: AP - Access Point

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

Tarzan ::

60 metrov vlečt kabel ni blazen problem, bi pa vseeno poskusil na streho dat raje usmerjeno anteno. Če le ni preveč šavja vmes, bi moral čez dobiti zadovoljiv signal za stabilno povezavo. 60 metrov neprehodne džungle bo pa verjetno tudi za usmerjeno anteno preveč. Je pa tudi res, da je potem napeljava kabla skoraj enako zajeban logistični zalogaj.

b ::

za 60m pa res ni treba imet nobene usmerjene antene.

Poskusi router postavit tako, da med njim in brunarco ni nobenih ovir (beri: zidov - postavi ga na kakšno okensko polico v smeri brunarce), pa je precej verjetno, da bo signala dovolj. Šele potem pa kompliciraj z antenami.

DonMatejo ::

kot je rekel b.

lreijsfkn ::

OK, hvala za odgovore, usmerjena antena potem res najbrž odpade, bom probal fotra prepričat da ne gre drugače kot kramp v roke in nej prekoplje parcelo :), sicer pa ene 40m je travnika vmes, tako da bi mogoče lahko zaoral kar s tistim za krompir heh

jype ::

Za brezžično povezavo ne potrebuješ kabla in ni treba kopat.

Postavi router na okno ki gleda proti brunarci in čao.

bluefish ::

Indeed. Tisto z anteno je mišljeno kot skrajni primer v primeru, če router ne bo lovil.

amigo_no1 ::

Imho bo na 60m razdalje z običajno wifi anteno (sevalni kot 360°) signal zelo na meji (tudi za B način)...

tako da raje prvo naredi kako home-made canteno:
http://www.elektron.si/forum/viewtopic....

Drugače imaš usmerjene antene tu: http://shop.wlan-sat.com
(rant: včasih so imeli v oglasu posamezne antene diagram usmerjenosti, sedaj vidim da jih ni več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Spajky ::

Na ruterja anteno Frupi sok TetraPak enhancer nekje proti koncu 4.-ga člančiča .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118230 (6039) Robert
»

Wifi oddajnik

Oddelek: Operacijski sistemi
186084 (5185) Ahim
»

Ojačanje oz. "podaljšanje" wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
83391 (3028) Spajky
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013517 (12890) 123_meni
»

Kako potegniti brezžični internet cca 200m s 100% zanesljivostjo

Oddelek: Omrežja in internet
355968 (4891) Pyr0Beast

Več podobnih tem