» »

Pohekani bankomati na štajerskem

Pohekani bankomati na štajerskem

1
2
»

solatko ::

M1_Abrams - Bo fino zgledal, ko bomo v kroniki brali, da je dobil po glavi in mu je bila pobrana celotna gotovina, ki jo je dvignil na banki.
Kartice so bile uvedene ravno zato, da narod čim manj posluje z gotovino. Pač nisi človek 21. stoletja.
Do osemdesetih let prejšnjega stoletja, smo plače dobivali v gotovini, potem na knjižico in iz knjižice se je razvila bančna kartica, ki poenostavlja poslovanje z denarjem.
Je pa seveda potrebno malo pazljivosti. Jaz se vsakokrat razpizdim, ko mi na blagajni vrnejo Karanto, pred podpisom računa - preverjanje podpisa je bolj tako, ampak vseeno se lahko vidi, če podpisuje nekdo drug in podpis veliko odstopa od tistega na kartici. Bo bolje, ko bodo imele vse kartice pin kode.
Na bankomatu slišiš, ko pripravlja denar za izplačilo (kadar je bankomat prazen, se ne sliši nič) in v primeru, da ne dobim ven gotovine, bi takoj poklical ustrezno številko in sporočil, da nisem dobil ven gotovine.
Popolnoma varnega poslovanja z denarjem ni, se pa riziko s pametnim obnašanjem zmanjša na minimum.
Po 30+letnem poslovanju s karticami in 10+letno spletno banko, nisem imel še niti najmanjših težav, razen nekaj nedospelih čekov, še v bivši yugi, ki pa so bili v moj plus.
Delo krepa človeka

;-) ::

Kartice so bile uvedene ravno zato, da narod čim manj posluje z gotovino. Pač nisi človek 21. stoletja.


Sproti dvigujem nakazila oz. porabim za položnice, kar je večjega od tega kar sodi v denarnico gre na drugo banko pri kateri ne uporabljam kartice oz. sploh nevem če jo še imam.

Če mi ukradejo denarnico je manjši problem kot da bi mi ukradli bančno z vsem denarjem, bognedaj da bi imeli pin. Hočem povedat da je njegov in moj riziko manjši kot če bi plačeval z kartico pa še lažje se tako varčuje =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

solatko ::

Še eden iz prejšnjega stoletja. Si tudi med tistimi, ki delajo vrste na bankah in dražijo bančno poslovanje.
Če imaš kaj šparat, je veliko boljših načinov, kot poslovanje z gotovino.
Za izpiske poslovanja (pri ebančništvu imaš stalni vpogled v dogajanje na tvojem računu), še nisi slišal.
Pin se ne nosi v denarnici skupaj s karticami. Če pa nimaš rednih prihodkov je pa tako brez veze, kakšna plačilna sredstva imaš v tošlnu.
Delo krepa človeka

;-) ::

Pin se ne nosi v denarnici jasno, zato pa imamo take teme kot je ta ker je vse lepo in prav ;)

RockyS ::

;-) je izjavil:

To je res malo nerodno... v bistvu, če se že malo poznaš takšne sisteme za krajo te takšne "kludge" modofikacije samo paranoičnega naredijo.


Zgleda da se res spoznaš na sisteme da si zagnal brezveze paniko po banki in forumu:))


Zakaj brezveze? Če bi to napisal za kak bankomat blizu mene bi se ga izogibal nekaj časa oz. bil bolj pozoren. Boljše da pove, pa da se razširi govorica kot pa da je tiho pa nastrada xyz ljudi.

Glede te nove zadeve, no to pa je že delo slovencev.
Letvica je zelo slabo pritrjena, poševno, vidni robovi in odstopanje od podlage. In če nisi ravno neki gustek, potem vidiš da je denar ostal v reži in ga lahko sam potegneš ven, namreč niso pomislili da bi spredaj pri reži namestili črno gumo ali nekaj takega, sedaj se skozi vidijo bankovci.
Če pa bankomat potegne denar nazaj pa nevem.

;-) ::

aja bankovce vidiš v bankomat jaja :))

RockyS ::

Ne, ampak jih vidiš v tisti dodatni reži (made by zlobniTM) .

St235 ::

;-) je izjavil:

Kartice so bile uvedene ravno zato, da narod čim manj posluje z gotovino. Pač nisi človek 21. stoletja.


Sproti dvigujem nakazila oz. porabim za položnice, kar je večjega od tega kar sodi v denarnico gre na drugo banko pri kateri ne uporabljam kartice oz. sploh nevem če jo še imam.

Če mi ukradejo denarnico je manjši problem kot da bi mi ukradli bančno z vsem denarjem, bognedaj da bi imeli pin. Hočem povedat da je njegov in moj riziko manjši kot če bi plačeval z kartico pa še lažje se tako varčuje =)


Temu se reča paranoija, ki k varnosti nič ne doda. Denar maš blokiran na drugi banki in ko ga rabiš moraš fizično do banke. Ravno tako pa v žepu nosiš 300-400€ da pokriješ položnice in stroške, kar je dosti bolj prbolematično kot bančna kartica.

Na srečo je danes velika večina akrtic vezana na pin, ki ga seveda ne nosiš v denarnici s čimer je kartično poslovanje dosti bolj varno kot gotovinsko. Da o temuu, če ti ukradejo denar z računa obstaja sledljivost in možnost pritožb/izplačil zavarovalnice, če ti odneseje 400€ v gotovino pa ne mroeš nič.

Najboljši način za varčevanje je pa vedno bil, da ne porabiš denarja. Če si ga moraš fizično skirvat sam pred sabo, da to dosežeš je pa debata za kakšno drugo temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

Nimam nikoli 300-400€ položnic.

Obstajajo direktne bremenitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

solatko ::

;-) - Vidiš, jaz pa rad vidim račun, ki ga moram plačati, da lahko ob kakšni čudni cifri na položnici, takoj reagiram, na pa da se potem prepiram z blagajniki, kdaj mi bodo vrnili preveč nakazan denar. Sploh so problematične položnice za mobitele, stanovanjske stroške in podobno, ker jim dostikrat uide kakšna napaka, ki pa jo banka s trajnikom, plača brez ugovora, potem pa je na tebi, da se prepiraš okoli.
Za to obstoji ebančništvo, tako, da banko obiščem samo na nekaj let.
Delo krepa človeka

;-) ::

Ja in kolikokrat so ti pri računu za mobitel priznali svojo zmoto ?

Mesar ::

Glede na to kaj vse se dan danes dogaja z bankomati... je res tako velik problem dvigovat denar na banki? Jaz načeloma vse planiram naprej tako, da ne rabim ob 2.00 nujno dvignit 200EUR, sploh ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu.
Your turn to burn!

;-) ::

Ja vrjetno si zato po mnenju solatkoda 100let za opicami.

St235 ::

Mesar je izjavil:

Glede na to kaj vse se dan danes dogaja z bankomati... je res tako velik problem dvigovat denar na banki? Jaz načeloma vse planiram naprej tako, da ne rabim ob 2.00 nujno dvignit 200EUR, sploh ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu.


Si videl delovni čas bank? Da o tem, da če nisi ravno v centru ljubljane imaš lahko tudi pol ure do svoje banke. Ob 2h zjutraj redko rabim 200€. Ob 18h pa sem jih že dostikrat rabil 50€. Vsak si pač mora potegni cost benefit med udobjem in varnostjo. Samo gotovinsko plačevanje ni ne eno ne drugo. Ampak vsak ima svoj denar in naj pač dela z njim kot mu paše.

;-) je izjavil:

Ja in kolikokrat so ti pri računu za mobitel priznali svojo zmoto ?


trikrat v zadnjih petih letih. Dvakrat za stroške opomina in enkrat, ko so mi zaračunal 100€ za gostovanje tujini pa niti blizu tiste države nisem bil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

;-) - 2X za kar lepe zneske.
Ni glih toliko zadaj, je pač v obdobju, ko razen gotovine, drugačnih načinov ni bilo, mi pa ne gre v glavo, kako lahko živite s tako mero paranoje, jaz imam živce za povsem druge, prijetnejše stvari.

Mesar - še eden iz srednjega veka. Imaš veliko časa, za čakanje na banki.
Od kar so kartice in čeki, še nisem večjega nakupa (20€) naredil z gotovino. Ko mi je nekdo sunil torbico iz avta, je dobil notri celih 5€, tako, da sem moral za kavo it na bankomat. Če bi se obnašal po vaše, bi bil ob vso gotovino za tisti mesec (je pa res, da v tem primeru nebi torbice pustil v avtu, tista torbica za okoli pasu, ko greš kam tečt s psičkom).
Avto praviloma puščam odklenjen, ker so mi že dvakrat razbili šipo, da so prišli not in vidli, da nimajo kaj odnest, lahko pa kaj pustijo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mesar ::

St235 je izjavil:

Mesar je izjavil:

Glede na to kaj vse se dan danes dogaja z bankomati... je res tako velik problem dvigovat denar na banki? Jaz načeloma vse planiram naprej tako, da ne rabim ob 2.00 nujno dvignit 200EUR, sploh ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu.


Si videl delovni čas bank? Da o tem, da če nisi ravno v centru ljubljane imaš lahko tudi pol ure do svoje banke. Ob 2h zjutraj redko rabim 200€. Ob 18h pa sem jih že dostikrat rabil 50€. Vsak si pač mora potegni cost benefit med udobjem in varnostjo. Samo gotovinsko plačevanje ni ne eno ne drugo. Ampak vsak ima svoj denar in naj pač dela z njim kot mu paše.


Sem videl, pri nas (v EPK :))) se lahko zapelješ do banke in parkiraš 3 metre od vhoda, če je gužva pa kak parkplac bolj levo/desno in je 15 metrov od vhoda, čakam pa recimo 3x na 10 obiskov banke, pa še to redko več kot 5 minut, drugače pridem takoj na vrsto, ker vrsti ni...

solatko je izjavil:

Mesar - še eden iz srednjega veka. Imaš veliko časa, za čakanje na banki.
Od kar so kartice in čeki, še nisem večjega nakupa (20€) naredil z gotovino. Ko mi je nekdo sunil torbico iz avta, je dobil notri celih 5€, tako, da sem moral za kavo it na bankomat. Če bi se obnašal po vaše, bi bil ob vso gotovino za tisti mesec (je pa res, da v tem primeru nebi torbice pustil v avtu, tista torbica za okoli pasu, ko greš kam tečt s psičkom).
Avto praviloma puščam odklenjen, ker so mi že dvakrat razbili šipo, da so prišli not in vidli, da nimajo kaj odnest, lahko pa kaj pustijo.


Nisem rekel, da vso gotovino nosim s seboj. Če ne paziš na svoje stvari jih izgubiš ali pa ti jih ukradejo, jaz sem misli, da je to že dokaj znano... Tudi prazne denarnice ni za puščat v odklenjenem ali zaklenjenem avtu razen če rad hodiš po nove dokumente ali pa pričakuješ, da bo "lopov" na kraju brskal če imaš kaj vrednega v denarnici...

Moške torbice? Če sem jaz iz srednjega veka s katerega si potem ti? Sej veš... p***rtašne... da nebom spet Rudis.
Your turn to burn!

solatko ::

Mesar - ti ne ločiš med p.tašno in športno torbico-denarnico za okoli pasu. To je bilo edino (poleg 4-ih biciklov), kar so mi osebno odnesli zmikavti. Nikoli pri sebi nimam več kot 10€ gotovine, pa tudi doma ne. Kadar sem na rekreaciji ali treningu, so dokumenti doma, pa raje reskiram plačilo globe, ker nimam s seboj dokumentov, kot da mi jih ukradejo.
Bolj paziš, prej ti ukradejo, so bili vsi štirje bicikli zaklenjeni z več vredno ključavnico, kot so bila kolesa, pa so šli.
Kar ima nekdo namen ukrast, bo ukradeno, pa če se na glavo postaviš, zato svojega socilanega statusa raje ne kažem naokoli.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 EUR dvig na bankomatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810988 (781) mihi666
»

Zloraba bančne kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7321312 (5556) sprehajalec4
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224257 (13267) CyberPunk
»

Bankomat limit

Oddelek: Loža
4918107 (5475) Luk as
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024660 (18150) fosil

Več podobnih tem