» »

Vprašanje glede povezave na podatkovno bazo [c#]

Vprašanje glede povezave na podatkovno bazo [c#]

KernelPanic ::

Spoštovani!

Rabil bi par nasvetov glede sledečega problema: Imam aplikacijo, v kateri se preko dataseta, ki sem ga naredil v Data Sources in ga nato Visual Studio 2010 zgenerira v class. Znotraj tega dataseta je connection string, ki potrebuje vse potrebne informacije za dostop do serverja. Vendar je pa danes šef zahteval, da so vsi podatki (host, username, password, ime baze, ime tabele, ...) shranjeni v pripadajočem konfiguracijskem ini fajlu, ki pripada aplikaciji. Tukaj je vse ok, podatke mi tudi že bere iz ini fajla, sedaj me pa zanima, kako se spremeni connection string znotraj dataseta, do bodo upoštevane nastavitve iz ini fajla?

Ericssony ::

Uporabiš razred SqlConnectionStringBuilder

Le-ta objekt pa potem posreduješ naprej v SqlConnection, SqlConnection pa naprej v SqlDataAdapter, ki ti napolni DataSet (metoda Fill).

KernelPanic ::

Ericssony je izjavil:

Uporabiš razred SqlConnectionStringBuilder

Le-ta objekt pa potem posreduješ naprej v SqlConnection, SqlConnection pa naprej v SqlDataAdapter, ki ti napolni DataSet (metoda Fill).
To vem, ampak rad bi, da se ob FormLoad() spremeni string glede na parametre iz ini datoteke, ne pa da moram v FormLoad() zapreti povezavo, spremeniti connection string in nato zopet odpirati povezavo. Je mogoce podati parametre v Designer Window za dataset?

Isotropic ::

evo, si ze indoktriniran:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233647 (2493) mladec
»

[c#] in sql baza

Oddelek: Programiranje
161353 (852) japol
»

[C#,SQL]

Oddelek: Programiranje
51224 (1137) JanOlMajti
»

[C#] Dostop do objekta iz različnih form

Oddelek: Programiranje
182147 (1860) Kekec
»

[C#] DATA GRID VIEW

Oddelek: Programiranje
131928 (1808) Kekec

Več podobnih tem