» »

Urejanje slik

Urejanje slik

andro27 ::

Lep pozdrav!

Lepo bi vas prosil za pomoč. Moram urediti okoli 900 slik iz potovanja, problem pa je da so slike iz treh različnih fotoaparatov in seveda si ne sledijo tako kot bi si morale. Ali obstaja kakšen program kateri bi to spravil v red in bi jih potem tudi urejene lahko izvozil v novo datoteko.Picasa ne funkcionira.

s1m0n ::

Kako jih pa misliš uredit ? Toraj, da bi bili po vrstne redu času slikanja ?
Verjetno gre z kakšnim programom. Treba poiskat/preizkusit.

aky ::

NamExif je free utility, ki ti renamea fajle glede na datum, ki je v EXIFu.

andro27 ::

Ja ampak problem je da je bil na enem od fotoaparatov drugače nastavljen čas. Se pravi dobiti program, v katerem jih bom dal po vrsti kot jaz vem da je prav in potem izvozil z drugim imenom v željeno datoteko. Ker če bi to delal v sami datoteki jih dal po vrsti in potem vsako posebaj preimenoval bi mi to vzelo cel dan.

aky ::

Namexif ti omogoča shiftanje EXIF datuma. Torej, če veš, da je EXIF ura/datum narobe za 1h, ga za toliko shiftneš.

waters ::

Kakor jaz poznam zadeve to lahko dela ACD See pro 3 s sledečim postopkom.

Odpreš, izbereš slike, greš na batch, batch adjust time stamp, izbereš čas kateri želiš spremenit in daš na Shift date and time by a specific number. Izberš naprej ali nazaj določiš koliko in to je to.

Upam da bo šlo. Se tudi sam velikokrat hecam s to zadevo. Pa še to! Prvo malo povadi, da se neboš kam zaplezal.

LP

andro27 ::

U hvala lepa za pomoč. Se vam javim jutri kako mi je šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Organizacija arhiva slik

Oddelek: Loža
141279 (735) Ales
»

Kako strukturirate mape s fotografijami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202315 (1841) kingsix
»

[bash] Sortiranje fotografij po datumu

Oddelek: Programiranje
101439 (1000) Mike0
»

Urejanje slik oz. preimenovanje datotek

Oddelek: Programska oprema
81235 (1151) iso2000
»

kako ugotoviti datum digitalne fotografije??

Oddelek: Pomoč in nasveti
92369 (2234) Ibn Tahir

Več podobnih tem