» »

Skype bo bržkone prodan Microsoftu

Skype bo bržkone prodan Microsoftu

The Wall Street Journal - Prejšnji teden smo obširno pisali o Googlu in Facebooku, ki se po neuradnih informacijah potegujeta za prevzem Skypa, sedaj pa kaže, da bosta izvisela in bo Skype kupil Microsoft. The Wall Street Journal piše, da bo posel javno objavljen vsak hip.

Microsoft bo po neuradnih informacijah za Skype odštel med sedem in osem milijard dolarjev, kar postavlja vrednost posla na okrog 8,5 milijarde dolarjev (Skype ima 686 milijonov dolarjev dolga). S tem bo nakup Skypa najdražji prevzem v Microsoftovi zgodovini. Doslej je ta naziv pripadal nakupu spletnega oglaševalca aQuantive, za katerega so so leta 2007 odšteli šest milijard dolarjev.

Večino svojih prihodkov in tudi dobička Microsoft ustvari s prodajo operacijskega sistema Windows in pisarniškega paketa Office. Investitorji pa redmondskemu velikanu očitajo, da izgublja pomembni del pogače, saj se Apple in Google s svojimi izdelki vedno bolj zajedata v nekdaj tradicionalno Microsoftove segmente. Tudi na internetu jim ne gre vse po načrtih, saj Bing ni uspel niti ogroziti Googla, Microsoft Lync, ki povezuje elektronsko pošto, IM in zvočne komunikacije, pa je praktično neznan. Sedaj imajo možnost s pravilno integracijo Skypa v Windows Phone 7 za poceni klice poskrbeti, da bodo uporabniki v večji meri uporabljali njihove storitve.

Skype ima prav tako za seboj pestro zgodovino, v kateri je bil nekajkrat prodan in je večino časa krmaril med izgubo in pozitivno ničlo. Leta 2005 ga je od ustanoviteljev kupil Ebay in zanj odštel 2,6 milijarde dolarjev. Poizkus vključitve v celoten Ebayev ekosistem je propadel in imeli so kar precej težav z iskanjem kupca, ki bi za Skype odštel spodobno vsoto. Lani je imel Skype 860 milijonov dolarjev prihodkov, 264 milijonov dolarjev dobička iz poslovanja, a še vedno pod črto sedem milijonov čiste izgube.


Posodobitev: Microsoft je uradno potrdil prevzem Skypa.

47 komentarjev

kriko1 ::

...in skype ne bo več na voljo za ostale operacijske sisteme.

wungad ::

Dost kislo tole.
.

opeter ::

kriko1 je izjavil:

...in skype ne bo več na voljo za ostale operacijske sisteme.


Odvisno. Recimo Word obstaja za MacOS, isto velja za marsikateri drugi MS-jev izdelek.
Je pa res, da so nekatere ukinili (Internet Explorer, Fractal Design Expression ipd.)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

carota ::

Zdaj bodo dokončno zrihtali verzijo za linux.

Blisk ::

Sranje!

Ma$terM|nd ::

Jaz sem tukaj za Google navijal.
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Zheegec ::

zakaj sranje? Interes lastnika (sedaj bo to MS) je, da je skype čim boljši in na voljo na čim več operacijskih sistemih. drugače pa je konkurence še dosti, bodo pa vsi šli drugam, kajne?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

andrejus ::

carota je izjavil:

Zdaj bodo dokončno zrihtali verzijo za linux.


Točno to. Komaj čakam.
:|

Zheegec je izjavil:

zakaj sranje? Interes lastnika (sedaj bo to MS) je, da je skype čim boljši in na voljo na čim več operacijskih sistemih. drugače pa je konkurence še dosti, bodo pa vsi šli drugam, kajne?


Ne samo ti, tudi tvoj sogovorik mora iti drugam. Tako, da mislim da bo Skype za linux počasi zbledel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

smash ::

super...upam da bo sedaj samo en protokol, ali msn live ali pa skype

jype ::

Noben od teh dveh ni odprt in tako ne more biti podprt na vseh sistemih.

opeter ::

A ni v izdelavi neka odprtokodna alternativa Skype-u?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

smash ::

saj nima veze odprtost...ljudje v slo najvec uporabljajo skype in msn live...zato se nekateri posluzujemo clientov, ki podpirajo vec protokolov, slabost le-teh pa je, da ne izkoristijo v celoti zmožnosti posameznega protokola....če bi zadeve nekako združili ali pa enega od teh enostavno ukinili in uporabnike preusmerili na drugega, nebi bilo slabo

LuGi ::

Velik win za integracijo MSN+SKYPE.. večina bo vesela :)

Men je vseeno ker ne uporabljam skype ;)

TheJack ::

Osem milijard dolarjev za podjetje, ki AFAIK še nikoli v svoji zgodovini ni prinašalo dobička? Mora imeti MS premetene načrte, da je pripravljen ponuditi toliko....

smash ::

načrt je lahko tudi tak....ker se MS-ju sanja ne kaj bi z skypeom, ga bo kupil vseeno, ker se boji, da se nekaj sanja vsaj googlu :)

jype ::

opeter> A ni v izdelavi neka odprtokodna alternativa Skype-u?

Ne more bit, ker je skype protokol lastniški (in se lahko vsak trenutek spremeni tako, da tretjeosebno programje preneha delovati).

arjan_t ::

jype je izjavil:

opeter> A ni v izdelavi neka odprtokodna alternativa Skype-u?

Ne more bit, ker je skype protokol lastniški (in se lahko vsak trenutek spremeni tako, da tretjeosebno programje preneha delovati).


alternativa, ne gui za skype protokol

WhiteAngel ::

opeter je izjavil:

kriko1 je izjavil:

...in skype ne bo več na voljo za ostale operacijske sisteme.


Odvisno. Recimo Word obstaja za MacOS, isto velja za marsikateri drugi MS-jev izdelek.
Je pa res, da so nekatere ukinili (Internet Explorer, Fractal Design Expression ipd.)


M$ bo Skype kvečjem prepisal na .net, zintegriral v Windows in Windows Phone in poslal v k*rac odjemalce za druge sisteme (Android, Linux, Meego).

Zadnji čas, da se Pidgin z XMPP protokolom poštima, da bo podpiral desktop sharing, voice/video, konference itd. na vseh platformah.

jype ::

arjan_t> alternativa, ne gui za skype protokol

To pa že dolgo obstaja, pa ne ena: Google Talk voice over XMPP in različne SIP in VoIP tehnologije sem že preizkusil - ampak ker jih nihče ne uporablja so za večino reči precej manj uporabne kot skype, ki ga namesti praktično vsak.

opeter ::

arjan_t je izjavil:

jype je izjavil:

opeter> A ni v izdelavi neka odprtokodna alternativa Skype-u?

Ne more bit, ker je skype protokol lastniški (in se lahko vsak trenutek spremeni tako, da tretjeosebno programje preneha delovati).


alternativa, ne gui za skype protokol


Tako je, na sam protokol oz. delovanje sem mislil. Da se lahko prenaša zvok/slika preko interneta.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Tako je, na sam protokol oz. delovanje sem mislil. Da se lahko prenaša zvok/slika preko interneta.

To je trivialno. Z VLC lahko to počneš.

arjan_t ::

opeter je izjavil:


Tako je, na sam protokol oz. delovanje sem mislil. Da se lahko prenaša zvok/slika preko interneta.


verjetno misliš pred kratkim "predstavljen" gnu free call?

opeter ::

Res je. Sem čisot pozabil, da je bila pred kratkim novica o tem ...
http://slo-tech.com/novice/t460800
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

metalc ::

Če bo kaj iz prevzema, ga bodo morali požegnati tudi ameriški in EU varuhi konkurence, ki bodo verjetno hoteli zagotovilo, da ne bo opuščanja podprtih OS in morda celo (ker gre ravno za "zlobni" MS), da se APIji za protokol kako odprejo za 3rd party razvijalce. Najbrž se še spomnite, kako so komplicirali pri Oraclovem prevzemu Suna, da bi ja ohranil MySQL.

Osebno v prepis v .NET ali javo tudi nekako ne verjamem, vsaj ne v bližnji prihodnosti. Jovo na novo implementirati nekaj, kar že dela, ponavadi ni ravno ekonomsko upravičeno. Konec koncev je procesiranje zvoka (in toliko bolj slike) procesorsko dokaj zahtevno, tu je še šifriranje...

Drugače pa eno alternativo razvija tudi neki slovenski startup in teče kar iz brskalnika (najbrž v Flashu)

mtosev ::

Boljše Micro$oftu kot pa Facebooku. Me zanima kaj bo M$ naredil s Skypeom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gandalfar ::

broken/link ::

zdej pa lahko samo še čakamo, da se MS izkaže in nam pokaže, zakaj si je tako želel skyepa.

Lonsarg ::

Dokler se ne zmenijo za standard, tako kot so se za email me prav nič ne zanima. Microsoft z skypom se mora še pridružiti v XMPP fundacijo, pa še google biti kaj bolj aktiven, pa naj končno naredijo red na IM/VOIP področju.

phantom ::

Lonsarg je izjavil:

Dokler se ne zmenijo za standard, tako kot so se za email me prav nič ne zanima. Microsoft z skypom se mora še pridružiti v XMPP fundacijo, pa še google biti kaj bolj aktiven, pa naj končno naredijo red na IM/VOIP področju.

Dokler si velik igralec je to strel v koleno. Če tvoje storitve niso po standardih/interoperabilne z alternativami, so njihovi uporabniki priklenjeni nate.
~
~
:wq

Lonsarg ::

Ja kapitalizem ni tok navdušen nad standardi, čeprav za mail jim je ratalo standard, zelo malo ljudi še pomni, kako si iz AOLa lahko email poslal samo na AOL, z yahooya pa na yahoo.

Gre pa takole zadeva. Imaš na trgu recimo 3 velike operaterje. Vsak svoj proprietry standard, in enemu gre najbolje. Drugima dvema plača zmenit na open skupnem standardu in z tem pridobiti prednost za kratek čas. Kasneje pa je tudi tretji večji primoran pistopiti, drugače bi dolgoročno izgubil stranke. In Google že podpira XMPP, sicer samo za IM zaenkrat, ampak se lahko stvar razširi. Še en velik igralec na XMPP pa bo ostali trg sledil. In ne, ne mislim XMPP na client-server, kar podpira tudi Facebook, ampak tudi XMPP na server-server povezavi.

Z malo več investicij se lahko tudi pripravi VOIP extenshne za XMPP in integrira z emailom, sam interes se rabi, razvoj je lahko postopen in se pač ko so bolše revizije naredi stvari nazaj kompatibilne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kmetek ::

Zheegec je izjavil:

zakaj sranje? Interes lastnika (sedaj bo to MS) je, da je skype čim boljši in na voljo na čim več operacijskih sistemih. drugače pa je konkurence še dosti, bodo pa vsi šli drugam, kajne?


če verjameš v pravljice.

matejdro ::

Po zadnji verziji messengerja bi rekel, da upam, da kdo čim prej pogrunta, kako spraviti skype v pidgin.

SLO_Matej ::

matejdro je izjavil:

Po zadnji verziji messengerja bi rekel, da upam, da kdo čim prej pogrunta, kako spraviti skype v pidgin.

Kaj pa je tako hudo narobe v Messengerju 2011?

roli ::

Super! Bolje od Googla ali Facebooka. Plus pričakujem novo verzijo z malce popravljenimi napakicami za Mac OS. Microsoft je vedno znal delat software in po kvaliteti le tega je bil vsaj pri meni vedno nekje pri vrhu. Tako da prevzem pozdravljam, ampak upam tudi na bombončke. Integracija MSN z skype bi mi bila pa tudi blazno všeč.
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

No ja, MSN za Mac OS ni kaj dober, vendar pa na žalost še vseeno veliko boljši od alternativ.

subby ::

bolje da ga vzame microsoft kot pa monopolistični google ali idiotski facebook
edit: sicer se pa to mene ne tiče, ker se izogibam uporabe skypa, kakor se le da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

P3Hi ::

broken/link :: danes, 15:04:50
zdej pa lahko samo še čakamo, da se MS izkaže in nam pokaže, zakaj si je tako želel skyepa.


Zato http://www.ossir.org/windows/supports/2...
In pa zato: http://www.secdev.org/conf/skype_BHEU06...

8-) You are the head of a new world wide P2P network..
Jah bo že veselo ko Microsoft naštudira kodo....... Še sreča da je Desclaux prav čas razbil in mam predstavil nekaj stvari...

Osprey ::

P3Hi, ti linki, ki si jih dal, so res impresivni, še bolj impresivno je pravzaprav to, kake prijeme vse so uporabili. Je možno, da samo zato, da zaščitijo svoj protokol?

WhiteAngel ::

Lonsarg je izjavil:

Dokler se ne zmenijo za standard, tako kot so se za email me prav nič ne zanima. Microsoft z skypom se mora še pridružiti v XMPP fundacijo, pa še google biti kaj bolj aktiven, pa naj končno naredijo red na IM/VOIP področju.


Seveda, potem pa svizec zavije čokolado. :(
To to nije opensource svet..

P3Hi ::

@Grudge
Čeprav je staro še danes da vedet ja. Vprašanje je samo kako so zadeve še izboljšali v zadnjih verzijah. Skoraj prepričan sem, da so kaj spremenili, saj stare in nove verzije niso kompatibilne med seboj.

Moj komentar je bil objavljen subjektivno v hecu :=)

Je možno, da samo zato, da zaščitijo svoj protokol?

=) Kaj pa veš.. Ubistvu z pomočjo teh linkov, ki sem jih dal in uporabnih stvari iz exploit-db ipd. se da tako omrežje hitr sesut(lani decembra so ga fajn načeli :=)). Torej Skype so zreversali skoraj u nulo kljub vsem zaščitam, znajo sniffat,pošiljat skype traffic ipd, da se narediti celo lastno skype omrežje z ustreznim znanjem, ki je dostopen na spletu, verjetno še bolj zanimive svari....

Skype se je v začetku verjetno želel zavarovati pred tovrstnimi stvarmi in je zadete tako zaščitil. Omogoča tudi komercialne storitve mogoče tudi zato... (sem naročnik :=) mam par € gor)
"To nije opensource svet" in nikol nevemo kaj drugega se še dogaja v ozadju. K sreči obstaja nekaj srečnih "crackers", ki to znajo izvedeti.8-)

Mislim, da zadeva nebo več tako anonimna kot je sedaj!
Torej rabimo nov OpenSource protokol v stilu unbreakable as TrueCrypt + KeyFile + LongPass :=)

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

BaToCarx ::

haha dobra slika :D

poweroff ::

Da, da, morda se nam bo še kolcalo po odprtih alternativah... Na hitro se ne bo spremenilo nič, na dolgi rok pa se zna zgoditi kakšna nezaželjena sprememba.

No, kontaktiral sem vodjo projekta GNU Call, in zadeva je takale:

GNU Free Call is an extension of the GNU SIP Witch project started by GNU Telephony. GNU SIP Witch is available for installation on Ubuntu, Debian and Fedora. We are making progress on improving GNU SIP Witch, which you can think of as the backend for GNU Free Call.

Since we announced GNU Free Call, we have been contacted by volunteers and partners from similar projects around the world. We have been awarded a prize for best eHealth solution using Free (as in freedom) Software at GoOpen 2011 in Oslo, and we have designed and implemented an Android app prototype to show off a possible way of doing a mesh networked phone. In short, it doesn't work
yet, but looks interesting and fun. People who have seen the prototype seem to like it.

So at present, we have GNU SIP Witch, which lets SIP users find each other and then gets out of the way - the users talk directly with each other, not through GNU SIP Witch. We are working on extending it and getting it on Android phones, so users can find peers around them without registering to any central server.

I cannot give you any date, but we will update www.gnutelephony.org with news in the coming weeks.


P. S. Nagrada, ki so jo prejeli znaša 100.000 norveških kron (cca. 12.811 EUR).
sudo poweroff

Looooooka ::

Ah ja...zihr bo nova verzija office communications serverja kmalu zunaj

ingo ::

No zdej lahko spremenite naslov v ''Skype je prodan Microsoftu''! :|

http://online.wsj.com/article/SB1000142...

WarpedGone ::

jype je izjavil:


Skynet
Tole nej dobro ...
Zbogom in hvala za vse ribe

MrStein ::

Zheegec je izjavil:

zakaj sranje? Interes lastnika (sedaj bo to MS) je, da je skype čim boljši in na voljo na čim več operacijskih sistemih. drugače pa je konkurence še dosti, bodo pa vsi šli drugam, kajne?

Kam drugam?

smash je izjavil:

saj nima veze odprtost...ljudje v slo najvec uporabljajo skype in msn live...zato se nekateri posluzujemo clientov, ki podpirajo vec protokolov, slabost le-teh pa je, da ne izkoristijo v celoti zmožnosti posameznega protokola....

NA PC-ju Skype protokol ne podpira nič razen uradnega Skype klienta. Če pa pozna kdo kakega, sem all ears.

jype je izjavil:

opeter> A ni v izdelavi neka odprtokodna alternativa Skype-u?

Ne more bit, ker je skype protokol lastniški (in se lahko vsak trenutek spremeni tako, da tretjeosebno programje preneha delovati).

To velja tudi za MSN (in druge).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft presenetil z izgubo zaradi prevrednotenja, poslovanje rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
65258 (3927) BALAST
»

Microsoft končal prevzem Skypa

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
199020 (7741) techfreak :)
»

Kaj prinaša Microsoftov prevzem Skypa

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4413412 (10288) Hexx
»

Facebook in Google se potegujeta za Skype?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2713606 (12273) madmitch
»

Cisco se zanima za Skype

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
145426 (4682) mtosev

Več podobnih tem