» »

Predavanje: Prišli, videli, zmagali - DoubleRecall v Silicijevi dolini

Predavanje: Prišli, videli, zmagali - DoubleRecall v Silicijevi dolini

Slo-Tech - Nedavno smo poročali o velikem uspehu slovenske ekipe DoubleRecall v Silicijevi dolini. Zdaj napovedujemo predavanje, kjer bodo razgrnili svojo zgodbo preden odidejo v ZDA:

Kakšni so Slovenci 2.0? Morda takšni, ki napadajo Pakistanski mobilni trg in hkrati z drugo storitvijo prepričajo investitorje v Silicijevi dolini?

Kaj pravzaprav počnejo? Kje so dobili idejo? Kako zbrati tehnično in poslovno ekipo? Iščejo še več sodelavcev? Se v Sloveniji lahko kaj proda? Kje prijeti tujino za roge? Koliko koz so dali na žrtvenik za globalni uspeh? Kako naprej? Lahko to ponovi še kdo v Sloveniji?

Predava Robert Farazin z ekipo. Fante se res splača poslušati, saj je njihova energija kužna. Vabljeni ste v sredo 11. maja ob 18.00 v Predavalnici P1 na Fakulteti za računalništvo in informatiko. Predavanje organizirajo FRI, Hekovnik, Kibepripa in Ljubljanski univerzitetni inkubator. Vstopnine ni, obvezno pa se pofočkajte na Facebooku!

22 komentarjev

keitai ::

Kaj pa v primeru, da nočem re-aktivirat računa na Fb?

minmax ::

si oproščen te obveznosti. :) razlog je, da bi radi čimbolj natančno vedeli za koliko ljudi je treba pripravit se. zaenkrat je prijav nekaj čez 100 in toliko bo predavalnica še zdržala :)

c0dehunter ::

Za tiste, ki se predavanja ne bomo mogli udeležit - bo kak audio ali pa video goodie? :)

/edit: vidim (FB), da bo tudi za to poskrbljeno ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Nimam FB, prišel bi z veseljem, a kje ste našli uro 18:00?? No, za vsakega je določen termin neugoden, tega se zavedam in se oproščam za izpad... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

minmax ::

Ja, dajte povabit prijatelje prek FB invitov, da čimveč ljudi sliši to zgodbo.

Mikrohard ::

Verjetno mislite Fakulteto za elektrotehniko, ane? ;) Razlog za pozno uro je preprost... prej je predavalnica enostavno zasedena (saj je sredi semestra).

broken/link ::

FE/FRI je ista zgradba ja :)
Tržaška cesta 25, 1000 Ljubljana

MajorM ::

Se lahko kr tule prijavim?

dronyx ::

Tale DoubleRecall jaz še vedno ne razumem najbolje. Namreč zadeva mi ne deluje kot blazno privlačna za oglaševalce, saj večina oglasa sploh ne opazi, je pa blazno moteča za obiskovalca spletne strani, ker mora pretipkavati neko brezvezno besedilo v slogu "vreme bo sončno". Jaz sedaj strani, kjer se pojavi to sranje, preprosto preskočim.

Mogoče spletni portali ciljajo na to, da bo bralcem enkrat dovolj teženja in bodo kupili plačano verzijo dostopa do spletne strani. Ampak to je neumnost.

Še vedno pa iščem učinkovit način, kako blokirati DoubleRecall. Ne deluje ne AdBlock, ne blokiranje njihove spletne strani v host tabeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jukoz ::

dronyx je izjavil:

Tale DoubleRecall jaz še vedno ne razumem najbolje. Namreč zadeva mi ne deluje kot blazno privlačna za oglaševalce, saj večina oglasa sploh ne opazi, je pa blazno moteča za obiskovalca spletne strani, ker mora pretipkavati neko brezvezno besedilo v slogu "vreme bo sončno". Jaz sedaj strani, kjer se pojavi to sranje, preprosto preskočim.

Mogoče spletni portali ciljajo na to, da bo bralcem enkrat dovolj teženja in bodo kupili plačano verzijo dostopa do spletne strani. Ampak to je neumnost.

Še vedno pa iščem učinkovit način, kako blokirati DoubleRecall. Ne deluje ne AdBlock, ne blokiranje njihove spletne strani v host tabeli.



Poskusi z izklopljenim javascriptom. Na dnevnik.si deluje odlično =)

andraz_k ::

dronyx je izjavil:

Tale DoubleRecall jaz še vedno ne razumem najbolje. Namreč zadeva mi ne deluje kot blazno privlačna za oglaševalce, saj večina oglasa sploh ne opazi, je pa blazno moteča za obiskovalca spletne strani, ker mora pretipkavati neko brezvezno besedilo v slogu "vreme bo sončno". Jaz sedaj strani, kjer se pojavi to sranje, preprosto preskočim.

Mogoče spletni portali ciljajo na to, da bo bralcem enkrat dovolj teženja in bodo kupili plačano verzijo dostopa do spletne strani. Ampak to je neumnost.

Še vedno pa iščem učinkovit način, kako blokirati DoubleRecall. Ne deluje ne AdBlock, ne blokiranje njihove spletne strani v host tabeli.


Par dni nazaj je tudi mene to pošteno zmotilo.

Spisal sem si bookmarklet, ki DR skrije. Klikneš, pa gre stran, brez tipkanja.
Bookmarklet naloži "recepte" za odstranjevanje DR s strežnika.

Pripravljam pa še verzijo za "nezaupljive", kjer ne bo interakcije s strežnikom. Ter overall design strani. :)

http://andraz.eu/RemoveDoubleRecall/

_Tom_ ::

PaX_MaN ::

_Tom_ je izjavil:

Khmmm..... http://www.solvemedia.com/

A patent pending technology by DoubleRecall Inc.

Our patent-pending technology[...]

Spet bo frka. ;((

Macketina ::

Ni nujno. Stejejo claimi in datum vlozitve patentne prijave.

Se vedno pa probam ugotoviti, kaj je na tem tako uporabnega.

Keyser Soze ::

Za oglaševalce vsekakor uporabno. Za končnega uporabnika... Ne glih najbolj. Mal tečno mi je tole posiljevanje s tem tipkanjem. Ampak še vedno boljše kot plačevanje. Čeprav... Se človek vpraša, če bi sploh bral spletni Dnevnik če bi bil plačljiv.

P.S.: Plus, zaradi poplave raznoraznih "kapčev" in podobnih metod avtentikacije tudi sam oglas nima več nobene pametne oglaševalske vrednosti. Ker vstopi avtomatika ko je potrebno vpisat besede.
OM, F, G!

IceIceBaby ::

Bi prišel na predavanje, ampak imam obveznosti, pa mi bo mogoče kdo tukaj lahko razložil. Koliko je podjetje dejansko uspešno (v ekonomskem smislu)? Prihodki od prodaje v 2010 so bili zanemarljivi, ampak glede na to, da je to 1. leto poslovanja verjetno slika ni realna?

Ali se zadeva že uporablja kje v tujini, na kakšnih večjih straneh?

_Tom_ ::

Verjetno iz te moke ne bo kruha...razen, če zadeve niso patentirali pred septembrom 2010:

http://nothingtosay.firstround.com/2010...

http://www.crunchbase.com/company/solve...

PaX_MaN ::

Patent Solve Media je bil objavljen pred 4 dnevi, vložen pa 2.11.2010, medtem ko DoubleRecall ali R3 ne najdem ne na WIPO, ne na USPTO, ne na EPO, ne na UIL-SIPO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

dronyx ::

jukoz je izjavil:

Poskusi z izklopljenim javascriptom. Na dnevnik.si deluje odlično =)


Kot kaže izklopljen javascript res blokira tole. V Chromu je v redu še to, da lahko sam določim, na katerih spletnih mestih mi naj ga blokira (www.dnevnik.si, www.zurnal24.si).

Nerdor ::

Ok, jst imam en patent razvit, kje lahko prijavim svoj patent, preden kdo drugi pogrunta!? Resno, imam idejo razvito in realizirano in bi rad to patentiral! Kej naj se obrnem, mi lahko kdo pomaga!?
... for lifetime!

LuGi ::

Terman ::

Samo predavanje je bilo odlično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google namenja milijardo dolarjev za krizo dostopnosti stanovanj

Oddelek: Novice / Ostale najave
3712004 (9902) igorpec
»

Kljub napredku v Silicijevi dolini 90 odstotkov plač nižjih kot pred dvema desetletje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11117834 (14608) D3m
»

Skoraj sto ameriških tehnoloških velikanov proti Trumpu

Oddelek: Novice / Ostale najave
369602 (7109) gruntfürmich
»

Omrežja, Stanford in Silicijeva dolina

Oddelek: Novice / Ostalo
288788 (4455) Rias Gremory
»

DoubleRecall eden od zmagovalcev YCombinatorja

Oddelek: Novice / Ostale najave
3611277 (7947) root987

Več podobnih tem