» »

Kakšne passworde ste imeli ...

Kakšne passworde ste imeli ...

«
1
2

Thomas ::

... pa jih ne uporabljate več.

Moj prvi password je bil grada.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

moj prvi je bil misca če se prou spomnem:)

BaRtMaN ::

Po fotrovem vzoru sem uporabljal qwa. Tak hitr trikotnik na tipkovnci. Zdej mam mal bol zakopliciran(e).

bastadu ::

Moj je včasih bil sigra540
Pa naj še razložim, kaj to pomeni: Silicon Graphic Visual Workstation 540 <- računalnik, ki sem si ga nekdaj tako zelo želel:D
P.S.: Dokazano je takšna na prvi pogled nesmiselna kombinacija črk in številk najboljša izbira za geslo:\

para! ::

Odkar sem dobil svoje prvo geslo za dostop do interneta preko Arnesa, uporabljam to isto geslo. Seveda z rednimi spremembami znakov, pri čemer dolžina ostane enaka. Do danes še nisem imel problemov, niti skrbi, da bi kdo geslo dejansko uganil.

Za manj pomembna gesla pa uporabljam naključne kombinacije, na primer začetek imena ter konec priimka. Takšna gesla tako ali tako ne omogočajo dostopa do resnih informacij.

Lp,
Jazz
Death before dishonor!

borchi ::

se hecate????? js se še trenutnega gesla ne morem vedno spomnat, kaj šele prvega??? za novega si bom dal "zvezdice":-) se ga bom takoj spomnu ko ga bom začel tipkat!
l'jga

darh ::

prvi je bil kokr jest vem qwe123 ali pa 123qwe... :) za take bolj nepomembne zadeve

zdej mam pa tud tud 15 karakterjev dolg pwd, k ga napisem hitrš kt se podpišem na list papirja :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Mercier ::

007 - na ključavnicah za kolesa. Pametno, ne?

ABX ::

Razne cheat code iger :)

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

3LeR. ::

hmn prvi password .. pismo tezko se spomnt:)
sam zdej mam zmer kaksne cist obicen besede sam v napisane v stilu H3K3R5C1N3 :D

menda deluje :)

Ziga Dolhar ::

lordninja
tomi (nima veze s policajem :])
gwnezay4or38

kvalitativni preskok je očiten ;)

Thanatos ::

shusuglavo :D

Elemen_T ::

9855-0377

Uporabljam ga še danes >:D

Thomas ::

Thanatos (bog smrti) ima mortalističen password ...

Le kako blizu so nicki passwordom na splošno?

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Jaz sem mel vedno kake računalniške passworde.

Zdej pa uporabljam bistveno bolj naključne zadeve, pa vendar take, da si ga lahko nekako zapomnim, oziroma vsaj pot, kako sem prišel do njega.

Passwordi so sploh problematična stvar.

Kojekakvi admini ti tumbajo, da morajo biti passi daljši od 8 znakov, povsem naključni in neponovljivi. kar pomeni, da rabiš za vsako pi*arijo svoj password, ki si ga zaradi "varnosti" ne smeš nikamor zapisat, seveda :D :D

Prevečkrat sem tako obvaroval podatke pred samim seboj, da bi se zdaj lahko tega držal.

V mislih mam nov sistem, nekako takle:

Na dlančniku bi imel aplikacijo, ki generira in shranjuje passworde v posebno datoteko, ki je enkriptirana z nekim mojim passwordom. Tako se bom moru potrudit samo enkrat z nekim solidnim passwordom in ta bo pomeil varnost cele knjižice drugih pass-ov.

Ko bo hotla naslednjič kaka aplikacija password, ga bo dobila, jaz si pa ne bom zmišljeval butastih tekstov :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

darh ::

mam boljšo idejo...

ime aplikacije (os, slo-tech, bilokaj) zaenkrariptirano z tvojim passwordom... enim... unikatnim... dobiš ven string k je pass za to stvar :)
Excuses are useless! Results are priceless!

abcde7 ::

jest sm pa mu marabela oz. ga še mam nekje... :D

Thomas ::

Hja ... zanimivo Brane & xbite.

"slo-tech.com" bi recimo podvrgel takile operaciji:

((s*s) mod 32)+65 = J
((l*l) mod 32)+65 = Q
((o*o) mod 32)+65 = B
((-*-) mod 32)+65 = J
((t*t) mod 32)+65 = Q
((e*e) mod 32)+65 = Z
((c*c) mod 32)+65 = J
((h*h) mod 32)+65 = A

Password za ta URL je torej

JQBJQZJA

Moraš vedet samo funkcijo, ki zadevo vedno kreira, na pamet. Potem password lahko tudi pozabiš. S kalkulatorjem ga lahko vedno retrivaš.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

sketch ::

g3q45nte1a

Enkrat sem ga dubu z accjem, pa ker ga nisem znal sprmenit, sem si ga zapomnil... in ga uporabljal tudi drugje, po delčkih ali celega :D
Adapt and overcome.

Brane2 ::


ime aplikacije (os, slo-tech, bilokaj) zaenkrariptirano z tvojim passwordom... enim... unikatnim... dobiš ven string k je pass za to stvar :)


Nice, samo kaj boš naredu recimo s passwordoma za bančno kartico ?
Ga boš zavrnu zato, ker ne ustreza tvojemu stringu ? :D

Pa tud, to bi te lahko stalo živcev, ko se ne boš mogu spomnit, kaj si vnesu kot vstopni string. A si recimo vnesu www.XXX.com, samo XXX ali cel URL itd...




Thomas ::

Kar se tiče banke - ti ta pač (še) ne dovoli spremembe passworda, kar je nekoliko nemoderno.

Kar se tiče stringa vzameš recimo prvih 10 znakov od zadnjega konca.

Mi je tko všeč ideja, da bom nove passworde tkole delal. Jasno, funkcija ne bo ravno taka, kot sem jo napisal.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

blue96 ::

borchi, pozabu bos verjetno!
.

smilyxx ::

Moj prvi password za internet je bil HP15, ali pa Genius123. Uporabljal se predvsem napise, ki so bili ob računalniku. sedaj si pa izberem nakjlučne računalniške izraze, ki jih iam za vsak slučaj skrbno shranjene...

Lp
Save water.
drink beer.

sketch ::

PIN kode za banko se tud da spreminjat, tak da je sistem 100% uporaben. Tomi, jaz bi šel tole na brzino patentirat če bi bil ti ;)
Adapt and overcome.

IR Babun ::

Weasel123
SCREW THE GOVERNMENT

Brane2 ::

Jaz mam pa vsaj 20 passwordov, ki jih ne morem enostavno spreminjat.

Na primer passwordi za razne programe (Winsi, Quark, Protel itd itd...).
Pa recimo razni accounti (osebno moji in deljeni) itd.

Kar se funkcije za kodiranje tiče, jo verjetno za domačo uporaqbo ni pretežko napisat, leni si lahko pomagajo s primernim ukazom, če laufajo Linux. Passwordi userjev so namreč tako enkriptirani.

Zaradi varnosti namreč sistem nikjer ne hrani passwordov, ampak njihovo enkriptirano verzijo.
Ko ti vneseš password, ga stvar enkriptira z isto funkcijo, nato pa rezultat primerja z ostalimi enkriptiranimi passwordi. Sistem torej ne pozna konkretnih passwordov :D

ToniT ::

En čas sem uporabljal yu3xz kot password, zdaj pa imam en password za bolj nepomembne zadeve, kot so razne web strani, drugače pa uporabljam kombinacije besed in številk, ki si jih lažje zapomnim, službene passworde pa si zapišem in dam v blagajno. Za Klik pa imam nekaj čisto posebnega. >:D

Ziga Dolhar ::

ToniT: >:D že vemo >:D

jRk0 ::

moj prvi je bil

mila34

mila-zacetnice imen clanov v druzini. samo zdaj je se en clan vec pa se bi spremenlo:)

34 pa st. bajte:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Gandalfar ::

ughm .. passworde je treba spremenit al kaj.. se zmer so vsi isti kokr 10 let nazaj ;-)

To sicer ni res ker si jih sprot spreminjam ampak vcasih se probam logirat v kaksen star acc pa stestiram ene 10 razlicnih gesel da najdem pravega - seveda je to zadnja moznost..

Tomi ::

Če dobro pomislim, je bil moj prvi na Arnesu ijk6nt in še nekaj. Pa sem si ga sam spremenil na to.
Drugače pa imam sedaj raje kakšno kombinacijo imen ali priimkov kakšne luštne punce in pa kakšne številke. Razlika je samo Arnes, ki je res zakon (ne morem pozabiti) in pa par nepomembnih forumov.
metrodusa.blogspot.com

SkIDiver ::

Bolj ko je simpl bolš je zame. Od s-tja sem ga pa že ene 3x pozabu, da so mi mogl admini ga spreminjat:D (hvala:D ).

Zheegec ::

Jaz sem pa v slovar gledu. naključna beseda in anglo-anglo slovarja :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

1234
|O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

asPeteR ::

Tomi: jaz imam podoben kljuc za kreiranje gesel ...
8-)

Glede povezave med nickom in geslom, pa je pri meni minimalna ... Je pa to en zanivim podatek, za uganjevanje gesel ... Ker na podlagi prejsnih gesel in na podlagi nicka imas vec moznosti za uganitev gesla ... Kaksen dober algoritem, pa je! :)

Thomas ::

Tomi a Thomas? :))

> Ker na podlagi prejsnih gesel in na podlagi nicka imas vec moznosti za uganitev gesla

NI NUJNO!

Če je funkcija kompliciranejša od gesla - kompliciranejša v smislu Kolmogorova - potem potencialni breaker ne more vedeti, če funkcija deducirana iz preteklih primerov, ni le naključje. Ker je le ena od zilijona možnih, ki zadostijo prejšnjim primerom, v naslednjem se pa skoraj zagotovo razlikujejo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

asPeteR: ja, to je ravno prednost, ker je toliko dobrih punc, ni če še malo zamenjaš, dodaš par številk (ok, pa ne ravno 69>:D ), pa gre.
Thomas: zadnje čase imam pa zelo občutek, da bi naju radi zamenjali.. Tole mi ni pa prav nič všeč:D
metrodusa.blogspot.com

Gh0st ::

ih69taem
n1k1t4
...
za dial-up sm jih meu že 5, ampak jih nebi povedu..
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

McHusch ::

Moj password je eden za vse. Že sto let isti. Ima šest črk in je praktično neuganljiv, ker gre za random generirane cifre in številke, ki sem si jih pač zapomnil. Nelogično;)

Thomas ::

Primož ve zdej tvoje passworde okoli. Tvoj systemec na faxu al kje, pa tvoj password na slotechu ...

Diverzificiraj! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DMouse ::

tristomedvedov
Zdej pa večinoma uporabljam geslo dolgo 10 znakov, kombinacija črka + številka + črka + številka..., za pomembnejše stvari pa še malo daljšega.
Geslo sem se pa "napiflal", tako da ga znam natipkat, ne pa povedat (tut pod hipnozo ne >:D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

asPeteR ::

Ja, Thomas drugi del posta je bil namenjen tebi. Res, da ga nisem eksplicidno naslovil nate, toda lahko predpostavjas, da ker je tvoj topic, je pac to namenjeno tebi. :))

Drugace pa je res, da se ni zanasati pri geslih na prejsnja gesla ali nicke, TODA, splaca se poizkusiti! To, je moje mnenje, pogeg brute force je dobro "poizkusiti sreco s tem" ... Druga pa, al ti poznas kaksen bolj univerzalen algoritem za razbijanje gesel ...? Recimo, na cim naj bi baziral? Verjetno rabi kaksen input, da zminimizira kandidate ...?

perci ::

Thomas: kokr jst vem, Primož ne pozna naših passov na Slo-Techu - vsaj rekel mi je tko ;)

DoBri ::

še vedno uporabljam ista gesla kot takrat, ko sem kupil 40MHz 486tko s 4MB rama, le da se passi sčasoma pomikajo nekako po vrednostni lestvici navzdol. recimo, xxx je bil nekoč pass za najpomembnejšo stvar, zdej je pač za nekaj nepomembenga, recimo za kakšen forum.
ena najboljših izkušenj pa je inštaliranje linuxa, ustvarjanje userjev in nastavitev njihovih in root passa vmes, ko se pogovarjam po telefonu. ko sem končal pogovor in resetiral kišto, sem le 10 min butasto gledal v "login:" ... :]
všeč pa mi je tudi, ko moram novemu userju nastaviti pass in ponavadi izgleda oblike: j4zs3mn4jv3cj1c5rn4sv3tu :]]
bogi user, če si ga ne zna spremenit :]
Več nas je, manj nas ni.

Tomi ::

Dobri: j4zs3mn4jv3cj1c5rn4sv3tu, ta je pa huda.
Je pa recimo zanimovo, kako so bili passwordi dodeljeni na eni naši mašini na faksu. Vsi imajo za password to, za kar računalnik največ uporabljajo... Nobene domišljije, sem si mislim, potem pa sem zadnjič delal ene accounte samo za RD, in sem naredil enako.
metrodusa.blogspot.com

sidney ::

1q2w3e cisto enostavno, pa tezko za razvozlat. Moj 1. pa je bil pomoje bmw850csi:D . Zakwa mislite?

Kaboom ::

besede brez pomena ki sem si jih sam izmislil, če bi jih kje prebral uporabljene v stavku bi me vrglo po tleh...

od začetko pa vedno neka beseda in naključna dvomestna številka.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

Thomas ::

V Google ga dej!

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Koci ::

jaz pa vedno uporabjam prvi del emšota. Zdej pa uganite kdaj sm rojen >:D
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

Lucifer Tanatos ::

prvi pass huni, drgac pol sm velik uporablu razne fore dve cifri + ime + dve cifri, neki cajta sm uporablu besedo skorc, zdej mam pa spet en x pass :)
Les yeux sans visage
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Passwordi me ubijajo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
17643155 (29574) Pero_SLO
»

LastPass odslej omogoča brezplačno sinhronizacijo med napravami

Oddelek: Novice / Varnost
338819 (6015) PARTyZAN
»

Zaščita spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
92043 (1733) *ziga*
»

Skrivanje gesel

Oddelek: Izdelava spletišč
392985 (2225) Tr0n
»

SQL in PASSWORD()

Oddelek: Programiranje
11912 (770) Quickbeam

Več podobnih tem