» »

Zakaj ne dela faktor za pomnozevanje?!?!?

Zakaj ne dela faktor za pomnozevanje?!?!?

Filo ::

Takole je, imam Plll450 trenutno navitga na 558. Naviu sem ga pa z povečevenjem zunanje ure, to se prav iz 100 na 124(1/3). Faktor pa kakor koli spremenim sploh ne vpliva NC , NADA, kot da ga ni. Zdej mene zanima a kdo ve kako bi ga spravu v delovanje ? Imam pa maticno BE6 in 100Mhz RAM.

ChiefThunder ::

Faktorja pomnoževanja se pri intelovih procesorjih ne da spreminjat, ker je trajno zaklenjen.

Filo ::

A odklent se ga pa na noben nacin neda ? (razen z 10kilsko macolo:) :D

ChiefThunder ::

Nikakor. Z macolo bi pa mogoče šlo...:D

Filo ::

Pol bo pamagal edin, če ga zamenam (proc), al pa če kupm boljši ram (133) pa naprej navijam prek zunanje ure..?.. Al pa macola..:D:D

ChiefThunder ::

Prek faktorja se dajo navijat samo AMD- jevi procesorji. Mogoče bi z dokupom boljšega rama (133) pridobil še kakšen mhz, vendar si ga že kr dobro naviu, tko, da ne vem...

OZZY ::

Nabav si nov proc. Duron ((mogoče, če boš nabavu novo plato) ali copermine, pa veselo na delo.

Matek ::

Ja, treba bo res nabavit Durona al pa Athlona, sam pazi, ker so nekateri na trgu tudi trajno zaklenjeni in prav tako ne boš mogel spreminjat faktorja

Filo ::

Ja nc, bom poskusu z macolo!!:D
Ne sej ne, bom raj ram nabavu. Pa bom stisnu se unih par Mhz, k jih moj P3 450 premore. Pa bo mo videl kva bo pol. Hi hi. Kukr mi kaze na plati ga lah se za 150Mhz navijem to se pravi exter. clock 150(1/4). Če bo pa stabiln bom pa sporoču.

Tako da thanx vsem k ste dobr svetval in usem unim k se boste. En smajl za vse:
:D

tomaz255 ::

Verjetno tvojega procesorja ne moreš bolj navit, če pa že gre, pa gre samo s kakšnim dobrim vodnim hlajenjem.

Filo ::

Ne, ne ! Zdele mam se 20 stopinj (oz. se vec ) fore, kajti zaenkrat mi ohisje in proc hladijo trije fan + Gorb. Tako da mi temperatura kumi pride nad 31 stopinj. (Eden v stranici 120mm + se 2x80mm in gorb na procu. Tko da za hlajenje se ni panike.:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301890 (1390) boštjan
»

Navijanje Celerona 400?

Oddelek: Navijanje
211309 (1004) McWolf
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704848 (4170) AtaStrumf
»

kako naviti Comodore 64???

Oddelek: Navijanje
111254 (971) element
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221704 (1561) VASkO

Več podobnih tem