» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
203 / 213
»»

Mato989 ::

Matevz96 je izjavil:

mackilla je izjavil:

Ganon je izjavil:

So bile zgradbe iz čokolade, da se je vse rušilo, ko se jih je dotaknil ogenj?

Ali ni bilo nekje rečeno, da zmajski ogenj topi skale? Potem verjetno lahko tudi podira kamenite hiše.


V knjigah je kar podrobno opisano kakšen je Harenhall po napadu zmaju (s tem, da je šlo za največjega zmaja v Westeros in ne te dojenčke).

Po napadu je ostalo samo še kamenje, les je pogorel, kovina se je stopila. Je pa na kamenju vidno da je stopljen. Torej je poškodovan od ognja nikakor pa ne razpada kot bi bil iz čokolade.

Bonus dejstvo: EDINA ranljiva točka na zmaju so oči, vsaj v prejšnji epizodi bi lahko ena izmed puščic zadela zmaja v oko ne pa da se niti tega ne držijo iz knjig. Potem pa bi Tyrion o tej šibki točki povedal Dany, ki bi potem imela razlog za tak brezglavi napad saj bi vedela da ni veliko možnosti za zadetek :D


Kdo pravi da so danyevi zmaji dejansko POPOLNOMA odrasli... To je se najlazje razlagat z magicnim dejstvom da carobna zver zmaj se ni imela oklepa cisto 100 postov trdnega... In je zato bolj ranljiva...

100 drugih logik je bolj problematicnih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

Okapi je izjavil:

V bistvu je vsa srednjeveška taktika nesmiselna, ko enkrat v boj pripelješ zmaja, ki kot za šalo podira več metrov debelo obzidje (ki ga tudi sodobna artilerija ne podre kar z enim zadetkom).


Prav, potem pa izumi novo taktiko ki bo imela notranjo logiko za gledalce... Ker te bitke je nimajo...
Nova taktika je, da kraljica pobegne, oziroma gre v ilegalo, vojski pa ukaže, naj gre "v partizane" in začne z gverilsko taktiko bojevanja. Druge možnosti pri takšni premoči ni.

Osnovna scenaristična napaka je pa ta, da je zmajev ogenj premočan.

Mato989 je izjavil:

Recimo to da so danes napadli dothraki pac ni smiselno in to na konjih ko se je vsa konjenica zrtvovala... To je treba povedat da gledalec lahko razume zakaj. Ne pa da mormo sami iskat neke glupe ideje zakaj je nekaj tako kot je.
To z "indijanci" je neumno, ja. Očitno so si rekli, če smo že angažirali "konjenico" za snemanje, jo je škoda uporabit za samo en nočni napad.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Drevesce ::

Tale bitka danes je po mojem mnenju imela še največ logike v sebi. Ženska je prišla z ogromnim zmajem ter požgala mesto, ko je zažgala škorpijone, Lannisterji niso imeli več orožja, ki bi zmaja lahko spravilo na tla - tu se je bitka praktično končala. Unsulliled so opravičili svoj sloves in brez strahu ter emocij (razen Greyworma) klali vse pred seboj. Torej vse kar se je govorilo od samega začetka se je uresničilo. Zmaj lahko požge celo mesto (Danny je to sama rekla, ko je bil pisec še GRRM), Unsullied so bojevniki, ki jim na zahodnem ni para in jim ni mar za čustva oni samo upoštevajo ukaze. Tako, da kakršnekoli opazke o taktiki so v tej bitki brezpredmetne, ker je bilo strani napadalcev izvedeno perfektno, še preden je šla Danny full mad Queen. Neumno mi je bilo videti samo takšno število Dotkhrakov.

Naj vas spomnim na sezono 6 epizodo 9 - Battle of bastards. Kje je bila v tej epizodi prisotna logika, da si je zaslužila takšno oceno? Epizoda ima oceno 9,9 !!! Najprej je Jon neumno stekel po brata, kjer ga je očitno Ramsey imel na dosegu loka, pa je vseeno raje ciljal tamalga, ki niti zig zag ni znal teči, ubil ga je po hoolywoodsko tik pred objemom. Potem je Jon sam stekel proti občutno števičnejši vojsko Boltonov, pa ga nihče ni ciljal z lokom. Spet ga je seveda vojska zadnji moment rešila.
Naslednja hoolywood scena, rešitelji iz Vale ki so se teleportiali in spet zadnji moment preden je Jon izdihnil zmagali bitko na terenu. Potem za vas taktičarje, zakaj Ramsey ni z lokom Jona ustrelil v nogo, ko je s ščitom blokiral prvi dve puščici? Ščit je očitno pokrival samo glavo in manjši del zgornjega telesa.

Še polno momentov je, ki so bile scene enako nelogične, samo, da takrat pač ni bilo popularno sovražiti te serije, sovražiti D&D, takrat je bilo vse "perfektno" izvedeno, vse je bilo maestralno. Večina ljudi, ki po ovčje lajajo čez pisce, se verjetno sploh ne zavedajo, da sta prisotna od samega začetka.
Da bo Danny šla full rage mode se je napovedovalo že dlje časa, v tej sezoni pa se je vse skupaj samo še potenciralo.

Me pa zanima kako bodo vse skupaj sedaj rešili. Danny verjetno bo in mora umreti, ker bo nori kraljici ne more prestol zaseči še bolj nora (ali pač?). Severnjaki pa imajo sedaj v King's Landingu občutno premalo vojske, da bi lahko premagali ogromno število Unsullied (sodeč po trailerju) v boju. V zadnjem delu sumim, da bo res zmanjkalo vse logike.

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Okapi je izjavil:

V bistvu je vsa srednjeveška taktika nesmiselna, ko enkrat v boj pripelješ zmaja, ki kot za šalo podira več metrov debelo obzidje (ki ga tudi sodobna artilerija ne podre kar z enim zadetkom).


Prav, potem pa izumi novo taktiko ki bo imela notranjo logiko za gledalce... Ker te bitke je nimajo...
Nova taktika je, da kraljica pobegne, oziroma gre v ilegalo, vojski pa ukaže, naj gre "v partizane" in začne z gverilsko taktiko bojevanja. Druge možnosti pri takšni premoči ni.

Osnovna scenaristična napaka je pa ta, da je zmajev ogenj premočan.

Mato989 je izjavil:

Recimo to da so danes napadli dothraki pac ni smiselno in to na konjih ko se je vsa konjenica zrtvovala... To je treba povedat da gledalec lahko razume zakaj. Ne pa da mormo sami iskat neke glupe ideje zakaj je nekaj tako kot je.
To z "indijanci" je neumno, ja. Očitno so si rekli, če smo že angažirali "konjenico" za snemanje, jo je škoda uporabit za samo en nočni napad.>:D



No saj to pravim... Ce je zadeva prikazana tako da nekdo z malo nadpovprecnim znanjem oceni stvar kot butasto je pac to nekaj kar pokvari nekoc odlicno serijo...

Recimo ena taka cist butasta zadeva je ko so kao hodli po mestu in jon in ostali kot rambo klali vojake

In noben lannister ni imel vizirjev dol za varovanje nosa in oci... Nelogicno

Take stvari pokvarijo vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

pegasus ::

A je že kdo zbral vse možne razvojne stopnje Dubrovnika v tej seriji na enem mestu? Se mi zdi da scena živi čisto eno svoje življenje, raste in se razvija za potrebe zgodbe :)

DarkSite ::

oo7 ::

Kaj pa zmaju nikoli ne zmanjka ognja ? Požgala je pol morja in celo mesto kaj ima zmaj v sebi neomejeno količino ognja ?

Jst ::

Nekdo je omenil Red Wedding. Če prebreš knjigo, se to zgodi z razlogom. Prvo se Rob ne poroči dogovorjeno, vse jim gre narobe, lomijo se gajbe,... feeling je tak, da bo nekaj hudo narobe. In je logično in dobro napisano. Ned je tudi vedel kaj dela, zaupal ljudem, za katere je vedel, da jim ne more zaupati, ve da tega ne more narediti in je "feeling" tak, da si je SAM kriv. TO so bile dobro napisane "tragedije",, ki se zgodijo z razlogom in dobrim potekom zgodbe naprej.


To je pa ... TO!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vostok_1 ::

Tako imbecilne B-grade epizode pa še nisem videl. Ne samo znotraj GOT ampak kot TV serije nasploh.

Downright imbecilizem prve klase.
To je prva epizoda v 8 letih, ki sem gledal na uro kdaj se konča in prva, ki sem facepalmal.

Tista dva retarda ne bi smela več videt filemskega platna, for life.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Drevesce ::

vostok_1 je izjavil:

Tako imbecilne B-grade epizode pa še nisem videl. Ne samo znotraj GOT ampak kot TV serije nasploh.

Downright imbecilizem prve klase.
To je prva epizoda v 8 letih, ki sem gledal na uro kdaj se konča in prva, ki sem facepalmal.

Tista dva retarda ne bi smela več videt filemskega platna, for life.


Kaj te je zmotilo? Kritike je včasih dobro argumentirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

vostok_1 ::

Drevesce je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Tako imbecilne B-grade epizode pa še nisem videl. Ne samo znotraj GOT ampak kot TV serije nasploh.

Downright imbecilizem prve klase.
To je prva epizoda v 8 letih, ki sem gledal na uro kdaj se konča in prva, ki sem facepalmal.

Tista dva retarda ne bi smela več videt filemskega platna, for life.


Kaj te je zmotilo? Kritike je včasih dobro argumentirati.


Sploh ne vem kje bi začel.

Out of place karakterji.
Razvlečene brezpomenske scene.
Povsem impotentni boji, brez kakršnegakoli suspenza. Tista clegane reč je bila klasično Avengerska, ko se pol ure mečejo v zidove brez pointa.
Euron in Jamie...patetično.
B-52 Starfortress zmaj.
Cersei&Jamie...umm, like what? Anemično.

Skratka, take cenene epizode že dolgo časa ne. Sploh mi ni delovala GOT, ampak nek klasičen holivudski prizor iz te nove ere propada zahoda.

To ni niti senca stare GOT.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

imagodei ::

Prvo... Ideja... Mi je všeč. No, vsekakor mi ni všeč, da se je Daenerys zmešalo, ampak, jebi ga, to je GRRM-ovsko: navijaš za enega karakterja, GRRM pa se odloči po svoje in ga ubije, ali se mu pa zmeša. Tudi ostalo je bilo v principu OK zamišljeno, izvedba pa... Množica stvari prehitra - kot je pač običajno, če materiala za 12+ epizod hočeš stlačit v 6 malo daljših epizod.

CGI, všečen, dasiravno je bilo pretiravanja preveč. Zgleda, da so do današnjega dne zmaji samo malo kašljali.

Notranja konsistentnost - katastrofa. Daenerys je imela v Winterfellu poleg Drogona še Rhaegala; če bi oba skupaj samo pol toliko kurila mrtve kot je Danny tule kurila žive, bi z lahkoto zmagali. Samo kanček bolj strateško bi morali postavit vse skup: čim večji del vojske za obzidje, na obzidje lokostrelce, manjšo obrambno linijo pred obzidje, da varuje katapulte in ekipe, ki upravljajo z njimi, še malo bolj naprej pa barikade in širok jarek, napolnjen z oljem. Vse kar je pred jarkom, bi kurila dva zmaja. Tole, kar smo videli sedaj v King's Landingu je... Kot bi gledali drugo serijo.

Enako primerjava s prejšnjo sezono: tokrat Danny na Drogonu brez težav kuri floto in baliste na obzidju, takrat pa ni mogla zakrožit okrog Euronove flote in je uničit? Ne se hecat. Poor storytelling. Slabo izpeljani ključni dogodki, ki prisilno peljejo zgodbo naprej.

In tudi to je ena izmed težav: Prej, prvih pet sezon in morda prvo tretjino 6. sezone, je zgodba tekla "sama od sebe". Karakterji so bili aktivni, njihove akcije in reakcije so tekoče poganjale zgodbo naprej. Zgodba se je (navidez) odvijala sama od sebe, kot posledica dejanj glavnih junakov. Občutek je bil, kot da gledamo verodostojno zgodovinsko dramo (jasno, z elementi nadnaravnega), vključno z političnimi spletkami in parcialnimi interesi posameznikov.

Zdaj pa se stvari na platnu dogajajo zato, da se zgodba nekako premika. Prisiljeno. Zato da gremo od milestona do milestona, proti koncu. Ne pomaga, da so glavni junaki postali plehki in da za razvoj karakterjev ne namenijo več dobesedno nobenega časa več - ampak še posebej pa bode v oči, kako totalno nesposobna sta Dumb & Dumber napisat scenarij za verodostojen vojaški spopad.

There.
- Hoc est qui sumus -

Zmajc ::

Prav očitno je da je ves budget te sezone šel v Battle for Winterfell in to epizodo.

Nikec3 ::

Sploh ne vem kje bi začel.

Out of place karakterji.

S tem se nebi povsem strinjal. Dany je že dalj časa nakazovala, da je na meji odklopa, Tyrion je bil klasično naiven, prav tako Jon Snow (mladost, ljubezen). In kot vedno je najbolj realno situacijo ocenil Varys (pomaga, da lahko razmišlja samo z eno glavo). Unsulied in dothraki so bili taki kot smo jih poznali na začetku. Ko se jih spusti s ketne so ubijalske mašine. Jamie je umrl ob Cersei, karkoli drugega bi bilo out of character, to pa ne.

Edina nekonsistentna se mi zdi Arya, ampak njo so v zadnjih dveh sezonah toliko spremenili, da niti ne vem kdo je, pa se mi zdi, da niti sama ne ve.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zmajc ::

Usoda King's Landinga je po moje bila čisto pričakovana, tudi Mad Queen Dany.

Škoda samo da je kvaliteta ostalih epizod pešala ker so se tu kurčili z CGI efekti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

oo7 ::

Zmajc je izjavil:

Usoda King's Landinga je po moje bila čisto pričakovana, tudi Mad Queen Dany.



Se strinjam itak pa smo o mad queen govorili na tem forumu že nekaj let nazaj :)

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

imagodei ::

Nikec3 je izjavil:

Jamie je umrl ob Cersei, karkoli drugega bi bilo out of character, to pa ne.

Morda res, ampak ta del zgodbe me ni prepričal. Pogovor z Brienne, kako se je vse skupaj odvilo --? Cersei je v S7E7 malodane Vršacu naročila, naj iz Jaimeja naredi šiškebab. Nato je nad oba brata poslal Bronna. Ko je Jaime odjahal na sever, je točno vedel, kaj sledi - potem pa iznenada, po tem, ko je razdevičil "Safirno devico" in se z njo nekaj časa grel v postelji, dobi kaj...? Fukotožje?

Njegov arc je bil od brezkompromisneža, ki bi za familijo naredil vse in ni imel težave zaničevat vsakogar, ki ni bil član ožje družine Lannister, do človeka, ki se celo zna pravilno odločiti. V trenutku, ko je zapuščal Cersei, bi mu moralo biti kristalno jasno, da je ne bo več nikoli videl.

Če bi res ponovno imel "change of hearts", bi to moralo biti malce bolj verno prikazano. No - roko na srce, 90% stvari v tej 8. sezoni bi moralo biti veliko bolj verjetno prikazano. Vsaj glede tega so konsistentni, da kvaliteta pada na celi črti. Razen na spektakularnem prikazu bitk, tam pa ne šparajo (pazi, ne na bitkah samih, na prikazu!). Vseeno če kvaliteta trpi, glavno da so eksplozije, ogenj in CGI.
- Hoc est qui sumus -

LeQuack ::

Game of Thrones | Season 8 Episode 5 | Game Revealed (HBO)
Quack !

the_monster ::

kaj pa Bronn? sje zgubu majstore? hahaha

bambam20 ::

Mato989 je izjavil:



Prav, potem pa izumi novo taktiko ki bo imela notranjo logiko za gledalce... Ker te bitke je nimajo...

Bistvo je da mora met bitka logiko, tako da ko malo nadpovprecen gledalec gleda lahko rece da to pa je dokaj smiselno...


Aha... vse skupaj deluje tako, kot da je celo mesto iz lesa, glede kako zmaj kuri dobesedno vse pod sabo. PA ni. DObesedno eksplozije .. Sej zmaj je močna beštija, samo ni šans, da če se zabije v gradsko obzidje, da ga bo takole podiral. Dejansko bi ga odbilo od njega. Občutek je najmanj takšen, kot da je zmaj sposoben hitrosti najmanj 300-400 km/H.

Ta serija je na koncu postala en velik ničvreden dihurjast drek.

BorutO ::

Katero mesto so že požgali zmaji, kjer je bil tyrion lannister, pač, foter od teh lannisterjev. V eni epizodi ene davne sezone, je bila arya njegova služkinja, ko tega ni vedel. Takrat je tam bilo pokazano kako so zmaji skurili mesto ... Daleč od tega, kar je bilo tu prikazano. Žalost od sezone. Glede na to, kako so jo pri prejšnji epizodi posrali, se te eopizode sploh nisem veselil ... po navadi sem vse sezone in epizode tako nestrpno čakal, da sem že uro pred začetkom sedel pred tvjem pa čakal, da ja ne zamudim. Danes? Sploh ne vem, če bi še gledal to. Do zadnje epizode 6 sezone je bila igra prestolov res top! Daleč najboljša. Potem pa so začeli preskakovati časove. Zdaj so tu, čez par sekund pa že na drugem koncu sveta ... med tem, ko se je vse do 6. sezone odvijalo lepo po korakih. Beda. Najbolj žalostno je to, da so toliko denarja obrnili okoli za to serijo, pa niso mogli narediti kurčevih 10 epizod, da bi v miru vse posneli. Ko gledam zdaj to sezono, se mi zdi, da je najboljše še samo pogledati prvih par minut začetka in zadnjih par minut konca epizode, pa vidiš vse.

FiReFTW ::

Jaz se ne strinjam z dolocenimi stvarmi tukaj, mislim da vecina od vas ne razume da je to serija in da vcasih v serijah so mogoce dolocene stvari malo nerealne zaradi dramaticnega prikaza, to je bilo v vseh sezonah do zdaj.
Ampak mislim da se zdaj malo bolj v to vtapljate in povdarjate vsako tako malenkost zato ker je sezona pod nivojem prejsnjih in ponavadi takrat ljudje se bolj iscejo vsako napako in negativnost.

Da je sezona pod nivojem prejsnjih se strinjam, ampak ni zaradi takih scen pod nivojem.

Samo da omenim en primer.

Nerealna smrt rhaegala in kritiziranje da dany ni unicla flote ze takrat ker jo je zdaj z taksno lahkoto.

1.Rhaegala so ubili da so vsaj malo izenacili sile, 2 zmaja bi bila ful nefer, to je bil glavni vzrok da so ga odstranili

2.Rhaegal je bil zelo poskodovan po boju z night kingom ko sta se z viserionom grabla in grizla, bil je zelo ranjen in tudi krila imel raztrgana kr precej, in pa precej manjsi je kot Drogon, torej je dosti lazji plen bil kot pa Drogon

3.Napaden je bil iz zasede in medtem ko je letel pocasi je bil napaden iz strani torej zelo velika tarca pocasna, in logicno da je dosti lazje bilo ga zadet, ceprav se vseeno strinjam da so malenkost pretiravali z natancnostjo skorpijonov ampak ok, hotli so enga zmaja odstranit, lahko bi dosti vec strelov bilo kot pa samo ene par in na hitro cistih zadetkov ampak glede na to kako je bil poskodovan, da je pocasi letel, in da so ga strelali iz njegove strani kjer je vlka tarca pa tudi ni TAK hudo nerealno kot eni pravijo

4.Dany bi lahko takrat ko so ubili rhaegala unicla floto zato ker jo je zdaj z tako lahkoto, in da bi jih lahko zaokrozla in napadla od zadaj itd...mogoce bi res lahko, ampak ce ze govorite o realnosti in da nimate radi bedarij in nerealnosti, povejte kaj je bol realno.. dany leti z 2 zmajema in naenkrat iznenada iz zasede sestrelijo njenega zmaja in otroka... kako se pocuti v tej situaciji?? Jezno, razocarano, besno, brez kontrole.. in tako tudi reagira ko se direkt zazene proti floti brez premisleka, potem pa zacnejo strelat proti drogonu in se vstrasi da ne bi sestrelili se njenega zadnega otroka im se odloci da zavije stran in pobegne nazaj da se malo zbere, v takem stanju ne moremo pricakovat da bi tak clovek razmisljal trezno in razumno, bodimo realni, nic ni nerealnega v tej odlocitvi

5.Po tem ko ima dosti casa za razmislek o vsem in da se spravi k sebi in trezno vse premisli pa v 5.epizodi napade floto, ampak bolj takticno in pametno iz oblakov da so drogona komaj vidli in opazli ko je ze zacel ladje kurit, in dosti tezja tarca je ker ne leti pocasi in strani ampak direkt naravnost proti ladjam in z umikanjem levo in desno medtem ko bruha ogenj in kuri floto, dosti dosti tezje za floto dejansko merit in zadet tako tarco pa se ogenj ima tako mocen da ladje padajo kot po tekocem traku


No to sem samo en primer dal

Moje glavno mnenje pa je da ta zadna sezona je kar se tice zgodbe same in vsega cist dobra, ampak najvecji problem za moje pojme je da je prevec nahitro vse spocano skup, in prevec preskakujejo vse iz enga do drugega dejanja.

Vse glavne tocke kar se tice mrtvecev in zdaj proti cersei in da dany zgubi oblast in vse, je vse kul in prav.. ampak manjka jim doati vec vsebine in rasti karakterjev in globine.

Stvar je da bi mogli imet 10 epizod ali pa 2 sezoni po 5-6 epizod.

5-6 epizod samo o mrtvecih in night kingu, in dosti vec globine in vsebine o belih hodcih in kdo so in kaj hocejo in razvijanja in globine karakterjev.

5-6 epizod pa samo o vojni z cersei in danyjevi poti na crno stran, in dejansko prikazat cez epizode bolj globoko kako dany pocasi zgublja razum in pocasi vse bolj gre proti temacni poti

Ce bi bilo dosti vec globine in razlage da bi dejansko bolj razumeli vsa dogajanja in vec build upa in karakterjevih rasti in sprememb bi bila ta sezona (ali 2) zelo dobra, ker glavna dogajanja in zgodba so vredu in ni nic narobe z nicemer.

Problem je samo da je vse skup dosti prevec strnjeno v dosti premalo epizod in potem se na koncu pocuti vse prevec povrsinsko in prazno in ne dovolj razlozeno in zadovoljivo, mrtveci padejo prehitro in brez prave globine in razvoja in objasnila glede belih hodcev in night kinga in nic, in cersei in vojna z njo tudi dosti vse prehitro in brez nekega pravega boja jih kr povozijo, in dany brez dovolj globokega prikaza kako zapade tako dalec kr tak prehitro se obrne za 180 in kr zacne pobijat nedolzne ljudi in otroke brez razloga itd...

To je moje mnenie glede te sezone, skoda res da so hotli tak nahitro vse zakljucit in strnit, lahko bi bilo res epic

Predator X ::

Mato989 je izjavil:

Mi je pa všeč, kako antiklimaktično so se odločili zaključit zadevo. Navsezadnje je to tudi point GOT. Kurbarjenje, incest in pobijanje, vse v imenu nekega prestola, čeprav se z vsakim naslednjim prestolonaslednikom kaj veliko ne spremeni.


Dokaj enostavno bi se dalo zadevo zaključit antiklimatično tudi z logiko in vojaškim znanjem obleganja itd... namesto deus ex arya mašinami in plotholes in neumnostmi ki jih ne bi počel PC commander ki igra total war in je star 14 let danes doma...



- Golden Company se opeva na vlko, in kaj se zgodi? Za to je šel budget? Sploh se niso borili... Commander ki je znan kot eden najboljših pa je bežal namesto da bi se kot dostojen vojak boril do smrti? Ja pa ja de...

- Lannisterski vojaki niso meli niti FAKING VIZIRJEV dol danih resno? Zakaj jih potem imajo??? Da ne omenjam, da niso imeli sulic in ščitev da bi nardili zid kot so ga takrat na poljanah in bi ustavili te luzerje od konjenikov in Starkov...

- Od kje so se namnožili spet Dothraki, ko smo 2 epizodi nazaj gledali kako so lučke ugašale?

- Gregor Clegane izgleda kot Darth Vader...

- Varys ni zmogel na koncu nekaj povedat??? On ki je vedno imel dobre besede kot LF?

Skratka smešno... VSE skupaj, brez logike, brez smisla taktike (spet) brez neke koherentnosti. Proti tej sezoni zgleda Tyrionova obramba Kings landinga kot masterpiece prve klase...


Varys je na koncu preden so prišli ponj poslal pismo... verjetno je vsem pomembnim povedal za jonna.

FTad ::

xdejvid je izjavil:

Ko ti ljubezen ne vrača ljubljena oseba, ko te izdajo, ko ti umrejo najbližji, ko se počutiš osamljeno in ko imaš v družini "zjebane" korenine ter imaš moč postaneš nekdo kot je Dany. Nič drugače ni v resničnem življenju.


Plus to, da je na koncu Missandei rekla Dracarys, preden je ostala brez glave. Tako da je bil verjetno tudi to eden izmed razlogov, zakaj je na koncu sla v rage mode. Torej da bo upostevala njeno zeljo pred smrtjo.

Po drugi strani bo pa kaj zdaj? Vladala v razbitinah mesta?

Predator X ::

Sj če smo realni, če ne bi šla v rage mode sploh ne bi bilo zanimivo, plus je samo, da je končno zmaj pokazal kako se dela.

Mato989 ::

Predator X je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mi je pa všeč, kako antiklimaktično so se odločili zaključit zadevo. Navsezadnje je to tudi point GOT. Kurbarjenje, incest in pobijanje, vse v imenu nekega prestola, čeprav se z vsakim naslednjim prestolonaslednikom kaj veliko ne spremeni.


Dokaj enostavno bi se dalo zadevo zaključit antiklimatično tudi z logiko in vojaškim znanjem obleganja itd... namesto deus ex arya mašinami in plotholes in neumnostmi ki jih ne bi počel PC commander ki igra total war in je star 14 let danes doma...



- Golden Company se opeva na vlko, in kaj se zgodi? Za to je šel budget? Sploh se niso borili... Commander ki je znan kot eden najboljših pa je bežal namesto da bi se kot dostojen vojak boril do smrti? Ja pa ja de...

- Lannisterski vojaki niso meli niti FAKING VIZIRJEV dol danih resno? Zakaj jih potem imajo??? Da ne omenjam, da niso imeli sulic in ščitev da bi nardili zid kot so ga takrat na poljanah in bi ustavili te luzerje od konjenikov in Starkov...

- Od kje so se namnožili spet Dothraki, ko smo 2 epizodi nazaj gledali kako so lučke ugašale?

- Gregor Clegane izgleda kot Darth Vader...

- Varys ni zmogel na koncu nekaj povedat??? On ki je vedno imel dobre besede kot LF?

Skratka smešno... VSE skupaj, brez logike, brez smisla taktike (spet) brez neke koherentnosti. Proti tej sezoni zgleda Tyrionova obramba Kings landinga kot masterpiece prve klase...


Varys je na koncu preden so prišli ponj poslal pismo... verjetno je vsem pomembnim povedal za jonna.



Nastej te pomembne... Saj ves, ta ziiive pomembne.

Totaln fail, proti night kingu mi deluje kot da je dany hotla da vsi umrejo ker ni mogla ognja uporabljat... Tu pa pol ure zganja, kr neki, da ne omenjam da zmajev ogenj razbije kamen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

joze67 ::

S tem, da bi bilo zažiganje mrtvih, ki nočejo biti mrtvi, edino učinkovito sredstvo. Nočna straža (in severnjaki nasploh) je že tradicionalno sežigala svoje mrtve - da ne bi prišli nazaj.

Cveto ::

FTad je izjavil:

xdejvid je izjavil:

Ko ti ljubezen ne vrača ljubljena oseba, ko te izdajo, ko ti umrejo najbližji, ko se počutiš osamljeno in ko imaš v družini "zjebane" korenine ter imaš moč postaneš nekdo kot je Dany. Nič drugače ni v resničnem življenju.


Plus to, da je na koncu Missandei rekla Dracarys, preden je ostala brez glave. Tako da je bil verjetno tudi to eden izmed razlogov, zakaj je na koncu sla v rage mode. Torej da bo upostevala njeno zeljo pred smrtjo.

Po drugi strani bo pa kaj zdaj? Vladala v razbitinah mesta?


Vladala iz Dragonstona. King's Landing itak nikoli ni bil kaj dosti všeč Targaryanom. Prej mora pa še ubiti Jona.

crcfail ::

Meni je pa ravno zadnja sezona TOP!
Ne vem kaj se eni toliko pritožujete ker zgodba ni točno taka kot ste si jo sami zamislili?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Smrekar1 ::

BorutO je izjavil:

Katero mesto so že požgali zmaji, kjer je bil tyrion lannister, pač, foter od teh lannisterjev. V eni epizodi ene davne sezone, je bila arya njegova služkinja, ko tega ni vedel. Takrat je tam bilo pokazano kako so zmaji skurili mesto ...


Grad Harrenhall, ne mesto.

Od požiga je minilo še 300 let, v tem času so bili deli gradu v uporabi. Težko rečeš, da je zadeva nekonsistentna.

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:

Prvo... Ideja... Mi je všeč. No, vsekakor mi ni všeč, da se je Daenerys zmešalo, ampak, jebi ga, to je GRRM-ovsko: navijaš za enega karakterja, GRRM pa se odloči po svoje in ga ubije, ali se mu pa zmeša.


Ne.

Danny se ni zmešalo, TO je Danny, prava Danny, ki si jo do sedaj lahko videl, če si gledal malenkost globlje kot "lomilka verig" in podobne neumnosti. Najkasneje od 2. sezone dalje je to Danny, ki ste jo nekateri ljubili in oboževali. Ni se ji zmešalo, vedno je bila megalomanska egoistična prasica. Če tega nisi opazil že davno nazaj je problem v tem, da te je GRRM mojstrsko zaslepil.

Tudi ostalo je bilo v principu OK zamišljeno, izvedba pa... Množica stvari prehitra - kot je pač običajno, če materiala za 12+ epizod hočeš stlačit v 6 malo daljših epizod.


To je res, stvari so šle prehitro in izpadejo prisiljeno. Premalo dobrega pisanja je.

CGI, všečen, dasiravno je bilo pretiravanja preveč. Zgleda, da so do današnjega dne zmaji samo malo kašljali.


Tu so pretiravali, drži. Morali bi narediti tako, da zmaj bolj kot ne vžge zaloge Divognja (? - Wildfire), ki so še vedno pod mestom. Ogenj, ki kar ruši kamnite utrdbe, je prehuda fora.

Notranja konsistentnost - katastrofa. Daenerys je imela v Winterfellu poleg Drogona še Rhaegala; če bi oba skupaj samo pol toliko kurila mrtve kot je Danny tule kurila žive, bi z lahkoto zmagali. Samo kanček bolj strateško bi morali postavit vse skup: čim večji del vojske za obzidje, na obzidje lokostrelce, manjšo obrambno linijo pred obzidje, da varuje katapulte in ekipe, ki upravljajo z njimi, še malo bolj naprej pa barikade in širok jarek, napolnjen z oljem. Vse kar je pred jarkom, bi kurila dva zmaja. Tole, kar smo videli sedaj v King's Landingu je... Kot bi gledali drugo serijo.


Do neke mere se strinjam, a pomni - v Zimišču je cilj ubiti NK-ja, ne 'pobiti' čim več mrtvecev. Taktika tam je bila čudna, ampak njen cilj je bil privabiti NK-ja na točko, kjer ga lahko štihnejo z zmajem. To jim je v celoti uspelo, a je bil tip imun na ogenj.

Enako primerjava s prejšnjo sezono: tokrat Danny na Drogonu brez težav kuri floto in baliste na obzidju, takrat pa ni mogla zakrožit okrog Euronove flote in je uničit? Ne se hecat. Poor storytelling. Slabo izpeljani ključni dogodki, ki prisilno peljejo zgodbo naprej.


Tu se v celoti strinjam. Zadevo bi se dalo rešiti s kakšnim žrtvovanjem, ki bi Euronovim balistam dala moč ali kaj takega, bilo bi vsaj manj prisiljeno. Drugače se strinjam, Rhegala bi morali ubiti drugače. Kakorkoli drugače.

In tudi to je ena izmed težav: Prej, prvih pet sezon in morda prvo tretjino 6. sezone, je zgodba tekla "sama od sebe". Karakterji so bili aktivni, njihove akcije in reakcije so tekoče poganjale zgodbo naprej. Zgodba se je (navidez) odvijala sama od sebe, kot posledica dejanj glavnih junakov. Občutek je bil, kot da gledamo verodostojno zgodovinsko dramo (jasno, z elementi nadnaravnega), vključno z političnimi spletkami in parcialnimi interesi posameznikov.

Zdaj pa se stvari na platnu dogajajo zato, da se zgodba nekako premika. Prisiljeno. Zato da gremo od milestona do milestona, proti koncu. Ne pomaga, da so glavni junaki postali plehki in da za razvoj karakterjev ne namenijo več dobesedno nobenega časa več - ampak še posebej pa bode v oči, kako totalno nesposobna sta Dumb & Dumber napisat scenarij za verodostojen vojaški spopad.

There.


Jup, nekje od 6. sezone dalje je serija odjadrala po svoje, na krilih nesposobnih piscev. Material pod njimi se še vedno pokaže skozi, vidi se, da je osnova res dobra, ampak so na njej gradili nesposobneži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Netrunner ::

Ne morem verjeti kako so uničili to serijo. Edini način da jo popravijo je ta, da se v naslednjem delu John snežak zbudi in ugotovi da ja sanjal. Zbudil pa bi se ravno pred začetkom napada Night Kinga, kateri bi porazil celoten otok.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

@nny ::

Meni je nenavadno, kako se ni od vsega zmajevskega in potem navadnega ognja vžgal wildfire pod mestom. Dvomim, da bi Cersei izpustila tako taktično prednost. Ko je razneslo septo in Tyrelle, je bila dovolj ena svečka?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

FTad ::

Smrekar1 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Prvo... Ideja... Mi je všeč. No, vsekakor mi ni všeč, da se je Daenerys zmešalo, ampak, jebi ga, to je GRRM-ovsko: navijaš za enega karakterja, GRRM pa se odloči po svoje in ga ubije, ali se mu pa zmeša.


Ne.

Danny se ni zmešalo, TO je Danny, prava Danny, ki si jo do sedaj lahko videl, če si gledal malenkost globlje kot "lomilka verig" in podobne neumnosti. Najkasneje od 2. sezone dalje je to Danny, ki ste jo nekateri ljubili in oboževali. Ni se ji zmešalo, vedno je bila megalomanska egoistična prasica. Če tega nisi opazil že davno nazaj je problem v tem, da te je GRRM mojstrsko zaslepil.



Se sicer ne spomnim, v kateri sezoni je bilo (3. ali 4.), ampak enkrat je tudi zaprla svoje zmaje v neko klet, ker so zazgali enega otroka.... In v preteklosti je zazigala samo tiste, ki so ji zeleli skoditi in nikoli navadno rajo in suznje. Tako da mi ta njen nenaden twist ni najbolj vsec, ker so v seriji na hitro pokazati, da je kao pac ze od nekdaj nora.

Thazz ::

Pa saj je začel goret wildfire. Res pa eksplozije niso bile videti posebno močne.

_sas_ ::

oo7 je izjavil:

Game Of Thrones: George R.R. Martin's Last Two Books Are Done, According To Actor

https://www.gamespot.com/articles/game-...


GRRM pravi, da je to idiotizem ;)

http://georgerrmartin.com/notablog/2019...

Gogyto ::

Sp1ke je izjavil:

Jaz sploh nisem imel občutka da gledam GoT. Meni se je vse skupaj zdelo kar nekaj, na kup nametane scene. Nisem štekal Arye in konja, nisem štekal Eurona in Jamiea, pa sploh ne štekam več Jona. Najprej ne, potem ubija, potem spet ne. Enako kot počne z Dany. Najprej ja, potem ne, pa bi spet malo, pa spet ne. Za crknat žalostno, kakšno parodijo so naredili iz te serije.


Za Jona je jasno ko beli dan. Ni hotel ubijanja, svoje severnjake je skušal ustavit. Če pa ravno nekdo teče proti tebi z mečem in te skuša fentat, se boš, jasno, branil. Več kot toliko Jon ni klal nedolžnih.

Dany se je pa očitno odpeljalo. KAr je razumljivo, glede na vse dogodke. Poleg tega, na približno enak način je vojsko in narod pridobivala, ko je 'osvobajala' Free Cities. Le da so tam uničevali tirane in osvobajali sužnje. Westeros je druga zgodba - tu je narod 'svoboden' in je kaj takega nepojmljivo. Pokol je 'neetičen'.

Gogyto ::

EDIT: vidim, da je tudi Smrekar napeljal na podobno misel.

Meni sama zgodba do zdaj ni toliko napačna. Ima neko logiko. Nelogične pa so stvari okoli zgodbe. Tule že omenjene večkrat.

FTad ::

Thazz je izjavil:

Pa saj je začel goret wildfire. Res pa eksplozije niso bile videti posebno močne.


Ta wildfire je ostal pod mestom skrit se za casa Mad Kinga, in se je pac vnel, ko je Dany zacela rampage.

Cveto ::

Verjetno je tega še. Ali pa ne, saj so ga že večkrat jemali (Blackwater, Baelor...).

Master_Yoda ::

2.Rhaegal je bil zelo poskodovan po boju z night kingom ko sta se z viserionom grabla in grizla, bil je zelo ranjen in tudi krila imel raztrgana kr precej, in pa precej manjsi je kot Drogon, torej je dosti lazji plen bil kot pa Drogon


To da je precej manjsi ga naredi precej tezji plen za zadeti in ne lazji. Se posebaj par 1000 metrov vstran, premikajoc, v zraku. Je pa Euronu ocitno neka hekerska skupina posodila aimbota preden mu ga je punkbuster disablal ko he hoter zadeti drogona.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

hurikhan ::

Ok, kako pa veste, da zmajev ogenj ne more zidov podirat? Iz lastnih izkušenj? Tudi undead dragon je Zid porušil v parih sekundah...

Okapi ::

Saj ni problem v tem, da ne bi mogel. Problem je, da bi morala biti taktika napadalcev čisto drugačna, s tako močnim orožjem. In to že od vsega začetka, ko je imela še tri zmaje. Nobene posebno številčne vojske ne potrebuješ s tako močnim orožjem, predvsem pa nobene množične bitke. Požgeš in porušiš par gradov, in te priznajo za kralja.

Cortez je priplul z nekaj ladjami, 3000 pešaki, 100 vitezi in 32 topovi, in je premagal 100x številčnejšo vojsko Aztekov.

Master_Yoda ::

Pa ogenj bi mogel zid stopiti, ne pa ga podreti kot da bi noter priletela topovska kugla in se sesede kot lego kocke. Harrenhall je bil napaden z zmaji in si baje videl kako so bili kamni malo stopljeni (se ne spomnim tocno). Pa je zmaj ki je napadel Harrenhall bil parkrat vecji od Drogona.
Dovie'andi se tovya sagain.

crcfail ::

Ta del me spomni na izrael in kaj počne s palestinci.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MxxW5 ()

Smrekar1 ::

FTad je izjavil:


Se sicer ne spomnim, v kateri sezoni je bilo (3. ali 4.), ampak enkrat je tudi zaprla svoje zmaje v neko klet, ker so zazgali enega otroka.... In v preteklosti je zazigala samo tiste, ki so ji zeleli skoditi in nikoli navadno rajo in suznje. Tako da mi ta njen nenaden twist ni najbolj vsec, ker so v seriji na hitro pokazati, da je kao pac ze od nekdaj nora.


Če ti "ljudi je zažigala žive brez sojenja ali potrebe" ni dovolj dober znak, da je z babnico nekaj narobe, je problem v tebi, ne v seriji.

Zadevo so izvedli malo preveč na hitro in prisiljeno, to je edini minus. Kako ji je ime? Danaerys. dan Aerys. Slučaj? Niti pomotoma :D

Okapi je izjavil:

Saj ni problem v tem, da ne bi mogel. Problem je, da bi morala biti taktika napadalcev čisto drugačna, s tako močnim orožjem. In to že od vsega začetka, ko je imela še tri zmaje. Nobene posebno številčne vojske ne potrebuješ s tako močnim orožjem, predvsem pa nobene množične bitke. Požgeš in porušiš par gradov, in te priznajo za kralja.


Danny ima neposreden nadzor samo nad Drogonom.

Cortez je priplul z nekaj ladjami, 3000 pešaki, 100 vitezi in 32 topovi, in je premagal 100x številčnejšo vojsko Aztekov.


Ja.

Samo pomagala mu je še približno enako velika vojska lokalnih zaveznikov, ki so se uprli nadvladi Aztekov.

Spanish conquest of the Aztec Empire @ Wikipedia

Spanish conquistadors (total):

~2,500-3000 infantry[2]
90-100 cavalry
32 guns
13 brigantines
Tlaxcala and other allies: ~80,000–200,000
Cempoala: 400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Heisenberg ::

Kaj zmaji zmorejo je dejansko vseeno, če bi se D&D držala nekih pravil, ne pa da je vsako serijo drugače.
To me še najbolj moti zadnje par sezon, da se ne držijo lastnih pravil v njihovem svetu.

En dan je zmaj nepremagljiv, drug dan ga premaga navaden prehlad.
En dan Danny vsa zaskrbljena zaradi flote ladij, drug dan pozabi na njih.
En dan Danny joka ker je zmaj pojedel enega otroka, danes žge vse po vrsti kot da jo je prevzel 3EyedRaven, ki je ušel iz severa (to bi bilo zanimivo)

Smrekar1 ::

hurikhan je izjavil:

Ok, kako pa veste, da zmajev ogenj ne more zidov podirat?


3. Newtonov zakon predstavlja določen problem. Ne da jih ne more podirati, očitno jih lahko - ampak jih ne bi smel. Za podiranje zidov tudi ni nobene potrebe.

Gregor P ::

Heisenberg je izjavil:


En dan Danny vsa zaskrbljena zaradi flote ladij, drug dan pozabi na njih.
En dan Danny joka ker je zmaj pojedel enega otroka, danes žge vse po vrsti kot da jo je prevzel 3EyedRaven, ki je ušel iz severa (to bi bilo zanimivo)
... to je v bistvu definicija nekoga, ki ima duševne težave:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
203 / 213
»»