» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
53 / 213
»»

Okapi ::

Hound ne pomeni hrt, ampak lovski pes.

O.

bluefish ::

Neformalno pa kar pes. Skratka, povsem ustrezen prevod.

ZaphodBB ::

Smešno je to, da so psi tipa hound (gonjič) praviloma elegantni psi. Medtem ko Hound je bolj kak Mastiff.

jizzer ::

Opcija, ki jo ponekod uporabljajo in mi je mimogrede zelo všeč je ta, da napišejo brez prevoda in, če ima ta beseda še kakšen dodaten pomen k zgodbi, bodisi pomemben ali nepomemben, dodajo še zraven v oklepaju slovenski prevod.

Heisenberg ::

Okapi je izjavil:

Hound ne pomeni hrt, ampak lovski pes.

O.


ja Hrt kot pasma psov kar so lovski psi...eno in isto

Pasme psov @ Wikipedia

jizzer je izjavil:

Opcija, ki jo ponekod uporabljajo in mi je mimogrede zelo všeč je ta, da napišejo brez prevoda in, če ima ta beseda še kakšen dodaten pomen k zgodbi, bodisi pomemben ali nepomemben, dodajo še zraven v oklepaju slovenski prevod.


ja na splošno se v prevodu izgubi kar 90% ali več...ne vedno ampak velikokrat pa... vem da je prevajalcem to zelo težko, ker včasih je ena sama beseda izrečena v kontekstu, ki ima zelo obširno razlago ampak v slovenščini pa samo pomeni "zelje" - naprimer :)

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

ja Hrt kot pasma psov kar so lovski psi...eno in isto
Ne vem, kaj bluziš.;(( Lovski psi in hrti ni eno in isto. In The Hound sigurno ni videti kot hrt. Prej kot kakšen pes sv. Huberta, recimo, ki je prav tako "hound" (bloodhound).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

oo7 ::

A hound is a type of dog that assists hunters by tracking or chasing the animal being hunted. It can be contrasted with the gun dog, which assists hunters by identifying the location of prey and/or recovers shot quarry. The hound breeds were the first hunting dogs. They have a powerful speed and sense of smell.

Hound @ Wikipedia

Heisenberg ::

Dobro dobro, malce smo zašli :)

samo da ni prevod: kužek ali psiček :)

cebelar123 ::

Daenerys Targaryen nisem o njej rad čital poglavja v knjigi na živce mi je šla skozi vso serijo. Ampak v tem delu pa moram priznat, da sem 2x pogedal sceno na koncu 8-O

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Spojler (ker bo na slo HBO šele danes zvečer)...

Mal je smešno, kako gre Daenerys naprej... lih kdorkoli bi jo lahko zadel s puščico. Isto katapulti, out of nowhere :P Sicer pa ful dober del, čeprav precej prekratek.

cebelar123 ::

Kaj se katapultov tiče ni res, da so od nikoder.
Boljše poglej 48min:32sek.

xxxul ::

Hja ocitno so nastudiral max range puščic :D

Mislim da se je vsaj en "zastrupljevalec" razkril v tem delu...

klemenSLO ::

Tissta scena z ovratnicami na koncu je res huda. Men so šle kr kocine pokonc.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Outcast ::

Jst sm pa zmaje pogrešal...jih mati zmajevka nima več pod kontrolo?
Oz bodo verjetno nastopili, če je bo zgodila bitka.

connel ::

Bodo še prišli na platno, brez skrbi.

oo7 ::

Torej je Litllefinger odgovoren za vse skupaj?
Pa Arya in Pes kako sta jedla in nalivala tisto juho:))

klkkkkkkkkkk ::



napram redwedding je tole ...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

dr.Akula ::

Kakorkoli pogledaš ni ta smrt bila niti približno tako šokantna kot cela rdeča poroka. Tudi Nedova smrt je bila večje presenečenje kot Joffrey. Joffrey je bil itak na tapeti da bo umrl slej ko prej, ustvarjalci serije so se pač odločili da njegovo smrt dajo na začetek sezone. Pri njem je bila bolj naslada kot pa šok (kakor grdo se to sliši).

Meni je bilo presenečenje še celo pokvarjeno, ker sem zjutraj preveril svoj Youtube subscribtions in en kanal je za thumbnail recenzije epizode uporabil Joffrey-jevo okrvavljeno glavo. ;((
ni podatka

Jst ::

Kaj ni bil mrtev Joffrey v enem izmed trailerjev preden se je začela sezona? Scena, ko leži s mečem in ima na očeh nekaj? (In si lahko sklepal, da je mrtev.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Smrekar1 ::

54j0 je izjavil:

Grad, trdnjava, utrdba, graščina, dvorec, dvor, palača... še kaj bi se našlo. Ni hudič, da se ne bi katera kombinacija dobro ali vsaj znosno slišala.

Trdnjava/utrdba Groze je ok.


Trdnjava Groze se mi vedno boljše sliši, sploh ker se Groza tu pravilno piše z veliko in pride bolj do izraza.

Deviško jezero je ok (zakaj naj ne bi bilo??).


Pomen je vprašljiv, ker ni pridevnik deviško ne leti na jezero, ampak na tiste, ki so se tam pred xyz leti kopali. Ampak ok, bi še šlo, bolj kot Caitlinski podgrad in Grozotrdba vsekakor :)

Imena oseb lahko brez skrbi ostanejo, kakršna so. NADIMKE pa se lahko prevede, če že imajo dobesedni in globji pomen (kot je v primeru Littlefinger).


Ja, ok.

oo7 je izjavil:

Torej je Litllefinger odgovoren za vse skupaj?


Spoiler:











Ja, je. Verjetno bolj kot si lahko predstavljaš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

cebelar123 je izjavil:

Daenerys Targaryen nisem o njej rad čital poglavja v knjigi na živce mi je šla skozi vso serijo. Ampak v tem delu pa moram priznat, da sem 2x pogedal sceno na koncu 8-O


Striktno gledam šele, ko je na voljo cela sezona ... daj povej, ali vključuje spletično? Srčno upam, da je to tisti prizor, ki se ga veselim že kar dolgo :P

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Smešno je to, da so psi tipa hound (gonjič) praviloma elegantni psi. Medtem ko Hound je bolj kak Mastiff.


Evo take debate so razlog, zakaj so prevodi, pa čeprav nadimkov, včasih res zateženi. Spider res ni problem, Hound pa že kar, ker nima pravega ekvivalenta. Pes je morda OK, čeprav ne zajame ravno vsega. Kaj pa Kingslayer? Kraljemorec je čudno, ampak še morda gre. Hot Pie? Vroča pita je ženskega spola Vroč piton pa je bolj ime za kakega igralca v filmih za odrasle :). Apple eater*? Seaworth? Morjevreden je čudno in ne zajame pomena, ker "seaworthy" pomeni ladjo ali plovilo, ki je dovolj trdno, da se z njo da pluti po morju - nimamo izraza za to. Kaj pa tisti priimki, ki bi se jih dalo prevesti in izgledajo kot nadimki - na primer Hightower? Vse skupaj mora izgledati dokaj čudno.

*malo pomemben lik, ravno enkrat ga omeni ... Jabolkojedec se mi zdi ravno dovolj grozno, da ga omenim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Smešno je to, da so psi tipa hound (gonjič) praviloma elegantni psi. Medtem ko Hound je bolj kak Mastiff.


Evo take debate so razlog, zakaj so prevodi, pa čeprav nadimkov, včasih res zateženi. Spider res ni problem, Hound pa že kar, ker nima pravega ekvivalenta. Pes je morda OK, čeprav ne zajame ravno vsega. Kaj pa Kingslayer? Kraljemorec je čudno, ampak še morda gre. Hot Pie? Vroča pita je ženskega spola Vroč piton pa je bolj ime za kakega igralca v filmih za odrasle :). Apple eater*? Seaworth? Morjevreden je čudno in ne zajame pomena, ker "seaworthy" pomeni ladjo ali plovilo, ki je dovolj trdno, da se z njo da pluti po morju - nimamo izraza za to. Kaj pa tisti priimki, ki bi se jih dalo prevesti in izgledajo kot nadimki - na primer Hightower? Vse skupaj mora izgledati dokaj čudno.

*malo pomemben lik, ravno enkrat ga omeni ... Jabolkojedec se mi zdi ravno dovolj grozno, da ga omenim

Ti lih veš koliko imamo izraz za seaworthy... Naši ribiči ga imajo sigurno.

@nny ::

Dany the Badass...ponovno. Odlična igra Mezinčka, Arya & Pes standardno, Jamieju se odpuli, Oberyn in tudi novi Dario izjemna. :D Mereen bo padel, verjetno z uporom od znotraj. Torej je bila tastara Tyrellka s taco v časi? Ženska je neverjetna.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ti lih veš koliko imamo izraz za seaworthy... Naši ribiči ga imajo sigurno.


Kateri izrazi pa so to?

@nny je izjavil:

Dany the Badass...ponovno. Odlična igra Mezinčka, Arya & Pes standardno, Jamieju se odpuli, Oberyn in tudi novi Dario izjemna. :D Mereen bo padel, verjetno z uporom od znotraj. Torej je bila tastara Tyrellka s taco v časi? Ženska je neverjetna.


Mereen res dobro pokaže, da je bitka še najlažji del vojne :) Marsikdo pravi, da je Mereen uničil vsaj Danny če ne že serije - ampak jaz pravim, da je to daleč najboljši del serije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

martincek1 ::

Moram povedat, da mi gre precej na živce, ko se spojler uporablja za dogodke iz te epizode IN za dogodke iz naslednjih epizod/knjig. Očitno bom moral nehat spremljat temo. Smrekar1 prosim nehaj, preden poveš kakšno stvar še bolj direktno. Eni nismo brali knjig.

Smrekar1 ::

martincek1 je izjavil:

Moram povedat, da mi gre precej na živce, ko se spojler uporablja za dogodke iz te epizode IN za dogodke iz naslednjih epizod/knjig. Očitno bom moral nehat spremljat temo. Smrekar1 prosim nehaj, preden poveš kakšno stvar še bolj direktno. Eni nismo brali knjig.


V bistvu ti pri meni ni treba skrbeti, problema se zavedam, vedno govorim take stvari v ugankah in načrtno povem tudi kakšno stvar narobe :)
Ampak ok, če ugotovim kako se barva tekst bom potencialne spoilerje pobarval z belo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Kateri izrazi pa so to?

Pojma nimam, sem gorstas kmečkega rodu, tako da jaz se bolj spoznam na izraze za govedorejo, spravilo sena, kmečka orodja itd...

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Kateri izrazi pa so to?

Pojma nimam, sem gorstas kmečkega rodu, tako da jaz se bolj spoznam na izraze za govedorejo, spravilo sena, kmečka orodja itd...


Torej je to samo neko sklepanje, OK.

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Kateri izrazi pa so to?

Pojma nimam, sem gorstas kmečkega rodu, tako da jaz se bolj spoznam na izraze za govedorejo, spravilo sena, kmečka orodja itd...


Torej je to samo neko sklepanje, OK.

Ne boš verjel sklepam tudi, da ti nimaš nobenega pojma o slovenski tradiciji morjeplovstva in s tem povezanim vokabularjem?

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne boš verjel sklepam tudi, da ti nimaš nobenega pojma o slovenski tradiciji morjeplovstva in s tem povezanim vokabularjem?


Nobnenega pojma ravno ne, obvladam pa tudi ne. Sumim, da je velika večina slovencev na istem. Če izraza ne poznaš je to skoraj isto, kot da ga ni in se ga izumi na mestu.

anko ::

Toliko besed okoli prevodov. Približno tako, kot je bilo prahu glede Gradišnikovega prevoda LOTR ali Harryja Potterja...
Če se ne motim (in vsekakor lahko se), je običajno potrebno pri prevajanju takšnih in drugačnih imen potrebno dobiti odobritev lastnika avtorskih pravic...

Izi ::

oo7 je izjavil:

Torej je Litllefinger odgovoren za vse skupaj?
Ne.

Spoiler - Spoiler - Spoiler

Celotna zarota verjetno tudi v seriji ne bo nikoli direktno razložena. Vsaj v knjigi je tako, da je vse skupaj prepuščeno ugibanju bralca.
Kdo točno je zastrupil Joffreya pravzaprav ni neka pomembna reč za zgodbo, ampak kot pravi pisatelj je vseeno dovolj namigov, da pazljivi bralec ugotovi kdo je dogovoren za Joffreyevo odstranitev.

Uradna verzija gre takole: (kdor bi rad večno ugibal naj tega ne bere)

Mezinček sicer ima vlogo pri vsem skupaj, ampak glavni vodja in dirigent Joffreyeve odstranitve je stara gospa Olenna Tyrell znana kot Trnova kraljica.
Šlo je za večjo zaroto, kjer je sodelovalo kar nekaj ljudi ampak Olenna je vodila vse skupaj in tudi dala strup, ki se je nahajal v Sansini ogrlici, v Joffreyev kelih.
Razlog pa je seveda zaščita njene vnukinje Margaery, ki bi slej ko prej postala Joffreyeva žrtev, ko bi se jo ta naveličal, podobno kot Sansa. Za staro gospo Olenno je bil Joffrey samo neprijetna ovira, ki bi znal otežiti in zavleči velike in daljnosežne načrte, ki jih ima s svojo vnukinjo. Zato je sklenila, da bo zadeve vzela v svoje roke in Joffrey je pač moral oditi.
Kdo bo obtožen jo ne briga. Računala je, da bo za vse skupaj kriva Sansa, ampak zadevo je kot ponavadi malo po svoje prikrojil Mezinček, ki je videl priložnost da si prilasti Sanso, krivda pa je tako padla na nič hudega slutečega palčka Tyriona.

Vir: http://m.rollingstone.com/movies/news/g...

oo7 ::

SPOILER

Potem pa +1 za babico Tyrell.
Zdaj pa vprašanje kakšne načrte ima Litllefinger z Sanso. On kolikor se spomnim je bil zaljubljen v njeno mamo ali je tudi v njo ali se mu gre bolj za položaj.

Smrekar1 ::

[spoiler]test spoiler tagov[/spoiler]

Um. Mi lahko kdo tule pomaga kako se to naredi? Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Izi ::

Spoiler - Spoiler - Spoiler

oo7 je izjavil:

Zdaj pa vprašanje kakšne načrte ima Litllefinger z Sanso. On kolikor se spomnim je bil zaljubljen v njeno mamo ali je tudi v njo ali se mu gre bolj za položaj.
Ne vem, ampak ugibam da gre tukaj dejansko za ljubezen.
Enkrat davno sem za hip sem pomislil, da bi bila lahko Sansa njegova hčerka, ampak sem potem zavrgel to misel. Mislim, da Mezinček v Sansi vidi pač samo mlajšo verzijo Sansine mame, v katero je bil zaljubljen, in je sedaj pač zaljubljen v Sanso.

Smrekar1 ::

Izi je izjavil:

Spoiler - Spoiler - Spoiler

oo7 je izjavil:

Zdaj pa vprašanje kakšne načrte ima Litllefinger z Sanso. On kolikor se spomnim je bil zaljubljen v njeno mamo ali je tudi v njo ali se mu gre bolj za položaj.
Ne vem, ampak ugibam da gre tukaj dejansko za ljubezen.
Enkrat davno sem za hip sem pomislil, da bi bila lahko Sansa njegova hčerka, ampak sem potem zavrgel to misel. Mislim, da Mezinček v Sansi vidi pač samo mlajšo verzijo Sansine mame, v katero je bil zaljubljen, in je sedaj pač zaljubljen v Sanso.


Za ljubezen in za sovraštvo, po mojem. Na tem mestu bom raje nehal tipkati, dokler ne ugotovim kako delujejo spoiler tagi :)

Izi ::

Smrekar1, na tem forumu ne obstaja nič posebej namenjenega Spoilerjem.
Možna pa je uporaba nekaterih HTML ukazov. Da na primer določiš isto barvo za ozadje in tekst in potem je treba povleči čez njega, da se lahko prebere tekst. Seveda moraš najprej obvladati HTML.

Smrekar1 ::

Izi je izjavil:

Smrekar1, na tem forumu ne obstaja nič posebej namenjenega Spoilerjem.
Možna pa je uporaba nekaterih HTML ukazov. Da na primer določiš isto barvo za ozadje in tekst in potem je treba povleči čez njega, da se lahko prebere tekst. Seveda moraš najprej obvladati HTML.


Sem poskusil, ampak dobim:
Pozor! Pri podatkih je prišlo do sledeče napake:

Uporabili ste neveljavno / nedovoljeno HTML oznako:

oo7 ::

Izi je izjavil:

Spoiler - Spoiler - Spoiler

oo7 je izjavil:

Zdaj pa vprašanje kakšne načrte ima Litllefinger z Sanso. On kolikor se spomnim je bil zaljubljen v njeno mamo ali je tudi v njo ali se mu gre bolj za položaj.
Ne vem, ampak ugibam da gre tukaj dejansko za ljubezen.
Enkrat davno sem za hip sem pomislil, da bi bila lahko Sansa njegova hčerka, ampak sem potem zavrgel to misel. Mislim, da Mezinček v Sansi vidi pač samo mlajšo verzijo Sansine mame, v katero je bil zaljubljen, in je sedaj pač zaljubljen v Sanso.



Potem bo vsaj na varnem pri njemu če ne drugega.

Smrekar1 je izjavil:

Izi je izjavil:

Smrekar1, na tem forumu ne obstaja nič posebej namenjenega Spoilerjem.
Možna pa je uporaba nekaterih HTML ukazov. Da na primer določiš isto barvo za ozadje in tekst in potem je treba povleči čez njega, da se lahko prebere tekst. Seveda moraš najprej obvladati HTML.


Sem poskusil, ampak dobim:
Pozor! Pri podatkih je prišlo do sledeče napake:

Uporabili ste neveljavno / nedovoljeno HTML oznako:



Jaz tudi ne znam.
Ampak če ni spoilerjev z knjig potem ne rabiš zakrivat besedila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Potem bo vsaj na varnem pri njemu če ne drugega.


Seveda pod pogojem, da si ne zaželi imeti tistega, kar pri Cat ni nikoli dobil. Vsekakor bi mu pripisal. Najprej jo mora seveda dobiti v kremplje.

Jaz tudi ne znam.
Ampak če ni spoilerjev z knjig potem ne rabiš zakrivat besedila.


Preventivno ne bi bilo slabo pisati takih stvari, kot sva jih zgoraj o Mezinčku, z belim.

Izi ::

Smrekar1, uporabiš HTML ukaz div ali p
Koda:
<strong>Spoiler:</strong>
<div style="background:yellow; color:yellow">Tukaj napišeš Spoiler</div>

Izgleda pa potem tako.

Spoiler:
Tukaj napišeš Spoiler

Smrekar1 ::

Izi je izjavil:

Smrekar1, uporabiš HTML ukaz div ali p
Koda:
<strong>Spoiler:</strong>
<div style="background:yellow; color:yellow">Tukaj napišeš Spoiler</div>

Izgleda pa potem tako.

Spoiler:
Tukaj napišeš Spoiler


TEST


Deluje! Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

Cersei Lanister hoče Tyriona mrtvega Jamie ne edino tastar Lanister ne vem kaj misli po moje tudi noče, da bi ubili Tyriona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

Cersei Lanister hoče Tyriona mrtvega Jamie ne edino tastar Lanister ne vem kaj misli po moje tudi noče, da bi ubili Tyriona.


Sledi seveda spoiler.
Prav Tywin si to želi od njegovega rojstva, ker je kao ubil njegovo ženo, ki je umrla pri porodu. Tyrion si tudi želi ubiti očeta, zaradi uničene poroke z neko kmetico. Po svoje bosta oba dobila svoje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Cersei Lanister hoče Tyriona mrtvega Jamie ne edino tastar Lanister ne vem kaj misli po moje tudi noče, da bi ubili Tyriona.


Sledi seveda spoiler.

Ne vem če je res tako. Tywin, bi lahko Tyriona umoril ravno kadar bi ga hotel. Tywin je enostavno preveč pragmatičen za tako početje. Je pa zaradi svojega sovraštva do Tyriona morda pripravljen verjeti, da je Tyrion morilec.

Ne glede na vse, je Tyrion še vedno Tywinov sin. In Tywin da ogromno na familijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

martincek1 ::

Ma saj ni problem v takimi spojlerji, kot ga je napisal Izi na prejšnji strani. Ker se je vse skupaj že zgodilo in ne bo podrobneje opisano v seriji.

Jaz sem bil sicer prepričan, da je imel pri Joffreyevi smrti nekaj vmes tudi Tywin (v navezi z Littlefingerjem, sploh ker je v tisti sceni rekel naj takoj zaprejo vsa vrata iz mesta, norček je imel pa pripravljeno pot do čolna, kjer sta lahko pobegnila skupaj s Sanso). Pa potem še tisti pogovor s tamalim kraljem, kjer mu jasno pove, da bo moral ubogati očeta in da bo on praktično vladal namesto njega.

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne vem če je res tako. Tywin, bi lahko Tyriona umoril ravno kadar bi ga hotel. Tywin je enostavno preveč pragmatičen za tako početje. Je pa zaradi svojega sovraštva do Tyriona morda pripravljen verjeti, da je Tyrion morilec.

Ne glede na vse, je Tyrion še vedno Tywinov sin. In Tywin da ogromno na familijo.


Samo zato, ker ne more dokazati, da ni njegov sin. To so njegove lastne besede, zato nobenega spoilerja (pa tudi HTML nekaj nagaja).

martincek1 je izjavil:

Ma saj ni problem v takimi spojlerji, kot ga je napisal Izi na prejšnji strani. Ker se je vse skupaj že zgodilo in ne bo podrobneje opisano v seriji.

Jaz sem bil sicer prepričan, da je imel pri Joffreyevi smrti nekaj vmes tudi Tywin (v navezi z Littlefingerjem, sploh ker je v tisti sceni rekel naj takoj zaprejo vsa vrata iz mesta, norček je imel pa pripravljeno pot do čolna, kjer sta lahko pobegnila skupaj s Sanso). Pa potem še tisti pogovor s tamalim kraljem, kjer mu jasno pove, da bo moral ubogati očeta in da bo on praktično vladal namesto njega.


Ne bom rekel da ne. V knjigi to ni kaj dosti jasno, zato se veselim, da bo kaj od tega bolj očitno v seriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Izi ::

Smrekar1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Ne vem če je res tako. Tywin, bi lahko Tyriona umoril ravno kadar bi ga hotel. Tywin je enostavno preveč pragmatičen za tako početje. Je pa zaradi svojega sovraštva do Tyriona morda pripravljen verjeti, da je Tyrion morilec.

Ne glede na vse, je Tyrion še vedno Tywinov sin. In Tywin da ogromno na familijo.

Samo zato, ker ne more dokazati, da ni njegov sin. To so njegove lastne besede


Smrekar1, nimaš prav. Tywin ima po svoje rad Tyriona, ker je Lannister, in kot je omenil ZaphodBB je zanj družina na prvem mestu.

Ob rojstvu ga je sicer hotel vreči v morje ampak si je premislil in od takrat naprej ga ima za svojega sina.
Dobesedni prepis iz zadnjega dela 3. sezone. Pogovor med očetom in sinom:

Tyrion:
Kdaj si naredil kaj, kar ni bilo v tvojo korist, temveč izključno v korist družine?

Tywin:
Na dan, ko si se rodil.
Hotel sem te vreči v morje in pustiti, da te valovi odnesejo.
Pa sem ti prizanesel in te vzgojil kot svojega sina.
Ker si Lannister!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

FTad ::

martincek1 je izjavil:

Moram povedat, da mi gre precej na živce, ko se spojler uporablja za dogodke iz te epizode IN za dogodke iz naslednjih epizod/knjig. Očitno bom moral nehat spremljat temo. Smrekar1 prosim nehaj, preden poveš kakšno stvar še bolj direktno. Eni nismo brali knjig.


Se popolnoma strinjam s teboj. Nič ni narobe, če se podiskutira vsebina zadnje epizode, ob pogoju, da se med diskusijo ne razkrije morebitnih dogodkov, ki se zgodijo v naslendjih delih.
««
53 / 213
»»