» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
46 / 213
»»

Nikec3 ::

Kateri liki so vam najboljši v seriji? Recimo najboljših 5


1. Tyrion Lannister
2. Cersei Lannister
3. Stane (zadnje čase mi je izjemno smešen:)))
4. Joffrey
5. Arya Stark (popravek)
6. Jamie Lannister


Lika ki ju sovražim: Jon Snow in Sansa. Upam da oba umreta. Čimprej.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Jerry000 ::

Nikec3 je izjavil:

Kateri liki so vam najboljši v seriji? Recimo najboljših 5


1. Tyrion Lannister
2. Cersei Lannister
3. Stane (zadnje čase mi je izjemno smešen:)))
4. Joffrey
5. Arya Stark (popravek)
6. Jamie Lannister


Lika ki ju sovražim: Jon Snow in Sansa. Upam da oba umreta. Čimprej.



Čakaj...ne gre ti pa na živce Joffrey? Js pa ravn za tega komi čakam da ga počjo -.-

goldrake ::

Pa glih Snow vam gre na živce lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goldrake ()

T-h-o-r ::

stannis je šele slab igralec :(
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Shegevara ::

Jon Snow je pa klišejski good guy


Pa dennyris, pa arya pa robb pa stannisov oproda itd... takih jih je veliko, si jih pozabil par naštet. Kaj je narobe s tem?

stannis je šele slab igralec :(


Stannis je slab vojskovodja, ker je to lik in on ni igralec. Če pišeš kritiko, povej vsaj kdo ga igra. Poleg tega pa še kdaj kakšno utemeljitev napiš. Pišemo komentarje, ne seznama, sicer se strinjam.

Nikec3 ::

Pa dennyris, pa arya pa robb pa stannisov oproda itd... takih jih je veliko, si jih pozabil par naštet. Kaj je narobe s tem?

Denny in Arya imata neko karizmo v liku in igri. Največjo od vseh je imel Ned Stark - predvsem zaradi interpretacije igralca. Jon Snow pa je enostavno dolgočasen. Poleg tega ne prenesem, ko cel čas gleda takole:



CEL ČAS! :|
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

klkkkkkkkkkk ::

Lanisterji so za na odpad, razen Tyrion Lanisterja(ima srce).
Glede Starkov, ubistvu mi je zelo dober lik John Snow. Res se znajde pa še pošten je :D. Mislim, da bo boljši vojskovodja od Volk-a. Zgodit se zna, da bo on vodil sever ali celo napade proti "WhiteWalker"jem.

Vsem bralcem, tudi sam bi prebral knjigo, ampak mi je takole ljubše, da vidimo mišljenje drugih.

Nikec3, če ti je John Snow dolgočasen ... eh ti si dolgočasen.
Če primerjam Johna z volkov... je edino, kar ima slabše to da je "bastard".

Ayra pa Pes sta skupaj nepremagljiva :D.
Tudi Tyrion pa Sansa znata postati skupaj zelo dobra, ubistvu je po mojem njenju Tywin(napaka) tuki zajebal, ker ga je poročil z Sanso. Sansa se bo postavila na noge :D

Pa nepozabimo, da se tudi zmaji hitro rastejo :D Počasi bodo ... :D

Lp

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

Nikec3, če ti je John Snow dolgočasen ... eh ti si dolgočasen.
Če primerjam Johna z volkov... je edino, kar ima slabše to da je "bastard".

Sej sem že opazil, da jaz na like gledam malo drugače. Ne razmišljam za koga bi navijal, pa še načeloma mi je vseeno kdo umre. Želim si pa, da like igrajo odlični igralci, in pa da imajo dobre dialoge. Če bo 10 dobrih karakterjev umrlo, ne bom jezen, ali razočaran, ampak verjetno navdušen nad samo izvedbo, gradnjo zgodbe in nepredvidljivostjo. (če so ti pogoji izpolnjeni seveda). Rad pa imam tudi kompleksne like o katerih ne vem kaj bi si mislil. Tudi za to mi je zelo všeč Cersei - daleč najbolj človeška od vseh. Tyrion je na vrhu izključno zaradi igre.

Torej, v seriji za nikogar ne navijam. Samo spremljam dogajanje in upam da se čim več dobrih karakterjev pobije na čim bolj zanimiv, izviren, prevarantski, epski način, ob čim boljših dialogih. (mogoče nisem normalen :D)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

klkkkkkkkkkk ::

Aha
Jaz še čisto vživim.
Recimo, če primerjamo Roba pa Johna. Rob(tu me je Rob razoračaral in sem samo čakal kdaj se mu vse vrne, čeprav težko) je obglavil starega Kastarka in potem sam naletel na isto. John je pustil živeti Igritte pa mu je ona rešila življenje,

Shegevara ::

Nikec3 je izjavil:

Pa dennyris, pa arya pa robb pa stannisov oproda itd... takih jih je veliko, si jih pozabil par naštet. Kaj je narobe s tem?

Denny in Arya imata neko karizmo v liku in igri. Največjo od vseh je imel Ned Stark - predvsem zaradi interpretacije igralca. Jon Snow pa je enostavno dolgočasen.


Kaj zdaj hočeš povedat? A to da ti ni všeč da je "klišejski good guy" ali to da nima karizme v liku?

Če ti je igralec nekarizmatičen in ima dolgočasno vlogo je razumljivo, da ti ni všeč, ne pa zato, ker je "klišejski good guy", ker teh je v GoT malo morje. Kar se pa karizme tiče je pa drugačna zgodba.

Nisem bral knig, zato morda preveč špekuliram, ampak kaj če je recimo r.r.martin zasnoval tudi kakšen ne-karizmatičen in pust glaven lik ravno zato, ker je res ogromno scen in karakterjev v zgodbi, in lahko nastane morda prehuda saturacija velikega števila hudo karizmatičnih oseb in skratka preveč oseb, ki so tako dobre, da jih res ljubimo in res sovražimo, da nastane na koncu neka zmeda.

Pomoje je čist vredu, če je tu pa tam kakšen lik tudi malo pust, glede na to koliko jih je.

Zelnick ::

Nam, ki nismo brali knjig priporočam, da si pogledamo zgodovino DRUŽIN. NI SPOILERJEV - VEČINOMA ZGODOVINA PRED 1.SEZONO IN NADALJEVANJE

STARK



LANNISTER
1.DEL
2.DEL


TARGARYEN


VSI LINKI SO BREZ SPOILERJEV!!!

Sem si pogledal vse linkane videje in mi je zgodba veliko bolj jasna oz. zanimiva.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Shegevara ::

če je zgodovina pred 1. sezona je morda spoiler za kakšen morebiten prequel ;) ampak vseeno hvala

Gogyto ::

T-h-o-r je izjavil:

stannis je šele slab igralec :(


Heh, dejansko je en boljših. :) Lik je v knjigah zasnovan natanko tako - pust, dolgočasen, uradniški in se drži predpisov in zakonov kot pijan plota. Pravi soldier, ki se drži naučenega in ne odstopa od tega. Pošten, ampak neživljenjski. Kot rečeno v knjigah - zato tudi nima toliko podpore med rajo...

Zato, odigrati lik tako, kot je zgoraj opisano, ni ravno lahko in vsa čast igralcu za dosedanjo interpretacijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

Keyser Soze ::

Nikec3 je izjavil:

Poleg tega ne prenesem, ko cel čas gleda takole:



CEL ČAS! :|

Ja, kako bi pa ti gledal, če bi bil v taki situaciji kot je on? Pankrt, ločen od familije, vržen tja v tisto zabačeno selo bogu iza nogu, končno mu je ena dala (downside je to, da je prekršil zaprisego, kar za njegov čas ni šala mala), pa še ta ga je skoraj na drugi svet poslala.

IMO bi si večina tule že zdavnaj zrezala žile. Po dolžini, s tanajbolj tumpastim nožem.

Je kar ok Jon. Tako karakter, glede na okoliščine, kot igralec, glede na karakter.:D

P.S.: Me veseli, da se debata spet vrti okoli knjige vs. serija. Not. Kot sem že povedal, ne vidim poante v knjigi, če gledam serije. To nekako enačin branju walkthrough-jev ob igranju iger. Easy way or hard way. Odvisno kolk si sadomazo.
OM, F, G!

Tezaab ::

Ce koga zanima - studija, zakaj v svetu GoT ne morejo napovedati zim.

gzibret ::

Del (pod)debate o kreganju knjiga vs. serija je izbrisan.

Za debatiranje glede dogajanja v knjigi je (baje) nekje svoja tema. Evo, poiskal za vas:

George R. R. Martin - knjige

Samo za vas pa sem odklenil temo za debatiranje glede razlik serija/knjiga.

Game of Thrones - Knjiga->Serija: razlike

Od sedaj naprej - ne se kregat prosim.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

T-h-o-r ::

Shegevara je izjavil:

Jon Snow je pa klišejski good guy


Pa dennyris, pa arya pa robb pa stannisov oproda itd... takih jih je veliko, si jih pozabil par naštet. Kaj je narobe s tem?

stannis je šele slab igralec :(


Stannis je slab vojskovodja, ker je to lik in on ni igralec. Če pišeš kritiko, povej vsaj kdo ga igra. Poleg tega pa še kdaj kakšno utemeljitev napiš. Pišemo komentarje, ne seznama, sicer se strinjam.

ne vem, kdo ga igra, in me ne zanima :D ampak je pa slab igralec :D

Nikec3 je izjavil:

Pa dennyris, pa arya pa robb pa stannisov oproda itd... takih jih je veliko, si jih pozabil par naštet. Kaj je narobe s tem?

Denny in Arya imata neko karizmo v liku in igri. Največjo od vseh je imel Ned Stark - predvsem zaradi interpretacije igralca. Jon Snow pa je enostavno dolgočasen. Poleg tega ne prenesem, ko cel čas gleda takole:



CEL ČAS! :|

pa predvsem zato, ker je sean bean daleč najboljši igralec, ki se je pojavil v tej seriji
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Gogyto ::

heh, Sean Bean je daleč najbolj znan, koliko pa je kdo dober, je pa bolj subjektivno mnenje. Meni, recimo, je daleč najboljši ta, ki igra Joffreya.
Mali raztura. Kot že ugotovljeno - tako dobro glumit, da ti pride da skočiš v TV in ga najmanj skloftaš Tyrion style, je umetnost.

T-h-o-r ::

biti unlikable je najlažje

to še glumačem v južnoameriških limonadah najbolje uspeva
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

@nny ::

Lahko prišepnem, kdo bo na koncu serije novi kralj Westerosa?






Hodor.

Vsi drugi glavni liki se bodo sfaširali med sabo.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

T-h-o-r ::

kralj pa bo samo zato, ker bo last person left standing :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Keyser Soze ::

OM, F, G!

klkkkkkkkkkk ::

Gogyto je izjavil:

heh, Sean Bean je daleč najbolj znan, koliko pa je kdo dober, je pa bolj subjektivno mnenje. Meni, recimo, je daleč najboljši ta, ki igra Joffreya.
Mali raztura. Kot že ugotovljeno - tako dobro glumit, da ti pride da skočiš v TV in ga najmanj skloftaš Tyrion style, je umetnost.


Ni ravno mali ima 21 Let

bigbada ::

Omg scena z
Spoiler
volčjo glavo na robbu. V knjigi je bilo to le bežno omenjeno. Al pa pri red wedding. V knjigi robbova žena sploh ni umrla. Nevem zakaj so to spremenili v seriji. Pa vse je bilo bolj jalovo izpeljano. Nič emocij. Cat je kar tam stala minuto. Izgledalo je smešno, ko da ji je vseeno za Roba. Pa luknjasto. Da o statični kameri ne govorim. Stopi v kader, prereže vrat, se umakne. LOL ?
Samo se mi zdi, da naj martin že enkrat vzame svoje tace stran od serije, ker imam občutek, da pri scenarijih kompenzira stvari ki mu v knjigi niso bile preveč všeč in potem vse še slabše izpade. Upam, da bodo čimprej šli skozi 4 knjigo v seriji, ker je najslabša knjiga. Sam pomoje bodo itak zdruzli 4 pa 5 knjigo nekako v več sezon kot je bilo do sedaj, ker se veliko dogodkov dogaja istočasno.

oo7 ::

to pa sploh nisem opazil.A tisto na konju je bil Robb namesto svoje glave je imel pa od volka?



Potem so ga obglavili.Potem bo res dobil glavo Joffrey to bo še zanimivo.
Tudi, ko so obglavili Neda starka si nisem mislil, da bodo pokazali njegovo glavo tam zabito na kolu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bigbada ::

Ja, tisto je bil Robb, namesto glave pa so mu gor prišili glavo od njegovega direwolfa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

urbnzy ::

bigbada je izjavil:

Cat je kar tam stala minuto. Izgledalo je smešno, ko da ji je vseeno za Roba. Pa luknjasto. Da o statični kameri ne govorim. Stopi v kader, prereže vrat, se umakne. LOL ?
Samo se mi zdi, da naj martin že enkrat vzame svoje tace stran od serije, ker imam občutek, da pri scenarijih kompenzira stvari ki mu v knjigi niso bile preveč všeč in potem vse še slabše izpade. Upam, da bodo čimprej šli skozi 4 knjigo v seriji, ker je najslabša knjiga. Sam pomoje bodo itak zdruzli 4 pa 5 knjigo nekako v več sezon kot je bilo do sedaj, ker se veliko dogodkov dogaja istočasno.

Stala je tam, ker je že v tistem trenutku "duševno umrla," ker je vedla, da je še le vprašanje sekund kdaj bo umrla. Prav tak ni mela več razlogov za življenje, ker je mislila, so vsi njeni otroki mrtvi, razen Arye in Sanse, ki naj bi bile ujetnice Lannisterjev. Se je pa vsaj hotla mal maščevat oz. neki nardit pred smrtjo.

dr.Akula ::

bigbada je izjavil:

Pa vse je bilo bolj jalovo izpeljano. Nič emocij. Cat je kar tam stala minuto. Izgledalo je smešno, ko da ji je vseeno za Roba. Pa luknjasto. Da o statični kameri ne govorim. Stopi v kader, prereže vrat, se umakne. LOL ?
Samo se mi zdi, da naj martin že enkrat vzame svoje tace stran od serije, ker imam občutek, da pri scenarijih kompenzira stvari ki mu v knjigi niso bile preveč všeč in potem vse še slabše izpade. Upam, da bodo čimprej šli skozi 4 knjigo v seriji, ker je najslabša knjiga. Sam pomoje bodo itak zdruzli 4 pa 5 knjigo nekako v več sezon kot je bilo do sedaj, ker se veliko dogodkov dogaja istočasno.

To si pa prvi, ki je omenil da mu je bilo v knjigi boljše. Vsi, ki sem jih slišal in so brali knjige, so rekli da je bila scena v seriji še veliko bolj močna po emocionalni plati. Meni recimo se je zdela odlična. Tam, ko Cat stoji in gleda v prazno preden ji prereže vrat, je super scena. Ne vem kako lahko uporabiš besedi "nič emocij" skupaj z Red wedding... :)
Pa kolikor vem, je naslednja sezona še druga polovica tretje knjige, potem pa naprej.
ni podatka

klkkkkkkkkkk ::

Hmm meni se je zdel ta prizor krasen:) Kakor je že nekdo prej omenil je zgledal kakor, da jo je že duša prej zapustila :/

PrimozR ::

Jaz sem sprva morda šše pričakoval, da je ne bodo ubili, temveč zaprli in s tem še nekoliko mučili. Smrt je bila v tisti situaciji v bistvu odrešitev.

Ales ::

Kot so prikazali v seriji mi edino ni jasno, če je že Caitlin izpod mize izvlekla ubogo ženo od ta starega Freya (kako mu je že bilo ime...), zakaj ni pod mizo raje njemu zarinila noža v čreva... Ne drži mi vode, da se je hotela kao pogajati za življenje sina... Ni tako nespameten lik.

Ampak dobro, ne more biti vse čisto logično, v pravem življenju tudi ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

martincek1 ::

Logična reakcija mame. S tem da je vzela njegovo ženo za talko je imela vsaj nekaj možnosti, da bi izpustili Robba(če bi bilo Freyu kaj do žene).

destiny ::

Bistvo višje možnosti bi imela če bi nož nastavila Frayu na vrat. Samo potem red wedding ne bi bil to kar je :)

martincek1 ::

Žena se je skrivala pod mizo, in je bila lahka tarča. Frey je bil za mizo in preden bi prišla do njega bi bila že 5x mrtva, poglej še enkrat.

klkkkkkkkkkk ::

Frey itak nebo več dolgo živel :D
Vsakič, ko ga pokaže sedi :D

yoco ::

Živjo! Danes sem kočno do konca pogledal tretjo sezono. Tretjo knjigo sem prebral lani, tako da me nič ni "presenetilo", čeprov je blo 9. del kar mučno gledat ko veš kaj se bo zgodilo!

Me pa neki ful bega. Scene z Theonom. Al sm jz popolnoma pozabu nanj al ga res ni blo omenjeno v tretji knjigi?

Lonsarg ::

Dogodki z Theonom v tretji sezoni so se zgodili tudi v knjigi, vendar proti koncu tretje, ali celo četrta, se ne spomnim točno in so bili omenjeni kot zgodovina. Imena poglavij so se imanovala "Reek" in jaz sem šele po ene par poglavjih pogruntal, da gre za Theona, prej sem mislil, da je to pač neka nova oseba! Legendarno izpeljano, sam tega presenečanja ni možno prikazati vizualno, zato v seriji zadevo kronološko kažejo, kot se je res dogajala.

Phantomeye ::

T-h-o-r je izjavil:

biti unlikable je najlažje

to še glumačem v južnoameriških limonadah najbolje uspeva


Ni čisto res.

Obstaja več vrst unlikable. Eno je, da je lik unlikable, ker je zanič spisan, drugo pa če je lik spisan kot tak. In dobro spisan lik moraš dobro interpretirat, drgač nisi unlikable ampak si unlikable (zanič).

Okapi ::

Seveda je res. Lažje je igrati zoprneža kot simpatičnega.

O.

T-h-o-r ::

jaz sem pa pogledal zdaj 2. sezono

madona, kako to nategujejo (sploh nočem pomislit, kako šele martin nateguje faking knjige, džizs :D )

že pri prvi knjigi vleče, vleče vleče in ko končno pride do nekega vrhunca, je potem do konca še kakšnih 50 strani, lol

better luck with book 2


lol nope, better luck with book 294

lol nope, better luck when i die and don't finish the stories at all
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

JC Denton ::

Dokaj stara zadeva, ampak če še kdo ni videl.

Lonsarg ::

T-h-o-r je izjavil:

jaz sem pa pogledal zdaj 2. sezono

madona, kako to nategujejo (sploh nočem pomislit, kako šele martin nateguje faking knjige, džizs :D )

že pri prvi knjigi vleče, vleče vleče in ko končno pride do nekega vrhunca, je potem do konca še kakšnih 50 strani, lol

better luck with book 2


lol nope, better luck with book 294

lol nope, better luck when i die and don't finish the stories at all


GoT ima več zgodb, povezanih sicer ampak vsaka od njih ima svoj vrhunec in tudi konec sem pa tja, med drugim tudi tragični konec. Če dojemaš zadevo kot eno samo zgodbo in vidiš samo 1 vrhunec tvoj problem:) Te zgodbe so same po sebi zanimive, seveda glavna zanimivost leži v povezavi teh zgodb, ampak če te ostalo nič ne zanima in ne znaš uživat v dogajanju, pač pa samo v končnem razpletu, potem to ni zate, ker do končnega razpleta bo še mnogo novih zgodb/oseb iz nule začetih.

Nikec3 ::

JC Denton je izjavil:

Dokaj stara zadeva, ampak če še kdo ni videl.


Legs...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

T-h-o-r ::

Lonsarg je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

jaz sem pa pogledal zdaj 2. sezono

madona, kako to nategujejo (sploh nočem pomislit, kako šele martin nateguje faking knjige, džizs :D )

že pri prvi knjigi vleče, vleče vleče in ko končno pride do nekega vrhunca, je potem do konca še kakšnih 50 strani, lol

better luck with book 2


lol nope, better luck with book 294

lol nope, better luck when i die and don't finish the stories at all


GoT ima več zgodb, povezanih sicer ampak vsaka od njih ima svoj vrhunec in tudi konec sem pa tja, med drugim tudi tragični konec. Če dojemaš zadevo kot eno samo zgodbo in vidiš samo 1 vrhunec tvoj problem:) Te zgodbe so same po sebi zanimive, seveda glavna zanimivost leži v povezavi teh zgodb, ampak če te ostalo nič ne zanima in ne znaš uživat v dogajanju, pač pa samo v končnem razpletu, potem to ni zate, ker do končnega razpleta bo še mnogo novih zgodb/oseb iz nule začetih.




zato je pa hinavsko da 1. del 1. knjige začneš z othersi, ki se potem še 2x pojavijo v cca 4000 straneh teksta :))

in ja, seveda mi je glavna zanimivost v povezavi teh zgodb, sam nekatere epizode je pač treba dajat na fast forward
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Outcast ::

V drugi sezoni khal Drogo umre, vemo na kakšen način. Je bil vzrok zagnojene rane, umiranja in kasnejše smrti samo tista ureznina, ki jo je fasu?
Al je kriva čarovnica in ga je zavedno 'napačno' zdravila z tistimi polpeti, ki mu jih je polagala na rano?

T-h-o-r ::

v prvi umre
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Outcast ::

Res je, thanks Thor, zadev bistvo mojega vprašanja!

gendale ::

Outcast je izjavil:

V drugi sezoni khal Drogo umre, vemo na kakšen način. Je bil vzrok zagnojene rane, umiranja in kasnejše smrti samo tista ureznina, ki jo je fasu?
Al je kriva čarovnica in ga je zavedno 'napačno' zdravila z tistimi polpeti, ki mu jih je polagala na rano?

pomoje da oboje

osnovni vzrok je rana, čarovnica pa je s svojim napačnim zdravljenjem poskrbela, da je sigurno umrl

če bi ga zdravil kdo drug, je možno, da bi preživel
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Outcast ::

Sej to se je tudi meni zdelo....od take rane ne umre vsak, definitivno pa ne človek zgrajen kot je (bil) Drogo.

oo7 ::

Če pa Drogo ne bi umrl potem pa zmajev ne bi bilo imam prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()
««
46 / 213
»»