» »

Prodaja Windows 7 ne jenja

1
2
3

Spc ::

Moja kolegica dela na RTS-u, prevaja filme oz. piše podnapise.
Kupila je nov notebook na katerem so bili Windows7 in program, ki so ji ga namestili v firmi (Panda Editor) žal ne deluje v Windows 7 ali v Visti.
Firma pa ziher ne bo šla kupovat novih programov samo zato, ker "stari" ne delajo na Win7.

Tako, da ima možnost:
1. Windows XP
2. Windows 2000

Windows 7 pa v tem primeru odpade, saj ne more upravljat svojega dela.

Evo en resnični primer.
 

mtosev ::

Ni Microsoftov problem,če podjetje uporablja 10let star program.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Machiavelli ::

Vista je bila slaba, požrešna in trokirala je, sem jo imel vse od začetka pa do sp2 izdaje, mislim saj ni bila tako grozna.. Samo neekonomična. Win7 je pa dejansko vista z dodatki in odstranjenimi cistami in tumorji, kateri so zavirali in trokirali..
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

jype ::

mtosev> Ni Microsoftov problem,če podjetje uporablja 10let star program.

Seveda ni. Sej tut ni problem Linuxa če Nvidia ne zna pisat driverjev, dokumentacije se pa ne upa objavit, da se ne bi izkazalo da so šestletniki z očali sposobnejši programerji od njihovega razvoja.

mtosev ::

Intel ima dobre driverje za linux.Ne silit na nvidijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SasoS ::

Boš ti dal več 10.000 ali 100.000 EUR za nov program samo zato ker ne dela na 7?

FireSnake ::

PNG je izjavil:

FireSnake je izjavil:

PNG je izjavil:

Alo firesnake serbus, strojni inženir tu, moje življenje so simulacije fluidov, mehanika loma, fotorealistični rendering, konstruiranje in pripravljanje tehnične dokumentacije. Jaz osebno ne morem delati na XPjih in če na podjetju nimajo sedmice (na srečo so še VSA podjetja do sedaj že imela sedmico naloženov zadnjem letu dni) jaz delam s svojim laptopom - ker mi je XP zanič in popolnoma nepraktičen v primerjavi s sedmico.

Kaj sem sedaj jaz? Daj, naštej...budalo, idiot, kreten, še kakšen izraz, tako da pokažeš kako si ti edini ki ve kako in kaj se dela resno z računalnikom?


Uuuu, pazi, fotorealistični rendering (to se pa sliši, a? :D ) ... a sem lahko tvoj prijatelj? :D

In to, med drugim, je tvoje življenje? Get a life bi rekli američani :D

OK, zdaj pa zares: nič od naštetega se NE počne s Polkni, zato trditi, da so XPji zate nepraktični je milo rečeno .... smešno:D Edino opravičilo bi bilo, da programi, ki jih porebuješ na XPjih ne tečejo: kar pa tudi težko verjamem ;)

Podaj konkretne primere, zakaj so XPji nepraktični pri tvojem delu, pa ti bomo nemara celo verjeli ;)


Kot si rekel, MED DRUGIM je to moje življenje. Vse od naštetega se počne v okolju Windows. Vsaj v avtomobilistični industriji, kjer imam izkušnje. OK, priznam ti da simulacije fluidov tečejo na superračunalnikih (boš ponovno gnjavil kako je to velika beseda, kot majhen otrok? ali ti je tokrat jasno, da je to dejansko izraz, ki se uporablja?), na katerih so _neke_ distribucije linuxa, ampak to je to.

Zakaj bi jaz tebi karkoli razlagal, jaz sem samo želel še slišati kako zelo, zelo neumen sem, ker uporabljam Windows 7 od tebe. Imam svoje razloge, bom jih našteval tistim, ki nekaj pomenijo, ti s svojo vzvišenostjo in aroganco pa žal ne spadaš sem.


Jaz uporabljam tako XPje, kot Polkna 7.

V službi imam sedmico.

Butasto se mi zdi, ko se eni ven mečete, kolk lahko v sedmici naredite več, kot pa v XPjih, hkrati pa niste sposobni navreči enega konkretnega razloga. TO je smešno.
Ne vem pa, zakaj me vlečeš za jezik, da bi ti rekel, da si neumen?

Aja, še to: fotorealistični rendering ... daj, hudiča, razloži mi, kaj je razlika med tvojim super duper rendanjem in običnim rendanjem.
Pa konfiguracijo super računalnika tudi navrži, ko si ga ravno izpostavil. In kje ta zadeva stoji, če ni ravno skrivnost.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

techfreak :) ::

fotorealistični rendering je očitno običajen, obstaja pa tudi NPR: Non-photorealistic rendering @ Wikipedia

Butasto se mi zdi, ko se eni ven mečete, kolk lahko v sedmici naredite več, kot pa v XPjih, hkrati pa niste sposobni navreči enega konkretnega razloga. TO je smešno.
Ne vem pa, zakaj me vlečeš za jezik, da bi ti rekel, da si neumen?

Boljši GUI? Večja varnost? Powershell? Boljša podpora gonilnikov in programov?

Machiavelli ::

Kaj naj rečem,go With tha Flow Or Die Slow xD
Nigaaazz

MrStein ::

mtosev je izjavil:

Ni Microsoftov problem,če podjetje uporablja 10let star program.

Ni, je pa problem Windows trolov, da nima Windows 7 111% tržnega deleža.
Vsi drugi s tem nimajo nobenih problemov.

mtosev je izjavil:

Intel ima dobre driverje za linux.Ne silit na nvidijo

Ja, v primerih ko ja. Ko ni pa ni.
Izstreli kdo iz prve, kateri so podprti čipseti ali pa je spet uporabnik kriv?

FireSnake je izjavil:


Aja, še to: fotorealistični rendering ... daj, hudiča, razloži mi, kaj je razlika med tvojim super duper rendanjem in običnim rendanjem.

Ni vsak renedering avtomatsko fotorealističen.
Wikipedia to the rescue/education!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jype ::

MrStein> Izstreli kdo iz prve, kateri so podprti čipseti ali pa je spet uporabnik kriv?

Poulsbo (gma500) recimo ni dobro podprt niti pod windows.

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:


Boljši GUI? Večja varnost? Powershell? Boljša podpora gonilnikov in programov?

Kaj je v GUI tak boljšega?
A zdaj ne rabim AV in drugega zaščitnega softvera?
Powershell kao ni za XP?
Da podpora pada, pa je jasno. Ampak upoštevaj, da veliko uporabnikov ni geek-ov, ki vsake pol leta novi PC kupi (ali vsaj komponente) (in softver).

jype je izjavil:

MrStein> Izstreli kdo iz prve, kateri so podprti čipseti ali pa je spet uporabnik kriv?

Poulsbo (gma500) recimo ni dobro podprt niti pod windows.

Ah, takoj izgovor na Windows.
Brez tega ne gre, kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jype ::

MrStein> Ah, takoj izgovor na Windows.

Kakšen izgovor na Windows? Driver je zaendrek _tudi za windows_, kar veliko pove o tem kolk so "profesionalni programerji" dobri.

mtosev ::

The driver is developed by Tungsten Graphics, not by Intel, and the graphic core is not an Intel one, but is licensed from PowerVR. To sploh ni od Intela
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Glej, (vdihni nekajkrat), govora je bilo, o tem, da je Intel dobra izbira za Linux sistem, ker, citiram "Intel ima dobre driverje za linux.".

Nikjer Windows ni bil omenjen.
Potem se izkaže, da Linux podpora ni tako dobra, ko je bilo sprva zatrjeno in potem, hop!, se naenkrat Windows privleče v pogovor.

Zato pa sem skoval tretjo linux trolovsko pravilo: Izgovarjaj se, da je nekako Windows kriv.

Ne bi tega naredil (niti na idejo ne bi prišel), če ne bi tega skoz bral na tem forumu.
Skoz. Praktično v vsaki temi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

mtosev> The driver is developed by Tungsten Graphics, not by Intel, and the graphic core is not an Intel one, but is licensed from PowerVR. To sploh ni od Intela

Vem.

MrStein> Nikjer Windows ni bil omenjen.

Tema je o Windows 7 (in pogovarjamo se o tem, zakaj ljudje nimajo prav dosti izbire, ko kupujejo PC).

gendale ::

mtosev je izjavil:

Intel ima dobre driverje za linux.Ne silit na nvidijo

ima pa zato slab hardware (grafične)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

amigo_no1 ::

PNG je izjavil:

FireSnake je izjavil:

PNG je izjavil:

Alo firesnake serbus, strojni inženir tu, moje življenje so simulacije fluidov, mehanika loma, fotorealistični rendering, konstruiranje in pripravljanje tehnične dokumentacije. Jaz osebno ne morem delati na XPjih in če na podjetju nimajo sedmice (na srečo so še VSA podjetja do sedaj že imela sedmico naloženov zadnjem letu dni) jaz delam s svojim laptopom - ker mi je XP zanič in popolnoma nepraktičen v primerjavi s sedmico.

Kaj sem sedaj jaz? Daj, naštej...budalo, idiot, kreten, še kakšen izraz, tako da pokažeš kako si ti edini ki ve kako in kaj se dela resno z računalnikom?


Uuuu, pazi, fotorealistični rendering (to se pa sliši, a? :D ) ... a sem lahko tvoj prijatelj? :D

In to, med drugim, je tvoje življenje? Get a life bi rekli američani :D

OK, zdaj pa zares: nič od naštetega se NE počne s Polkni, zato trditi, da so XPji zate nepraktični je milo rečeno .... smešno:D Edino opravičilo bi bilo, da programi, ki jih porebuješ na XPjih ne tečejo: kar pa tudi težko verjamem ;)

Podaj konkretne primere, zakaj so XPji nepraktični pri tvojem delu, pa ti bomo nemara celo verjeli ;)


Kot si rekel, MED DRUGIM je to moje življenje. Vse od naštetega se počne v okolju Windows. Vsaj v avtomobilistični industriji, kjer imam izkušnje. OK, priznam ti da simulacije fluidov tečejo na superračunalnikih (boš ponovno gnjavil kako je to velika beseda, kot majhen otrok? ali ti je tokrat jasno, da je to dejansko izraz, ki se uporablja?), na katerih so _neke_ distribucije linuxa, ampak to je to.

Zakaj bi jaz tebi karkoli razlagal, jaz sem samo želel še slišati kako zelo, zelo neumen sem, ker uporabljam Windows 7 od tebe. Imam svoje razloge, bom jih našteval tistim, ki nekaj pomenijo, ti s svojo vzvišenostjo in aroganco pa žal ne spadaš sem.

No, potem pa ostalim že končno povej, kaj te na xp tako ovira, da moraš pod must furati win 7.Konkretno.

techfreak :) ::

MrStein je izjavil:

techfreak :) je izjavil:


Boljši GUI? Večja varnost? Powershell? Boljša podpora gonilnikov in programov?

Kaj je v GUI tak boljšega?
A zdaj ne rabim AV in drugega zaščitnega softvera?

Preizkusi in boš videl.

Iskanje v start meniju?
Predogled oken?
Snap feature (potegneš okno na desno/levo stran in se raztegne čez polovico zaslona).
Taskbar (združevanje je boljše rešeno, poleg tega pa lahko imaš več oken v eni vrstici).

Glede varnosti pa imaš npr. UAC, AV pa še vseeno potrebuješ.

MrStein ::

Kaj zdaj, je bolj varno ali ne? Ne mi z nekimi fahkineziš prihajat.

Če pa ne znaš jasno povedat, pa mi je tudi čist jasen odgovor.

Iskanje v start meniju je res koristno, ampak to je kot klima v avtu. Koristno, ni pa razlog za menjavo modela ali proizvajalca avta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

Je bolj varno zaradi featurejev kot UAC, BitLocker in boljšega požarnega zida.

Mavrik ::

Iskanje v start meniju je res koristno, ampak to je kot klima v avtu. Koristno, ni pa razlog za menjavo modela ali proizvajalca avta.


Nehaj govoriti v svojem imenu za vse. Tako kot bi veliko ljudi menjalo avto samo zaradi klime, je tudi veliko ljudi nadgradilo svoj Windows na 7 glih zaradi precejšnjega števila popravkov in sprememb.
The truth is rarely pure and never simple.

Spc ::

mtosev je izjavil:

Ni Microsoftov problem,če podjetje uporablja 10let star program.

Povej ti to podjetju.
Vglavnem vedno se najde nek drug krivec, samo microsoft nikoli ni krivec.

Boš ti dal več 10.000 ali 100.000 EUR za nov program samo zato ker ne dela na 7?

Zgleda, da bo dal.
Saj je win7 danes nujen prehod, tudi če to pomeni zelo velike stroške.

darkolord je izjavil:

Spc: v XP Mode tisti program ne dela?

XP Mode ne more uporabit ker je na prenosniku dobila Win7 home premium.
Plus tega pa tisti program uporablja video acceleration in mislim, da to ne deluje v virtual mašini.

mtosev je izjavil:

Daš odpoved in greš drugemu podjetju.Resna podjetja se ne igračkajo z outdated softwarom kateri ne deluje

Ali pa preprosto namestiš Windows XP in vse deluje kot je delovalo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

darkolord ::

Spc: v XP Mode tisti program ne dela?

mtosev ::

Daš odpoved in greš drugemu podjetju.Resna podjetja se ne igračkajo z outdated softwarom kateri ne deluje

Ali pa preprosto namestiš Windows XP in vse deluje kot je delovalo.

Saj tudi windows xp licenco rabiš kupt ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Spc ::

mtosev je izjavil:

Daš odpoved in greš drugemu podjetju.Resna podjetja se ne igračkajo z outdated softwarom kateri ne deluje

Ali pa preprosto namestiš Windows XP in vse deluje kot je delovalo.

Saj tudi windows xp licenco rabiš kupt ane?

Ne.
Downgrade uporabiš na XPje.
Če je dobila zraven novega notebooka Win7 potem ima tudi možnost downgrade-a.
 

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

Iskanje v start meniju je res koristno, ampak to je kot klima v avtu. Koristno, ni pa razlog za menjavo modela ali proizvajalca avta.


Nehaj govoriti v svojem imenu za vse. Tako kot bi veliko ljudi menjalo avto samo zaradi klime, je tudi veliko ljudi nadgradilo svoj Windows na 7 glih zaradi precejšnjega števila popravkov in sprememb.

Od kod ti , da govorim v imenu vseh?
Govorim v svojem imenu. Vedno.

In ja, eni so kupili terenca, in ga takoj potem "športno znižali". Pa kaj potem?
Eni pa so karambolirali preden so tablice dobili.

Jaz pravim, da iskanje v start meniju ni ne vem kak razlog za menjavo.
Lahko menjaš.
Lahko prav zaradi iskanja.
Lahko pa živiš brez tega iskanja.
Lahko tudi naložiš tako iskanje na XP.

Ni to "must switch" zadeva. To je vse.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

downgrade je samo na PRO in Ultimate.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lopov ::

Spc je izjavil:

Moja kolegica dela na RTS-u, prevaja filme oz. piše podnapise.
Kupila je nov notebook na katerem so bili Windows7 in program, ki so ji ga namestili v firmi (Panda Editor) žal ne deluje v Windows 7 ali v Visti.
Firma pa ziher ne bo šla kupovat novih programov samo zato, ker "stari" ne delajo na Win7.

Tako, da ima možnost:
1. Windows XP
2. Windows 2000

Windows 7 pa v tem primeru odpade, saj ne more upravljat svojega dela.

Evo en resnični primer.


Panda Editor deluje brez problemov v XP mode na Win 7 Pro. Slaba stran je da moraš namestiti tudi Office 2003. Slabega sistemca imajo v firmi če tega ne ve in ji ni znal ustrezno svetovati pri nakupu opreme.

Spc ::

lopov je izjavil:

Spc je izjavil:

Moja kolegica dela na RTS-u, prevaja filme oz. piše podnapise.
Kupila je nov notebook na katerem so bili Windows7 in program, ki so ji ga namestili v firmi (Panda Editor) žal ne deluje v Windows 7 ali v Visti.
Firma pa ziher ne bo šla kupovat novih programov samo zato, ker "stari" ne delajo na Win7.

Tako, da ima možnost:
1. Windows XP
2. Windows 2000

Windows 7 pa v tem primeru odpade, saj ne more upravljat svojega dela.

Evo en resnični primer.


Panda Editor deluje brez problemov v XP mode na Win 7 Pro. Slaba stran je da moraš namestiti tudi Office 2003. Slabega sistemca imajo v firmi če tega ne ve in ji ni znal ustrezno svetovati pri nakupu opreme.

XP mode-a ni v home premium.

Vglavnem jaz ne vidim razloga zakaj bi morali tak komplicirat ko pa lahko lepo inštaliraš XPje pa maš mir z vsem.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

lopov ::

jype je izjavil:

MrStein> Izstreli kdo iz prve, kateri so podprti čipseti ali pa je spet uporabnik kriv?

Poulsbo (gma500) recimo ni dobro podprt niti pod windows.


Banalna zadeva -- "Live Movie Maker" na Win7 z GMA500 niti ne dela -- predvaja zvok, slike ne, program se obesi :/

Rešitev sicer obstja -- uporaba Movie Makerja iz Viste, več o tem tukaj:
http://andrewblock.net/2010/09/02/insta...

Spc je izjavil:

lopov je izjavil:

Spc je izjavil:

Moja kolegica dela na RTS-u, prevaja filme oz. piše podnapise.
Kupila je nov notebook na katerem so bili Windows7 in program, ki so ji ga namestili v firmi (Panda Editor) žal ne deluje v Windows 7 ali v Visti.
Firma pa ziher ne bo šla kupovat novih programov samo zato, ker "stari" ne delajo na Win7.

Tako, da ima možnost:
1. Windows XP
2. Windows 2000

Windows 7 pa v tem primeru odpade, saj ne more upravljat svojega dela.

Evo en resnični primer.


Panda Editor deluje brez problemov v XP mode na Win 7 Pro. Slaba stran je da moraš namestiti tudi Office 2003. Slabega sistemca imajo v firmi če tega ne ve in ji ni znal ustrezno svetovati pri nakupu opreme.

XP mode-a ni v home premium.


Home premium ni kaj početi v firmi.

EDIT: "problem" lahko reši z Vmware playerjem, ima Unity in "pričara" podoben efekt. Morda zna to zudi Virtualbox, a nimam izkušenj. & vodič: http://www.howtogeek.com/howto/11060/cr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Spc ::

lopov je izjavil:



Home premium ni kaj početi v firmi.

Prenosnik je njen osebni, ne od firme.
 

MrStein ::

Pa še z XP so nadomestili, tako da "enačba štima". ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

MrStein je izjavil:

Pa še z XP so nadomestili, tako da "enačba štima". ;)


LOL ... agree 8-)

fosil ::

Tisto kar se men zdi problematično pri prehodu na win7 je to, da je MS sedaj očitno začel izdajat nove OS-je kot po tekočem traku.
Drugo leto pride ven že win8. Se ima torej sploh smisel matrat s prehodom na 7-ko? Bojo stvari, ki delajo na 7-ki delale tudi na 8-ki?

Skratka po 10 letih se odločiš investirat v nove programe, da boš na tekočem. Pa si čez eno leto spet zastarel. Potem je res čisto vseeno če ostaneš kar na XP-jih.
Tako je!

Mavrik ::

Koliko programov pa je nehalo delati z Viste? Pa a misliš da bodo novi programi boljše delali na XP kot pa 7 v času ko izide 8? :)
The truth is rarely pure and never simple.

PNG ::

FireSnake je izjavil:

PNG je izjavil:

FireSnake je izjavil:

PNG je izjavil:

Alo firesnake serbus, strojni inženir tu, moje življenje so simulacije fluidov, mehanika loma, fotorealistični rendering, konstruiranje in pripravljanje tehnične dokumentacije. Jaz osebno ne morem delati na XPjih in če na podjetju nimajo sedmice (na srečo so še VSA podjetja do sedaj že imela sedmico naloženov zadnjem letu dni) jaz delam s svojim laptopom - ker mi je XP zanič in popolnoma nepraktičen v primerjavi s sedmico.

Kaj sem sedaj jaz? Daj, naštej...budalo, idiot, kreten, še kakšen izraz, tako da pokažeš kako si ti edini ki ve kako in kaj se dela resno z računalnikom?


Uuuu, pazi, fotorealistični rendering (to se pa sliši, a? :D ) ... a sem lahko tvoj prijatelj? :D

In to, med drugim, je tvoje življenje? Get a life bi rekli američani :D

OK, zdaj pa zares: nič od naštetega se NE počne s Polkni, zato trditi, da so XPji zate nepraktični je milo rečeno .... smešno:D Edino opravičilo bi bilo, da programi, ki jih porebuješ na XPjih ne tečejo: kar pa tudi težko verjamem ;)

Podaj konkretne primere, zakaj so XPji nepraktični pri tvojem delu, pa ti bomo nemara celo verjeli ;)


Kot si rekel, MED DRUGIM je to moje življenje. Vse od naštetega se počne v okolju Windows. Vsaj v avtomobilistični industriji, kjer imam izkušnje. OK, priznam ti da simulacije fluidov tečejo na superračunalnikih (boš ponovno gnjavil kako je to velika beseda, kot majhen otrok? ali ti je tokrat jasno, da je to dejansko izraz, ki se uporablja?), na katerih so _neke_ distribucije linuxa, ampak to je to.

Zakaj bi jaz tebi karkoli razlagal, jaz sem samo želel še slišati kako zelo, zelo neumen sem, ker uporabljam Windows 7 od tebe. Imam svoje razloge, bom jih našteval tistim, ki nekaj pomenijo, ti s svojo vzvišenostjo in aroganco pa žal ne spadaš sem.


Jaz uporabljam tako XPje, kot Polkna 7.

V službi imam sedmico.

Butasto se mi zdi, ko se eni ven mečete, kolk lahko v sedmici naredite več, kot pa v XPjih, hkrati pa niste sposobni navreči enega konkretnega razloga. TO je smešno.
Ne vem pa, zakaj me vlečeš za jezik, da bi ti rekel, da si neumen?

Aja, še to: fotorealistični rendering ... daj, hudiča, razloži mi, kaj je razlika med tvojim super duper rendanjem in običnim rendanjem.
Pa konfiguracijo super računalnika tudi navrži, ko si ga ravno izpostavil. In kje ta zadeva stoji, če ni ravno skrivnost.


Daj ne delaj si sramote, ker več kot očitno nimaš pojma o tem. Stilov renderiranja je mali milijon. Res, knjigo v roke.

fosil ::

Mavrik je izjavil:

Koliko programov pa je nehalo delati z Viste? Pa a misliš da bodo novi programi boljše delali na XP kot pa 7 v času ko izide 8? :)

Vprašanje kako drugačen bo win8, ali bo samo win 6.2 ali pa "pravi" win 7.0
Novi programi že delajo, ampak če imam en star program, ki dela na XP-jih, ne pa na win7, ali se mi splača kupit novega, ki dela na win7 in morda ne bo na win8 ali počakat da pride ven win8 in potem program, ki dela na win8.
Tako je!

Machiavelli ::

Win8 bo prinesel malce več novosti,več možnosti na namizju bližnjic,večji standard ocene za hardware,128-bit podporo,hybrid startup podobno kot asrock varjanta..

Evo mal spominčka :D
Nigaaazz

FireSnake ::

MrStein je izjavil:

Ni vsak renedering avtomatsko fotorealističen.
Wikipedia to the rescue/education!


Mi je jasno, da ni vsak rendering fotorealističen. Ampak, še vedno je rendering ... nič drugačen (govorimo o principu delovanja) od običajnega.

PNG je izjavil:


Daj ne delaj si sramote, ker več kot očitno nimaš pojma o tem. Stilov renderiranja je mali milijon. Res, knjigo v roke.

Zakaj vseskozi na moč natolcuješ, med drugim pa nisi sposoben navreči enega konkretnega odgovora?
Kot inženir računalništva sem imel kar nekaj opravka z grafiko torej tudi z rendanjem ... tudi v praksi. Kruh si zdaj služim brez tega ... principi so mi pa jasni, brez skrbi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PNG ::

Superfetch, indexing, urejanje oken z bližnjicami na ekranu...evo ti tri razloge. Nekaj, izmed mnogih. Sploh urejanje oken je meni postala nuja, ker je dejansko zelo efektivno, sploh ko delaš z večimi programi hkrati (kar je danes tudi nuja).

Pa več kot očitno ti ni jasno. Je pa preprosto streljati kako so vsi neumni, ker ne uporabljajo XP-je, zelo nenajstniško, no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

nekikr ::

Fotorealistično rendriranje, superračunalniki, opazovanje unobtaniuma....in vse kar lahko našteješ so te tri banalne stvari? Urejanje oken z bližnjicami?! Si resen? Ker tega ne moreš narediti na XPjih ne moreš opazovati svojih fotorealističnih tekočin na superračunalniku? :)

Winsplit revolution je zastonj in boljši od tega urejevalca oken v Win7. Deluje tudi na drugih OS. Ampak najbrž si preveč zaposlen s svojimi jedrskimi poizkusi, da bi take banalne stvari poznal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

FireSnake ::

PNG je izjavil:

Superfetch, indexing, urejanje oken z bližnjicami na ekranu...evo ti tri razloge. Nekaj, izmed mnogih. Sploh urejanje oken je meni postala nuja, ker je dejansko zelo efektivno, sploh ko delaš z večimi programi hkrati (kar je danes tudi nuja).

Pa več kot očitno ti ni jasno. Je pa preprosto streljati kako so vsi neumni, ker ne uporabljajo XP-je, zelo nenajstniško, no.


No, prvemu delu se lahko le na glas krohočemo. Me zanima, kolk programov ti v službi laufaš - naenkrat in z njimi dejansko delaš.

Drugemu delu se pa lahko ... čakaj, le na glas krohočemo, kje pa trdim, da je kdo neumen, ker ne uporablja XPjev? Kje? Nauči se razumeti prebrano, da ne boš idiotizmov streljal.

Dejansko pa še vedno čakamo na kak konkreten razlog, da si v Polknih 7 bolj učinkovit, kot pa v XPjih.

Pa glej, da ne bomo, ob branju odgovora, (spet) preveč pretegnili trebušnih mišic ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darkolord ::

Konkretnih razlogov je en kup, so pa za vsakega lahko malo drugačni. Svoje sem že kar nekajkrat naštel, na primer tukaj, kjer sem iz glave navedel nekaj vidnejših sprememb, zaradi katerih sem tudi bolj učinkovit.

Poldi112 ::

>No, prvemu delu se lahko le na glas krohočemo. Me zanima, kolk programov ti v službi laufaš - naenkrat in z njimi dejansko delaš.

Sicer sem v linux-u, ampak principi so isti - če si ti nezahteven user imaš pa vseeno precej čuden smisel za humor. Osebno imam odprtih par konzol, browser, mail clienta, IM, mp3 player, file browser ter par virtualcev. Kvaliteti gui je tu kar nuja.

>Dejansko pa še vedno čakamo na kak konkreten razlog, da si v Polknih 7 bolj učinkovit, kot pa v XPjih.

Tam sem redko, ko sem sem recimo že z možnostjo da okno maksimiziram če ga dam na vrh. In če se mi en voznik fička smeji, ker imam električni pomik stekel, me to sila ne gane.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PNG ::

Meni se zdi, da si ti edini basic user v tej temi, FireSnake.

Matev ::

xp je dosti dober da je razlog za nenamestitev novejšega softvera

a če kupiš novo mašino, res ne vidim razloga da ne bi imel še najnovejšega os-a
že zaradi varnosti in bodočih zahtev - saj xp-ji ne bodo večni
in čez pet let (kolikor naj bi zdržal nek običn kompjuter) bo kar dobro da imaš vsaj sedmico na njem

nekikr ::

Absolutno ne boš naredil downgrade na XP, če dobiš mašino s preinstalled 7 oz. če kupuješ nov računalnik. Ob predpostavki, da delaš s programi, ki delujejo na sedmici seveda. Zagovarjanje, da na XPjih ne moreš narediti več nič, ker nimajo urejevalca oken z bljižnicami, je pa naravnost smešno. Še posebej, ker je podobnih (zastonj) alternativ malo morje.

Da ne bo pomote, tudi sam sem šel takoj na Visto in takoj na 7 in novi taskbar je svetlobno leto pred XPjem. Ampak trditi, da so XP kar naenkrat neuporabni in da moraš celo menjati službo, če nimajo sedmice....no, ena doza smeha pa je :)

FireSnake ::

PNG je izjavil:

Meni se zdi, da si ti edini basic user v tej temi, FireSnake.


Spet natolcevanja? OK, I give up, ker drugega, kot natolcevta ne znaš.
Mogoče mi je res žal, da ti nisem, takrat, ko si me sam prosil, rekel, da si neumen. Ker ti takrat jaz nisem rekel, pa zdaj ti ponižuješ druge. Hkrati pa sploh nisi sposoben razumeti prebranega.

Samo, da si ti advanced, če smo mi, uboga raja, basic userji pa tudi vredu. A je prav?

Na (pazi!!!) super računalniku tak moraš bit kapo di banda :))
Za nas, ki furamo XPje in polkna 7 pa ni važno.

Poldi112: saj imam jaz tudi odprtih par stvari (v službi imam 2 22 colarja wide). Jaz sem se bolj obregnil ob to, ker eni trdijo, da so polkna 7 pa kar nuja za njihovo delo. Ko jih pa povprašaš za konkretne razlike z XPji so pa tiho, ali pa začnejo poniževat - to je čudno. Zame bi bilo vseeno, če bi imel XPje v službi - Visual Studio in FireFox bi prav tako laufala. Plus vsa ostala "šara", ki pa je ni tako veliko. Sem pa mnenja, da, če resno delaš ne delaš z desetimi programi naenkrat. Moj primer, kot že omenjeno, Visual Studio in FireFox, za kaj pogooglat in je to to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

darkolord je izjavil:

Konkretnih razlogov je en kup, so pa za vsakega lahko malo drugačni. Svoje sem že kar nekajkrat naštel, na primer tukaj, kjer sem iz glave navedel nekaj vidnejših sprememb, zaradi katerih sem tudi bolj učinkovit.

V linkanem sporočilu omenjaš tudi Remote Desktop. A so zdaj izboljšali naslednje stvari?
- če je na oddaljenem PC-ju nastavljen kbd layout A, na tvojem pa B, se upošteva A, torej s pritiskom na z dobiš y, namesto { dobiš Š in podobno
- AltGr čudno dela (včasih prime komaj po sekundi ali dveh držanja)
- paste neha delat
- mogoče še kaj, sem se enkrat razpisal (RDP uporabljam redno za službo in se kar nabere tega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7318017 (14541) smash
»

Sedmica končno prehitela XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7911329 (8584) ank
»

Windows star 25 let! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7924609 (21789) pegasus
»

Windows 7 prehitel Visto

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
267183 (6031) BoLhCa
»

Microsoft povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
185124 (4137) Icematxyz

Več podobnih tem