» »

Sony Ericsson skromno, a dobičkonosno

Sony Ericsson skromno, a dobičkonosno

Guardian - Sony Ericsson je objavil poslovne rezultate za prvo četrtletje v fiskalnem letu 2011. V teh treh mesecih so s prihodki v višini 1,1 milijarde evrov ustvarili 15 milijonov evrov dobička. Prihodki so v primerjavi z enakim obdobje leto pred tem nižji za 18 odstotkov, medtem ko se je dobiček znižal celo za 48 odstotkov. V tem času so se zadolžili za 375 milijonov evrov, skupno pa ima skupina 604 milijone evrov nezapadlih posojil. Gotovine imajo 599 milijonov dolarjev.

Prodali so 8,1 milijona izdelkov, kar je 26 odstotkov manj kot leto poprej. Edini kazalnik, ki je zrasel, je povprečna cena prodanega aparat, ki se je povzpela za pet odstotkov na 141 evrov. Skupno tako Sony Ericssonov tržni delež na področju pametnih telefonov znaša pet odstotkov (merjeno s številom naprav) oziroma tri odstotke (merjeno s ceno naprav).

Sony Ericssons sedaj že več kot leto dni posluje pozitivno, to pa je tudi prvo četrtletje po dolgem času, ko niso vknjižili nobenih s prestrukturiranjem povezanih stroškov. V lanskem letu so namreč odpustili 4000 zaposlenih in se preusmerili bolj na proizvodnjo dražjih, zmogljivejših pametnih telefonov. Dodatne probleme pa jim je letos povzročil potres na Japonskem, saj imajo nekaj težav z dostavo potrebnih komponent za proizvodnjo, ki se proizvajajo na Japonskem.

10 komentarjev

sgdjkdlsugi4 ::

Na kratko: Android jih je potegnil iz dreka.

Coinbird ::

Daleč od stare slave. Prej so v svetu mobilnih telefonov igrali skoraj prvo zdaj igrajo skoraj zadnjo violino.
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

RejZoR ::

Vbistvu je bil Ericsson še pred združitvijo s Sony-jem drugi oz tretji največji proizvajalec mobilcev. Tud včasih se spomnim je skor vsak drugi imel Ericssona (poleg Nokie).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Spomnim se tistega Ericsona, ki je imel obliko (anteno?) podobno morskemu psu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

filip007 ::

Sem imel zlatega R600, takrat ko še ni bilo barv si imel pa barvno zvoneje in to več. :))

Zdaj, ko je nokia rekla Amen, bom verjetno pogledal za X8.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

RejZoR je izjavil:

Vbistvu je bil Ericsson še pred združitvijo s Sony-jem drugi oz tretji največji proizvajalec mobilcev. Tud včasih se spomnim je skor vsak drugi imel Ericssona (poleg Nokie).


Ti sodiš po slovenskem trgu? V tistih časih je Mobitel forsiral Ericssone telefone (še meni so vturili GA628 - pa takrat še ni bilo regelj in čukov).
To še zdaleč ne more biti dovolj za reprezentativni vzorec, saj je SLO kapla v morje.

So pa lahko zadovoljni, saj so pred združitvijo s Sonyem poslovali z izgubo.

Sam sem imel pa dosti njihovih modelov (GA628, T28, T29, T39 (tega ima moj oče še zdaj, zakon telefon), P900 (ta je zdaj v Beogradu)).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ajnstajn` ::

hmm cudno, kako zadnji 2 leti padata sony erricsson in nokia. Zelo zanimivo sta se prebila naprej Samsung in HTC. Zgleda, kot da je Android obrnil vse na glavo.
//

OldSkul ::

Jst sem mel recimo T18 (sploh moj prvi telefon) in potem T68, ki je že bil Sony Ericsson. To so bili časi :) Potem sem imel P900 (za takrat huda mašina), potem sem malo zašel in imel ena HTC jajca, potem Nokio E51 in zdej Samsung Spica.

RejZoR ::

FireSnake je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Vbistvu je bil Ericsson še pred združitvijo s Sony-jem drugi oz tretji največji proizvajalec mobilcev. Tud včasih se spomnim je skor vsak drugi imel Ericssona (poleg Nokie).


Ti sodiš po slovenskem trgu? V tistih časih je Mobitel forsiral Ericssone telefone (še meni so vturili GA628 - pa takrat še ni bilo regelj in čukov).
To še zdaleč ne more biti dovolj za reprezentativni vzorec, saj je SLO kapla v morje.

So pa lahko zadovoljni, saj so pred združitvijo s Sonyem poslovali z izgubo.

Sam sem imel pa dosti njihovih modelov (GA628, T28, T29, T39 (tega ima moj oče še zdaj, zakon telefon), P900 (ta je zdaj v Beogradu)).


Ne, govorim na globalnem nivoju. Zato pravim, da ne vem al je bil drugi al tretji največji proizvajalec mobilcev, ker vem, da ima Motorola velik tržni delež, predvsem v ameriki...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

49106 ::

OldSkul je izjavil:

Jst sem mel recimo T18 (sploh moj prvi telefon) in potem T68, ki je že bil Sony Ericsson. To so bili časi :) Potem sem imel P900 (za takrat huda mašina), potem sem malo zašel in imel ena HTC jajca, potem Nokio E51 in zdej Samsung Spica.


T68 je bil Ericsson
T68i pa SE


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave v Nokii se nadaljujejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9020887 (15287) PrihajaNodi
»

Sony nadaljuje s simboličnim dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
175880 (4313) opeter
»

Japonski proizvajalci elektronike v hudih težavah

Oddelek: Novice / Rezultati
196338 (4579) zmaugy
»

Nokia pridelala ogromno izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6022170 (19937) nekikr
»

Nokia z dobičkom in reformami

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3910329 (9168) lopov

Več podobnih tem