» »

Odprto pismo slo-techu

Odprto pismo slo-techu

«
1
2

JanezDebeli ::

Odprto pismo slo-techu | Najprej upam da te moje vrstice ne berete kot pritožbo, ker namreč to ni. :)


Zadnje čase opožam da se veliko tem tukaj na tem forumu izbriše, ker zgledajo zadeve težko verjetne, smešne ali kako manj resne. Ali z drugimi besedami trolanje.
Ja priznam teme ki sem jih sam odprl (ali moja podvojena uporabniška imena) so bile čisti troll :) Ampak kaj je to tako narobe? Sam sem zgolj napisal tako, ker me je zanimala reakcija drugih ljudi, kako bodo odgovorili, kakšni bodo njihovi odzivi itd. Ni ravno namen foruma debatiranje?
Tudi neko čudno obešanje na pravila v katerih NE piše da je trolanje prepovedano mi je malo čudno(recimo brišete trolovske teme od novo nastalih uporabnikov in zadeve katere niso napisane v pravilih. Upam da ali dodate med pravila da je trollanje prepovedano ali pa pač ga pustite na forumu (tisti ko pač ne krši obstoječih pravil) Upam da slo-tech nebo izgubil svoje zabavnosti s tem. Nekako imam občutek da ste vsi preveč resni. Zakaj recimo ste zaprli anonimni eksperiment? :(

Lep pozdrav
vaš anonimni troll ki to piše iz TOR omrežja :)
  • odbrisal: Mavrik ()

jype ::

Trolanje je čist legitimna oblika samopomoči. I approve.

galu ::

Brisanje tema zaradi X razloga, brisanje komentarjev, kateri navajajo protiargumente nad poste moderjatorjev, dodeljevanje nazivov zaradi X razlogov, ne-moderiranje malih oglasov, merjenje e-moči itd. To je pač del Slo-Techa.
S tem pismom pa ne boš dosegel nič, saj so tile naši plemiči preveč zagledani vase, da bi o ob tem sploh kaj zamislili.
Tako to gre.

mtosev ::

Slo-tech je še edina komunistična tech stran v Sloveniji.Drugi tega še ne veste?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jazbec ::

^^
i agree with all of you

nevone ::

Slo-tech je še edina komunistična tech stran v Sloveniji.Drugi tega še ne veste?


A ni po drugi strani čudno, da se je nekateri "antikomunisti" tako oklepamo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PaX_MaN ::

Če ustanovite politično stranko "Nič več brisanja na S-T" vas zaprmej podprem!

nevone ::

Jaz pa ne.

Slo-Tech je edini forum, kjer se drži nivo debate na malo višjem nivoju kot kje drugje.

Tisti, ki vam to ni všeč, pejte pisat kam drugam. Možnosti je dovolj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mtosev ::

nevone je izjavil:

Slo-tech je še edina komunistična tech stran v Sloveniji.Drugi tega še ne veste?


A ni po drugi strani čudno, da se je nekateri "antikomunisti" tako oklepamo?

o+ nevone

:))Itak da je bila zajebancija
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

whatever ::

Trollanje je prepovedano zato, ker bi s tem padla kvaliteta foruma. Sploh pa sta dve vrsti trollanja - obvious trollanje, ki se ponavadi takoj briše, in trollanje kot art forma, torej izvirno, zabavno in prikrito trollanje, v čemer je pravzaprav čar in umetnost trollanja.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

KoMar- ::

Kar se mene tiče, nobeno trollanje ni dobrodošlo, ker človek trati čas za branje in potem še za odgovarjanje, če ga post znervira ali mu nasede.

ABX ::

Ta forum je uspešen zaradi ljudi ki se trudijo kaj pametnega napisat.

Namesto da bi bil hvaležen tem ljudem jih raje provociraš z otročjimi frustracijami. Če želiš poceni zabavo imaš ogromno strani kot so 24ur, kjer se lahko spustiš v debato s podobno so-mislečimi pacienti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Keyser Soze ::

KoMar- je izjavil:

Kar se mene tiče, nobeno trollanje ni dobrodošlo, ker človek trati čas za branje in potem še za odgovarjanje, če ga post znervira ali mu nasede.

Zato pa imamo Ložo. Ali pač?
OM, F, G!

mtosev ::

Anonimni eksperiment je bil magnet za trolle. Večina trollov je odšla ko se je AE ukinil:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

galu ::

Prej je za to bil AE. Trollanje nikakor ne spada na kakršenkoli forum, ampak niso vse izbrisane teme bile troll. To je dejstvo.

edit: Mja, me je Toše prehitel :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

KoMar- ::

AE bi bil super, če ne bi otroci začeli postat nagnusne GIFe in antisemitizem. Vedno je tako, da ena majhna skupina ljudi uniči vse za druge.

mtosev ::

disajblaš postanje slik. A noben ne zna kaj takega sprogramirati?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

galu ::

Dej toše, še samo tvoje pametovanje programerjem nam fali ja..
Tako to gre.

nevone ::

Trollanje nikakor ne spada na kakršenkoli forum, ampak niso vse izbrisane teme bile troll. To je dejstvo.


To ti pa tudi verjamem. Ampak poskušaj se postaviti v vlogo moderatorja. Enostavno ne more biti 100% objektiven, je pa res, da včasih malo tudi noče.

Pa tudi to je res, da nekateri trolajo bistveno bolj od drugih, in so potem strašno užaljeni, če se jim slučajno eno netrolanje tudi pobriše.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Meizu ::

Za trolat mate mn3njalnik al kr že je. Tja pejte. Ne mislim jst za vsak problem, ki ga hočem razrešit, najprej prebrskat vsako temo ali je strolana al ni.

IvoJan ::

whatever je izjavil:

Trollanje je prepovedano zato, ker bi s tem padla kvaliteta foruma. Sploh pa sta dve vrsti trollanja - obvious trollanje, ki se ponavadi takoj briše, in trollanje kot art forma, torej izvirno, zabavno in prikrito trollanje, v čemer je pravzaprav čar in umetnost trollanja.



jah ne vem zakaj potem niso izbrisali najbolj ocitne troll teme na slo techu:
zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TheJack ::

Evo, mam par minut časa, pa bom tukajle napisal, kaj pa mene moti. Itak bo tema zaklenjena, še preden bom nehal pisati ;)

Recimo da me zanima, kateri fotoaparat/netbook/notebook...itd., naj kupim. Če odprem temo, mi jo bodo moderatorji zaprli in me usmerili na temo "Kateri X naj kupim?", ki ima 50 strani. Sedaj pa beri in se znajdi. Enako velja za druge teme, kjer morebiti podobna tema že obstaja.

To je IMHO pretiravanje, strašenje neizkušenih uporabnikov, ki bi radi le nekaj vprašali, ter težnja moderatorjev, da je vse pošiimano, katalogizirano in čim manj spontano. Zakaj je nuno, da se npr. o netbookih (le primer) pogovarja le v eni temi? Na STju je ogromno uporabnikov z ogromno časa in znanja, ki bodo rade volje odgovorili prav vsakemu.

Skratka, dejte bit malce manj zapeti, no.

Primoz ::

TheJack ... ta problem se rešuje.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Keyser Soze ::

http://slo-tech.com/forum/t436873/3449

Ja, res se tile naši moderatorji za višji nivo debate na forumu. Dokler imamo takšnele izpade, se ni za bati, da bi nivo trolanja upadel.

Še vedno mi pa ni jasno zakaj imamo Ložo in zakaj slednja tema ni v tem oddelku. Al je mogoče da je tema na nivoju S&T argumentirane debate?
OM, F, G!

čuhalev ::

TheJack je izjavil:

Zakaj je nuno, da se npr. o netbookih (le primer) pogovarja le v eni temi?


Meni je to kul, saj ni deset tem s podobno vsebino, super bi bilo, če se bi dalo podobne teme združiti med sabo (trenutna metoda "preusmeritve" ponavadi za sabo pusti zaklenjeno temo z dvema odgovoroma), npr. veliko ljudi sprašuje, kateri router, tv, računalnik naj nabavijo ipd., kjer se pojavljajo eni in isti odgovori WRT54GL! Potem, ko bi bile teme združene, pa vršiti strog nadzor (kar bi bilo izvedljivo, saj bi bilo manj tem), da debata poteka vsaj približno o naslovu teme. Tema, ki se drži teh načel je Nakladalnica in Iščem določen komad in ne poznam naslova oziroma izvajalca, čeprav se kdaj pojavi kak klon. :|

Ob tej priložnosti bi prijavil še en bug, pod komentarji novice prikazuje seznam novic vrednih ogleda in vmes ponudi tudi novico, ki jo pravkrat prebiramo. 8-O

bluefish ::

galu je izjavil:

... ne-moderiranje malih oglasov,...
Lahko malce bolj konkretno?

gendale ::

podpiram opja, meni so tudi pobrisali same carske teme
med drugim tud:

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

whatever ::

lol, same legendarne:))
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

IvoJan ::

haha lokalni troll :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

gendale
smo se vsaj malo nasmejali

jype ::

gendale> same carske teme

Ne dvomim, da se tebi zdijo carske, hkrati pa tudi ne dvomim, da bi moral Primož na zaslišanje, če bi te kdo v forumski samoobrambi sprovociral do uporabe fizičnega nasilja (česar si glede na tvoje pisanje očitno zmožen).

BALAST ::

Take teme pašejo na mn3njalnik, forum ki ravno zaradi vsebine umira.

galu ::

bluefish je izjavil:

galu je izjavil:

... ne-moderiranje malih oglasov,...
Lahko malce bolj konkretno?


Oglasi brez cen, deep-link na bolho, porazen jezik, brez kontaktnih naslovov, absurdna cena... Linkam teh kršiteljev že dolgo več ne, ker nisem 'plačan', da bi opravljal moderatorsko delo.

/edited grammar
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Primoz ::

Link or it didn't happen.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

galu ::

Linkam teh kršiteljev že dolgo več ne, ker nisem 'plačan', da bi opravljal moderatorsko delo.


Find them yourself.:D
Tako to gre.

Primoz ::

Očitno ni.

Super moderatorji.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

UNIVERZUM ::

Jaz dam prav moderatorjem. Slo-tech pač ni namenjen reševanju osebnih frustracij in dviganju adrenalina trollom. Osebno preberem veliko tem in za vsaj polovico (ki niso vezane na nakup ali odpoved opreme), mi je žal tistega klika.
Niti ne sodelujem v veliko temah (pomanjkanje časa-enostavčni odgovor na temo pa običajno ni ravno vrhunec moje persone-zato se raje vzdržim), jih pa precej preberem(ker so na nivoju, argumentirane) saj me zanima pogled drugih ljudi na današnje (probleme,pereča vprašanja, vstavi_poljubno...).
Priznam pa tudi, da se kdaj pa kdaj kresnem po glavi, za kakšen objavljen komentar, ki ni bil oddan v najboljšem času (rožice :))).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

KoMar- ::

Pač se ne znaš kontrolirat... nestrpnost nad ljudmi drugačne barve in pa limanje ogabnih GIFov nista smešna.

galu ::

Pri tistem nigru sem se res smejal ko prasec, ker je bilo čist očitna troll tema, ampak zelo zabaven text..:D
Ampak tisti 'penis GIF' pa je bilo preveč..

P.S. Mi pošlješ na ZS tisti text od nigra?:D
Tako to gre.

whatever ::

dej tu objavi
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

jazbec ::

ne ampak res
ista niger tema ga je zmagala
tista penis gif tema pa se mi je zagabla

Matako ::

Na S-T je dovoljeno izključno argumentirano trollanje - preberite si Pravila.

Aja gendale... tl;dr :D
/\/\.K.

bezerk ::

Psihiatrična klinika Ljubljana - Polje

Naslov: Studenec 48, 1260 Ljubljana

Tel: (01) 58 72 100

Fax: (01) 52 84 618

Klic v duševni stiski: (01) 520 99 00 (med 19. in 7. uro zjutraj)

Spletna stran: http://www.psih-klinika.si

galu ::

Pa je šel post...
Anyway, gendale, ti kr dalje popaj take nedolžne troll teme... Malce smeha že ne škodi, moderjator pa tudi ne bo umrl zaradi tistega pritiska na link: izbriši ^^
Tako to gre.

jazbec ::

so ga že zbrisal
dej gendale pošlji še meni na zs

whatever ::

Zbrišite ga, ker dela reklamo. Psihiatričnih klinik je veliko, on pa propagira specifično - nelojalna konkurenca!
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

galu ::

Pa še naziv: Persona non grata!
Tako to gre.

AEžid ::

Moderatorji S-T z brisanjem odličnih trollov na temo analnih in genitalnih fiksacij izživljajo svoje otroške frustracije. Klasičen Ojdipovski kompleks.

Tudi, če izbrišete ta post, vam starši še vedno niso izkazali ljubezni, ki jo potrebujete. Nikoli ne boste družbeno prilagojeni in svoje dneve boste izživeli v cenzuriranju tistih, ki si upajo živeti.

bluefish ::

galu je izjavil:

bluefish je izjavil:

galu je izjavil:

... ne-moderiranje malih oglasov,...
Lahko malce bolj konkretno?


Oglasi brez cen, deep-link na bolho, porazen jezik, brez kontaktnih naslovov, absurdna cena... Linkam teh kršiteljev že dolgo več ne, ker nisem 'plačan', da bi opravljal moderatorsko delo.

/edited grammar
Oglase brez cen se poskuša v najkrajšem možnem času odstraniti in je število tistih, ki ostajajo, res minimalno.
Prav tako se briše oglase, ki vsebujejo le link na Bolho. V primeru, da so podane vse zahtevane informacije (naslov oz. ime artikla, cena, kontakt), so tovrstne povezave sprejemljive.
Glede same slovnice je situacija podobna kot na forumu.
Izdelkov z nerazumno ceno je res nekaj, vendar je z vidika moderatorskega dela (vsaj kar se tiče mene), nesmiselno pregledovati vsak oglas posebej in primerjati cene, ker potem lahko ob masi dnevno objavljenih oglasov to počneš cel dan. Nihče pa ti ne brani, da tovrstne primere objaviš v ustrezni temi.

IvoJan ::

dajte galu moznosti brisat oglase pa bo fant zrihtal vse :)
v dveh dneh ne bo nobenega oglasa vec xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trollanje

Oddelek: Loža
304851 (4171) xyd1

Več podobnih tem