» »

Hladilna rebra za pomnilnik na grafični

Hladilna rebra za pomnilnik na grafični

alien-w ::

Moj Ti4200 seveda niti enega tedna ni preživel v tovarniškem stanju, saj sem takoj šel pobrusiti hladilnik na GPUju, sedaj pa moram nekje dobiti še heatsinke za pomnilnik.

Rad bi dobil kaj v modri ali črni barvi in tega bi moralo biti kar veliko, saj imam veliko modulov, najraje bi kupil Thermaltakeov DDR cooling set, ki ima zraven še sinke za sistemski ram, a jih nikjer ne dobim. Če ima kdo kak predlog...

PS: prodam Thermaltake komplet za hlajenje pomnilnika (sistemskega in grafičnega) iz bakra. mail

Clemento ::

Mislim da jih imajo v Mlacomu!
Ce ne, si jih sam zrezi kot sem to naredil jaz.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Dami ::

Ehm...če te prav razumem. Ti že maš en tak TTjev komplet sam da maš onega bakrenega. Rad bi pa mel plavega (Aluminij)? Če ja...si za zamenjavo:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

alien-w ::

Dami: točno tako! Bova menjala? Super... Samo en problem je. Ti si iz Slovenske Bistrice, medtem ko sem jaz iz Ljubljane. Boš kaj v Lj? Drugače pa pošta morda?

Za na spodnjo stran bom pa kupil ene take mini sinke v Conradu.

Golden eye ::

Ja v mlacomu prodajajo Modre hladilnike za RAM ki jih das lako das na ram od graficne!!!:D :D

alien-w ::

Golden Eye: nimajo. Sem bil zadnjic, pa jih niso imeli, podtaknili so mi te ta zlate.

Bevcan ::

alien-w pa bi ti res tako rad imel modre. Modri so aluminjasti pobarvani, tisti "zlati" pa so bakreni, ki dosti bolje odvajajo toploto kot aluminjasti. Še enkrat malo pomisli še ti res toliko pomeni barva.

alien-w ::

Bevcan: problem je v tem, da so zlati za SDR pomnilnik in tiste zadevice za na sistemski pomnilnik ne gredo gor, ker so prekratke. Zato iščem komplet, ki bo moder, ker je tisti za DDR.

Dami ::

Saj točno to jaz rabim, kr mi toti plavi ne grejo gor na DDRram in mi samo leži tam. Bom kr po pošti poslal. Saj ne bo velik. Daj mi svoje podatke na mail pa se bova zmenla.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dami ::

Ja ne. Folk povejte če imate dotični zadevi ter DDRram in vam je ratalo to gor dobit. Kr nama ne gre. Heatsprederja sta čist enaka, razlika je sam v materialu. Suxor;(
Thermaltake, screw you!
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

TESKAn ::

Za črne hladilnike poglejte v kaki elektrotrgovini - HTE, IC, ...tam imajo teh zadevc en kup, so pa črne barve.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

OZZY ::

Jaz sem kupu kar dva hladilnika za procesor - mislim da za P3 soket varjanta in sem ju razrezu in obrezu. na spodnjo stran grafične ni blo problema dat pol hladilnika, ker je šel lepo gli čez oba čipa-sem samo dal na pol hladilnik in ga malo znižal. na sprednji strani sem pa izrezal štiri malo večje in jih tud lepo dal gor. In stvar se več ne greje.....
Go with the flow.

ali3n ::

Hm.. kako pa zalepte te hladilnike na rame in procesor? S termalnim lepilom al s kombinacijo termalna pasta + sekundno (oz. dvokomponentno?) lepilo?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

OZZY ::

Z termalnim lepilom. Sicer je to drag špas ampak najbolje je tko. Mene sta prišla tista hladilnika 2600 + termalno lepilo artic--skupaj cc7500.

Drugače pa dvokomponentno lepilo ne prevaja dobro toplote (vsaj koker vem).
Go with the flow.

OZZY ::

Aja še to. A kdo ve kje dobit kako cenejše termalno lepilo, da ni glih artic silver varjanta.
Go with the flow.

TESKAn ::

Men je uredu varianta termalna pasta + sekundno lepilo. Namažeš, kapneš par kapljic, uredu stisneš in to je to...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

alien-w ::

Teskanov način je res v redu, ker je poceni, a ima precej pomanjkljivosti. Ko se temperatura viša super attack in podobne stvari vedno manj držijo in se mi je že enkrat zgodilo, da mi je med delovanjem padel dol hladilnik z voodooja, ker sem imel na tak način prilepljenega.

Sam uporabljam termalne trakove, ki sem jih dobil zraven teh Thermaltakeovih čudes. So skoraj zastonj, ker jih itaq dobiš zraven, pa še držijo kar precej dobro.

Nedvomno najboljša varianta pa je seveda termalno lepilo (ne tisto dvokopmponentno iz Conrada) temveč Alumina oziroma Arctic Silver lepila.

OZZY ::

Ja ti termalni trakovi so tudi uredu. Samo kaj ko jih prodajajo v conradu po skoraj jurja za 5x5 cm velikost. Predrago. Sem pa vidu, da majo tudi artic silver tam z ceno skoraj 5000 sit. Dvakrat preveč.

Sem pa mislim, da zasledu da naj bi tud mlacom imel od zalmana termalno lepilo enkrat, vsaj mislim, da ga je mel, samo ga sdaj ni na ceniku, kar je škoda. V tujini se dobi za cc 1200-1500 sit.
Pa tud termalne trakove bi lahko uvedli pri mlacomu. Cena le teh je prav tako v tujini 250-330 sit. Jaz vem da bi tega dosti rabu. Pa ker drug tud.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim nalepiti...

Oddelek: Navijanje
121486 (1195) humanoid
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505647 (4774) sharp
»

dvokomponentno + cipi + termalna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61056 (934) Vesoljc
»

Lepljenje hladilnika na procesor grafične kartice - s čim?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121997 (1756) SaS
»

"Limanje" hladilnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172189 (1978) morphling1

Več podobnih tem