» »

Povezava RAC preko serijskega kabla

Povezava RAC preko serijskega kabla

goranTNT ::

Kako naj povezem dva racunalnika preko serijskega kabla.
Sm ze vse probu.Mam pa ta prav kabel.
Racunalnika povezem pol pa dam serijsko povezavo pa tm izber da je en gostitlej drug pa gost pa se nc ne zgodi.Kot da nebi bla povezanana.Ce je kdo ze tko povezovu naj mi odgovori!>:D

borchi ::

Js sm se tut neki cajta ubijal s tem in mi ni nikakor ratalo :-( Pod DOSom je šlo vse lepo ( z nekim programom, ki mu več ne vem imena ), pod Win98 pa nikakor. Kak kabel maš? Si ga neredu sam? Js sumim, da če maš navaden null-modem kabel, da v win to ni dovolj in da morš met pravi PC to PC serial cabel. Mal poglej po netu za načrte za serial cable ( ne null-modem! ) in preglej tvoj kabel in primerjaj. Lahko, da boš mogu še kako žico prlotat! Men se ni lublo več pol s tem ubadat.

borchi
l'jga

VASkO ::

tezava je v kablu, sem tudi sam nekaj cajta sprobaval, pa nic (s kupljenimi kabli)!

zatem sem sam zlotal enega skupaj pa je slo pod dosom igrice igrat (duke nukem), pod win98 pa ni delalo sploh, itak je brezveze, ker je tudi prenos pri serijski povezavi tak, kot z dvema kanaloma ISDN (okoli 15kB/s). Kupi raje dve mrezni COMBO za 1200/kos pa koaks kabel pa bo pa tudi prenos mas tam okoli 600kB/s

Bajo1 ::

Instaliri si direct cable connection s cdja winsow. Pejd pod control panel/system/ports pa nasteli na obeh compih COM1 vse do fula. Pol pod system/modems/serial cable on com1 dej vse na ful. U control panel/network dej primary network logon na obeh isto (npr. windows logon), pod file & print sharing obkluki give others access to my files. U explorerju desno klikn na folderje, iz katerih bos kopiral na drug disk in izber sharing.
En comp dej host, drug guest oba na isti com port in connect, pol te bo vprasal za ime drugega (host) compa na guest compu - ime vsakega compa imas pod network/identification/computer name.
Ofnal ti bo okn s folderji, ki si jih na host compu oznacil s shared. Mogl bi delat- postopek je za win98.
Igre se da fajn spilat prek kabla (q3, q2- cca 30-40 pinga) sam prenos podatkov je pa ful pocasn (15K max).

goranTNT ::

Kabel sm kupu v trgovin im je je reku da je prav.Sej men se zdi tud da je prav!Sam dela pa mi ne!
Mrezne pa sm ze meu pa mi tud neki ni hotl, ceprav sm mrezo res postavlu bol na hitro!
Kolk ti mrezna kartica sploh upocasni racunalnik?:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava s starim računalnikom IBM ThinkPad 380E

Oddelek: Strojna oprema
353847 (2754) Branimir
»

povezava pc-jev z null modem kablom

Oddelek: Omrežja in internet
141518 (1213) Andy18
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311552 (7222) Tomi
»

RS232 povezava

Oddelek: Omrežja in internet
51487 (1487) primzx
»

Igranje quaka ll preko COM cabla?

Oddelek: Pomoč in nasveti
16997 (797) Zjeban

Več podobnih tem