» »

Izšla Opera 11.10

Izšla Opera 11.10

Ars Technica - Izšla je prva večja revizija brskalnika Opera 11, ki nosi oznako Opera 11.10 in prinaša marsikatero izboljšavo. Med glavnimi omenimo povečano hitrost brskanja v načinu Turbo (ki se uporablja na počasnih povezavah), nove možnosti Speed Diala (pregledno okno ob zagonu Opere) in razširjena podpora za HTML5.

Turbo deluje tako, da uporablja Operine posredniške strežnike (proxy). Strani se med brskanjem najprej posredujejo do njih, kjer se stisnejo in šele nato posredujejo brskalniku. V novi verziji so z dodatnim, izboljšanim stiskanjem delovanje pospešili za do štirikrat. To je mogoče s podporo standarda WebP (doslej ga je podpiral le Chrome), ki slike pred prenosom še bolj stisne brez opazne izgube kakovosti.

Speed Dial je lažje prilagoditi, prav tako pa uvaja nov prikaz najpogosteje obiskanih strani v novem oknu ali zavihku. Manj opazne novosti so še avtomatsko posodabljanje vtičnikov, izboljšava podpore za odjemalca IMAP v vgrajenem odjemalcu za elektronsko pošte in nekaj drugih. Prenos je že mogoč s spletne strani proizvajalca.

25 komentarjev

Jaffa ::

Krasno. Posodobitev mi je premešala 4 vrstice bookmarkov na bookmark tabu. :|

Edit: OK, samo par operinih bookmarkov je bilo vsiljenih. :P
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

sidd ::

Močno upam, da je ta verzija stabilnejša od prejšnje! Ker sedaj je bila katastrofa...
no idea for signature
signed
I

BALAST ::

Meni je 11ka najbolj stabilni browser, še chrome se sesuva, če gledam 4 flash streame.

Jst ::

Jaz sploh ne ugašam računalnika, s tem posledično niti Opere, tako da je prejšnja verzija doživela mogoče nekaj zagonov. Meni je stabilna kot skala.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

xyxyxyxy ::

sidd je izjavil:

Močno upam, da je ta verzija stabilnejša od prejšnje! Ker sedaj je bila katastrofa...


Hja, to sem že večkrat napisal, najprej poskrbite za svoje računalnike, potem pa krivite program. Meni na primer, se nikoli ne sesuje, pa naložim čisto vse snapshote. Sploh ne vem, kdaj so nazadnje bile kakšne težave.

Novi speed dial je carski, hitrost brskalnika se je še izboljšala, v naslednji različici pa prihaja še HWA. :)





:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

Ted ::

Še vedno postanje linkov (strani, youtube) v facebooku ne deluje pravilno...
Mah...

BALAST ::

Zadnji skeč je carski. :D
The bus is leaving.

RockyS ::

Ted je izjavil:

Še vedno postanje linkov (strani, youtube) v facebooku ne deluje pravilno...


Deluje.

Ted ::

Meni linka ne prikaže v celoti kot če bi uporabil Chrome, prikaže mi samo vrstico s povezavo.
Mah...

t3hn0 ::

@Ted:
Zdaj po novem je to "feature", ki ga lahko izklopiš v nastavitvah. Odpri ta link in dodaj kljukico. Verjetno boš moral restartat Opero.
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

Ted ::

t3hn0 je izjavil:

@Ted:
Zdaj po novem je to "feature", ki ga lahko izklopiš v nastavitvah. Odpri ta link in dodaj kljukico. Verjetno boš moral restartat Opero.


Za to vem, problem je ta, da v Facebooku povezavo za youtube prikaže samo kot link in ne kot youtube okno. Tudi če link iz Chrome-a ali Firefox-a skopiram v Opero ko imam Facebook odprt.
Mah...

RockyS ::

Meni to deluje tako da v status polje skopiram link, potem pa stisnem Lshift+enter pa mi prikaže video.

Ted ::

Super, to je to. Hvala ti :).
Mah...

vorantz ::

Meni pa nov speed dial ni všeč :/
Prej sem mel 5x5 mrežo in si točno razvrstil v kateri vrstici bom kaj mel
Zej pa je en trak in lahko samo na konec dodajaš (ne morem met kako prazno okence vmes).

Ve kdo, če se da kje naštimat da bi bilo po starem?

edit:
očitno se ne da nrdit po starem.
Edin način je, da naredim opera:blank kjer hočem met prazno :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

sidd ::

@DrBruce:
Ne bučk prodajat. Problem je dejansko v operi. Moj laptop ji pač ni ušeč. Bo pa potrebno po dolgih dolgih letih presedlati kam drugam za kratek čas.
no idea for signature
signed
I

RockyS ::

sidd je izjavil:

@DrBruce:
Ne bučk prodajat. Problem je dejansko v operi. Moj laptop ji pač ni ušeč. Bo pa potrebno po dolgih dolgih letih presedlati kam drugam za kratek čas.


Kaj delaš da se ti sesuje? Torej link do strani na katerih prožiš akcije, ki sesujejo opero. Jaz sem to doživel samo na dominvrt.si

SuperVeloce ::

Enako se je dogajalo prijatelju še v cajtih 9.xx, na isti izdaji XP, enaka verzija Opere. Za vse težave je bila kriva opera, sva pa potem enkrat naredila tako, da vsako stran, ki je odprl, meni poslal link. Njemu se je seveda sesulo, meni pa ne... pa jaz za razliko od njega tistih tab-ov nisem zapiral...

vorantz je izjavil:

Meni pa nov speed dial ni všeč :/
Prej sem mel 5x5 mrežo in si točno razvrstil v kateri vrstici bom kaj mel
Zej pa je en trak in lahko samo na konec dodajaš (ne morem met kako prazno okence vmes).

Ve kdo, če se da kje naštimat da bi bilo po starem?

edit:
očitno se ne da nrdit po starem.
Edin način je, da naredim opera:blank kjer hočem met prazno :/


Jaz sem tudi prenaglo na začetku ocenil. Lahko si nastaviš tako, kot je bilo. Manual 5 stolpcev, zoom daj auto/manual, kokr ti pač paše in klikni "hide [+] speeddial button". evola. 5x5. Jaz sem svoje dosegel tako, da sem pustil stolpce na auto in manual nastavil zoom, da imam lepo 6x4 mrezo na 16:10.

Cancer ::

Ali se še komu drugemu dogaja, da ko odpre apple stran, ne more v zgornji vrtici izbrat nobenega produkta, oz. jih sploh ne kaže:
 a

a

RockyS ::

Meni deluje

AmokRun ::

Cancer, naredi clean install, ali pa samo preimenuj mapo kjer so shranjene nastavitve. Če imaš Visto/7 je to ponavadi mapa Opera v "AppData\Roaming\Opera\", drugače pa poglej v Help->About Opera. Ko ponovno zaženeš Opero, ti samodejno ustvari nov profil, potem pa lahko iz starega prekopiraš bookmarke, speeddile, toolbar, wand, ...

Jst ::

S to nadgradnjo imam tudi jaz kakšne quirke sem ter tja. Recimo dostikrat se mi zgodi, da ko imam odprt tab slo tech ene teme in pridem iz X taba na ta tab, se malo od sredine ekrana desno prikazuje reklama. Potem naredim Zoom plus zoom minus in je reklama tam, kjer bi morala biti. Na desni strani.

Verjetno bi moral zbrisati profil, ker je še iz časov, ko sem šele začel spoznavati in uporabljati Opero. To je bila verzija 8? Tam nekje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

karafeka ::

A kdo vse, če obstaja kak dodatek za opero, ki bi prenesel bookmarke na disk (za offline brskanje)? Ker se mi je že parkrat zgodilo, da je bila kakšna (starejša) shranjena stran, medtem že zbrisana .

sidd ::

RockyS je izjavil:

sidd je izjavil:

@DrBruce:
Ne bučk prodajat. Problem je dejansko v operi. Moj laptop ji pač ni ušeč. Bo pa potrebno po dolgih dolgih letih presedlati kam drugam za kratek čas.


Kaj delaš da se ti sesuje? Torej link do strani na katerih prožiš akcije, ki sesujejo opero. Jaz sem to doživel samo na dominvrt.si

Trenutno se ne spomnim nobene specifične strani. Vendar se pač sesuje, in takoj (v roku 5 sekund) znova zažene in spet dalje brskam kjer sem ostal + znova pač naloži vse odprte zavihke.
Do sedaj mi še ni uspelo ugotoviti čemu tako. Bo potrebno začeti beležiti strani, kjer se to dejansko dogaja in potem analizirati ali je dejansko problem v specifični strani ali kje drugje...sicer pa dokler se hitro znova zažene in spet deluje kot da ni nič bilo, se ne bom preveč sekiral.

lp
no idea for signature
signed
I

SuperVeloce ::

Mislim, da so neki problemi s flashom. Meni se je sesula ene 3x brez razloga. 2x youtube (nikoli prej nikoli kasneje, tudi isti video takoj po restartu opere normalno pogledal) in enkrat partis ko je polno reklam okol v flashu. Drugace pa dela cisto ok

sidd ::

Točno nekako tako. Nazadnje se je tudi meni zrušila na youtobe-u. Drugač pa deluje super dobro :)
no idea for signature
signed
I


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Opera 11.50 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12425525 (19400) primar
»

Izšla Opera 11 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10323535 (18821) kriko1
»

Upravljanje z zavihki: Opera 11 beta proti Firefoxu 4 beta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5317173 (15058) RockyS
»

Chrome 6 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17442763 (37082) PrimozR

Več podobnih tem