» »

Tezava pri instanciranju class-a

Tezava pri instanciranju class-a

KernelPanic ::

Spostovani!

Imam sledec problem: V Visual Studio 2010 Ultimate imam v solutuin-u dva projekta, prvi projekt je dll, drugi projekt je pa aplikacija, ki uporablja ta dll za komunikacijo z neko napravo (kot je razvidno iz prejsnih dveh postov). Sedaj, zbuildam oba projekta in vse lepo in prav. Ko pa pozenem drugi projekt (aplikacijo), mi v vrstici:
bool bConnectionOk = this.m_CoreFunctions.OpenConnection("COM3",
                38400,
                8,
                0,
                0);
javi runtime error (v zgornji vrstici probam uporabiti metode, ki sem jih dobil pri instaciranju classa iz dll knjiznice, ki sem jo spisal):
System.IO.FileLoadException was unhandled
Message=Mixed mode assembly is built against version 'v2.0.50727' of the runtime and cannot be loaded in the 4.0 runtime without additional configuration information.
Source=AccuLoadIIICommDll
StackTrace:
at AccuLoadIIICommDll.Core.OpenConnection(String port, Int32 baudrate, Int32 databits, Int32 stopbits, Int32 parity)
at AccuLoadIIIMonitor.FormMain.FormMain_Load(Object sender, EventArgs e) in D:\Projects\AccuLoadIIISolution\AccuLoadIIIMonitor\FormMain.cs:line 73
at System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
at System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
at System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
at System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
at System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.DebuggableCallback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)
at System.Windows.Forms.SafeNativeMethods.ShowWindow(HandleRef hWnd, Int32 nCmdShow)
at System.Windows.Forms.Control.SetVisibleCore(Boolean value)
at System.Windows.Forms.Form.SetVisibleCore(Boolean value)
at System.Windows.Forms.Control.set_Visible(Boolean value)
at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
at System.Windows.Forms.Application.Run(Form mainForm)
at AccuLoadIIIMonitor.Program.Main() in D:\Projects\AccuLoadIIISolution\AccuLoadIIIMonitor\Program.cs:line 18
at System.AppDomain._nExecuteAssembly(RuntimeAssembly assembly, String[] args)
at System.AppDomain.ExecuteAssembly(String assemblyFile, Evidence assemblySecurity, String[] args)
at Microsoft.VisualStudio.HostingProcess.HostProc.RunUsersAssembly()
at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context(Object state)
at System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean ignoreSyncCtx)
at System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart()
InnerException:
Za to napako sem pogooglal po netu in nasel resitev, da moras v projektni App.config dodati nek text in to sem tudi storil, vendar nic ne pomaga. Mi lahko kdo pomaga s to napako?

Vnaprej se vam zahvljaujem in s spostovanjem,
M.

prtenjam ::

Kot vam piše v napaki :(... EXE datoteko očitno gradite v okolju .NET 4.0, DLL pa imate zgrajen v okolju .NET 2.0... Kar seveda ne bo šlo...

Ali oba gradite v .NET 2.0 ali pa .NET 4.0...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

KernelPanic ::

Jao, tega sem se bal ... Sedaj gledam in sem prisel do sledecega sklepa: Namrec, moja dll knjiznica uporablja drugo dll knjiznico, ki smo jo kupili in izgleda, da mi ta vrze exception, ker je zbuildana na .NET 2.0. Bom kontaktiral proizvajalca, pa naj mi poslje update-an dll. Je to prava pot?

KernelPanic ::

Proizvajalec mi je poslal 4.0 verzijo in sedaj vse lepo deluje ... Hvala lepa za napotke!

Kekec ::

To ne drži aplikacija lahko mirne volje uporablje knjižnice ki so narajene z prejšno verzijo frameworka.

Kekec ::

Drugače pa google veliko o ve o .net frameworku naprimer en copy/paste v google vrne http://goo.gl/45Gcl nevem pa če dejansko reši težavo, to se pa sam mal posveti.

KernelPanic ::

Kekec je izjavil:

Drugače pa google veliko o ve o .net frameworku naprimer en copy/paste v google vrne http://goo.gl/45Gcl nevem pa če dejansko reši težavo, to se pa sam mal posveti.
To sem naredil, pa mi ni delalo, zato sem kontaktiral proizvajalca!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seštevanje, odštevanje za drugošolce

Oddelek: Šola
101617 (1273) norcuron
»

[c#] Vprasanje glede BackGroundWorker classa in spreminanja gui elementa

Oddelek: Programiranje
6731 (657) Ericssony
»

[c#] Vprašanje glede release verzije aplikacije

Oddelek: Programiranje
51408 (1232) Ericssony
»

C# Program

Oddelek: Programiranje
393036 (1959) Spura
»

null reference exception na čudnem mestu C#

Oddelek: Programiranje
51235 (1172) krho

Več podobnih tem