» »

Razgovor za službo

Razgovor za službo

Gates ::

Lp, prvič sem se seznail s prijavo za službo. Na ZRZS sem opazil prosta dela. Zdaj pa me zanima, kako je z razgovorom. Rok je prijave je 10.04.2011. A so razgovori po tem datumu, ali te podjetje že prej lahko pokliče na razgovor. Kakšne so kaj izkušnje. Hvala.

Terman ::

Običajno so razgovori po roku. Moje izkušnje pravijo, da če te ne kontaktirajo v par dnevih po roku, lahko pozabiš na delo.

Gates ::

Ok :)

psychoshorty ::

Zdravo,

razgovori so danes nepredvidljivi. Sam imam z razgovori bolj ali manj same slabe izkusnje. Sam si iscem sluzbo ze cca. 3/4 leta brez uspeha. Naj ti podam nekaj izkusenj, da ne bo tole tl;dr.

* Pripravi se, da dostikrat ne bos dobil nobene povratne informacije o poteku samega razgovora ali o rezultatu (ali si bil izbran ali ne...)
* Vedno poklici, v kolikor zelis povratno informacijo. Emaile lepo ignoriraj, saj jih tudi delodajalci oz. kadroviki
* Kar se tice roka prijave: meni se je zgodilo, da so me obvestili, da nisem bil izbran, kljub temu, da je rok prijave se bil par dni aktualen. Razloga, zakaj nisem bil izbran nisem izvedel nikoli, kljub temu, da sem ustrezal vsakemu slehernemu pogoju.
* Ce posiljas dokumentacijo, vedno poslji spremno pismo, cv in po moznosti kaksno priporocilo. Vcasih pomaga, da dobis razgovor.
* Vedno se pozanimaj o samemu delodajalcu, v kolikor imajo kaksno spletno stran ipd.
* Pozoren bodi na komunikacijo na samem razgovoru. V kolikor dobis zelo osebno vprasanje, ne hesistiraj in vprasaj, zakaj potrebujejo to informacijo.
* Na koncu razgovora vedno vprasaj za predvideni potek samega razpisa in kako te bodo kontaktirali o rezultatu. Sam namrec, ce me podjetje ne obvesti posljem mail z posameznimi cleni iz zakona in jim tudi povem svoje nazaj ( ne pustim se vec zajebavati, kot da sem kaksen jebiveter ) in taksne firme tudi ignoriram.

Zelim ti seveda dosti uspeha in cim manj slabih izkusenj.

Gates ::

Hvala :) Sem poslal na 3 različna podjetja, tako da upam da bo kaj :D

bajsibajsi ::

Naceloma potekajo razgovori po roku za prijavo. V nekaterih primerih (npr. javni razpisi) je to celo obvezujoce. Seveda pa so lahko tudi izjeme. :)

STASI ::

Terman je izjavil:

Običajno so razgovori po roku. Moje izkušnje pravijo, da če te ne kontaktirajo v par dnevih po roku, lahko pozabiš na delo.

No ja. Ni ravno tako. Jest sem mel razgovor cca. 2 meseca po roku.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

blue ::

mene so pol leta kasneje poklicali, ko so se znebili tistega, ki je prvi dobil job :)

Malajlo ::

Meni se je zgodilo, da me sploh niso poklicali na razgovor, ampak kar na končno dogovarjanje za plačo in podpis pogodbe... ...po treh mesecih!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delodajalec ne pošlje obvestila o neizbiri

Oddelek: Loža
313728 (2222) akrk
»

Zaposlovanje - časovni roki

Oddelek: Loža
111391 (798) SeMiNeSanja
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13427055 (23149) IceIceBaby
»

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

Oddelek: Loža
369658 (8591) jalovec09
»

Slabe izkušnje na razgovorih za službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5822658 (19598) Tomi

Več podobnih tem