» »

Nakup po želji sestavljenega računalnika v Sloveniji ne bo več možen!

Nakup po želji sestavljenega računalnika v Sloveniji ne bo več možen!

««
11 / 12
»»

Samuel ::

V tujini maš bistveno bolj agresivne brande in pa tudi izbiro zmogljivejših namiznih brandov. Pri nas tega praktično ni.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Tear_DR0P ::

a smeš računalnik sestaviti in ga podariti?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

solatko ::

Tear_DR0P - delo na črno. Lahko pa ga sestaviš zase, čez dva dni ugotoviš, da ni v redu in ga prodaš.
Delo krepa človeka

lopov ::

Ka pa tole ... Kot SP imam pogodbo s firmo za vzdrževanje sistema. Ko se je rabilo računala sem sestavil željeni konfig, poslalo se je poizvedbe in nato naročilo po želji sestavljene zadeve. Dosedaj so bili prodajalci tudi tako prijazni da so prednaložili sistem in office (včasih sem dostavil custom image, sploh v primeru viste ko je bil zunaj SP2, prodajalo pa se je še vedno OEM verzijo brez SP), seveda OEM verzije.

Kaj to sedaj pomeni zame in za moje firme -- serverje imamo HP, desktope pa ne bomo kupovali "branded" če se bo dalo sestaviti ceneje. Če bo treba jih sestavim sam, računati pa tako ne morem ker nimam v pogodbi.

Kako je z vzdrževanjem obstoječih no-name računal? Crkne disk ali napajalnik in se kupi drugo firmo, močnejšega itd ... Kako je z vgradnjo? Branded kišto bi v garancijskem roku načeloma nesel na servis, tko pa take zadeve (seveda) opravim sam.

In kaj to pomeni za OS in office -- kako do OEM verzij?

lopov ::

Šimpanz je izjavil:

Že pred leti sem v tujini opazoval kako ni v trgovinah nič maloserijskih računalnikov. V Nemčiji si dobil naprimer HP, Dell, Fujitsu, gericom itd. PC-jev pa nobenih drugih. Pri nas je je bilo vse polno PCPlusov, Anni, E-misija, Tron, PCX računalnikov in podobno. Aja pa še v tujini so bili že vsi opremljeni z OS pri nas pa skoraj nobeden.
Zdaj iamjo že skoraj vsi Winse prednaložene pa pol manj jih je kot včasih. Počasi se pač bližamo zahodnemu trgu.


Če gledaš ZDA imaš bistveno manj fizičnih trgovin kjer bi kupoval po delih. Te zadeve so večinoma na netu. Kle se mi zdi da smo pravzaprav v prednosti ker se lahko na poti domov ustaviš v trgovini in nabaviš zadeve *takoj*.

Evropa je drugačna, takoj čez mejo so fizične trgovine tako kot pri nas (Italija, Avstrija, Nemčija, Nizozemska) in jih ni manj, pač pa več.

Zakaj pri nas ni večje izbire vprešaj naše uvoznike/zastopnike -- lahko preskusiš konfigurirat Dell, HP ali Lenovo računalo pa boš videl, da ko izbereš Slovenijo dobiš na izbiro par konfigov in to je to. Za primerjavo zamenjaj državo na ZDA in boš videl, da imaš tam vsaj 5 preddefiniranih osnovnih konfigov (že to je ponavadi več kot je na voljo v SLO) in vsakega lahko prilagodiš svojim zahtevam.

mat xxl ::

Kako do OEM verzij ???

Imaš star računalnik 6 let z vsemi licencami, recimo, da ga posodobiš, pustiš ohišje z nalepkami in CD DVD enote jasno zamenjaš oziroma posodobiš vse ostalo, računalnik ima še zmeram staro licenco in je to OK, le pri aktivaciji je treba to razložiti MS in je OK seveda pa inštaliraš XP in npr. Office 2003, za kar imaš licence.

Sicer pa MS dopušča tudi nakup OEM verzij ob kakem nakupu hardvera, najbolje vprašati kar na MS Slovenije in vse radi pojasnijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Gavran ::

darkolord je izjavil:

Ta certifikat ti pove, da ZASNOVA izdelka v določeni konfiguraciji ustreza določenim zahtevam. Če bi šel po tej logiki kmeta, bi moral tudi vsak avto zaleteti v zid in mu določiti zvezdice za crash test?



Ampak ZASNOVO je davnega 1986 (ali še precej prej?) določil IBM s svojim prvim PC računalnikom... sve su ostalo nijanse...


... in če že primerjava z avtomobili - http://www.renault.si/nova-vozila/osebn...

ali RES misliš da je Renault izvajal certificiranje za VSAKO možno konfiguracijo vozila? Baje v Revozu v vseh letih niso izdelali DVEH popolnoma enakih vozil...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

dzinks63 ::

BOF ima že kar nekaj sestav certificiranih.

Šimpanz ::

Itak da bo tako kot ponavadi. Tisti ki se bo prilagodil bo prodajal naprej, tisti ki se ne bo bo pa pač zaprl ali pa se preusmeril drugam (recimo samo prodajo komponent). Kolikor vem v trgovinah itak zahtevajo dokazila da je računalnik certificiran preden ga kupijo.

oldguy ::

Itak da bo tako kot ponavadi. Tisti ki se bo prilagodil bo prodajal naprej, tisti ki se ne bo bo pa pač zaprl ali pa se preusmeril drugam (recimo samo prodajo komponent). Kolikor vem v trgovinah itak zahtevajo dokazila da je računalnik certificiran preden ga kupijo.


Hja, zase vem, da bom pri sistemih za končno vgradnjo, ki zahtevajo PC, zdaj pač preskočil slovenske dobavitelje. Kolikor smo študirali možnosti, se je to pokazalo kot najboljša možnost. Končni efekt bo zgolj, da bo dobava malce daljša, slovenski dobavitelji in posledično država bodo imeli pa malce manj denarja od mene in mojih strank. Kvaliteta bo jasno ostala enaka (na najvišjem nivoju, se razume).

Se mi pa zdi neumno, da se jaz in moji dobavitelji sploh moramo ukvarjat s takšno bedarijo kot je tole, obenem pa pride mimo Nemec in ti mirno poturi isto zadevo z 20% skontom če vzameš tri. Do sedaj je bila fleksibilnost naših firm takorekoč edina prednost pred tujino, tole jo pa IMO ubije. Zadovoljen s tako kratkovidnim razmišljanjem pristojnih idiotov pač ne morem biti...

sss ::

dzinks63 je izjavil:

BOF ima že kar nekaj sestav certificiranih.


Uradno ni več BOF ampak je spet plain old big bang :)

Samuel ::

Una mašina z vgrajeno HD4890 zmaga pr BOFu.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

fosil ::

Bofove računalnike sestavlja Acord (Pc-plus).
Tako je!

ameba ::

O gad kero so to prasci ej. A jih lahko prjavmo ? Mislm kako si upajo tok cene nabijat. Tisti ki to kupujejo, so dobesedno nategnjeni :-S
Proti temu bi se mogl zakoni pisat.
Isto kot če bi avtohiša dala Cliotu ceno 50.000€ :-S

solatko ::

Zakaj ne, če dobijo kupca. Pa kaj se ljudje toliko sekirate glede cen, dokler imamo konkurenco.
Delo krepa človeka

Brias ::

ja ... pol je pa se fora o nagrajevanju prodajalcev za prodane "special izdelke"... v tem primeru ziher komp z 4890 :) pa kaj bo prodajalec prodajal za 4 eur na uro?

best buy sandy bridge komplet, od katerega ne bo imel nic.... ali special 4890 kombo od katere bo pokasiral 50-100 eur bonusa...

PNG ::

ameba je izjavil:

O gad kero so to prasci ej. A jih lahko prjavmo ? Mislm kako si upajo tok cene nabijat. Tisti ki to kupujejo, so dobesedno nategnjeni :-S
Proti temu bi se mogl zakoni pisat.
Isto kot če bi avtohiša dala Cliotu ceno 50.000€ :-S


Idi v europark - trgovina comtron. GTX 260 grafično imajo za 299€. No, to je ENA izmed cen, ki me je zmotila.

solatko ::

Zakaj pa je internet? Tisti, ki ga ne znajo ali nočejo uporabljati, naj pač plačujejo za svoje neznanje.
Delo krepa človeka

Samuel ::

bolj me čudi to, da bi sploh kdo dajal certificirat tak sistem z HD4890.

po moje ta sistem nima certifikacije.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

solatko ::

Zakaj pa naj ga ne bi imel, saj ne piše nikjer, da imajo CE samo tisti iz najnovejših komponent. Po moje bi šel še moj stari sistem na 478 podnožju, z lahkoto preko testiranja, saj so notri samo najboljše komponente.
Delo krepa človeka

Zheegec ::

tisti s HD4890 je gor, ker je stari model in je še v kakšni trgovinici na zalogi še zadnji razstavni kos, ki se še ni prodal. Na polici ima gor najbrž označen še kakšen popust, na spletu pa je zato pač avtomatsko gor.
Izpade pa noro smešno če je postavljen zraven novih sandy bridge mašin :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

Saj ne kupujejo računalnikov samo igračkarji. Dober sistem na 775 podnožju, bo zadovoljivo gnal vse programje, razen najnovejših iger. So pa verjetno dobili večjo količino teh grafičnih kartic po ugodni ceni in jih pač morajo prodati, ker ne gre samostojno, so jih pač vgradili v sistem. Niso pa to slabe kartice, tudi če so malo starejše.
Delo krepa človeka

cmocko ::

Na Finance.si so nekaj pisali na to temo, vendar se je za ogled potrebno registrirati.

http://www.finance.si/313819/Podjetja-s...

BlueRunner ::

Povzetek je nekako podoben debati, ki smo jo imeli tukaj. Na eni strani ministrstvo in inšpektorji, ki vse delajo v interesu potrošnika, na drugi strani primer našega sestavljalca (AGT), ki se je obregnil ob to, da ne morejo sami narediti certifikacije, da bi dali gor to nalepko, če se jo že zahteva.

Potem še primerjava cen certifikacij, pri čemer te v Nemčiji stane 90€, pri nas pa več kot 1000€, zaradi česar bo AGT pač od sedaj naprej imel sestavljalca v Nemčiji, potem pa bo škatlo samo preposlal na pravilen naslov.

Na koncu pa še komentar, da so bile tudi te spremembe pripravljeno pod taktirko Vrtačnika še za časa njegovega direktiranja direktorata za notranji trg. To je tistega Vrtačnika, ki je širši javnosti bolj znan zaradi neuspešnega poskusa ukinitve naše oblike garancij in posledične odstavitve iz njegovega položaja.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

kaj pa se zgodi če si serviser in pride stranka z zahtevo po menjavi kakšne komponente za drugačno? a je serviser sedaj dolžan atestirati napravo? ker drugače lahko kupim kup komponent in grem do serviserja, pa rečem da mi računalnik ne dela, naj sešraufa.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BlueRunner ::

Zgodi se še en primer, ki ga naša "kvalitetna" interpretacija ne pokriva. Ergo, zmeni se in vse bo ok.

eurobm ::

Res butast predlog, pa ne pozabit, da je potrebno še kupiti evropske standarde, ki jih pa jih je mnogo, sem pa ziher da niso prevedeni v slo. Ko kupiš en standard presenečeno ugotoviš, da se ta standard sklicuje na nek drug standard in ta standard se na en itd. Na koncu te oberejo za te standarde tud po 1000 eur, ki se nanaš na končni izdelek.

Banda pokvarjena zahteva od nas vse prevedeno v slo , ko pa jaz kupim te standarde od državne javne inštitucije pa ni ne duho ne sluha o prevodu v slovenščini.

Ne gre tukaj samo za računalnike ampak tud za vse ostale proizvode kot so senčila parketarstvo, krovci, oknarji itd. Samo primer : test enega okna za oznako CE te stane pri nas cerka 1500 EUR.

Se pa sploh ne čudim, da se seli proizvodja čez lužo, kdo bo pa sploh še delal oz odpiral podjetja pri taki birokraciji. Inšpektorji pa z globami lepo polnijo državni primanklaj in še to o tistih, ki še sploh kaj ustvarijo v naši majhni državi. Najbolje da nehamo delati in se zaposliti v javni ustanovi in se samo še podpisovati na papirje in konec !

TRŽNIM INŠPEKCIJAMPA: PLAČUJEMO VAS MI DA SEDITE V PISARNAH VI PA NAM GLOBE IN RAZNE PREPOVEDI PRODAJE, SAMO TO DOLGO NE BO ŠLO KER BO ZMANJKALO DENARJA TUD ZA VAŠE PLAČE IN SE NE BOSTE MOGLI VEČ PODPISOVATI NA PAPIRJE, RES GARAŠKO PRISLUŽEN DENAR.

Žal bo veliko malih podjetji opustiti svoje dejavnosti , ker take jebene birokracije pa še ni bilo, sem pa siguren da dolgo to ne bo zdržalo jebat male proizvajalce, obrtnike itd.

darkolord ::

TRŽNIM INŠPEKCIJAMPA: PLAČUJEMO VAS MI DA SEDITE V PISARNAH VI PA NAM GLOBE IN RAZNE PREPOVEDI PRODAJE, SAMO TO DOLGO NE BO ŠLO KER BO ZMANJKALO DENARJA TUD ZA VAŠE PLAČE IN SE NE BOSTE MOGLI VEČ PODPISOVATI NA PAPIRJE, RES GARAŠKO PRISLUŽEN DENAR.
Mal si se zmedu. Plačujemo jih za to, da izvajajo nadzor.

Ampak ko ga res, pol takoj vsi v luft. Če ga ne, pol pa spet vsi v luft. Kaj zdej??!


sem pa siguren da dolgo to ne bo zdržalo jebat male proizvajalce, obrtnike itd.
Ja, dejmo rajš potrošnike jebat! Ukinit garancijo in vse podobne stvari, da ne bojo bogi proizvajalci trpeli! </sarcasm>

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Tako je, inšpekcija ni nič kriva. Kriv je tisti, ki je ta zakon sprejel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

eurobm ::

Seveda inšpekcija ne sprejema zakonov, trdim pa da so za svoje delo kar se tiče tehničnega področja nesposobna.

Naloga inšpekcije je umakniti nevarne izdelke iz prodaje ne pa zato ker na enem dokumentu manjka ena direktiva za proizvod z napetostjo 3v pa še ta se nanaša na neko medicinsko opremo ali manjka v tekstu ta in ta člen.

Dam samo primer od mene je zahteval da se na CE nalepko napiše vse lastnosti izdelka, pa to pa še to je treba dat gor pa še to. Pol pa preberem standard in jasno piše samo CE znak na produkt in napetost ostalo papirni dokumenti.

Da sem to dopovedal pa še nekatere druge stvari, ki so jasno napisane sem porabil tudi par dni mojega časa.

Pa en primer ki ga poznam : parketar polaga 30 let parket, ima mojstrski izpit nobenih reklamacij pridejo novi standardi, inšpektor takoj na delo obišče parketarja in ga vpraša ali imate izjavo o skladnosti in a test parketa. On odgovori ne. Inšpektor pa še kakšen mlad zagnan, ki še nikdar ni prijel za orodje začne pametovati: A veste vi pa ste v prekršku, do nadaljnega ne smete opravlajti storitve in izdajati račune.

Gandalfar ::

Katero neproduktivno pizdenje, da bi pa kdo razlozil postopek kako se ustvari lobij in poskrbi za spremembo zakonodaje pa ne.

Raje se bo taksne zgodbice o parketarjih, ki so jih "nenadoma" presenetili standardi, govorilo.

gregor ::

gledam funtech stran in vidim da nimajo več lastnih konfiguracij, na sestavi.si pa so še vedno navedene
ali torej sestavi.si krši zakon ali ??

LP

imagodei ::

Preberi si celo temo.
- Hoc est qui sumus -

TeoR ::

darkolord je izjavil:


sem pa siguren da dolgo to ne bo zdržalo jebat male proizvajalce, obrtnike itd.
Ja, dejmo rajš potrošnike jebat! Ukinit garancijo in vse podobne stvari, da ne bojo bogi proizvajalci trpeli! </sarcasm>


Obe cvetki (predlog ukinitve obvezne garancije in tema o kateri tukaj govorimo) sta mimogrede maslo iste osebe na MG, kar tudi Finance pišejo v prej omenjenem članku. Če te prav razumem, se goreče strinjaš z enim, ostro obsojaš pa drugo. Ok, čisto razumem, glavno da se ne pljuva v tvoj lonec. Samo toliko te spomnim, da državna uprava dobiva plačo (davčne dajatve) od firm, ki jih represira in uničuje s takšnimi gospodarsko škodljivimi ukrepi. Že z naslednjim letom imajo "novo zalogo" v planu - davčne blagajne. Če bo šlo tako naprej, ne vem kaj sledi, ampak gospodarski razcvet gotovo ne.

Zheegec ::

nič ni boljšega, kot to, da kupiš v sloveniji sestavljen računalnik s pompoznim CE certifikatom, potem pa nima napajanja priključenega na matično... :)))
Pa nameščene samo windows brez aktivacije pa nameščenih gonilnikov.
Shock, kljub CE certifikatu je zadeva jajc :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mihec87 ::

Zheegec je izjavil:

nič ni boljšega, kot to, da kupiš v sloveniji sestavljen računalnik s pompoznim CE certifikatom, potem pa nima napajanja priključenega na matično... :)))
Pa nameščene samo windows brez aktivacije pa nameščenih gonilnikov.
Shock, kljub CE certifikatu je zadeva jajc :)


To je to zadeva dejansko ne bo pripomogla pri kvaliteti oz samo pokaže kako pri nas zadeva ni kvalitetna(deli ki se proizvajajo masovno ter prodajajo po celem svetu) po par 100eur pa ista zadeva kar naenkrat postane kvalitetna ter varna...
Potrošniki pa še vedno dobivali polizdelke..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Utk ::

darkolord je izjavil:

TRŽNIM INŠPEKCIJAMPA: PLAČUJEMO VAS MI DA SEDITE V PISARNAH VI PA NAM GLOBE IN RAZNE PREPOVEDI PRODAJE, SAMO TO DOLGO NE BO ŠLO KER BO ZMANJKALO DENARJA TUD ZA VAŠE PLAČE IN SE NE BOSTE MOGLI VEČ PODPISOVATI NA PAPIRJE, RES GARAŠKO PRISLUŽEN DENAR.
Mal si se zmedu. Plačujemo jih za to, da izvajajo nadzor.

Ampak ko ga res, pol takoj vsi v luft. Če ga ne, pol pa spet vsi v luft. Kaj zdej??!


sem pa siguren da dolgo to ne bo zdržalo jebat male proizvajalce, obrtnike itd.
Ja, dejmo rajš potrošnike jebat! Ukinit garancijo in vse podobne stvari, da ne bojo bogi proizvajalci trpeli! </sarcasm>

Tudi policijo in sodišča imamo iz nekih razlogov, pa to še ne pomeni, da hočemo da nas policaj stalno zasleduje in sodstvo zapre za 20 let, če pozabimo prižgat luči na avtu. Neka meja mora bit. V Sloveniji je novemu podjetju praktično nemogoče karkoli novega naredit zaradi takih norih predpisov. Za vsako malenkost, ki jo bi kdo hotel naredit, mu niti pol milijona ne bi blo dost. Zato vsi samo še preprodajajo.
Na ta način bomo pa res kam prišli.

BlueRunner ::

Že z naslednjim letom imajo "novo zalogo" v planu - davčne blagajne. Če bo šlo tako naprej, ne vem kaj sledi, ampak gospodarski razcvet gotovo ne.

OT, a vendar. Davčne blagajne so za gospodarski razcvet najboljši izum od rezanega kruha naprej. Brez trohice sarkazma. Z njimi se najlažje zagotovi, da gre ta denar, ki si ga ti dal iz žepa, dejansko cesarju in ne prodajalcu v žep.

Večja učinkovitost pobiranja davkov pomeni samo več davčnih prihodkov, brez kakršnega koli povečanja davčne obremenitve. V gostilni pač nisi nikoli plačal 20% manj, ker je lastnik utajeval davke.

darkolord ::

Če te prav razumem, se goreče strinjaš z enim, ostro obsojaš pa drugo. Ok, čisto razumem, glavno da se ne pljuva v tvoj lonec. Samo toliko te spomnim, da državna uprava dobiva plačo (davčne dajatve) od firm, ki jih represira in uničuje s takšnimi gospodarsko škodljivimi ukrepi.
Ne, ne razumeš prav. Hotel sem poudariti, kar je sicer ALIEn3001 že malo za menoj omenil, da je morebitna težava v zakonu in ne v inšpekcijah. Seveda je inšpektor tisti, ki izdaja opomine/kazni/ukrepe, ampak to počne tako, kot mu narekuje zakon.

In seveda neposredno povezano s tem: vsaka stvar gre nekomu v nos, še posebej, ko imaš na eni strani potrošnike, na drugi strani pa prodajalce/proizvajalce - če je nekaj boljše za ene, je precej verjetno slabše za druge.


pa to še ne pomeni, da hočemo da nas policaj stalno zasleduje in sodstvo zapre za 20 let, če pozabimo prižgat luči na avtu.
Seveda ne, ampak sedaj ti policaj pri kontroli prometa naloži tistih nekaj eur kazni, kot veleva zakon, pa se še to nekaterim (verjetno vsem, ki se ne držijo zakona) zdi popolnoma nevzdržno?!

Zgodovina sprememb…

TeoR ::

@BlueRunner - se ne strinjam. Tisti, ki je do zdaj sleparil, bo to delal še naprej. Fušarjev z delom brez računa s tem niti malo ne bodo ustavili. Bo pa to strošek za vse, ki poslujejo z blagajno, saj si bodo morali priskrbeti vso potrebno opremo sami. Verjamem, da večino denarja gre mimo pri tistih, ki blagajne pri svojem poslovanju še zdaleč nimajo.

@darkolord - sploh ni point ali gre za inšpektorja ali za zakonodajni organ. Zgrešeno je, to tudi post od ALIEn3001 pove. Tudi sam mislim, da inšpektor samo izvaja nalogo, ki mu je dana.

darkolord ::

@darkolord - sploh ni point ali gre za inšpektorja ali za zakonodajni organ. Zgrešeno je, to tudi post od ALIEn3001 pove. Tudi sam mislim, da inšpektor samo izvaja nalogo, ki mu je dana.
Ja, ampak če z velikimi črkami nekdo na inšpektorat "naslavlja" eno pi*denje, potem se mi zdi, da je to očitno bil njegov point...

Utk ::

Če nekdo čez noč začne uporabljat zakon čisto drugače, ne moremo rečt da ni nič kriv. Tudi policaj se lahko drži strogo zakona, pa je pri tem lahko velik prasec ali pa čisto vredu. Tu pa nekaj smrdi od daleč in blizu.

BlueRunner ::

@TeoR: drug pogled na problematiko, skupaj z oceno, da je v gostinstvu po raziskavah utajevalo več kot 50% pregledanih, v povprečju je bilo utajeno 70% prometa. Smo pa z uvedbo davčnih blagajn prišli v družbo "lepih držav" in tudi to je kazalec razvitosti in odgovornosti naše družbe.

fosil ::

Kaj se zgodi, če se zakoni upoštevajo do pike natančno, se vidi, ko "stavkajo" cariniki.
Takrat natančno pregledajo vse kar gre čez mejo, kot jim to veleva zakon.
Kakšne so posledice vemo, neznosna gužva na mejah.
Torej je pri izvajanju zakonov treba uporabit zdravo pamet.
Tako je!

Zheegec ::

fosil je izjavil:

Kaj se zgodi, če se zakoni upoštevajo do pike natančno, se vidi, ko "stavkajo" cariniki.
Takrat natančno pregledajo vse kar gre čez mejo, kot jim to veleva zakon.
Kakšne so posledice vemo, neznosna gužva na mejah.
Torej je pri izvajanju zakonov treba uporabit zdravo pamet.

To bi že morali tako in tako pregledovati, jaz bi vse odpustil, ko bi rekli "sedaj bomo pa dejansko delali to, za kar smo zaposleni".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zmajc ::

Debilizem do konca. Za firmo kupuješ high end računalnike za 3d grafiko pa na trgu v ponudbah NI certificiranega računalnika ki bi ugodil zahtevam a custom built mašine pa ti ne smejo narediti ampak ti ga lahko pridajo samo po delih.

đizus faking krajst se debili ki so napisali ta zakon ne zavedajo da računalnik ni TV ali hladilnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

yovo ::

Hmmm, tema dolga 6 strani, pa večinoma samo nakladanje.

Sicer se strinjam, da gre idiotizem brez katerega smo funkcionirali celo dve desetletji. Lahko pa podam nekaj dodatnih informacij.

V bistvu je bila razlaga iz strani inšpektorja ta:
- komponenta je recimo temu "polizdelek", saj sama po sebi ne deluje oz. samostojno ne funkcionira
- ko nekdo te komponente sestavi v računalnik je s tem proizvajalec in računalnik postane proizvod
- kljub temu, da so posamezne komponente testirane in certificirane obstaja možnost (pa čeprav ultra nano majhna), da pride do nekompatibilnosti in s tem tudi do škode/poškodb.

Do tod je še vse razmeroma smiselno. Moti le to, da je laboratorijev za certificiranje izredno malo in da za to zaračunavajo ogabno visoke zneske.


Tako da prosim ne mešat tega, da računalnik ne dela, oz. da notri ni priključen en kabel, ker to sodi pod končno kontrolo proizvodnje in nima blage veze s certificiranjem.

In tudi tisti, ki kažejo s prstom na določena podjetja in njihove lobije, dvomim da imajo prav. V času inšpektorske gonje so bili prav vsi enako na udaru. Prednost je le v tem, da večji proizvajalci lažje vkalkulirajo strošek certificiranja v ceno, če gre za dovolj veliko serijo enega modela računalnika. V nasprotnem (pogosto) se pač ne izide, tudi tem podjetjem. Desktop računalnikov se enostavno več ne proda toliko, kot se jih je včasih.

Slabost je tudi ta, da na našem trgu skoraj da ni A-brand računalnikov za consumer segment. So več ali manj le business modeli, ki pa imajo fokus na drugih karakteristikah in posledično višji ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yovo ()

šernk ::

- komponenta je recimo temu "polizdelek", saj sama po sebi ne deluje oz. samostojno ne funkcionira


tudi TV sprejemnik sam po sebi ne služi gledanju TVja (konzole, PC, hišni kino, itd...), temu služi šele ko nanj priključimo anteno, pa kljub temu, če imaš TV moraš plačevati RTV naročnino.

skratka zakone obračajo tako, kot je njim všeč in zame, zadeva, ki ima certifikat MORA biti izpravna! pomembno je le, da se pobere čim več denarja, za čim manj dela. če se plača certifikat, naj pač testirajo VSE prodane računalnike potem, ampak laboratorij, bi seveda pokleknil pod navalom in zato je dovolj, če se testira enega in zaračuna ceno za 500 kosov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

yovo ::

Funkcionalnost ≠ delovanje. TV sprejemnik ne rabi video signala, pa vseeno deluje. Grafična kartica brez ostalih komponent, ki sestavljajo računalnik (vsaj MB, CPU, RAM in PSU) ne deluje. Medtem ko sestavljen računalnik tudi deluje, pa čeprav nima OS-a. Ni funkcionalen, deluje pa, in tudi poškoduje te lahko, v nasprotju z grafično, ki ti v antistatični vrečki in z nalepljenim CE certifikatom leži na mizi (če izvzameš, da lahko Chuck Norris vrže grafično ko šuriken in ti odreže glavo :D).

BlueRunner ::

A ma nemoj. Narediva test. Dam gol napajalnik na tla, ga priključim in vključim. Poleg priključim in vključim PC.

Sedaj pa si vzemiva poljubno dolgo časa in dajva ugotoviti kateri od teh dveh predmetov me spravlja v nevarnost in v kakšno nevarnost (če sploh kakšno).

Pa da vidimo, kako te lahko računalnik brez CE poškoduje, napajalnik z CE poleg njega pa ne.
««
11 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CE certifikat

Oddelek: Loža
2410315 (2981) fikus_
»

Nakup sestavljenega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
131221 (1033) ziga1990
»

sp za sestavljanje računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9314305 (10531) zee
»

Računalniške trgovine, kjer ti sestavijo izbrane komponente

Oddelek: Kaj kupiti
427560 (6067) zagi555555
»

So mi dali ohišje z napako?

Oddelek: Strojna oprema
374481 (2754) solatko

Več podobnih tem