» »

DNS serverji

DNS serverji

Simonka ::

Pozdravljeni,
naj kar takoj povem, da so mi serverji in podobno precej visoka znanost, zato se že vnaprej opravičujem za kakšno neumno vprašanje. Imam namreč problem z DNS serverji. Lani sem že registirala eno domeno in enih DNS serverjev nikakor nismo spravili skozi, so pa šli drugi. Sedaj sem pri drugem registrarju registrirala še tri nove domene, ki jih želim dodati na strežnik, kjer imam tudi prvo domeno. In spet mi ne sprejme DNS serverjev, čeprav s prvo domeno to ok dela in javi, da z imenskega serverja ne more dobiti SOA zapisov. Kaj to pomeni??? Tudi ko v Cpanelu želim dodati nove domene, mi javlja: Error from park wrapper: Sorry, cannot determine nameserver IPs. Please make sure that the domain is registered with a valid domain registrar.

Zdaj pa ne vem, kam naj se sploh obrnem, kdo mi lahko pomaga, ker me jezi, da teh novih domen nikakor ne morem postaviti.
Najlepša vam hvala za pomoč oz. ideje, kaj naj naredim.

Simonka

Ziga Dolhar ::

Z začetek bi bilo fino vedet, za kakšno TLD domeno gre [com|net|org, .si ...] in kdo je tvoj registrar.
https://dolhar.si/

Simonka ::

Gre za domene .si. Registrar za prvo domeno je Slonic, za druge pa Hitrost.com

DC- ::

1. Povedat moraš natačno katere domene in kateri DNS strežnik.
2. To težavo ti bo najlažje rešil ponudnik gostovanja, ki dejansko ve zakaj gre.
Če tega ni za dobiti ali je tujec pa pogojno tudi registrar

Simonka ::

Da gremo od začetka. Prvo korak je to, da domene vpišem v gostujoči strežnik. Je tako? Potem nastavim na vmesniku DNS serverje. in to je to. Tako je bilo vsaj pri prvi domeni.

Ko hočem dodati domeno na strežnik, dobim sporočilo: Error from park wrapper: Sorry, cannot determine nameserver IPs. Please make sure that the domain is registered with a valid domain registrar.

Lahko kaj naredim na strežniku v Simple DNS Zone Editor?

najlepša vam hvala za potrpežljivost

Vice ::

Upoštevaj nasvet DC- točka 2.

Lahko kaj naredim na strežniku v Simple DNS Zone Editor?
Ne

123nick ::

Če so te domene vezane vse na isti ip potem potrebuješ skonfigurirati host header-je - več domen - isti IP
http://support.microsoft.com/kb/308163
http://technet.microsoft.com/en-us/libr...
Lahko pa se stvari lotiš tako da za vsako domeno uporabiš drug IP naslov. Samo ne vem če ti bo provajder dodeliv toliko javnih IP naslovov.

Vice ::

123nick še dobro, da ne rečeš naj gre na sedež podjetja, ki ponuja gostovanje in to uredi. :))
Ne "zavajat" brez potrebe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preusmeritev domene

Oddelek: Pomoč in nasveti
162160 (1918) NeMeTko
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378781 (7272) kronik
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227089 (6678) jype
»

Prenos spletne strani od enega ponudnika k drugemu - zapleteno vprašanje (DNS)

Oddelek: Omrežja in internet
163020 (2765) Bakunin
»

SIOL - zapira stacuno !? :-)

Oddelek: Omrežja in internet
293687 (2555) FastWIND

Več podobnih tem