» »

HP TouchPad junija za pol tisočaka

HP TouchPad junija za pol tisočaka

Ars Technica - Hewlett-Packard je prejšnji mesec napovedal, da bo tablični računalnik HP TouchPad na voljo poleti. Razkrili so specifikacije (procesor 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon, 10-palčni zaslon, 1024 x 768, 16 ali 32 GB, Wi-Fi, WebOS), niso pa želeli govoriti o ceni in dobavljivosti. Na internetu so špekulirali, da bo cena bržkone okoli 600 dolarjev, sedaj pa je enemu prodajalcu ušlo na internet, da bo najcenejši model za sto dolarjev dostopnejši.

TouchPad bo na prodajnih policah junija. Verzija s 16 GB spomina bo stala 500 dolarjev, medtem ko bo dvakrat prostornejša naprava za sto dolarjev dražja. Obe bosta podpirali Wi-Fi. Poleg TouchPada z 10-palčnim zaslonom HP pripravlja še tablični računalnik s sedempalčnim zaslonom, ki bo izšel septembra in za katerega še ni podatkov o ceni.

16 komentarjev

bluefish ::

Če bo cena držala, potem kul.

Bor H ::

Yup, cena je kr lušna, bomo vidl kako bo deloval.

PS: zakaj se na STju izogibate napisat da ima dual core CPU? Ker to je že v prvi novici mankal.

fosil ::

Men se pa cena zdi visoka.
Netbooki, ki so enako veliki in podobno zmogljivi, stanejo pol manj.
Sicer to velja za vse pade, tako da mi ni čisto jasno v čem je finta.
Tako je!

bluefish ::

Imajo kapacitivni zaslon?

freserovski ::

Tudi meni se zdijo cene za te stvarce previsoke... kapacitivni zasloni tudi ne morejo biti toliko dražji od navadnih, nimajo tipkovnice, manj gibljivih delov,... Sicer se nisem poglabljal v druge lastnosti (disk, procesor,...), verjetno bi šlo za manj, ampak se šteje za luksuzno dobrino in pač navijejo ceno(vsaj tako je bilo pri vseh gadgetih), če je narod pripravljen plačat, zakaj bi ceno zniževali :)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

antonija ::

Netbooki so PCji pri katerih ni takega vpliva vendor lock-ina (z izjemo enega proizvajalca; ja, mogu sm >:D) kot pri tablicah. Netbooki imajo dostikrat nadgradljiv HW s strani (ne popolnoma nesposobnega) uporabnika, pri tabletkah lahko (mogoce) zamenjas spominsko kartico. Na netbooke lahko instaliras katerikoli kos programja pisan za PCje, tablice so zaklenjene po zeljah proizvajalca. Netbooke lahko proizvaja vsak ki zna zapakiran majhno mamaplato s procom, ramom in diskom v licno majhno ohisje z monitorjem, za tablice pa vsak posebaj izumlja toplo vodo (verjetno zato da lahko jamra da so cene visoke zaradi razvoja).

Zakaj so tako drage? Ker tolk folk za njih placuje :) Zakaj tolk placujejo? >:D;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pithlit ::

fosil je izjavil:

Netbooki, ki so enako veliki in podobno zmogljivi, stanejo pol manj.
Sicer to velja za vse pade, tako da mi ni čisto jasno v čem je finta.

Kaj pa razni 3.5"-4" telefončki ki stanejo več od tablic?
Life is as complicated as we make it...

matejdro ::

Pithlit je izjavil:

fosil je izjavil:

Netbooki, ki so enako veliki in podobno zmogljivi, stanejo pol manj.
Sicer to velja za vse pade, tako da mi ni čisto jasno v čem je finta.

Kaj pa razni 3.5"-4" telefončki ki stanejo več od tablic?


Komponente so v večini primerov enake, kot v tabletkah, tako, da je razlog verjetno enak kot pri tablicah.

Pithlit ::

U bistvu me je zanimalo zakaj se fosil (in, ja, precej ostalih) bunijo nad ceno tablic ki so dostikrat cenejše od unih več kot pol manjših telefončkov.
Life is as complicated as we make it...

JayKay ::

ker je tel zraven vsega še telefon, tablice pa le-to niso.

matejdro ::

Veliko tablic ima danes tudi 3G modem vgrajen. Verjetno se cena 3G modema ne razlikuje kaj dosti od celotnega telefonskega modema. Ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

bluefish ::

Eh, tisti telefonski modul je pri celotni ceni drobiž.

Bor H ::

Bor H je izjavil:

PS: zakaj se na STju izogibate napisat da ima dual core CPU? Ker to je že v prvi novici mankal.


resno sumim da nekdo na STju ne mara HPja

iz wikija:
CPU Qualcomm Snapdragon dual-CPU APQ8060 1.2 GHz

Oxford ::

Evo, to je tablica, ki mi ne da bi kupil iPada (čeprav sem uporabnik iPhone-a). Ko sem si na netu ogledal njihov sexy WebOS, sem čisto zaljubljen. :)
Bom počakal, da vidim review-je.

MrStein ::

Telefoni so mogoče dražji, ker so bolj miniaturizirani. Pa dlje jim drži baterija.
(pa ne da bi visoke cene opravičeval)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Marat ::

Evo, uradno pride ven 1. julija. A se še komu zdi ta zadeva zelo precenjena? (Cena 500-600$) Mislim hardware bo verjetno čisto ok, ampak OS... Dvomim da bo webOS imel v prihodnosti kakšen večji tržni delež, mislim da ne bo pritegnil ne programerjev (aplikacij bo malo), ne uporabnikov. Kaj mislite ostali? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP TouchPad Go (opuščeni model)

Oddelek: Novice / Ostale najave
84012 (2702) lopov
»

Lenovo predstavil svoj tablični računalnik

Oddelek: Novice / Android
126193 (4374) FastWIND
»

HP TouchPad jutri naprodaj, recenzije so že tu

Oddelek: Novice / Ostale najave
114603 (3031) Bias
»

Hewlett-Packard napovedal TouchPad in dvoje telefonov

Oddelek: Novice / Ostale najave
296710 (5569) trnvpeti

Več podobnih tem