» »

Windows Phone 7 - "Must have APPs"

Windows Phone 7 - "Must have APPs"

«
1
2

deyco5 ::

No, pa da ne bomo vsak dan brskali za novimi dobrimi aplikacijami, dajmo odpret eno temo z MUST HAVE aplikacijami za WP7.

Mojih najboljših 10 je:
1. Pocket Recorder (snemalnik - diktafon, pa še izrezuješ in dodajaš lahko voice...)
2. Shazam (program za prepoznavanje glasbe)
3. Windows Phone 7 News (odličen program ki črpa novice o WP7 iz vseh svetovno priznanih forumov)
4. YouTube (Le kdo tega ne pozna a ne)
5. Facebook (no comment)
6. Google search (no comment)
7. iLightrXNA (zipo na WP7, tak dobro narejen, da si skoraj res lahko čik prižgeš :)
8. Sexy Meter (malo za šalo, malo zares... Npr. najmanj sexi sodelavec da za pir po šihtu :)
9. Fake Calling (Ime pove vse... Me je že parkrat rešil)
10. Messenger by Miyowa (Ok, buggy, sam zaenkrat ni drugega)

Dajte še vaše favorite navedit!

RazzorX ::

Ne bom šel po priljubljenosti, le omenjam nekatere meni zelo uporabne:

1.Adobe Reader (prebiranje .pdf datotek)
2. Backgrounds (lockscreen ozadja)
3. FML (Za nasmejat)
4. Foursquare (deljenje lokacije)
5. GDocs (Googlovi dokumenti)
6. IMDb (Informacije o filmih)
7. Scientific Calculator (kar veliko več opcij kot prednameščen kalkulator, čeprav malo grši)
8. Stopwatch (uporabna štoparica)
9. Twitter (twitter client)
10. Wikipedia (mislm da vsi vemo za kaj gre)

In pa seveda še skoraj vse omenjene aplikacije v prvem postu. :)

Tilen ::

Gre za plačljive aplikacije?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RazzorX ::

Naštete so brezplačne.

Perza ::

-ArkWords - ang. slovar, prevajalnik
-Backgrounds - ozadja
-BeeTagg - qr code reader
-Crop - izrez slik
-Facebook
-Greadr - RSS reader
-FML
-Google search
-Imdb
-Level - vaservaga
-Marketplace search
-Metro Stopwatch
-Samsung Photo Studio
-Ripped - fitness app
-Shazam
-ShopGlider - app za nakupovanje
-Stocks - delnice
-Unit converter - pretvornik enot
-Weather

Homebrew (chrevron unlock)

-Accent changer - spreminjanje barvnih tem
-Flashlight - led svetlika
-HTC youtube - odlična youtube aplikacija
-Native keyboard - podpora šumnikom na tipkovnici

SLO_Matej ::

Da naštejem še nekaj zanimivih aplikacij oz. iger za zabavo:

    - Talking Ragdoll - lutka, ki lahko kaj pove s popačenim glasom, kar posnamete, lahko ji mečete jajca in steklenice (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - Piano 7 (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - Guns - streljanje z različnim orožjem
    - FF7 Adrenaline - Fast & Furious Adrenaline (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - Fruit Ninja (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - ilomilo (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - Monopoly (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - Need For Speed Undercover - žal samo ena dirka v poskusni verziji (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - The Sims 3 - žal samo nekaj malega za pogledat kako stvar deluje, da se pocedijo sline (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - Uno HD - na voljo samo nekaj iger Enke, nato se zaklene (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - Rise Of Glory - vožnja z letali, tudi malo streljanja (plačljiva, vendar obstaja tudi preizkusna)
    - Xbox LIVE Extras - da si poživimo Xbox hub in doda možnost prilagajanja avatarja (podobno kot pri Simsih)
    - Chicks'n'Vixens - da bomo lažje počakali na AngryBirds, ki pridejo naslednji mesec; aprila (brezplačna)
    - Fireworks (brezplačna)
    - Air Hockey (brezplačna)
    - KillTheDuck (brezplačna)
    - PaintMe (obstaja tudi plačljiva verzija, če se ne motim)
    - Swipy Man - možic z vrvjo skače na naslednje "kopno", postaja čedalje težje (brezplačna)
    - Tic Tac Toe - 3 ali 6 v vrsto (brezplačna)
    - Traffic - podobno kot UnblockMe, rdeči zaparkirani avto je treba spraviti na desni ven, več težavnosti in levelov (brezplačna)
    - Unite - s pomočjo senzorja je potrebno kroglice dobiti skupaj, da se združijo v eno samo večjo (brezplačna)

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Kako se pa uredi drafte pri SMSih na WP7? Bo kak update?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Še nekaj uporabnih in zabavnih aplikacij, ki bodo verjetno marsikomu prišle prav.

- CleverTranslate - brezplačni prevajalnik, ki je tudi estetsko zelo všečna aplikacija, ki podpira veliko jezikov, tudi slovenščino in zna pri nekaterih jezikih (angleščina npr.) prevedeno tudi izgovoriti; uporablja pa tehnologiji Microsoft Translator in Google Translate, odvisno od nastavitev
- Oanda Currency Converter - brezplačni pretvornik valut, ki menjalni tečaj posodobi ob vsakem zagonu preko mobilne povezave, kar pa zna biti v tujini ne najbolj praktično, vendar mislim da če telefona ne zaženeš vnovično, uporabi menjalni tečaj, ko se je nazadnje lahko posodobila; na voljo tudi za Android in iOS
- Draw Free! - kot že ime pove: brezplačni slikar, ki je precej dobro narejen in ima kar nekaj funkcij
- Endomondo Sports Tracker - brezplačni vadbeni prijatelj, ki na zemljevidu beleži pot gibanja, z uporabo GPS-a seveda, pozna veliko različnih športov, beleži razdaljo, čas, porabljene kalorije, v primeru registracije pa lahko na spletu pregleduješ svoje dosežke in jih deliš s prijatelji; na voljo za praktično vsak telefon z GPS-om, ne samo za ta-pametne :)
- gMaps - brezplačna aplikacija, ki uporablja tehnologijo Google Zemljevidov in ima nekaj več funkcij, kot vgrajeni Bing Maps
- i-Clickr Lite - brezplačna aplikacija, ki omogoča premikanje diapozitivov pri PowerPointovi predstavitvi, tako da ni potrebno stalno sedeti za računalnikom, ima pa nekaj omejitev: brezplačna verzija (Lite) omogoča premikanje do največ 15. diapozitiva v diaprojekciji in telefon in računalnik morata biti v istem omrežju, na računalnik pa je potrebno namestiti njihov programček; na voljo tudi za Android, iOS in Windows Mobile
- YouTube by Lazyworm Apps - brezplačna zelo dobra YouTube aplikacija, ki v plačljivi verziji omogoča ogled vsebin tudi v HD kakovosti, brezplačna pa največ v HQ, vendar ni moteče oz. je povsem ok
- Bubble Jump - brezplačni nadomestek Doodle Jumpa (ki je tudi za Windows Phone sedaj na voljo v Marketplacu), aplikacija deluje zelo dobro, bo pa morda komu še bolj všeč, saj koncept igre ni povsem enak
- Chickens Can Dream - piščanec, ki leti navzdol, vmes pa naleti na polno ovir
- KillTheDuck TownInvaders Free - streljanje rac, ki letijo v različnih mestih, različne pa imajo različne sposobnosti
- To The Rescue - brezplačna igra, pri kateri je potrebno živali spraviti v tovornjake, vmes pa se ne smejo zaleteti

Major ::


  • CleverTranslate in podobne aplikacije kmalu ne bodo več uporabljale Google Translate, ker bo API postal plačljiv. Takrat bo njihova uporaba postala vprašljiva

  • gMaps je nekakšna beta verzija, ki ne dela dobro. V primerjavi z Google Maps na Androidu je to alfa verzija :(

  • Endomondo Sports Tracker je šele z zadnjim popravkom postal OK. Tu res pogrešam multitasking :(


Ostalih aplikacij ne uporabljam.
IT Developer & Photography enthusiast.

SLO_Matej ::

Jaz pri CleverTranslate uporabljam tehnologijo Microsoft Translator in je zadeva povsem uporabna. Namreč pri uporabi Google Trabslate, aplikacija še ne zna prebrati prevedenega besedila.

Endomondo uporabljam že kar nekaj časa in je bil tudi s prejšnjo verzijo povsem uporaben. Kaj natančno te ovira pri uporabi oz. saj, ko športaš menda ne brskaš po spletu ali igraš iger poleg. Zakaj bi potem potreboval večopravilnost?

Major ::

Tudi sam upam, da bojo zaradi novega Googlovega poslovnega modela, zaživele alternativne tehnologije, kot je Microsoft Translator.

Meni je bila prejšnja verzija uporabna, dokler nisem testiral Endomonda na Androidu. Med športanjem vedno poslušam glasbo, zato pogrešam multitasking, da bi lahko upravljal z zune, prebral mail, sms itd.. Močno se občuti, da WP7 (še) ni business-oriented. Verjamem, da si težko predstavljaš zakaj bi recimo med tekom bral maile, ampak vseeno poskušaj razumeti, da imamo ljudje različne potrebe in obveznosti.
IT Developer & Photography enthusiast.

SLO_Matej ::

Povsem razumem, da nekateri rabijo to, drugi ono. Se strinjam da bi bilo boljse, ce bi ob Endomondu lahko uporabljal se Zune, vendar si pac predhodno vklopis glasbo, potem pa imas osnovne kontrole s pritiskom na gumb za glasnost, kot v vse drugih aplikacijah. Pri novi verziji Endomonda pa je dodan gumb za zacetek predvajanja glasbe, tako da predhodni vklop ni potreben.

Pa ravno za posel naj bi bil WP7 orientiran, SharePoint itd. Kar se tice Googla pa, skoda za njih, ce so se tako odlocili. Rad uporabljam tudi njihove produkte, vendar bomo za prevanje na mobilnih napravah pac uporabljali Microsoftovo resitev.

Major ::

Verjemi, WP7 je še daleč od poslovnega telefona.

In its current form, Windows Phone 7 (WP7) is a consumer device -- not an exclusive business tool. According to Microsoft's TechEd blog:

It's important to note that Windows Phone 7 (WP7) primarily was developed as a consumer device and not an enterprise device. As a result there [sic] many of the enterprise oriented features we had in Windows Mobile 6.x aren't available in WP7.

http://social.technet.microsoft.com/wik...
IT Developer & Photography enthusiast.

tomzy7 ::

Kje se pa da dobit te aplikacije?

Tilen ::

Na uradnem marketu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tomzy7 ::

Sem našel. Ve kdo za kak fajni gps na tem marketplacu, pa je zastonj in ne potrebuje neta za delovanje.

JayKay ::

nedolgo nazaj so dali IM+, ki pa bo polno uporaben z mangotom (multitask pa to)

krneki0001 ::

Ena in edina - Total commander.

jizzer ::

Obstaja kaka aplikacija za mobilno porabo (na androidu vem da je)?
Pa mimogrede še me zanima zakaj sinhronizira vse iz facebooka med moje kontakte s SIMa?Pa kak bi to preprečil da avtomatsko dela da mi nebo teh 100MB porablo takoj v enem dnevu?

SLO_Matej ::

Če si Mobitelov uporabnik, se najde nekaj zate: http://tehnik.mobitel.si/poraba-in-posl... Tule imaš med drugim opisano aplikacijo Moj Mobitel.

Settings/email & accounts ter izbereš (Facebook) račun in potem daš kljukice tam (Content to synchronise), kar želiš da se sinhronizira oz. jih odstraniš. Pa nastavi si Download new content na manually, če te skrbi za prenos podatkov.

Zgodovina sprememb…

Domina ::

Kaj pa kakšne scanner? Handy scan mi ni preveč všeč.

SLO_Matej ::


  • Flashlight-X - odlična brezplačna aplikacija, ki ima enostaven uporabniški vmesnik, LED lučka pa sveti stalno, brez utripanja

  • Compass - brezplačni kompas z odličnim GUI, ki deluje dobro tudi na telefonih, ki še nimajo žiroskopa

  • Odpiralni časi - odlična slovenska aplikacija za prikaz odpiralnih časov gostiln, bank, bencjnskih črpalk, knjižnic ... ter prikaz kaj se nahaja v bližini

  • PC Remote - nadzor računalnika; miške, tipkovnice, PowerPointa, Windows Media Playerja/Centra, Zuna ...; več o tem: http://zmaga.com/ucenje.php?id=3240

  • PONS Slovarji - kakovostni slovarji za različne tuje jezike, znajo priti prav, so zastonj

  • Send to WP7 - omogoča pošiljanje datotek (tudi samo preko lokalnega omrežja brez nalaganja kamorkoli) in URL naslovov iz najbolj priljubljenih brskalnikov v telefon; več o tem: http://zmaga.com/ucenje.php?id=2607

  • Shuffle Party - za kratkočasenje brezplačni bowling, zelo dobra XBOX Live aplikacija, ki vključuje tudi vaš Xbox avatar v sami igri

  • Kinectimals - igra prenesena iz Xbox + Kinect še na WP7, v preizkusni verziji se lahko zabavate s tigrom

  • Sudoku - brezplačna XBOX Live igrica za keatkočasenje, je tudi Minolovec

  • Math Challange - za tiste, ki jim je matematika pri srcu, pomerite se z iralci z vsega sveta

  • Paper Dash - brezplačna kakovostna igria, postavite se v vlogo raznašalca časopisov

  • Penguin - pomagajte pingvinu leteti čim dlje

  • Top Truck Free - za navdušence nad bigfooti

Tilen ::

ConnectivityShortcuts - brezplačna aplikacija s katero lahko pinnamo na main screen bližnjice do DATA(3G)/WIFI/etc.
LindyBox (free)- brezplačen klient za DropBox

Za malce smeha še :

Daily Dilbert - Dilbert

FML - FML

Slo železnice - vozni red

Shazam - brezplačno zaznavanje skladbe katero ste npr. slišali na radiu in se ne spomnite naslova (za delovanje potrebuje wifi ali data)

Radio Hub - za poslušanje internet radia, ne potrebuje slušalk :D (vključene tudi slovenske postaje)

Spotify - žal v Sloveniji še ni podprt :(

WPirc - IRC klient
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Tilen je izjavil:


Shazam - brezplačno zaznavanje skladbe katero ste npr. slišali na radiu in se ne spomnite naslova (za delovanje potrebuje wifi ali data)

Shazama v bistvu sploh ne rabiš več, saj zna mobilni Bing na WP7 sam prepoznati skladbo. Poleg tega je brezplačna verzija imela neko omejitev, da je lahko na teden prepoznala le 3 skladbe ali nekaj takega. Tega sicer ni bilo od splavitve same aplikacije, ampak so dodali kasneje. Sedaj pa brezplačne verzije, kot kaže ni več v Marketplacu.

_Dormage_ ::

Jst ga imam, dobra ideja, ampak opažam, da je ne uporabljam.
Enkrat sem uporabu pa ne zato ker sem rabu, ampak ker me je zanimalo kako dela.
A vam pride ta app dejansko prav?

Mitja358 ::

Mogoče kakšna navigacijska aplikacija?

Tilen ::

Mitja358 je izjavil:

Mogoče kakšna navigacijska aplikacija?


Navigon. Žal plačljiv. Noka Lumia ima brezplačen Nokia Drive.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mitja358 ::

_Dormage_ ::

Kaj pa kej od slovenskih developerjev.
Ima kdo kej narjenega?

SLO_Matej ::

_Dormage_ je izjavil:

Kaj pa kej od slovenskih developerjev.
Ima kdo kej narjenega?

http://www.windowsphone.com/en-US/searc...

_Dormage_ ::

Hvala, te aplikacije še predobro poznam.
Ni me zanimalo M$ natečaj, ampak indie development v Slovniji.
A kdo razvija za WP7 ?

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Sej te aplikacije niso vse iz natečaja. Kdor je iz Slovenije pač še ne more ustvariti razvijalskega računa v Windows Phone Marketplacu. Zato slovenski Microsoft vse aplikacije nalaga pod tem skupnim slovenskim računom, kolikor je meni znano. ;)

_Dormage_ ::

Skoraj tako. M$ Slovenija ti aplikacijo naloži na marketplace samo v primeru, da je ta zastonj.
Če imaš plačljivo aplikacijo ti predlagajo appamundi podjetje iz UK, ki zato, da naloži zadevo na marketplace pobere nek % (odvisno od zaslužka).
Zadevo sem testiral in dela. Glede na to, da je WP7 mlada platforma je zelo malo ljudi, ki bo razvijalo zastonj.
Prav zato so skoraj vse te aplikacije iz natečaja (prepoznam vse razen enih treh).

Kar me je zanimalo je, če se kdo na tem forumu resno ukvarja z razvojem za WP7.

Hvala vseeno :)

Tilen ::

Glede na to, da je WP7 mlada platforma je zelo malo ljudi, ki bo razvijalo zastonj.



Malce informativno, če koga zanima :

 67% brezplačnih aplikacij

67% brezplačnih aplikacij



 12000 developerjev

12000 developerjev

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Brezplačni Shazam očitno spet na voljo za tiste, ki si ga želite: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...

KTr1sk ::

kaj pa aplikacija da shraniš vse kontakte iz imenika, na starem windwos mobile 6.4 sem imel program
"pimbackup"
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-dow...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SLO_Matej ::

Vsi kontakti iz imenika so že privzeto shranjeni na enem izmed računov, kjer jih imaš. Windows Live, Gmail, Yahoo, FB ... Če pa si jih uvozil iz SIM kartice in jih nimaš v nobenem računu, pa se avtomatsko shranijo v privzeti Windows Live. Tako da je vse v oblaku in jih ne rabiš nikamor posebej shranjevat. ;)

KTr1sk ::

Ok super, hvala no v gmail sem jih že v uvozil, zdaj pa še sam v telefon nazaj pa bo :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SLO_Matej ::

Kot kaže bomo izgubili eno izmed najpomembnejših "must have apps".

Kdor še nima in ve, da bo kdaj morda potreboval kakovostno YouTube aplikacijo, naj si do konca tega leta namesti brezplačni YouTube - http://www.windowsphone.com/en-US/apps/... ali Metrotube - http://www.windowsphone.com/en-US/apps/... od Lazyworm Applications Ltd.

Namreč s 1.1.2012 bo aplikacija odstranjena z Marketplaca. Nameščene aplikacije bodo še delovale, medtem ko namestitev z Marketplaca ali kakršnekoli posodobitve ne bodo več mogoči.

Vir: http://www.wpcentral.com/metrotube-be-d...

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

SLO_Matej je izjavil:

Kot kaže bomo izgubili eno izmed najpomembnejših "must have apps".

Kdor še nima in ve, da bo kdaj morda potreboval kakovostno YouTube aplikacijo, naj si do konca tega leta namesti brezplačni YouTube - http://www.windowsphone.com/en-US/apps/... ali Metrotube - http://www.windowsphone.com/en-US/apps/... od Lazyworm Applications Ltd.

Namreč s 1.1.2012 bo Google ukinil YouTube API. Nameščene aplikacije bodo še delovale, medtem ko namestitev z Marketplaca ali kakršnekoli posodobitve ne bodo več mogoči.

Vir: http://www.wpcentral.com/metrotube-be-d...


:'(

Microsoft is ready to release a high quality YouTube app for Windows Phone. We just need permission to access YouTube in the way that other phones already do, permission Google has refused to provide.

Unfortunately, Google has refused to allow Microsoft’s new Windows Phones to access this YouTube metadata in the same way that Android phones and iPhones do.


Microsoft is filing a formal complaint with the European Commission as part of the Commission’s ongoing investigation into whether Google has violated European competition law.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

Ej, SLO_Matej MOČNO narobe si prevedel/razumel tale članek. Kaka ukinitev APIjev za youtube?!? Če bi Google to naredil tut že naložene aplikacije ne bi delala ane logika?

Problem je neobstoj APIjev, za visokoresolucijske filme na youtube, ne pa Googlova ukinitev. Sicer ne vem zakaj morajo aplikacijo ukiniti, če še vedno dela, sam pač ne tako kot oni hočjo?

Sicer pa, če iPhoni imajo dostop do tega, kaj brani pisce youtube aplikacije za WindowsPhone, da preko istega protokola tudi sami dostopajo do vseh youtube zadev? Al je Google res sklenil en privat dogovor z Applom, damu dovoli dostop do youtuba, to pa je potem res en fail, komisija bo ziher rekla, da mora isti dostop naresti javen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

KTr1sk ::

Je že kdo kupoval preko marketplace, ker meni ne gre, ker ne morem izbirat državo in privezeto je nastavljeno na united kingdom!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mitja358 ::

Pri nas (še) ne gre kupovati.

erkgheoruugh ::

Pri nas gre kupovati ob upoštevanju nekaterih omejitev. Več o tem smo pisali v temi o WP7. Da se tudi s slovensko kreditno kartico.

Evo sem našel. Tukaj je opisana delujoča rešitev.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

A je že kakšna rešitev (client) za VPN?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Nova Googlova aplikacija (iskalnik) za Windows Phone je res super. Me veseli, da so se potrudili tudi za to platformo in upam, da pripravijo še kaj.
 Google za Windows Phone

Google za Windows Phone


Namestitev: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...

Še nekaj drugih odličnih aplikacij:


Kako pa je sedaj kaj s kupovanjem aplikacij v Sloveniji? Je uradno že mogoče, ker nekaj se je govorilo? Je kdo že poskusil in kupil kakšno aplikacijo?

Mitja358 ::

Meni google aplikacije ne najde.

SLO_Matej ::

Niti na telefonu, niti na povezavi, ki sem jo dal v prejšnji objavi pod slikico Googlove aplikacije?

Išči pod "Google Inc.".

Mitja358 ::

Na US strani mi najde, na Uk pa ne.

SLO_Matej ::

Pa lahko namestiš iz US strani?

Ker meni pa iz UK ne dovoli nameščat, moram preklopiti na US. Na telefonu pa imam vse na slovensko, kar se da, ostalo pa na UK, isto Windows Live račun na slovensko. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dobre zastonj igre na windows phone

Oddelek: Mobilne tehnologije
71157 (1059) nofaith
»

Best ubuntu phone

Oddelek: Mobilne tehnologije
234181 (3335) Zvezdica27
»

24 urni WP7 hackaton - aplikacije

Oddelek: Mobilne tehnologije
8989 (765) Bor H
»

Navigacija po Evropi za Windows Phone 7.5

Oddelek: Novice / Windows Mobile
368467 (6935) Tilen

Več podobnih tem