» »

SonyEricsson Xperia Neo - špica?

SonyEricsson Xperia Neo - špica?

SkyEye90 ::

Pozdravljeni. Zanimam se za nakup (seveda ko bo na voljo) omenjenega mobitela. Je še kdo, ki čaka ta model pri nas, kot vem je sicer že v prodaji?

Mislim da bo to eden boljših SE telefonov, na kratko:
1Ghz procesor, multi-touch, Android 2.3, 8MP kamera..vse kar moderni telefon potrebuje.
Vse specifikacije http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_x...

Nekje sem zasledil, da naj bi bila cena dokaj normalna, ker gre za telefon srednjega razreda, pa čeprav se mi zdi da ima toliko in celo več kot konkurenčni višjerazredni.

Zanima me vaše mnenje, pričakujete dober telefon, ga ima kdo namen kupiti? Ima kdo Xperio X10, X8 in je z njo zadovoljen? Ker se mi zdi, da bo to kar velika nadgradnja teh modelov.

Obenem bosta na voljo še modela Pro, ki bo imel qwerty tipkovnico) in pa Play, ki bo imel igralne tipke, v stilu PlayStationa.

S.
  • spremenil: SkyEye90 ()

RejZoR ::

Piše da je predviden datum izdaje Marec 2011. Kar pomeni release v kakšni nemčiji al pa UK. Pri nas bo verjetno prišlo z mal zamika. Vsaj običajno je tako.

Po podatkih je sicer fajn iz strojne plati, bolj me zanima kako bo s softwarom. Ker kakor berem okoli Sony ne velja za proizvajalca z najboljšo podporo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SkyEye90 ::

Sony je na prvih svojih android telefonih res da malo zaostajal, predvsem v tem, ker posodobitve operacijskega sistema niso bile na voljo takoj ob izdaji, pa že tudi v osnovi je bil prednaloženi android starejši od trenutnega na trgu.
A tokrat bo že v osnovi android 2.3, torej zadnja izdaja, končno so se le odločili za korak s časom. Kar pa se tiče podpore aplikacij, pa je tako ali tako android, torej po moje ni tako povezano s proizvajalcem telefona.

MrYoda ::

Da obudim temo...

Ali je že kdo preizkusil Neota? Počasi bo potrebno zamenjati telefon in razmišljam o malo močnejšem multipraktiku. Glede na to, da so mi primarne sledeče lastnosti:
- Navigacija
- Dobra kamera (predvsem za video - snemanje umotvorov mularije / za foto imam DSLR)
- Sync z Gmail
- Dober zaslon in WiFi (da mi za silo nadomesti notebook na poti)
- Trpežen (ga hitro dobi moja predšolska mularija v roke)
- Sudoku in SportyPal (malo za šalo, malo zares - obstajata za vse SmartPhone)

Zato sem gledal Neota in Nokio N8. Glede na lastnosti in vedno bolj ugodno ceno gledam tudi za rabljeno Xperio X10. Glede na to, da sem dolgoletni uporabnik Ericssona (od pametnih P1i) mi je ta pač najbližje, vendar sta tu sedaj v igri Android in Symbian, tako da bi bilo v obeh primerih novo. Še glede OSa - kar rabim, mi nudita oba, dodatnih aplikacij načeloma ne rabim, igric pa nisem špilal že več kot 10 let (Sudoku je izjema). Glede na to, da se novo N8 dobi že za dobrih 300 in X10 že pod 300 eur brez vezave, je to tudi faktor, ki bi ga upošteval pri Neotu.

Kako bi se odločili glede na izkušnje? Če ima kdo SE Arc, lahko še kako reče glede njega.

SkyEye90 ::

Tudi sam čakam Neota, niti nevem, ali ga bo imel Mobitel v ponudbi. Jaz bi na tvojem mestu vzel Sony-ja, ker ima Android, Symbian bo počasi postal pozabljen, tudi nekoliko počasen sistem je, vsaj kar sem bral teste za N8 piše, da je škoda, da ga omejuje symbian. Xperia X10 pa nima FM radia (kar je mene precej zmotilo), vprašanje pa je tudi, kako je z nadgradnjo. Neo bo imel zadnji Androin, slovenski jezik, praktično res vse kar dober telefon potrebuje, vključno z nizko ceno. Arc je praktično enak Neo-tu, le da je tanjši, večji in bolj 'posloven' :)

Priporočam pa ti tudi, da si ogledaš HTC Wilfire S, sicer ga še nisem testiral, a po specifikacijah me je začel kar zanimati, cena pa je tudi ugodna.

amacar ::

Za 200€ dobiš rabljenega galaxy S, ki pokosi tu napisane modele.

BCSman ::

ki nima niti LED-a lol

Thunder wave ::

Galaxy S preprosto ni boljši od Xperie neo, je pa ji kar blizu.

Konlov ::

Ali se da na Wperio tudi naštimati vreme, ke razni HTZ pa korejsko samsung to že ima?o

SkyEye90 ::

Mislim da se da, verjetno obstaja aplikacija. Mogoče ve kdo, bo Neo v kakšni ponudbi - mobitel? Se kaj govori naokoli?

Ramon dekers ::

BCSman je izjavil:

ki nima niti LED-a lol



nima leda ima pa fenomalen fotoaparat in kamero., je pizdarija za ponoči, ker včasih pa le rabiš led. Naj nekdo sproba SE. da se bomo lažje pogovarjali. Načeloma naj bi ime SE najboljše leče, AF... Čeprav so pri x8 in x10 zajebali kamero totalno, mislim da so pri tem modeli vse to opdpravili. Kar se tiče x8, veliko oz. ogromno pritožb je bilo glede baterije. 1 dan.

cukl ::

Thunder wave je izjavil:

Galaxy S preprosto ni boljši od Xperie neo, je pa ji kar blizu.

Se ne strinjam. Galaxy S ima (veliko)boljši display, odklenjen bootloader, ogromen comunity, itd.

LuGi ::

In konkreten lag >:D

amacar ::

Od 2.2.1 na galaxy S ni več laga razen izjemoma imenik, pa galerija tudi ni njegova jaka strana.

RejZoR ::

Fotkič brez LED na telefonu je tolk useless kot imet telefon brez fotkiča. Tud ko sem imel Samsung Wave me je motilo, ker je imel samo eno moč LED flasha. Kar je dostikrat pomenilo grdo prežgano sliko.
Po drugi strani pa ima HTC Wildfire zanimiv flash, ki se prilagodi in ga prav vidiš med slikanjem kako zmanjša moč svetlobe preden sproži. Res da rabi par stotink časa več ampak so slike bistveno boljše. Celo napol makro fotke so lepo osvetljene in npr text čitljiv. Pri Samsungu pa je bilo v takem primeru vse belo ker je bil LED krepko premočen za tako majhno razdaljo. Plus funkcija LED flashlight je zakon. Slučajno tema, pa nujno rabiš nek močen vir svetlobe. Ni problema če ima telefon LED flash.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Komur je zelo pomemben Wifi in GPS, naj bezi stran od Galaxy S.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thunder wave ::

cukl je izjavil:

Thunder wave je izjavil:

Galaxy S preprosto ni boljši od Xperie neo, je pa ji kar blizu.

Se ne strinjam. Galaxy S ima (veliko)boljši display, odklenjen bootloader, ogromen comunity, itd.

Če je že govora o ekranu si poglej to. Sicer je telefon na sliki Xperia Arc je tehnologija zaslona enaka, le da je zaslon na Neo-tu manjši.

Pa še nekaj svežih novičk iz sveta Sony Ericssonov. Najbolj se mi zdi zanimiva Xperia Ray.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

RejZoR je izjavil:

Fotkič brez LED na telefonu je tolk useless kot imet telefon brez fotkiča. Tud ko sem imel Samsung Wave me je motilo, ker je imel samo eno moč LED flasha. Kar je dostikrat pomenilo grdo prežgano sliko.
Po drugi strani pa ima HTC Wildfire zanimiv flash, ki se prilagodi in ga prav vidiš med slikanjem kako zmanjša moč svetlobe preden sproži. Res da rabi par stotink časa več ampak so slike bistveno boljše. Celo napol makro fotke so lepo osvetljene in npr text čitljiv. Pri Samsungu pa je bilo v takem primeru vse belo ker je bil LED krepko premočen za tako majhno razdaljo. Plus funkcija LED flashlight je zakon. Slučajno tema, pa nujno rabiš nek močen vir svetlobe. Ni problema če ima telefon LED flash.



ja samo HTC wildfirie dela tako zanič slike da je groza, sem pa rs pogledal kako slika dokuumente, so čitljivi, ostale slike so pa pocaste, sploh pri manjši svetlobi. Poglej enkrat kako dela fotke nek SE elm za 50EUR. Noro res. Moj naslednji telefon bo definitivno SE.

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

Ramon dekers je izjavil:

Poglej enkrat kako dela fotke nek SE elm za 50EUR. Noro res. Moj naslednji telefon bo definitivno SE.


Drži, ga ima kolega. Sam imam G900 (3 leta star) ravno tako pa ima 5MP in auto-focus, fotografije so resnično boljše od marsikaterega galaxy ipd. hi-tech telefona.

Pri mobilnih fotoaparatih megapixli ne povedo pravzaprav nič, so samo nek zavajujoč podatek (recimo). Bolj so pomembne same leče (katere ima Sony pri mobitelih že večkrat pokazano zelo dobre), in pa reprodukcija slike, barv, torej procesiranje in shranjevanje.

Sem hotel kupiti HTC Wildire 5MP, a kaj, ko bi kupil 3 leta novejši mobitel in šel s kvaliteto slik korak nazaj ;((

Konlov ::

Tudi za mojega K800 bo težko najti primerno zamenjavo glede kvalitete slik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
184613 (3080) kerco46
»

mnenja o telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
123052 (2758) Pithlit
»

Kateri Android kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5112097 (10539) PC-Freak
»

Xperia Neo (Android) vs Omnia7 (WP7)

Oddelek: Mobilne tehnologije
354544 (3820) Moshi
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476648 (5375) gregor

Več podobnih tem