» »

RIM PlayBook šele 10. aprila

RIM PlayBook šele 10. aprila

X-Bit Labs - Kanadski RIM bo svoj prihajajoči tablični računalnik PlayBook izdal pozneje, kot smo to pričakovali. Potihoma smo namreč računali, da bo PlayBook na voljo še ta mesec, a bo po zadnjih informacijah dobavljiv od 10. aprila dalje. Zamuda je bržkone posledica zapletov s pripravo programske opreme. Operacijski sistem bo namreč dokončan šele 31. marca.

Na kratko si osvežimo spomin, kaj prinaša PlayBook. Poganjal ga bo dvojedrni ARM-jev procesor, imel bo 1 GB pomnilnika, dve kameri (pet- in trimegapikselsko), podporo za Wi-Fi - 802.11 a/b/g/n (povezljivost prek 3G in 4G bo dodana kasneje) in Bluetooth 2.1 + EDR. Sedempalčni zaslon bo zmogel ločljivost 1024x600. Tehtal bo 400 gramov, stal pa bo kvečjemu 500 dolarjev.

10 komentarjev

smash ::

kaj bo torej njegova prednost pred iPad2?

ne morm verjet da bo konkurenca dala ven produkt en mesec kasneje z enaki specifikacijami

DarkSite ::

Ipad 2.0 ima 10" zaslon
Rim 7" zaslon

Slowhand ::

Glaven prednosti pred Ipadom 2 po mojem: usb, hdmi priklop na HW strani, na SW strani pa internet browser s podporo flashu, ki je žal še vedno pomembna.

nekikr ::

A imaš zdaj že lahko zunanji disk na USB al še kar ne dela?

lurker ::

Je** vas bog s temi USB, HDMI in ostalimi ziljavžnt priključki. TO NI PC. Tist že mamo, pa gordijske vozle iz kablovja za njimi.

Naredte tako, da ne rabim NOBENEGA priključka, kristus! Še Apple se je napol usral tu in poriva naprej neke adapterje.

IceIceBaby ::

iPad2 ima hdmi. USB naprave se tudi da priklopiti gor (fotoaparate, usb diske...) 7" ekran je za moje pojme slabost. Premalo razlike med telefonom in tablico.

Ne vem zakaj RIM sili v ta segment. Naj še naprej delajo najboljše poslovne telefone.

nekikr ::

Ja, ampak pri iPadu to vse stane...in to ne malo. Se pa strinjam, da je 7" premajhen zaslon.

Slowhand ::

No pa še nekaj je pomembna razlika med Playbookom in Ipadom 2, vsaj za tiste, ki uporabljamo tudi BB telefon. To je povezljivost z BB telefonom in BES strežnikom v podjetju ter prenos podatkov preko BB dostopne točke.

Mikrohard ::

Jaz se spominjam videa iz decembra (ali je bil celo november?), ko so primerjali hitrost browserja z iPadom (ki je logično zaostajal pri vsakem nalaganju strani). Sedaj se je pa izkazalo, da bo iPad2 prej na trgu od PlayBooka :) Mislite, da bodo naredili podoben video z dvojko? Mislim, da je bil celo na slo-techu med novicami.

opeter ::

Mikrohard je izjavil:

Jaz se spominjam videa iz decembra (ali je bil celo november?), ko so primerjali hitrost browserja z iPadom (ki je logično zaostajal pri vsakem nalaganju strani). Sedaj se je pa izkazalo, da bo iPad2 prej na trgu od PlayBooka :) Mislite, da bodo naredili podoben video z dvojko? Mislim, da je bil celo na slo-techu med novicami.


To bi tudi mene zanimalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RIM: Android je kaotična greznica (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
7019538 (13870) Jackass
»

BBX bo BlackBerry 10

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
136035 (4635) Key Quest
»

BlackBerry PlayBook se prodaja bolj slabo

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
228972 (7398) T0RN4D0
»

RIM-ovi poslovni rezultati spričo nizke prodaje slabi

Oddelek: Novice / Rezultati
73745 (3332) zos
»

RIM BlackBerry PlayBook hitrejši od iPada, prihaja 2011.

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
479804 (8201) noraguta

Več podobnih tem