» »

NLB digitalno potrdilo

NLB digitalno potrdilo

algo ::

Imel sem težave s FF in sem ga moral izbrisati (tudi zaznamke itd.) in zdaj mi seveda NLB klik ne dela več. Ker je že dolgo od tega ko sem ga usposobil sem malo pozabil kako stvari potekajo. Kaj moram zdaj narediti, kje so kakšna navodila itd? Saj iščem samo mam res malo časa in bi bil hvaležen da mi kdo razloži kako in kaj... najprej moram verjetno najdi to digitalno potrdilo (kje sploh je??)?

napaka, ki mi jo javi...

Varna povezava ni uspela
Pri povezovanju z klik.nlb.si je prišlo do napake.

SSL vrstniku pri pogajanju ni uspelo dobiti sprejemljivega nabora varnostnih parametrov.

(Koda napake: ssl_error_handshake_failure_alert)

* Strani, ki si jo želite ogledati, ni mogoče prikazati, ker ni mogoče preveriti pristnosti sprejetih podatkov.

* O napaki lahko obvestite lastnike spletne strani, ali uporabite ukaz v meniju Pomoč in pošljite poročilo o napaki na strani
  • spremenil: algo ()

algo ::

Evo, očitno bi moral pred izbrisom firefoxa izvoziti NLB digitalno potrdilo ;(( In kaj zdaj? Kupiti novega ali kako? Sicer se bom oglasil na banki ampak bi se temu raje izognil, če ni potrebno in mi lahko kdo prej pove kaj moram narediti.

Senitel ::

Če nisi izvozil certifikata nekam... Potem boš moral kupit novega. Ali pa zamenjaš banko. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

algo ::

Evo, se mi je kar zdelo da bo tko ;(( A tisto potrdilo z "imenom in priimkom" se je shranilo v kakšni mapi od fifefoxa (potem je konec z njim) ali je kje drugje na računalniku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

St235 ::

Mogoče imaš potrdilo tudi v katerem od ostalih browserjev, recimo v internet explorerju? če ja, potem ga samo od tam izvoziš in uvoziš v FF.

Keyser Soze ::

Res je, tole zgoraj omenjeno je najbolj simpl opcija.

Drugače pa poiskat uporabnikovo mapo od firefoxa, ki se ponavadi skriva v %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\. Če je nisi izbrisal.

Pogooglaj za navodili "firefox profiles".
OM, F, G!

algo ::

100% nima, samo v FF sem ga namestil in potem pozabil nanj, vse do danes ;(( bom mogu it na banko al se ga da kje kupiti ceneje? Mislim, da je pri nlb 10EUR.

Keyser Soze ::

algo je izjavil:

100% nima, samo v FF sem ga namestil in potem pozabil nanj, vse do danes ;(( bom mogu it na banko al se ga da kje kupiti ceneje? Mislim, da je pri nlb 10EUR.

Profilno mapo si probal izbrskat?

Drugače pa, NLB certifikata nikar ne kupovat na "črnem trgu". Če ti ga sploh rata kupit.:D Kar lepo na NLB pa plačaj tistih par EUR. Če ti pa strošek certifikata ne odtehta vrednosti uporabe Klika, potem ga pa pač ne vzet.
OM, F, G!

amigo_no1 ::

Ne dela klik tudi s sigenco ?
Plus ne vem kaj počneš v za večino najdražji banki.

Zgodovina sprememb…

arozma ::

algo je izjavil:

se ga da kje kupiti ceneje? Mislim, da je pri nlb 10EUR.

Če NLB sprejema tudi druge certifikate lahko vzameš certifikat sigen-ca, ki je zastonj. Dobiš ga na upravni enoti.

Keyser Soze ::

Mislim, da potrebuješ kar NLBjev certifikat.
OM, F, G!

ToniT ::

NLB hoče imeti svoj certifikat!

algo ::

Sm si že dal delati novo digitalno potrdilo pri NLB...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

bastadu ::

Da si malo izposodim temo: na strani ZPIZ bi rad oddal vlogo za izpis obdobja zavarovanja (zaradi določitve delovne dobe), ampak ko skušam digitalno podpisati vlogo dobim napako "Napaka: -22 - Digitalno potrdilo oziroma veriga digitalnih potrdil temelji na korenu, ki ni vreden zaupanja". Z taistim potrdilom normalno dostopam do NLB Klika, do eDavkov (tudi oddajam/podpisujem vloge), eUprave ... Izdajatelj potrdila je ACNLB SubCA, veljaven je do leta 2023 ... V čem bi lahko bil problem?

MrStein ::

Na katerem URL točno je problem? S katerim browserjem dostopaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ToniT ::

Namestiti si moraš Korensko potrdilo od NLB.

bastadu ::

Tudi to sem naredil pa ni pomagalo ... Na koncu mi je le nekako uspelo, s tem da sem moral SETCCE proXSign(R) zagnati kot admin, pa čeprev moj račun že ima admin pravice ...

ToniT ::

S to komponento so večni problemi. Skoraj vsak mesec nekaj spremenijo....

bastadu ::

ToniT je izjavil:

S to komponento so večni problemi. Skoraj vsak mesec nekaj spremenijo....

Se strinjam, vedno ko rabiš neki elektronsko podpisat, moraš prej vedno nekaj spreminjat/posodabljat, da deluje ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697124717 (31726) WizzardOfOZ
»

Firefox mi ne dovoli dostopa do NLB Klik

Oddelek: Informacijska varnost
119058 (6361) Twixz
»

Varnost spletnih bank - enkratna gesla

Oddelek: Informacijska varnost
346891 (5043) seba-beba
»

NLB mora povrniti škodo zaradi phishinga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12848866 (41937) tony1
»

KlikNLB, FF, IE, Linux, Windows -> težave

Oddelek: Programska oprema
204385 (3997) boriss

Več podobnih tem