» »

Družina Desire ter Galaxy S bodo dobili Gingerbread

Družina Desire ter Galaxy S bodo dobili Gingerbread

HTC Desire - Androidni rekorder v obdobju podpore, če izvzamemo Googlov Nexus One

vir: engadget

Na prvi pogled se zdi, da bo Samsung popravil slab vtis iz časov nadgradnje na FroYo

vir: engadget
engadget - Med najpopularnejše lanske mobilne telefone z Androidom nedvomno lahko štejemo HTC-jev Desire in Samsungov Galaxy S, ki sta bila obenem svojčas ena izmed najzmogljivejših mobilnih telefonov naprodaj. Temu so sicer sledile nadgradnje, sploh v HTC-jevi ponudbi, kjer je npr. primat prevzel Desire HD, nekoliko manj pa Desire Z. Vsi so trenutno uradno opremljeni z Android 2.2, česar ne moremo trditi za nekatere druge mobilne telefone podobnega kova (Sony Ericsson), lastniki pa so nedvomno željni napovedi, če bodo dobili nadgradnjo na najnovejši izdajo Androida za mobilne telefone, Gingerbread.

Slednji bo pri HTC-ju prvič uporabljen z izdajo prenovljenega Desire S in Wildifre S, medtem ko prav tako sveži Incredible S za omrežja GSM ne bo deležen enakega obravnavanja. Namesto tega bo po besedah HTC-jevih predstavnikov do konca drugega četrtletja, torej do konca junija, prišla nadgradnja, ki bo tudi na Incredible S prinesla Gingerbread, najverjetneje torej Android 2.3. V isti nadgradni cikel bo vključena tudi celotna družina Desire, Desire HD, Desire Z in prvotni Desire torej.

Podobne, a manj uradne poteze se lahko nadejajo tudi lastniki Galaxy S-ov, saj je v javnost pobegnila še nepripravljena različica Androida 2.3.2 za ta telefon. Podatkov o novosti niti potrjenih datumov izida še ni, a je nemški predstavnik Samsunga na Twitter zapisal, da Android 2.3 na Galaxy S i9000 prihaja že v marcu.

25 komentarjev

mm46 ::

"...a je nemški predstavnik Samsunga na Twitter zapisal,..."
pod twitom pa "vor 5 minuten via Twitter for iPhone" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm46 ()

floyd1 ::

Nekako kar pričakovano - vsaj za Samsung. Kar nekaj je bilo na netu govora o tem, da bo sedaj, ko Google optimira Gingerbread za Samsungov HW, le-ta lažje prišel do (dobro) delujočih nadgradenj Androida za svoje telefone. Vzameš Googlovo kodo, jo malo zmodificiraš in je to to. Pred tem je bil v istem položaju HTC, ki je izdeloval prejšnji model Googlovega telefona. Seveda pa je tu vedno vprašanje politike firme - dati nadgradnjo ali pa upati, da bodo uporabniki kupili njihov novi HW, ker nadgradnje ni.

smash ::

floyd1 je izjavil:

...dati nadgradnjo ali pa upati, da bodo uporabniki kupili njihov novi HW, ker nadgradnje ni.


jaz prav zaradi te politike ne kupim več HTC-ja...naj raje skrbijo za vedno boljši hardware, ne pa za OS

Migelo ::

Get your Gingerbread now! http://forum.xda-developers.com/showthr... -HTC Desire

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Migelo ()

klinker ::

smash je izjavil:

floyd1 je izjavil:

...dati nadgradnjo ali pa upati, da bodo uporabniki kupili njihov novi HW, ker nadgradnje ni.


jaz prav zaradi te politike ne kupim več HTC-ja...naj raje skrbijo za vedno boljši hardware, ne pa za OS


Upam da se hecas ker je ravno software velika hiba vseh smartphoneov in samo zaradi tega dela npr. iPhone "precej bolse" od ostalih, ceprav ima kao slabsi hardware. Dobro spiljen software je bistvenega pomena za hitro in brezhibno uporabo izdelka.

smash ::

klinker je izjavil:

smash je izjavil:

floyd1 je izjavil:

...dati nadgradnjo ali pa upati, da bodo uporabniki kupili njihov novi HW, ker nadgradnje ni.


jaz prav zaradi te politike ne kupim več HTC-ja...naj raje skrbijo za vedno boljši hardware, ne pa za OS


Upam da se hecas ker je ravno software velika hiba vseh smartphoneov in samo zaradi tega dela npr. iPhone "precej bolse" od ostalih, ceprav ima kao slabsi hardware. Dobro spiljen software je bistvenega pomena za hitro in brezhibno uporabo izdelka.


ok sicer ne vem ampak če bo pa HTC skbel za android OS, pa sumsung za svojega, pa google za svojega, si lahko ta sistem nekam zatlačjo...

saj v bistvu se že obračam proti WP7

si predstavljas, da bi Intel skrbel za svoje windowse, pa jih AMD po svoje prirejal, pa bi potem nek dell mel tud svoje windowse, pa tko vsaka firma svoje..točno to je danes android...totalna zmešnjava ki ga bo pokopala..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

kmetek ::

točno tako, android bi moral biti za vse enak, ne pa da vsak proizvajalec gsmov nekaj palamudi.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sgdjkdlsugi4 ::

Da se razumemo, Googlu je ravno, na kateri napravi kot proizvajalec ti picis Android. Je zastonj. Ampak gonilnike si bos pa zrihtal sam, prav tako ga bos nadgrajeval sam. Google to pocne z rednimi updatei pri svoji Nexus seriji, ki ima redne nadgradnje. Tak da ne enacit Samsung, HTC, Motorolo z Androidom in pluvajte pac po proizvajalcih. Ce bi vecina folka nabavla Nexus serijo, bi se ostali zganili in zaceli metat updejte kot po tekocem traku.

mm46 ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Da se razumemo, Googlu je ravno, na kateri napravi kot proizvajalec ti picis Android. Je zastonj. Ampak gonilnike si bos pa zrihtal sam, prav tako ga bos nadgrajeval sam. Google to pocne z rednimi updatei pri svoji Nexus seriji, ki ima redne nadgradnje. Tak da ne enacit Samsung, HTC, Motorolo z Androidom in pluvajte pac po proizvajalcih. Ce bi vecina folka nabavla Nexus serijo, bi se ostali zganili in zaceli metat updejte kot po tekocem traku.

Nadgradnja na 2.3 za nexus one je prišla 3 mesece po izidu...

StratOS ::

Tudi za ostale wildfire (buzz) bodo drugi rekompilirali rome.
Ja upamo, da ne bodo prerveč hroščati oz. blackcoded :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

sgdjkdlsugi4 ::

mm46 je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Da se razumemo, Googlu je ravno, na kateri napravi kot proizvajalec ti picis Android. Je zastonj. Ampak gonilnike si bos pa zrihtal sam, prav tako ga bos nadgrajeval sam. Google to pocne z rednimi updatei pri svoji Nexus seriji, ki ima redne nadgradnje. Tak da ne enacit Samsung, HTC, Motorolo z Androidom in pluvajte pac po proizvajalcih. Ce bi vecina folka nabavla Nexus serijo, bi se ostali zganili in zaceli metat updejte kot po tekocem traku.

Nadgradnja na 2.3 za nexus one je prišla 3 mesece po izidu...


Zato ker so imeli z S-ko tezave (SMS bug, random reboot), torej so logicno cakali, da se zadeva porihta, preden se da na N1. Zato ima zadnji updejt revizijo 2.3.3.

PrimozR ::

smash je izjavil:

floyd1 je izjavil:

...dati nadgradnjo ali pa upati, da bodo uporabniki kupili njihov novi HW, ker nadgradnje ni.


jaz prav zaradi te politike ne kupim več HTC-ja...naj raje skrbijo za vedno boljši hardware, ne pa za OS

Torej namesto do sedaj najbolje podprtih Androidov kupuješ kaj, iPhona?

Migelo je izjavil:

Get your Gingerbread now! http://forum.xda-developers.com/showthr... -HTC Desire

Popolnoma nepovezano. Sem imel naložen Cyanogen Mod 7 RC1 pa me zadeva ni preveč prepričala. Dejansko Sense JE kul...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

StratOS ::

Se podpišem pod PIPI-jevo izjavo, a hkrati nočem kritizirati težko delo skupin in premlevanje source kode za modele telefonov, ki niso oz. ne bodo podprti.
Res pa je da je 2.3.2 verzija dokaj okrnjena oz. nekompatibilna, komaj so začeli prilivati dumpi iz/za Wildfirea S.
Tudi honeycomb je v začetnih povojih.

Še enkrat kapo dol "razvijalcem" Android OS-a za nepodprte telefone !
Res pa mislimo, da bo z vsako novejšo verzijo stvari nekako boljše ... Stable release je seveda največje zadovoljstvo, če deluje uporabniku ustrezno.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

c00L3r ::

Jaz se najbolj veselim novih (oz. portov) iger, ki bodo delale na 2.3 Android-ih. 8-)

Do zdaj je bil porting iger iz C/C++ kar problematičen. Z novim NDK pa bo to dosti lažje za razvijalce.

Kot kaže še ne bo letos potrebe po menjavi HTC Desire-a. Sense pa je še vedno najboljši UI za Android. Edini problem je premalo prostora na originalnem Desire-u, ampak to se reši z root+a2sd.

AndraZK ::

c00L3r je izjavil:

Kot kaže še ne bo letos potrebe po menjavi HTC Desire-a. Sense pa je še vedno najboljši UI za Android. Edini problem je premalo prostora na originalnem Desire-u, ampak to se reši z root+a2sd.

Tudi mene moti edino premalo prostora. Pomoje so ga mi nekaj odžrle vse nadgradnje (je bil moj 2.1 original).
Kako root+a2sd pomaga pri prostoru? Ali je to isto, kot move app to sd, ki ga omogoča froyo (brez roota)? Ker tisto je še vedno bolj tako tako: večina aplikacij ne podpira; ne smeš premakniti, če ima aplikacija widget; pa tudi ko premakne, še vedno konkreten odstotek aplikacije ostane na internal spominu.
The Matrix Has Me...

sgdjkdlsugi4 ::

PrimozR je izjavil:

smash je izjavil:

floyd1 je izjavil:

...dati nadgradnjo ali pa upati, da bodo uporabniki kupili njihov novi HW, ker nadgradnje ni.


jaz prav zaradi te politike ne kupim več HTC-ja...naj raje skrbijo za vedno boljši hardware, ne pa za OS

Torej namesto do sedaj najbolje podprtih Androidov kupuješ kaj, iPhona?

Migelo je izjavil:

Get your Gingerbread now! http://forum.xda-developers.com/showthr... -HTC Desire

Popolnoma nepovezano. Sem imel naložen Cyanogen Mod 7 RC1 pa me zadeva ni preveč prepričala. Dejansko Sense JE kul...


Fajn, samo upam da ves, da je bil RC1 brez dejanskih gonilnikov, ki so prisli zdaj z N1 OTA, in so v Oxygen 2.0.

sgdjkdlsugi4 ::

AndraZK je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Kot kaže še ne bo letos potrebe po menjavi HTC Desire-a. Sense pa je še vedno najboljši UI za Android. Edini problem je premalo prostora na originalnem Desire-u, ampak to se reši z root+a2sd.

Tudi mene moti edino premalo prostora. Pomoje so ga mi nekaj odžrle vse nadgradnje (je bil moj 2.1 original).
Kako root+a2sd pomaga pri prostoru? Ali je to isto, kot move app to sd, ki ga omogoča froyo (brez roota)? Ker tisto je še vedno bolj tako tako: večina aplikacij ne podpira; ne smeš premakniti, če ima aplikacija widget; pa tudi ko premakne, še vedno konkreten odstotek aplikacije ostane na internal spominu.


Zato pa se splaca namestit Oxygen, ker je hudo mali ROM (90MB, proti Sense-u 230MB) + lahko spremenis particije, tako da je 337MB prostora za /data. Ce kombiniras z a2sd+ ter premaknes dalvik cache tudi na SD, dobis kr solidno prostora. Seznam mojih namescenih aplikacij (407MB): http://www.appbrain.com/user/tadejkolin...

Free prostor : http://file.si/public/view/full/157359

Vec na www.alpharev.nl

PrimozR ::

V bistvu je problem da hočem Sense. Tko da čakamo na uraden update :D

CaqKa ::

bom pač na iphone šel...

Nerdor ::

Kdaj uradno pride 2.3 na Samsung Galaxy S !? Zdaj smo že avgust 2011 in ne duha ne sluha od Androidu 2.3 za Galaxy S. Celo HTC Desire ga je uradno prej dobil, kar je nezaslišano.
... for lifetime!

Bor H ::

Kdo bi si mislu da Samsung ne bo poskrbel za updejte ane?

pharaon ::

Čak mal, a ni že od aprila gingerbread za samsung galaxy s?

Constantine ::

Ah kje. Uradno je vse tiho.

Dr_M ::

Za slo naj bi bil avgusta preko kiesa na voljo. To je po besedah "majstrov" iz ram2. Tocnega datuma pa ne vem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC predstavlja spletno stran za razvijalce

Oddelek: Novice / Android
73797 (3368) 6151
»

HTC je za Desire zanikal nadgradnjo na Gingerbread (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7318683 (16002) roli
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416163 (10972) cucolino
»

Prihaja Nexus S

Oddelek: Novice / Android
2812236 (10536) PrimozR
»

HTC-jeva družina Desire po novem s tremi člani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6115032 (13384) PrimozR

Več podobnih tem