» »

Dolge Police

Dolge Police

d0rK ::

Tema št.2 danes. Ločena, ker nima nobene povezave s prejšnjo.

Ve kdo, kje bi lahko kupil daljše police za knjige? Potreboval bi ene dve, dolžine kakih treh metrov in širine cirka 30cm. Vsako bi na steno namontiral s tremi nosilci na spodnji strani. Iščem ugodno rešitev tako da verjetno kak mizar po meri odpade? Ne vem tudi, če so pri taki dolžini že kake omejitve, verjetno bo potrebna mdf plošča ali kaj podobnega? Najraje bi masivo ampak masiva in poceni tudi verjetno ne gre skupaj? Malo me podučite. Če bi polica lahko bila prebarvana ali prelimana v črno, še veliko bolje.


Najlepša hvala.

LuGi ::

Baumax/Bauhaus? ODrezejo po meri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

St235 ::

baumax, bauhause, obi... ma praktično vsi ti večji centri ti odrežejo po meri police.

Omejitev posebnih ni, trije nosilci bi moral bit dvolj. Če rabiš ekstra trpežno lahko pogledaš tudi za kuhinjskimi pulti. Sam so kar težki in boš moral konkretno fiksirat v zid.

d0rK ::

Huh, nisem vedel da imajo tudi tako dolge zadeve. Grem danes pogledat, hvala!

Če pa ima kdo se kak predlog, pa na dan z njim.

plevcek ::

Če boš kupoval iveral (iverko) verjetno ne boš dobil 3m ker mislim, da so standardne mere plošč 208x270. Drugače pa kot so ti že povedali večji centri ti odrežejo po meri, ti si samo izbereš debelino iverke in vzorec potem ti pa še nalimajo ob strani ABS ali trak kar želiš. Drugače pa za knjigo bi jaz priporočal 25mm debelino, da ti jo ne bo usločlo. Drugače pa mogoče bi ti tud kak mizar znal ugodno naredit če ima kak kos iverke, ki mu leži in ne vem kam bi z njim in da seveda ustreza tebi.

overlord_tm ::

IKEA Lack. Sicer je dolzine 190cm, ampak ce das zraven se 110m imas skupaj 3m. Montaza je zelo lepa (brez nosilcev zadaj). Ampak moras pazit, da imas kvalitetno steno (ne knauf). Pa uporabi sidranje, ko montiras. Barvo imas tudi crno.

d0rK ::

Zadeva nazalost ni primerna, saj hočem da je cela polica v enem kosu. Tudi način pritrditve ni ustrezen, meter 19 knjig tehta veliko več kot je nosilnost te police. Hvala za priporočilo debeline, plevcek.

Vikking ::

Obstoja tudi dimenzije ivernih plošč 5,5m x 2,7m. ni pa nujno da imajo to na zalogi. Sicer pa kuhinjski pult.

Pa tako kot so ti že povedali: naj ti nalimajo ABS trak. Ter priporočam dobro sidriranje vijakov v steno, trije nosilci bi morali biti dovolj.

T0RN4D0 ::

Tudi za masivo ne bi smel biti problem. Deske so običajno tako 4m, 30 cm širine pa tudi ni problem.

Samo če hočeš imet črno je brezveze. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Malajlo ::

Kuhinjski pult ali pa okenska polica. Ta zadnjo dobiš še v pravi širini pa še konzole se ti malo skrijejo za zobom.
Ikea Lack pa je bolj za praholovce. Mam tri metre tega in je nosilnost nikakršna.

overlord_tm ::

Malajlo je izjavil:

Kuhinjski pult ali pa okenska polica. Ta zadnjo dobiš še v pravi širini pa še konzole se ti malo skrijejo za zobom.
Ikea Lack pa je bolj za praholovce. Mam tri metre tega in je nosilnost nikakršna.


Ja moras orenk zmontirat. Ko smo mi prve montiral je bilo tudi bolj svoh, so zlezle iz stene. 12cm vijaki in lepilo za sidranje, pa drzi :)

Malajlo ::

Saj ne, da bi zlezle iz stene. Konzola se ukrivi. Poleg tega, da sem podcenil težo knjig (pa v knauf, itak :D)
Sem jih poskusil v iveral šraufat tudi z M vijaki (luknja pa široka podložka na drugi strani). Tri metre knjig ima, kaj vem, 20 kil? 30? Te police so pa tam do 10 ali koliko že.
Sem potem konzolo okoli obrnil in nazaj zravnal, pa je ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

regali za delavnico

Oddelek: Loža
233544 (2696) OldSkul
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246631 (5554) fosil
»

Kvalitetna rac. miza

Oddelek: Loža
285585 (3604) d4vid
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227125 (24614) root987

Več podobnih tem