» »

Odstranitev strojne opreme - permanentno

Odstranitev strojne opreme - permanentno

Arndovia ::

Živjo.
Imam sledeč problem:
Računalnik mi ob zagonu vedno znova sporoča, da je našel novo strojno opremo, ki jo upravitelj naprav opiše kot "Neznana naprava".

Pri tej neznani napravi je tudi rumen klicaj, izpiše pa se tudi rumen klicaj pri SCSI Raid Host controllerju... napisana sta dva, eden je kul, drugi ima tudi ta klicaj...

Kolikor sem se pozanimal SCSI Raid host controllerjev moj osebni računalnik sploh ne bi smel imeti, ker je to kao samo za strežnike...

Aja. Poskusil sem te tri naprave onemogočit, jih izbrisat, ampak jih računalnik takoj v naslednjem hipu spet zazna in se štorija ponovi...

Ima kdo kakšno idejo? Se da to kako odstranit, onemogočit? Mogoče ideja kaj bi ta neznana naprava bila?

Rahlo sumim, da je to kriv Deamon Tools, ki sem ga imel naloženega, pa sem ga potem izbrisal... Un virtualni disk al kaj že...

Najlepša hvala za nasvete :)

LP

gorenjc ::

Device manager->desni klik na neznano napravo->properties->zavihek details za device instance id skopiraj vrednost in prilepi tukaj.

Duhec ::

Model osn.plošče, kater OS ?
Po vsej verjetnosti manjkajo neki furmani za chipset osn.plošče.

Arndovia ::

Hm. V slovenskem jeziku je upravitelj naprav... pod podrobnostmi pa imam malo morje vrednosti za posamezne...

V slovenščino se pa noben ne prevede iz "Device instance ID" :-S

Drugače je mamaplata M2N-E od Asusa za AMDja. OS pa XP SP 3.

gorenjc ::

Id-ji strojne opreme = hardware ids. Ta ne bo pravi. Poišči tisto lastnost, pri kateri vidiš v spodnjem oknu pci\VEN_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

zee ::

V BIOSu izklopi RAID kontroler, pa bo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Arndovia ::

Hmmm.

V zavihku ID strojne naprave piše sledeče:

ACPI\AWY0001
*AWY001

ID primerka naprave pa:
ACPI\AWY0001\2&DABA3FF&0

Kako pa izklopiš karkoli v Biosih? :P Jaz se Biosev izogibam ko vrag križa, da še kaj več ne zajebem...

st0jko ::

Lepo nalozi vse driverje za svojo maticno iz uradne strani.
keks?

matonson ::

Mogoče je pa SPTD, ki se naloži zraven Daemon Tools. Jst bi najprej to naložil na novo.

Arndovia ::

Aha. Ampak na uradni strani imajo en šop driverjev, ki sem jih že poskušal nalagat pa je bole klavrno šlo to :S

Kaj pa je SPTD in kako ga naložim ponovno ?

gorenjc ::

Tole ACPI\AWY0001\2&DABA3FF&0 je "AMD Away Mode" Gonilnik je na Asus-ovi strani pod utilities se prenese AMD Live! patch driver in ACPI driver for ATK 0110 virtual device

Arndovia ::

Hmmm... Sem prenesel ta dva gonilnika ampak se niti nočeta zagnat... eden nekaj pravi, da ni kompatibilen z mojim language packom, in da naj kontaktiram prodajalca... Drugi (ACPI driver) pa se kao zažene ampak takoj zapre...

Mimogrede je pa Asusova stran hujši blodnjak kot ...

Riff ::

če ta neznana naprava ne dela nobenih težav in jo ne moreš nikakor instalirat jo pač onemogočiš ( disable ) v device manager pa ne bo več težilo za gonilnik

Arndovia ::

Problem je v tem, da dela težave, in njeno onemogočanje ne pomaga nič.... vsake toliko si zmisli da bo tam... tale SCTI Raid host controller pa isto (po moje sta nekako povezana) ... ne morem ju ne odstranit ne onemogočit... imata svoje "foksle" ...

Arndovia ::

OK... zdaj sem pa uspel vse zaštrikat...

Zdaj sta že dva SCSI controllerja... in računalnik mi je parkrat utripal... miška zmrznila in se je resertiral... zdaj pa, ko se reboota mi ne gre naprej od windowsov in se kar nonstop resertira :S

A za to novo težavo naj kar novo temo odprem ?

Duhec ::

Jaz bi poizkusil še takole.
Na tejle ASUS strani klikni na zavihek "Download" in izberi "OS" Windows XP, ki ti spodaj odpre drevo gonilnikov.
Izberi "Chipset", prenesi "Nvidia Chipset Driver" - 32MB (klikni na "Global",vpiši kodo), razpakiraj in inštaliraj. Restartaj in preveri v Device Managerju (upravitelj naprav) če rumen klicajček še živi.
Če še, potem na isti Asus strani za OS XP klikni na "RAID", prenesi "Make NVIDIA 32bit SATA RAID gonilnik", razpakiraj v neko mapo, ki ti naredi dve podmapi, ena je mapa "32bit", ki vsebuje vrsto podmap, zadnja ima ime "sataraid" kjer so ključne .inf informacije za tisti klicajček v Device Managerju (upravtelj naprav).
Torej desni klik na rumen klicajček, "Posodobi gonilnik", "Namesti s seznama ali z določenega mesta", in "Prebrskaj" .... do te "sataraid" mape, ki vsebuje .inf. Upam, da naloži vse potrebno.
Če pa slučajno ne pa greš zadnji postopek isto le da namesto "Prebrskaj" spodaj klikneš na "Ne išči.Sam bom izbral gonilnik za namestitev",... klik na "Pokaži vse naprave", na levi strani pod "Izdelovalec" klikni na "Unknown Manufacturer", na desni strani izberi "SCSI/RAID host controler"... če zateži o podpisu gonilnika klikni vseeno na Yes in upam, da se inštalira kaj.

Če pa tudi to ne uspe pa glej post od @zee. :D

p.s.
Ajej, medtem ko sem pisal si zaštrikal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unknown device

Oddelek: Pomoč in nasveti
181356 (786) _Denny_
»

Ne zazna grafične kartice v prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
141347 (1158) SkRjO
»

Goniliki matična Asrock Conroe 945G-DVI

Oddelek: Pomoč in nasveti
91333 (1228) moat
»

Problem ki je nastal po namestitvi windowsa z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
151264 (1116) jagodek
»

Gonilniki za HP 6720s Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
112169 (2030) Jakka

Več podobnih tem