» »

Resen problem s psičkom

Resen problem s psičkom

1
2
»

imagodei ::

Res je, da nekatera človeška zdravila niso primerna za mačke in pse, ampak tam je bilo govora o odvajalnem čaju...
- Hoc est qui sumus -

neki4 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ja, seveda je z zakonom določeno;


Po ZAKONU O ZAŠČITI ŽIVALI (Ur.l.RS št.98/99) je lastnik psa dolžan:
8. Z zagotovitvijo sterilizacije, kastracije, osamitve ali kontracepcije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.


kdo pravi da sem lastnik psa? Če imam mačka, kdo pravi da sem lastnik mačka?

Pyr0Beast ::

E jebiga, moja napaka. A futraš mačka pa lahko, in če bi bilo kaj hujšega, bi ga peljal veterinarju, pa še vedno nisi lastnik ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neki4 ::

Pyr0Beast je izjavil:

E jebiga, moja napaka. A futraš mačka pa lahko, in če bi bilo kaj hujšega, bi ga peljal veterinarju, pa še vedno nisi lastnik ?


pretiravaš, ne moreš rečt, ker ti omenim da imamo podeželjskega mačka(ki je sedaj ko je že skoraj pomlad praktično skozi zunaj, pozimi je bil notri) in čisto normalno skrbimo zanj, da smo neodgovorni, zanemarjamo in celo vrsto pripomb navajat, celo da moram cel okoliš mačkov kastrirat.. halo:)

Pyr0Beast ::

O ZAŠČITI ŽIVALI uradno prečiščeno besedilo (ZZZiv-UPB2)



8. člen

Vse rejne in hišne živali morajo biti vsaj enkrat dnevno pod rednim nadzorstvom oskrbovalcev.



11. člen

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.


neki4 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

E jebiga, moja napaka. A futraš mačka pa lahko, in če bi bilo kaj hujšega, bi ga peljal veterinarju, pa še vedno nisi lastnik ?


pretiravaš, ne moreš rečt, ker ti omenim da imamo podeželjskega mačka(ki je sedaj ko je že skoraj pomlad praktično skozi zunaj, pozimi je bil notri) in čisto normalno skrbimo zanj, da smo neodgovorni, zanemarjamo in celo vrsto pripomb navajat, celo da moram cel okoliš mačkov kastrirat.. halo:)


Nisem rekel da zanemarjate, ste pa neodgovorni.

Okoliš mačkov pa kar kastrirat.

Horjul ima že težave ker se folk tega ne drži;

BREZPOGOJNO USTAVLJAMO SPREJEM MAČK!

Prosim za razumevanje najditeljev mačk iz občin, ki jih pokriva zavetišče Horjul: do nadaljnjega mačk ne sprejemamo, razen poškodovanih in res premajhnih za poseg (sterilizacija, kastracija). Vsem ostalim v skladu z zakonom še vedno zagotavljamo osnovno veterinarsko oskrbo, S/K in cepljenje, vendar bodo mački vrnjeni v okolje, kjer so bili najdeni. Zavetišče je polno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

neki4 ::

Sej, vsak dan je pod rednim nadzorom, celo sama mačka se najavi, ker je večinoma zunaj. Težko tudi definiram kaj točno pomeni "hišna žival" in kaj skrbnik. Kako pa vem, da moram "narediti da preprečim rojstvo nezaželenih živali"? Če bi to vedel in tudi opazil in da bi ugotovil da obstaja situacija, ki bi lahko povzročila "nezaželene živali" ukrepal ..recimo, če bi mi soseda rekla da se maček smuka okoli sosedove muce in bi opazil da je to za mojo sosedo zelo "nerodna situacija", bi seveda mačka osamil in bi naredil vse da bi sosedo pomiril, da se ne bi bala za svojo muco, da ji ne bi seveda naš mačon slučajno "nezaželjeno" piknil:)

pa je problem rešen.

Pyr0Beast ::

Težko tudi definiram kaj točno pomeni "hišna žival" in kaj skrbnik.


4. Hišne živali so psi, domače mačke, sobne ptice, mali glodalci, terarijske, akvarijske in druge živali, ki se vzrejajo ali redijo za družbo, varstvo ali pomoč človeku.


1. Skrbnik živali je oseba, ki ima žival v lasti ali oskrbi in odgovarja za ustrezno rejo, ravnanje, oskrbo in prevoz živali ter imetnik objektov za rejo, trženje, prevoz, zakol, nego in prireditve z živalmi. Skrbnik živali odgovarja tudi za delo in ravnanje oskrbovalcev svojih živali ali živali, ki jih ima v oskrbi. Skrbnik živali, ki so zapuščene, je imetnik zavetišča oziroma občina, če ni zagotovila zavetišča.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neki4 ::

no ja, bolj si omenjal zanemarjanje. Da je neodgovorno je pa spet nekaj na pamet. Ni zakona, da bi mi na podlagi njega kaj našel, da ni uredu:)

Čisto možno da sem skrbnik, ampak ziher to ni, ker mogoče za to mačko tudi nekdo drug občasno skrbi pa nevem. Pa recimo da je res hišna žival. ni panike, vse bom naredil, da bi prepričil nezaželjene živali, hipotetičen primer s sosedo sem ti povedal. potem bi se pa najbrž pomenila, ali bi našega mačona kastriral ali bi ona naredila sterilizacijo svoje muce.

Meizu ::

Heh, je prav videt, da so tale pravila spisale večinoma mestne srajce :)

Marsikdo tukaj nekaj opisuje, pa sploh pojma nima, kako to dejansko zgleda v RL. Kot da usak dan vidiš na isti cesti 6 strtih mačk, pa da je mačkov na miljone okoli hiš... Ni res, vsaj pri nas zaenkrat lavfa vse ok. Jebiga, mački so neumni za čez cesto hodit in tu ne pomaga nobeno kastriranje. Maček pa mora biti ravno tako zunaj, da se zlavfa, namreč če nima žival omogočenega dnevnega sprehoda zunaj, potem sploh nimaš kaj imet žival. Živali se morajo gibat, tako kot ljudje.

švrk ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ja, seveda je z zakonom določeno;

Po ZAKONU O ZAŠČITI ŽIVALI (Ur.l.RS št.98/99) je lastnik psa dolžan:
8. Z zagotovitvijo sterilizacije, kastracije, osamitve ali kontracepcije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.


lol, same "ljubljanske srajce", ki niso videle kmetije še od blizu. Kmetje nimajo mačke zato, da bi jih kopali, krtačili, frizirali itd. Tam mačke so ali pa niso, ni pretiranega časa za nego mačk. Mačke pridejo se množijo in crkujejo, ene ostanejo dlje druge ne. Nekakšna naravna selekcija bi se temu reklo.

Kmet gre zjutraj v štalo vrže pest briket ali kake ostanke od kosila, pomolze kravo ter malo mleka polije po tleh in mačke to lepo pospravijo:)
Tako gre to na kmetijah:) ni lepih skodelic z napisom "hello kitty" in posebej izbranih menijev. Mačke na kmetijah si kakšen "meni" tudi same pripravijo, so svobodne in bolj kot ne samostojne.

Da bi kmetje vozili mačke k veterinarju na kastracije in nevem kaj, hehe lol:) to bi rad videl. IMO to ne bo šlo never.

bezerk ::

Padly88 je izjavil:

Pozdravljeni!
Imam 10mesecev starega spička in bi rabil pomoč!
Če tretji dan ne kaka, lula normalno, je normalno... Vse dela normalno, razen da ne kaka in mi celi cajt sitnari z njegovim piskanjem -pasji jok-!
Njegova prehrana je že cel čas enaka in sedaj me zanima kako ga naj "odprem"!
Maja mu je že davala za jest zelje in vse kaj odpira, ampak ne pomaga :s
pasma:tibetanski španjel (zelo so redki)
prosim za čimprejšno pomoč, hvala!


Sram te bodi, namisliš si psa, ki stane 500€ ali več, pa tudi če si ga dobil zastonj (prej bi mislil), in mu ne nudiš niti osnovne pomoči.
Žival cvili in stoka, kot ti praviš sitnari, ti ga pa filaš z ZELJEM !?, namesto da bi ga pogledal veterinar. "Odpri" si glavo, namesto da z mamo "odpirata psa", kupi kako mobi kartico manj in poskrbi za žival.
Imam kronično bolano muco, ki je kar naprej pri veterinarju in lahko pregled stane 15-20€. za biopsijo tkiva, na ne vem kakem oh in sploh inštitutu na Dunaju ne vem če sem dal 50€.
sramota...

Ales ::

Na kmetijah res gledajo na živali precej bolj skozi oči naravne selekcije. Vse lepo in prav.

Ampak ne bi se šel ravno stavit, da ne bo (oz. je že) tudi kak kmet kdaj kastriral oz. steriliziral svojo mačko. Oz. vseh 10. :D

Drugače pa res, kar se tiče začetnika te teme, daj poskrbi za kužka kot je treba, no... Zelje, WTF? Veterinar ni noben bav bav, niti ni tako drag, da bi se ga moral izogibati ob takih primerih.

Pyr0Beast ::

Tam mačke so ali pa niso, ni pretiranega časa za nego mačk. Mačke pridejo se množijo in crkujejo, ene ostanejo dlje druge ne. Nekakšna naravna selekcija bi se temu reklo.

= Malomarnost
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Padly88 ::

ja zdaj oz že predvčerajšnem se je popravlo, glede treh dni, mama je misla da je pač pes naredo svoje ko je bil z mano zunaj jas pa obratno... malo bolj je gnjavo tudi ker se goni- sem pol ugotovil, 1100e je bil pes ker si je mama namislila da hoče malega, brez vonja, itd... zdaj pa mislite da nimamo dnara za veterinara al kaj? sej pa ni to neki navadni pes ko ga en na kmetiji za 20e dobi...

Meizu ::

Potem sploh nevem zakaj tukaj odpiraš temo in sprašuješ neumnosti. Pelješ ga k veterinarju in je mir. A misliš da je kdo od nas tukaj veterinar in da ti bomo prek kabla psa pozdravili? Đizs...

Padly88 ::

Meizu je izjavil:

Potem sploh nevem zakaj tukaj odpiraš temo in sprašuješ neumnosti. Pelješ ga k veterinarju in je mir. A misliš da je kdo od nas tukaj veterinar in da ti bomo prek kabla psa pozdravili? Đizs...

joj me je zanimalo kr mi je sredi noči pes začel gnjavit fejst fejst fejst in me je zanimalo če lahko kaj v ternutku naredim, ker se mi pač smili ko je kaj narobe znjim, pa itak da je nekaj kar bi lahko naredil takrat, kaj pred 70setimi leti pa so psa tud veterinarom vozli al kako?

Meizu ::

Pusti ti 70 let nazaj. Danes je danes, jutri bo tudi danes že preteklost. Pelješ ga k veterinarju in je mir. Če ti pes 3 dni ne odvaja blata, potem mi ni jasno kaj lahko sam storiš, da rešiš situacijo.

Miha_T ::

Pa kaj je s tabo človek? Pelji ga že k veterinarju!
Po štirih dneh sem šel pogledat tole temo, da vidim kaj je veterinar ugotovil. Pa ga sploh še nisi peljal tja?!?!?! Mislm kva da fak ej?
Pa 70 let nazaj povprečen pes ni živel toliko časa kot sedaj. Veš zakaj? Ker jih niso vozili k veterinarju in jih je pobralo zaradi čist enostavnih bolezni.

koyotee ::

ta padly je en vzvišen, razvajen otrok. Koga briga kok ste dali za psa? Tut, če bi ga dobil zastonj, bi še vedno moral imeti dovolj, da ga pelješ k veterinarju. Večino stvari se da kupiti, a pameti zaenkrat še ne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779912 (7211) jype
»

Potepuška mačka.

Oddelek: Loža
244527 (3474) Glugy
»

Sterilizacija/kastracija mačk

Oddelek: Loža
104208 (3818) blackbfm
»

Veterinarska pomoč - mlade muce

Oddelek: Loža
174179 (3821) Aryss

Več podobnih tem