» »

IBM 300gl + linux

IBM 300gl + linux

demon#666 ::

Pozdravljeni!

Dobil sem zgoraj omenjeno mašino (ok, vem, stara je kot zemlja), na katero bi želel naložit puppy linux (oz. kakšno distribucijo linuxa za švoh PCje). Imam težavo pri bootanju iz CD enote. Sem že prečekirau na googlu, vendar vsa navodila z drugih forumov niso pomagala. Stvar je v tem, da je treba v BIOSu nastavi boot sequence (diketa, disk in cd), nevem pa kako razporedit, da bo mašinca bootala iz cdja, saj ni kot pri novejših pcjih, kjer enostavno klikeš eno izmed Fx tipk in izbereš od kod boš bootau.
Če se kdo ve rešitev, je dobrodošel :)
Samo za info, disk je formatiran.

LP

andrejus ::

demon#666 je izjavil:

Pozdravljeni!

Stvar je v tem, da je treba v BIOSu nastavi boot sequence (diketa, disk in cd), nevem pa kako razporedit, da bo mašinca bootala iz cdja, saj ni kot pri novejših pcjih, kjer enostavno klikeš eno izmed Fx tipk in izbereš od kod boš bootau.
Če se kdo ve rešitev, je dobrodošel :)
Samo za info, disk je formatiran.
LP


Ne razumem točno vprašanja?

Pri zagonu greš v BIOS (tipka Delet) potem izbereš boot sequence podoben kot je ta na sliki. Shraniš in greš ven. Navodila kako spreminjaš so prikazana na zaslon (običajno pageUp oz pageDown. Ne pozabit Sharnit.
 Boot Sequence

Boot Sequence

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

demon#666 ::

Ja, to tako sem tudi naredu, samo še vedno ne gre bootat s cdja

amigo_no1 ::

Cdrom daj na prvo mesto.

demon#666 ::

Tudi to sem že včeraj probal, pa mi je po ponovnem zagonu čez čas napislao naj vstavim disketo..

dux ::

Morda si CD napačno zapisal. Si prepričan, da si izbral možnost "Burn as image" ali nekaj podobnega?
Upanje je v nasih odlocitvah

andrejus ::

Probaj štartat nek Windows CD, pa vidiš če si prav zapekel linux.

demon#666 ::

No ja, glup lih nism..
Probau win XP, ubuntu, puppy linux, xbuntu, in zgodba se ponavlja ;((

Zdej sem najdu nek vodič, kako inštalirat linux iz win98, pa da probam še to opicijo..

logout ::

Ali narobe nastavljeno boot zaporedje, ali narobe zapečen medij, ali tiščanje DVD medija v CD enoto. Kaj četrtega je že manj verjetno.

L.p., Kloko

amigo_no1 ::

Testiraj na kakem drugem pc-ju če boota s cdja.

tilenmpower ::

zdravo, verjetno je nekaj narobe z cdromam je narobe nastavlen itd.. potegni dol http://schierlm.users.sourceforge.net/b... allinone.img zapisi na disketo in bootaj z diskete potem naprj bos ze znal imej cd od linuxa v cdromu in potem k bo bootal z diskete te bo tm uprasal iz kje nj naprej boota in das z cdroma tako tibo naprej bootal ce neznas img zapcet na disketo uporabi rawwriten je na pagu link cist simpl zadeva drugace pa ce znas ze vec lp tilen

demon#666 ::

pozdravljen
Hvala, ko bom imel malo več časa (to delam bolj iz zabave, ko je cajt), bom tudi to sigurno probal.
LP

demon#666 ::

No, ker sem danes imel malo več časa, sem poiskusil tvojo @tilenmpower metodo in stvar deluje. Ravno ko pišem, nameščam puppy linux..
@tilenmpower tvala ti ;)

tilenmpower ::

np pa se kdaj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514253 (3419) MasterKiD
»

Ubuntu Live usb noče bootat

Oddelek: Pomoč in nasveti
11787 (693) radmannsdorf
»

Blondinka+bios=težave:)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151726 (1242) mihec87
»

iz linuxa v windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
202146 (1794) barbm
»

instaliranje win brez zag.diskete

Oddelek: Pomoč in nasveti
181993 (1800) cekr

Več podobnih tem