» »

Apple iTunes omogoča razkritje domače zbirke glasbe, filmov in aplikacij

Apple iTunes omogoča razkritje domače zbirke glasbe, filmov in aplikacij

Slo-Tech - Andrew McAfee je v svojem blogu razkril resno pomanjkljivost v Applovem iTunes, ki omogoča razkritje uporabnikovega okusa za glasbo in video, ne da bi prizadeti to vedel ali lahko preprečil. Težava tiči v neposrečeni izvedbi možnosti poklanjanja vsebin kot darilo prek iTunes.

Za poklanjanje je potrebno poznati le elektronski naslov prejemnika, s katerim je včlanjen v iTunes. Nato lahko v iTunes izberemo želen seznam glasbe ali video vsebin in kliknemo Gift. Če prejemnik neko vsebino že ima, aplikacija na to opozori, jo navede in ne dovoli nadaljevati, dokler podvojene vsebine ne odstranimo. Na ta način lahko z malo truda za želeno vsebino preverimo, ali jo nek uporabnik že ima. To je mogoče izvesti z glasbenimi datotekami, videom in aplikacijami za iPhone in iPad.

Na ta način seveda ne moremo pridobiti celotne zbirke nekega uporabnika, lahko pa učinkovito preverimo, ali določeno vsebino ima ali ne. Tako lahko dokaj hitro dobimo splošno informacijo o okusu posameznika.

Amazon ima isti problem rešen mnogo bolje. Če na Kindlu želimo podariti nek naslov nekomu, ki ga že ima, ne opazimo ničesar nenavadnega. Naročilo se izvede, a prejemnik namesto darila dobi obvestilo, da mu je nekdo poklonil darilo, ki ga že ima, zato prejme kupon za nakup česa drugega.

11 komentarjev

Apple ::

Ohhh, Černobil...
LP, Apple

kar-nekdo ::

Ja to je pa katastrofa, da nekdo ve kaj poslusas!

Keyser Soze ::

Ja, zna bit problem, če si kakšen fajmoštr z iTunes računom, in nekdo pogrunta, da si zvest poslušalec Mansona, Akercocke, Antichrist, ipd.

Me zanima kaj porečejo "ovčice" o tej navadi.
OM, F, G!

ufek ::

Nekateri bi lahko svoj čas pametneje porabili, ne pa da se ukvarjajo s takšnimi bedarijami!

kuglvinkl ::

Sam se ne bi tko hvalu s svojo nevednostjo.

K vas mam na sumu, da bi takoj letel na kakšen portal gledat zleakane playliste znanih slovencev. Recimo.

No, Apple je seveda pameten (privacy concerns na nekaterih trgih vpliva na prodajo) in bo zadevo zrihtal, no doubt. Lahko mu pa vi pred mano poveste, da mu ni treba, busklenu.

Icematxyz ::

Sedaj še lahko dodajo "playlisto" uporabnikom. Drugače pa FUBAR seveda.

zmaugy ::

Ampak res je zanimivo, kako naiven je folk glede svoje privatnosti - "saj ni važno, pa kaj potem". Dobro se spmnim dialogov na temo Facebooka kakšno leto nazaj.

Anegdotica, ki sem jo prebral v eni od bolj znanih knjig, torej verjetno ne bo nova: Poslovnež je bil na obisku na eni od podružnic svojega podjetja in seveda so mu vse organizirali. V hotelu ga odpeljejo do njegove sobe in v prvi sobi je bila košara s sadjem. Uslužbenec hotela ga vpraša če je vse v redu in možakar odgovori da je vse ok, še enkrat pogleda košaro s sadjem in pripomni (ker je imel ravno tisti dan takšen gušt), da bi bilo fino, če bi bila v košari kakšna banana več.
Od takrat naprej ga je v vsakem hotelu, kjer so mu sobo rezervirali njegovi kolegi, čakala košara banan. Pa človek sploh ni bil neki ljubitelj, samo enkrat je to pripomnil in seveda so vsi verjeli da je nor na banane, zadeva se ga je prijela do konca kariere.

Tole tukaj je lahko podobno, lahko ti potem razni nadebudni prodajalci do smrti tečnarijo s hip hopom, ker si nekoč imel en album. Na primer.
Sam včasih opažam, da ko googlam za čimerkoli, mi google precej pogosto ob zadetkih šiba kakšen oglas za določeno tehnično opremo, ki me zelo zanima za hobi, kar je najmanj nadležno če ne celo strašljivo. Nadležno, ker mi v službenem času to odvrača pozornost (in itak mi nimajo pokazati karkoli novega, česar ne bi poznal), strašljivo ker človek globalno izgubi pravico do biti nepopisan list.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

techfreak :) ::

Sam včasih opažam, da ko googlam za čimerkoli, mi google precej pogosto ob zadetkih šiba kakšen oglas za določeno tehnično opremo, ki me zelo zanima za hobi, kar je najmanj nadležno če ne celo strašljivo. Nadležno, ker mi v službenem času to odvrača pozornost (in itak mi nimajo pokazati karkoli novega, česar ne bi poznal), strašljivo ker človek globalno izgubi pravico do biti nepopisan list.

Odjavi se in pobriši piškote.

Pithlit ::

Joj zdej pa vsi uporabniki iTunes v jok... pa gladko pozabimo kolk folka uporablja pa stvari kot je last.fm.
Life is as complicated as we make it...

Key Quest ::

Aja, zavedno dajati svoje podatke v javnost in to poceti v prepricanju, da so tej podatki tajni, je ENA in ISTA stvar.

lurker ::

Nadležno, ker mi v službenem času to odvrača pozornost (in itak mi nimajo pokazati karkoli novega, česar ne bi poznal), strašljivo ker človek globalno izgubi pravico do biti nepopisan list.
Meni se pa zdi to dobro.

Problem je, da mi praviloma servira reklame scamerskih ruskih trgovin. Očitno Googla to nič ne zanima, če te pošlje na limance prevarantov. Google je od njih svoje že pokasiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil iBooks 2, iBooks Author in iTunes U za izobraževanje

Oddelek: Novice / Ostale najave
418529 (6658) antonija
»

Apple izdal iOS 5, iTunes 5, iCloud in Mac OS X 10.7.2

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2711609 (9380) MrStein
»

Apple WWDC: iCloud (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6927890 (25446) Lonsarg
»

Zakaj je založbam Apple iCloud všeč, Amazonov Digital Locker pa ne

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
118818 (7424) techfreak :)
»

Razkrita notranjost Apple TV-ja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3911381 (9935) Hardstyle

Več podobnih tem