» »

ACCESS

ACCESS

hexor ::

Pozdravljeni!

Prosil bi za pomoč pri obrazcih v accessu in sicer imam nek combo box iz katerega izbiram vrednosti.Po izbiranju vrednosti imam gumb,ki bi mi izbrano vrednost(iz combo boxa) prepisal v listbox in bi lahko potem operiral z to vrednostjo znotraj listboxa(npr. počisti,naroči itd..).No zdaj me pa zanima z katero funkcijo bi realiziral prepis vrednosti iz combo boxa v listbox in potem nadaljno operacijo predvsem počisti.
Hvala za vsako pomoč.

dolenc ::

Do vrednosti v comboBoxu dostopaš takole, recimo za prvi stolpec, me.combobox.column(0).value, tako lahko dostopaš do več različnih stolpcev, če jih imaš.

Potem pa lahko to shraniš v spremenljivko in vpisuješ v listbox (mislim da je listbox.item.add, poglej kaj ti ponudi z ctrl+presledek), ali pa direkt dodajaš v listbox, brez vmesne spremenljivke.

Vse seveda v eventu tistega gumba.

hexor ::

Aha...Pomeni v eventu gumba enačim tale dva ukaza?

hexor ::

@Dolenc mi lahko poveš kaj sem naredil narobe-namreč javlja mi Error 424


Private Sub Gumb_Click()
If Me.ComboBox.Value = 0 Then
MsgBox ("Izberite izdelek!")
Else
Me.cboStaff.SetFocus
strcbotext = Me.cboStaff.Text
Me.Listbox.AddItem (strcbotext)
End If
End Sub

dolenc ::

Če se slicuješ samo na izbrano vrednost potem tko naredi, pa bound more bit pravilno nastavljen pri comboboxu, pa listbox more itmeti za rowsourcetype(al kaj je) vrednosti.

Private Sub Gumb_Click()
If Me.ComboBox = "" or me.combobox = "0"(odvisen kaj bi rad) Then 'vrednosti v poljih zmer stringi
   MsgBox ("Izberite izdelek!")
Else
   Me.cboStaff.SetFocus 'tega nit ne rabis ce noces
   Me.Listbox.AddItem (Me.cboStaff)   'listbox more met za rowsource type al kaj je vrednosti.
End If
End Sub


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

c# datagridview in combox

Oddelek: Programiranje
131130 (1018) OmegaM
»

[Access 2007]

Oddelek: Programiranje
132532 (2132) urosz
»

[VB] Komunikacija s serijskimi napravami

Oddelek: Programiranje
412221 (1495) mNeRo
»

[Access] iskanje z formom / querijem

Oddelek: Programiranje
61268 (1192) zagy
»

[VB 2005] branje teksta

Oddelek: Programiranje
241570 (1238) mNeRo

Več podobnih tem