» »

OCZ z novimi pogoni Vertex 2 prodaja mačka v žaklju

1
2
»

nekikr ::

@GeRo : torej si razkurjen, ker so ti prodali enako hitro stvar, kot so jo oglaševali?

WarpedGone ::

Ne, razkurjen je, ker ne ve a je dobil to, kar so oglaševali al so tut njega nategnili.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Če ne ve (= ne opazi), ali ni potem vseeno?

nekikr ::

Točno to me zanima. Nategnili so ga s tem, da je dobil enako hiter disk? Huh.

WarpedGone ::

>> Če ne ve (= ne opazi), ali ni potem vseeno?
Prevedi situacijo na kej kar bi tebe zadevalo. Recimo da kupiš grafiko in ne opaziš, da je počasnejša kot na vseh testih na netu, ker čist slučajno igraš druge igre, benčmarkov pa ne poganjaš. Bi bil mirno tiho?
Zbogom in hvala za vse ribe

kuglvinkl ::

A ti opaziš razliko med 3.0 GHz in 3.2 GHz procem, da dam banalen primer?

U glavnem, čisto povprečno skrben gospodar se obnaša kot pravi W1, če ti narišem, ker je to treba.

Clo OCZ je vendrale pogruntal zajeb, in menjajo pogone. Dejta jima pisat, da tega ne rabjo, bukslni.

nekikr ::

S to razliko, da se tu ne gre za to da ne bi opazil razlike, ker slučajno ne igra takih iger, ampak se stvar v real-life testu obnese identično kot tista prejšnja. Piše v novici. Se pravi se ne gre za 3GHz ali 3,2GHz, ampak za dva 3GHz procesorja, ki sta narejena v dveh serijah, v računlaniku se pa obneseta isto. Piše v novici.

Sicer vam verjamem, da ste boljši od merskih orodij, ker ste le tako hudi, da ima vsak šesti SSD ali pa je zanj vsaj slišal - kar vas naredi sila kompetentne. Ampak pojdimo na področje iz katerega pa niste doktorirali (kljub temu, da ste tudi tu za stvar že slišali): praški za pomivanje posode in odstranjevanje vodnega kamna. V reklami na hitro potegnejo in hopla, vsa umazanija izgine. Fantastično. Pa je kdo od vas to že probal doma (večina zmaje z glavo, ker mamica pomiva)? Tu gre pa za očitno zavajanje, ker ni razlika samo v sintetičnem testu ampak tudi v RL. Pa se nihče ne pritožuje.

WarpedGone ::

Ti ne opaziš razlike med 51 GB in 55 GB formatirane kapacitete? To ni "se obnese isto".
Zbogom in hvala za vse ribe

darkolord ::

Prevedi situacijo na kej kar bi tebe zadevalo.
Lahko kar na primeru Vertex2, glede na to, da sem ga kupil pred kratkim. Ker mi količina prostora na njem ustreza (je znotraj pričakovanj), hitrost pa je vsaj zame fenomenalna (neprimerljivo s HDDjem, ki sem ga imel prej), sem se odločil, da ga ne bi zamenjal, tudi če bi ugotovil, da sem dobil to "slabšo" serijo, in to ne zaradi tega, ker podpiram nategovanje ali kaj podobnega, ampak ker razlika ne bila dovolj velika, da bi se mi splačalo ukvarjati z menjavo. In seveda, ker se mi zdi, da s tem niso imeli namena prikrajšati uporabnikov.

Seveda je prav (in pohvalno, kar nekaj proizvajalcev bi se zavilo v temo in reklo samo "no comment"), da OCZ ponuja menjavo, ker so vseeno zajebali (ampak s številom/gostoto čipov, ne s samo uporabo 25nm tehnologije) in razumem in podpiram vse tiste, ki bi radi svoj pogon menjali, ČE so dobili slabšega.

Ne razumem pa tistih, ki so do "včeraj" s svojim pogonom bili zadovoljni, "danes" pa kar naenkrat ne več (v času prebiranja novice so postali celo tako nezadovoljni, da ne bodo nikoli v življenju več kupili OCZ produktov!?), še preden vedo, katero različico imajo. Pri OCZju so omenili, da ljudje množično vračajo v menjavo tudi 34nm pogone ("zihr je zihr").


Včeraj: "Kako se obnese tvoj SSD?" -"Super!!!"
Danes: "Kako se obnese tvoj SSD?" -"Sranje, nateguni eni, STAY AWAY!!!1"

WarpedGone ::

Kako se obnese moj OCZ Vertex 2? Super oz. dela kot pričakovano, brez večjih pretresov. Pustmo nezmožnost zbujanja iz Sleepa...

Bom še kdaj kupil OCZ? Ne. Ker ne vem a bom dobil kar sem naročil, ker očitno OCZ nima problema s spreminjanjem (slabšanjem) izdelkov brez objave in spremembe oznake izdelka.

Edit:
Nekaterim je zgleda bistvo problema nedoumljivo: OCZ je nategnil svoje kupce. Po čisti sreči nism med nategnjenimi ampak vseeno ne bom še enkrat tvegal.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

ker očitno OCZ nima problema s spreminjanjem (slabšanjem) izdelkov brez objave in spremembe oznake izdelka.
Torej, ker so ta zajeb priznali in praktično nemudoma ponudili menjavo (kar jih bo, mimogrede, zelo drago stalo), je po neki čudni logiki moč sklepati, da bodo to počeli še naprej?

kuglvinkl ::

darkolord je izjavil:

ker očitno OCZ nima problema s spreminjanjem (slabšanjem) izdelkov brez objave in spremembe oznake izdelka.
Torej, ker so ta zajeb priznali in praktično nemudoma ponudili menjavo (kar jih bo, mimogrede, zelo drago stalo), je po neki čudni logiki moč sklepati, da bodo to počeli še naprej?


Ne, bodo pa precej časa in denarja morali vložiti v ponovno vzpostavitev zaupanja. Ironija je v tem, da imajo s tem zelo bogate izlušnje - Core serija.

Glede praškov, tehnični proizvodi so drug svet.

Glede procesorjev, namenoma sem dal 3 GHz in 3,2 GHz. Pri pisarniški uporabi razlike ne boš opazil. Obstaja pa razlika v ceni, in ko ti prodajo 3,2, točno to tudi dobiš. Al pa dva 3 GHz, s tem da ima en L2 cache 16 kb drugi pa 32 kb. Včasih se je to v špilih poznalo. Predvsem pa je bila cena različna in enkrat so kupil TB enkrat pa Bartona.

WarpedGone ::

>> Torej, ker so ta zajeb priznali in praktično nemudoma ponudili menjavo (kar jih bo, mimogrede, zelo drago stalo), je po neki čudni logiki moč sklepati, da bodo to počeli še naprej?

Tole ni nekaj kar se firmi zgodi po nesreči ampak je bla taka odločitev šefov. Mogoče bojo ti šefi postali bivši mogoče pa ne.

Prejšnji popravek je bila možnost "doplačila", zdej pa končno brezplačna menjava. Ampak osnovni problem še vedno ostaja - slabši izdelek še vedno imenjujejo enako kot prejšnjega boljšega. Tudi danes, ko je škandal že javen, se lahko kak štorast uporabnik še vedno opeče in dobi nekaj drugega kot pa je bral na testu iz lanskega leta. Prevara še vedno traja.

Komu bol zaupaš - tistemu, ki te je že nategnil al tistemu, ki te še ni?
Zbogom in hvala za vse ribe

PrimozR ::

nekikr je izjavil:

S to razliko, da se tu ne gre za to da ne bi opazil razlike, ker slučajno ne igra takih iger, ampak se stvar v real-life testu obnese identično kot tista prejšnja. Piše v novici. Se pravi se ne gre za 3GHz ali 3,2GHz, ampak za dva 3GHz procesorja, ki sta narejena v dveh serijah, v računlaniku se pa obneseta isto. Piše v novici.

Sicer vam verjamem, da ste boljši od merskih orodij, ker ste le tako hudi, da ima vsak šesti SSD ali pa je zanj vsaj slišal - kar vas naredi sila kompetentne. Ampak pojdimo na področje iz katerega pa niste doktorirali (kljub temu, da ste tudi tu za stvar že slišali): praški za pomivanje posode in odstranjevanje vodnega kamna. V reklami na hitro potegnejo in hopla, vsa umazanija izgine. Fantastično. Pa je kdo od vas to že probal doma (večina zmaje z glavo, ker mamica pomiva)? Tu gre pa za očitno zavajanje, ker ni razlika samo v sintetičnem testu ampak tudi v RL. Pa se nihče ne pritožuje.

Če bi gledal reklamo za en tak čistilec, ga kupil, stestiral da dela zadovoljivo dobro (navsezadnje vemo, da v reklamah vsi nategujejo), čez dva tedna pa kupil bistveno slabši izdelek z nekaj manj kapacitete za isto ceno z istim marketingom (na pakungi bi še vedno pisalo isto mL), v tem primeru ne bi bil jezen oz. se ne bi počutil nategnjenega?

WarpedGone ::

Primerjava z reklamami za čistila je zgrešena. Pri navadnih reklamah za čistila je jasno da pretiravajo.

Tule pa se gre za ekzaktno izmerljive spremembe na slabše kot pa je bilo še mal nazaj. Pravnilna primerjava je zgoraj omenjena da kupš 3.2 GHz procesor, kjer je na netu kup testov in reviewjev kjer jasno piše da zadeva dela na 3.2GHz. Na tvoji zadevi tut piše 3.2GHz ampak tebi pa dela na 3GHz in je mal počasnejši.
Zbogom in hvala za vse ribe

PrimozR ::

Ja, ampak v reklamah še vedno OCZ piše 'ZOMG, Vertex 2 is the greatest EVAH!!'. Test != reklama. Ampak vseeno imaš point ja.

darkolord ::

Komu bol zaupaš - tistemu, ki te je že nategnil al tistemu, ki te še ni?
Tistemu, ki me je poskušal "nategniti", pa mu to ni uspelo in sedaj nosi posledice. Ker:

- ga bo od tega še dolgo bolela glava in si ne bo upal pomisliti, da bi me poskušal nategniti še enkrat
- ga bom od sedaj bolj pozorno spremljal in to oba veva


Na drugi strani so pa tisti, ki pa vedno pravijo samo "We're (still) investigating the issue." in jasno, my favorite: "Please contact your local support centre.".

Imaš morda v mislih kakšnega brezmadežnega proizvajalca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dr_M ::

Nategnjene se pocutijo lahko samo tisti, ki ze v startu niso vedeli kaj sploh kupujejo.

Kar zadeva kapaciteto, kapaciteta je se vedno enaka, razlika je v rezerviranemu prostoru. Koneckoncev tudi 55GB ni enako 51GB (pri 60GB modelih)

Za hitrost pogonov, pa OCZ uporablja ATTO, ki ga tako ali tako vecina proizvajalcev jemlje kot referenco. Pri tem testu so hitrosti prakticno enake, zato je tudi niso spreminjali pri specifikacijah.

Se pa absolutno strinjam, da bi morali obvestiti ali spremeniti oznake za te "nove" SSDje.

Ampak nekateri ste hoteli 25nm cipe, zdej se pa pizdite? Kar imejte jih sedaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

3man ::

Kaj pa če bi OCZju uspelo, kar so si zamislili? Torej, da bi v enaki embalaži in pod enakim imenom naenkrat začeli prodajati boljšo stvar? Bi bili ravno tako nesrečni?
Meni je tudi to malo nerazumljivo in čudno, ker smo vajeni drugačne prakse ampak nimam težav s teorijami zarote. Jasno, da je edini cilj OCZja zaslužit ampak grem stavit, da so želeli ponuditi več za isti denar pa so bili malo prehitri, lahko rečemo tudi pohlepni. Verjamem, da bodo naslednjič prekleto pretestirali izdelek pred prodajo, ne verjamem pa v namerno nategovanje. Morda pa zato, ker tega ne počnem niti sam...

p.s.
primerjava s prodajo in reklamiranjem praškov je povsem na mestu, le priznati nočete. Pa še bolj pomemben je v našem življenju... ;)

nekikr ::

JASNO je, da v pretiravajo pri Actimelu, ker vsi vemo, da je nateg. Prav tako je JASNO, da pretiravajo pri praških in vseh ostalih čistilih. JASNO je, da tisti sadni jogurt ne pomaga hujšati ampak se redimo po njem, zaradi vsega sladkorja...to je vse ok, ni problema. Mislim, konec koncev, kolikorat na leto pa uporabljamo pomivalna sredstva, jogurt, kruh...kajne?

WarpedGone ::

Kaj je s tabo? Ti bi bil zadovoljen z 3,2GHz procesorjem, ki bi tebi pač delal na 3GHz, ker se je vmes Intel odloču da bo mal šparal, čeprav tebi cene ni spustil nič, pa še na procesor je napisal istih 3,2GHz?

Folk na eni strani pljuva po grdo grdih kapitalistih, ki izkoriščajo reveže, zahteva od države da jih brani pred vsem hudim, ko pa jih tkole na suho nekdo z konkretnim imenom direkt nategne pa je vse kao OK, sej ni velik razlike, le 10% uporabne kapacite manj, sam mal počasnejš je itd.

Potrošnik (ti in jaz, ki kupujema elektronsko robo) imava v žepu denar, ki si ga proizvajalci želijo. Jaz za ta denar želim dobiti vsaj to, kar na škatli piše da dobim. Če se bom pustil nategovat - ko bom bom naročil, plačal in pričakoval 55GB dobil pa 51GB in bil tiho, bo drugo leto namesto 55 samo še 40, čez dve leti pa 20, ki bojo čez pol leta crknili.

Javni revolt in bojkot firme je edino orožje, ki ga potencialni kupec ima, da se vsaj nekoliko zazihra, da ga ne nategujejo podolgem in počez.
Zbogom in hvala za vse ribe

kuglvinkl ::

In ker je splošno pretiravanje notorno dejstvo, lahko to sranje jemo še pri tehniki?

WarpedGone ::

Sej sploh ne gre za pretiravanje, benti boga folk :|
Točno se ve kakšen je bil izdelek še prejšnji mesec, danes pa je izdelek z identično oznako in ceno slabši, točno merljivo slabši.
Ne gre se za manj rezervirane kapacitete ampak manj uporabne kapacitete - na zadevo se sedaj spravi 2 filma manj.

A to ste sposobni skapirat? 2 filma manj gresta gor, en dvd manj.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

A se gremo pizdit, ker gor ne gre 60GB, tako kot oglasujejo?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

WarpedGone je izjavil:

Kako se obnese moj OCZ Vertex 2? Super oz. dela kot pričakovano, brez večjih pretresov. Pustmo nezmožnost zbujanja iz Sleepa....



A tebi tudi S3 ne dela ? Zanimivo.


Kar zadeva kapaciteto, kapaciteta je se vedno enaka, razlika je v rezerviranemu prostoru. Koneckoncev tudi 55GB ni enako 51GB (pri 60GB modelih)

Eh. Daj ne se za slamce lovit.
4GB manj je razpoložljive kapacitete.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

W1, moj komentar je letel na nekikr jevo izvajanje.

WarpedGone ::

Moj tudi, si mi padel vmes.

>> A tebi tudi S3 ne dela ? Zanimivo.
Sem že napisal nekje - dela/ne dela. Večnima se noče zbudit, tu pa tam mu celo rata. Ampak ker se cel sistem zbuta v nekaj sekundah se ne sekiram glih zarad tega.

@Dr_M
Pač ne kapiraš za kaj se gre sploh. Firme majo rade takšne.
Zbogom in hvala za vse ribe

TOP ::

Pa kako se pogleda,če je tale verzija ali ne.

WarpedGone ::

Kolk maš uporabnega prostora? Formatiranga v GB?
Js sm nekje više napisal cifre za mojo 60GB varianto.
Zbogom in hvala za vse ribe

driver_x ::

WarpedGone je izjavil:


>> A tebi tudi S3 ne dela ? Zanimivo.
Sem že napisal nekje - dela/ne dela. Večnima se noče zbudit, tu pa tam mu celo rata. Ampak ker se cel sistem zbuta v nekaj sekundah se ne sekiram glih zarad tega.


Kaj pa je na temu? Jaz imam 90GB Vertex 2 (za sistemski disk) in ga že kak mesec zbujam iz S3, pa nisem opazil nobenih težav.

Pyr0Beast ::

driver_x je izjavil:

WarpedGone je izjavil:


>> A tebi tudi S3 ne dela ? Zanimivo.
Sem že napisal nekje - dela/ne dela. Večnima se noče zbudit, tu pa tam mu celo rata. Ampak ker se cel sistem zbuta v nekaj sekundah se ne sekiram glih zarad tega.


Kaj pa je na temu? Jaz imam 90GB Vertex 2 (za sistemski disk) in ga že kak mesec zbujam iz S3, pa nisem opazil nobenih težav.


Odvisno od plate in kontrolerja na plati. Na enih dela (Tam 90%+) na drugih se sistem preprosto obesi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pogona OCZ Vertex 2 ne bo več težaven

Oddelek: Novice / Diski
134280 (3564) PrimozR
»

Prvi ogled OCZ-jevega pogona Vertex 3

Oddelek: Novice / Diski
329430 (7925) Eventus S
»

OCZ z novimi pogoni Vertex 2 prodaja mačka v žaklju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
8015767 (13213) Pyr0Beast
»

OCZ odgovarja nezadovoljnim kupcem, pripravlja novo generacijo pogonov

Oddelek: Novice / Diski
74432 (3849) PrimozR
»

Popravljanje napak v bliskovnem pomnilniku

Oddelek: Novice / Pomnilnik
63457 (2835) Gregor P

Več podobnih tem