» »

Trdi disk ta snemanje na televizijo

Trdi disk ta snemanje na televizijo

Tv102 ::

Lep pozdrav!

Najprej se opravičujem, če ta tema ne paše na ta forum, pa vendarle sem velik laik in bi prosila za en velik nasvet! Ravno sem kupila televizijo Samsung LE40C750R2WXZG verzija: SQ01, televizija je bila kupljena v avstriji, če ta podatek kaj pomaga.

No in sedaj vprašanje- televizija ima možnost snemanja na zunanji trdi disk/usb ključek itd. Zadnjič sem poskusila snemati na 8GB USB ključek, pa je pisalo, da ni dovolj prostora. Torej sklepam, da rabim nek trdi disk z veliko prostora. Sedaj pa me zanima, kakšen disk je primeren za televizijo? Ker sem slišala, da niso vsi ok, in ne bi rada zapravila 100eurov in potek ne bo delalo.

Najlepša hvala za odgovore, in se opravičujem če je mal smešno napisano, sem le punca ;)

Lp

laguna ::

Tv102

Jaz imam tudi televizijo samsung c 652, v servisnem menuju omogočeno snemanje na usb (kluček, usb disk, ...). Jaz imam za snemanje kar najcenejši zunanji usb disk za napajanjem preko usb-ja, kupljenega za 59,00 EUR v Mullerju, kapacitete pa je 500 GB. Snemanje dela brez problema, le da sem imel problem za napajanjem preko USb-ja, tako da sedaj imam priključen usb disk na dva usb vhoda na televiziji (main in napajanje - tak kabel dobiš zraven usb diska). Torej če povzamem, meni dela snemanje super na televizorju, ki v bistvu "ne bi smel snemat", vendar pa so "strokovnjaki" ugotovili, da se da tudi na tem televizorju nastaviti da le ta snema. Disk pa mora biti formatiran na samem televizorju, kajti ima nek "čuden" format formatiranja.

Pa še nekaj, glede na to, da je tak čuden format formatiranja, me zanima, če bi lahko naredil na disku dve particiji, eno bi formatiral TV v svoj format, drugi del diska pa bi si formatiral na računalniku in bi na ta del dal gor svoje filme, muziko, slike?

LP
lagunaaaa

ŠinkoM ::

Jaz sem ravno nabavil tale disk.....in sem zadovoljen...


http://www.akcija.si/izdelek/84587/HDD-...

Jodlarcek ::

Lahko poveš, kako se nastavi, da lahko snemaš na USB? Bi bil zelo hvaležen za ta podatek
Pa med snemanjem lahko gledaš kaki drugi kanal?
Imam pa še eno vprašanje. A se da kje nastavit OSD tako, da bi mi ob menjavi kanala pokazalo podatke o oddaji (v bistvu EPG)

laguna ::

@Jodlarcek

Preberi si tole:
Kako vklopit PVR funkcijo na C seriji ( C652, C630,... )
1. Turn on TV, push on remote control: MUTE-1-1-9-ENTER, set HOTEL MODE to ON and then turn off TV.
2. Invoke service menu by pushing INFO-MENU-MUTE-POWER on remote control. (If this doesn't work try MUTE-1-8-2-POWER)
3. Put in USB HDD/flash formated to FAT32.
4. In service menu go to Control - Hotel Option and click on Clone TV to USB, then push on remote control return and choose Sub Option category.
5. In this menu set PVR to ON. (Move to PVR by pressing down button, no right!)
6. Go back and set Hotel mode to OFF and power off your tv.
7. ENJOY your PVR

ps. info od uporabnika na alterju!

Tu pa je še povezava do foruma, malce si preberi, vse pa kot piše delaš na lastno odgovornost, meni je uspelo brez problemov in zadeva dela fantastično.

http://www.avforum.si/index.php/topic,1...
(odgovor od 416 dalje, na tem forumu pa imaš tudi nastavitev "otimalne" slike za TV C652).

Glede tvojega drugega vprašanja, pa lahko snemaš le tisto oddajo, ki jo gledaš, oz. lahko snemaš tudi pri ugasnjenem TV, torej si nastaviš začetek in konec snemanja, ... vendar snemaš lahko le DIGITALNO TV!!!!.


LP in veliko sreče.
lagunaaaa

dmk ::

Ali obstaja kakšem LCD TV ki bi imel možnost snemanja analognih kanalov na zunanji disk al to ne obstaja?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje TV programa na USB ključ

Oddelek: Zvok in slika
148430 (5869) refosk
»

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Oddelek: Zvok in slika
218420 (3845) OmegaBlue
»

Snemanje digitalne televizije..

Oddelek: Zvok in slika
226813 (6158) bauci
»

samsung sreije c6 in vklop PVR funkcije

Oddelek: Zvok in slika
81781 (1476) tomko030
»

Samsung TV DLNA - dts zvok (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6916001 (13657) Dekinio

Več podobnih tem