» »

Pc se zažene, a brez znakov življenja

Pc se zažene, a brez znakov življenja

remedy ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim se je iznenada "obesil" računalnik, ki deluje že častitljivih 7 let.
Ob zagonu je na zaslonu tema, iz ohišja pa se ne sliši nobenih piskov.
Na sumu imam, da je dušo izpustila mama plata, za vsak slučaj pa se obračam še na vas, da vidim, če lahko poskusim še s kakšnim drugim pristopom.
Testiral sem tudi komponente. RAM, CPU, PSU, HDD, grafična - vse špila.
Za par minut sem odstranil tudi baterijo, a je še vedno status quo.
Kakšen dodaten nasvet bi mi na tej točki zelo koristil.
Hvala vnaprej,
remedy

Duhec ::

Poizkusi štartat brez baterije.
Poizkusi štartat brez utp lan/internet kabla.
Praktično si že naredil vse, če ostale vitalne komponente špilajo. Ostane samo plata, kot si že sam ugotovil.
Lahko sicer odstraniš še morebitne pci kartice (če jih imaš), če slučajno ne povzročajo kakega šlusa in narediš še Clear Cmosa (mogoče odstranitev baterije ni bila dovolj).
Clear Cmosa:
Fizično odstrani 220V napajalni kabel, stisni tipko za vklop (da se komp razelektri), prebrikaj z jumperjem Cmos konektorček (navadno je v okolici baterije) na pozicijo za Clear Cmosa, počakaj nekaj 10 sekund, prestavi jumper nazaj, vklopi 220V kabel in vklopi komp.
Vizuelno preglej ploščo, če niso kaki kondenzatorji storili smrt in očisti prah, če ga je napihalo preveč skupaj okoli podnožja spomina ali fetov.

remedy ::

Duhec je izjavil:

Poizkusi štartat brez baterije.
Check.

Duhec je izjavil:

Poizkusi štartat brez utp lan/internet kabla.
Check.

Duhec je izjavil:

Praktično si že naredil vse, če ostale vitalne komponente špilajo. Ostane samo plata, kot si že sam ugotovil.
Lahko sicer odstraniš še morebitne pci kartice (če jih imaš), če slučajno ne povzročajo kakega šlusa in narediš še Clear Cmosa (mogoče odstranitev baterije ni bila dovolj).
Clear Cmosa:
Fizično odstrani 220V napajalni kabel, stisni tipko za vklop (da se komp razelektri), prebrikaj z jumperjem Cmos konektorček (navadno je v okolici baterije) na pozicijo za Clear Cmosa, počakaj nekaj 10 sekund, prestavi jumper nazaj, vklopi 220V kabel in vklopi komp.
Vizuelno preglej ploščo, če niso kaki kondenzatorji storili smrt in očisti prah, če ga je napihalo preveč skupaj okoli podnožja spomina ali fetov.
Okej, poskusil sem resetirat (prestavit jumper, baterijo ven, nazaj noter, jumper nazaj), pa je še vedno situacija ista kot prej. Bojim se, da gre za napako nekje na vezju, čeprav fizično izgleda vse OK. Morda še kak drug predlog, ali je sedaj že smiselno razmišljati o nakupu novega pc-ja?
lp, remedy

jokelhar ::

Jaz sem imel "podoben" primer, ker mi je mrežno kartico "skurila" strela in dokler je bila v PCI slotu sem imel enake probleme.
Ko sem jo odstranil, se je računalnik "pobral".....
l.p.

MIHAc27 ::

Drugi napajalnik si tudi probal? Če tudi to ni potem je res matična.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pc težava - ponovni zagoni....

Oddelek: Pomoč in nasveti
111001 (719) gregor
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272193 (1798) amacar
»

matična ali proceor kako ugotoviti kaj je crknilo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5646 (579) djforever
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203965 (3514) fr4nc
»

CMOS cheksum error Defaults loaded

Oddelek: Strojna oprema
141592 (1385) Duhec

Več podobnih tem