» »

Računalnik se zažene, vendar ne pride v Windowse..

Računalnik se zažene, vendar ne pride v Windowse..

bibykaaa ::

Imam HP ProBook 4510s ( star približno 2 leti in pol ). Do zdaj je delal vedno normalno ( Win Vista Ultimate, redno pregledan z antivirusnim, redno updejtan itd,.. ). Nakar se sredi pregledovanja z antivirusnim resetira, vendar ne pride v Windowse ( pokaže se stran ob zagonu nato pa črn ekran z utripajočo ležečo črtico levo zgoraj in od tod dalje se ne premakne).

Probala sem bootat z prenosnim diskom, usb ključom, dvdjom ampak nič od tega ne zazna ( ja v BIOSU je nastavljeno da boota iz usb ali cdja). Izklopla ( in vklopla nazaj )sem tudi trdi disk leptopa, če bi delal ta probleme, vendar je vse isto.

Dala sem ga pregledat računalničaru, vendar ni nardil ničesar druga kaj že prej nisem nardila jaz.

Kaj še lahko sploh nardim? Kak naj vem ali je šel trdi disk, al plata al kaj druga...?

Trenutno je edina ideja še ta da leti skoz okno, ker že 4dni zravn njega puščam živce :)

Prosim pomagajte..
  • spremenila: bibykaaa ()

Hal-3000 ::

hey

si probala zagnati v save mode ?
z kaksnega dvd-ja si probala bootat (knoppix ali pa kaksen dru live cd) ?
si probala disk dat v drug leprop ?
pisala si da si spreminjala nastavitve v biosu - stega predvidevam da osnovna dela

logit ::

Na 4520s imaš v Biosu posebna orodja, ki testirajo hardware (pomnilnik, baterijo, trdi disk,...). Nevem če je tako tudi na 4510s.

bibykaaa ::

*Hal-3000:
*do safe moda ne morem prit, ne gre če stisnem f 8 ali kaj druga. edino kaj deluje je esc, da pridem do biosa.
*za ta knopix prvič čujem, ampak če ne boota niti z usbja ( iso fajla, al pa odpakiran) je kvečjemu vseeno kaki je dvd, al ne?
*te varjante (menjava diska) še res nisem probala..
*in ja BIOS dela vredu, razen da mi test hard diska v drugem delu zmrzne na 10%.

*logit:
*sem dala testirat vse.. Ko sem pa dala testirat hard disk pa mi je v drugem delu testiranja ostalo na 1%.

Duhec ::

Kje stanuješ, da ga ujamem ?:D
Štartaj kak HDD regeenrator test diska. Po mojem ima slab sektor ravno na sistemskih fajlih Viste.

logit ::

Spodnja slika testiranja je nastala pred dnevi na HP 4520s. Verjetno je disk kriv, če ti ne gre skozi.
 4520s

4520s

bibykaaa ::

*Duhec: Vrjemi, z njim si nebi mel kaj za počet, ko je v takem stanju :) Ta HDD.. To zaženem na kak način?

*logit: Do tega screena meni sploh ne pride.. dam lepo po vrsti vse testirat, a nazadnje zašteka.. zato predvidevam da bi lahko bil disk.. In če je disk, sta šle vrjetno obe particiji ne?

Hal-3000 ::

"iso fajla, al pa odpakiran" - to da je se iso slika na usb odpakiran ne pomeni da bo z njega bootal mores usb napravti bootable.

knoppix - Knoppix @ Wikipedia

solatko ::

Če si iz LJ, me kontaktiraj na ZS. Če imaš gori podatke, ne počni nič, saj je podatke lažje rešiti preko priklopa diska na drug računalnik, za tvoj prenosnik si boš morala pa omislit, verjetno novega. V trgovinah so 500GB veliki diski, okoli 50EUR.
Delo krepa človeka

bibykaaa ::

*hal-3000: usb boota na vseh računalnikih... na mojem nažalost ne... Če nardiš vedno po istem postopku, zdaj pa to ne dela, potem je vrjetno problem v samem računalniku... Nevem, predvidevam... Dozdaj sem si vse rihtala sama, tu pa več nevem kak pa kaj..

*solatko: ne nisem iz LJ, niti iz bližine.. hvala vseeno.. Sej če je samo disk je to najmanjša finančna težava, gre se za podatke, saj mi je pred 1 tednom crkno še moj prenosni disk, kjer sem mela vse kopije podatkov..

logit ::

Probala sem bootat z prenosnim diskom, usb ključom, dvdjom ampak nič od tega ne zazna ( ja v BIOSU je nastavljeno da boota iz usb ali cdja). Izklopla ( in vklopla nazaj )sem tudi trdi disk leptopa, če bi delal ta probleme, vendar je vse isto.


Če samo naštimaš v biosu, da ti boota iz USBja ti ne bo (vsaj meni ni). Ko se zažene pritisni Esc pa izberi posebej funkcijo Boot from. Potem se ti odpre okno kjer ti zazna vse naprave in Usb ključ.
Pa usb mora biti predhodno pripravljen (tako je če daš gor Windows).

bibykaaa ::

logit: sem naredila tut to.. in ni učinka.

solatko ::

bibykaaa - na vsak način takoj prekini vse poizkuse zagona prenosnika. Kupi nov disk, naloži sistem na novo, stari disk pa prepusti nekomu, ki se ukvarja z reševanjem podatkov, da ne boš ostala brez vsega.
Prenosni diski niso varna shramba, saj se zaradi slabšega hlajenja, kvarijo hitreje, kot diski v računalnikih.
Za hrambo podatkov predlagam vsaj dva različna medija - USB ključek, SATA disk brez ohišja, spravljen v original vrečki.
Delo krepa človeka

bibykaaa ::

Ženska kot ženska trmasta in vztrajna... še za nazadnje sem probala bootat iz DVDja in mi je uspelo.. :D zdaj že veselo nalagam antivirusnega in druge programčke.. Upam da bo zdaj delovalo.. in vsi podatki na D particiji so ostali.. Juheeej :D

Fantje ( in mogoče punce :D ) najlepša hvala za pomoč.. Super ste. :D

logit ::

Torej je verjetno šlo za slab sektor na sistemskem file-u (kot je Duhec zgoraj napisal), pa se je Windows obesil.
Še vedno ti svetujem da pregledaš zdravje diska s kakšnim orodjem (HD Tune), da ti slučajno disk ne crkuje in boš spet na začetku.

solatko ::

V takem primeru pomaga tudi repair in izbereš nek datum obnovitve, ko ti je računalnik še normalno deloval, ni potrebe po komplet novi instalaciji.
Delo krepa človeka

bibykaaa ::

*logit: sem dala ta program skozi... ( HD tune ) Kolk sem sama pogledla ni nekih posebnosti, samo grafi ful skačejo, to je normalno?

*solatko: sem poiskala tudi te točke, pa mi jih ni našlo ( nevem kak? ). Pa tudi sem Visto htela zamenjat z 7ko.. vse pomembne datoteke so tak vedno na svoji particiji v primeru takih problemov. Glavno da zdaj dela, in D ni izgubljen..

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: bibykaaa ()

logit ::

Pojdi na zavihek health v HDTune.
Če bo kaj rdeče, kot na sliki spodaj, je disk nezanesljiv.

bibykaaa ::

V vsakem statusu piše ok in ni nič rdečo. Tut spodaj v povzetku Health status je z zeleno napisano ok. Pol je to vredu ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: bibykaaa ()

logit ::

Da, disk je v redu.

bibykaaa ::

Super, hvala še enkrat za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pravilen priklop prenosnega diska = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162617 (2193) lovro535v2
»

Linux start - pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
181287 (905) Zvezdica27
»

Napaka diska [formatiranje]

Oddelek: Pomoč in nasveti
131189 (1021) chesn
»

problem z zunanjim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51463 (1357) jkocja5
»

Kopiranje datotek v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
61301 (1063) 'FireSTORM'

Več podobnih tem