» »

En problemček

En problemček

BMW ::

Js mam en problemček. Kupiv sem nov disk Maxtor ga vstaviv v računalnik ga razdeliv na dve patricije in po navodililih rasaterav računalnik. Ko sem ponovno prižgal računalnik mi je napisalo Missing Oparating System.
Nevem kaj naj zde naredim?
Če je kaj za v Biosu za spremenit mi prosm mal bol upiše postopk.

Že vnaprej se vam zahvaljujem?:\

slon ::

zdaj moreš narest sledeče:
1. formatirat disk
format c: in še format d: to je ukaz, pogoj je da daš v comp boot disketo in v boisu nastaviš da se sistem boota najprej iz floopya, oz če imaš boot cd winsov določiš boot cd.Nato poišči ta ukaz na cd oz. na disketi.
2.po formatu diskov C in D resetiri komp.preden resetiraš komp premisli katerri operacijski sistem si boš iinštaliral(winme,win98, win2000,winxp).pogoj za inštalacijo je da imaš cd inštalacijski da to izvedeš.
še neki a je ta disk edini v tem kompu a je še kak. ker če ni si lahk zajebu že z priklopom na kable master slave in pa v biosu nastavi ker disk se najprej boota.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

BMW ::

Najlepša hvala.
V računalniku je samo en disk. Uzat pr disku pa nism nč štelu tko je kot sem kupu.
Sam ne vem kje se v biosu naštima da iz diskete začne in kaj sploh je Boot disketa?
Prosm če mi pomagate zelo vam bom hvaležen ker se že kr neki časa ukvarjam s tem.
Še enkrat hvala

BMW ::

Uzat pr disku je naštiman sledeče:
najpej je dolgi konektor- potem so štirje majhni kavelčki - potem pa kabl za napajanje.
Plastični zatič je na prvem kavlčku iz leve.

AngelOfDeath ::

nad štirimi majhnimi kavelčki so štiri majhne črkice in pod katro majhno črkico je jumperček ?

Zgodovina sprememb…

gumby ::

BMW: z jumperji je vse v redu, če si lahko naredil particije na disku... treba je samo namestiti OS.
formatiraš lahko, ni pa nujno, ker to lahko naredi tudi sertup. še posebej pa je brezveze formatirati, če boš imel NTFS particijo (win2000, XP). drugo particijo (D) pa lahko formatiraš pod okni, bo šlo mnogo hitreje.
boot diskete ne rabiš, saj so vsi CD-ji od Win98SE dalje "bootable" - v biosu nastavi boot sequence tako, da bo prvi CD-ROM, instaliraj OS in prestavi nazaj na C particijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

AngelOfDeath ::

Točno tako kot je t.g rekel (jaz nisem bral celega posta :/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Format diska in namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
103187 (2996) slowie
»

Kako do MSdosa brez disketnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151441 (1192) T(he) Boss
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452366 (1737) BlackHole
»

Formatiranje diska in nameščanje winsov 2000!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151330 (1126) OldSkul
»

instaliranje win brez zag.diskete

Oddelek: Pomoč in nasveti
182011 (1818) cekr

Več podobnih tem